Jump to content

Τι λέτε όταν σας παίρνουν τηλέφωνο να σας βγάλουν πιστωτική;


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mα δεν ξέρεις οτι όταν είναι προεκλογική περίοδος όλοι μας ξέρουν και μας μιλούν στον ενικό? Σα να μας ήξεραν χρόνια...

Και μετά τις εκλογές κάνουν σα να μή μας ξέρουν...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω σε αυτους μιλαω ζουλου και το κλεινουν με την μια.

 

εχει καταντησει πλεον πολυ κουραστικο, ασε τα sms, εχουν παρει τους καταλογους και τους εχουν ξεσκισει κυριολεκτικα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

κριμα ειναι..και αυτα τα παιδακια την δουλεια τους κανουν(αν και λιγη ευγενεια ποτε δεν εβλαψε κανενα)

παντως σμς δεν εστειλαν σε εμας...

 

 

εντιτ μολις με πηραν τηλεφωνο να μου ανακοινωσουν πως κερδισα εναν τσελεμεντε..οοοοο ¨:shock:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβλέπω μια μικρή ευχαρίστηση (να το πω χαιρεκακία; ) με το να απαντάμε (συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου) με "έξυπνο" ή αγενή τρόπο στα ονομαζόμενα "cold calls" και επειδή οι υπάλληλοι που τα αναλαμβάνουν είναι προφανώς ο εύκολος στόχος όλων μας, παραθέτω το παρακάτω άρθρο της εφημερίδας Guardian που παρουσιάζει την πλευρά αυτού που κάνει το τηλεφώνημα...

 

http://www.guardian.co.uk/weekend/story/0,,1695278,00.html

 

Απλά για να καταλαβαίνουμε ότι χρειάζεται μεγάλο κουράγιο για να καταφέρεις να αντιμετωπίσεις συνεχόμενες προσβολές σε καθημερινή βάση, ως μέρος της δουλειάς σου. Γιαυτό την επόμενη φορά που θα μας τηλεφωνήσουν για πιστωτική ή οτιδήποτε άλλο, καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε την ανθρώπινη πλευρά του συνομιλητή μας και να πούμε ένα ευγενικό "δεν ενδιαφέρομαι"...

Link to comment
Share on other sites

Όπως αυτοί (αυτές συνήθως) δεν σέβονται την κούραση μου, και τηλεφωνούν στις 15:30 ενώ κοιμάμαι, ούτε εγώ θα τους σεβαστώ.

 

Εξάλλου δεν απαντάμε πάντα με κακό τρόπο. Δηλαδή αν τους πούμε οτι δεν θέλουμε κάρτα και τους ζητήσουμε το κινητό τους για ενα ποτάκι μετά τη δουλειά, κακό είναι? :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά που με πήραν τηλέφωνο, αφότου είπαν όσα είχαν να πουν, ρίχνω την ερώτηση: "Ωραία φωνούλα έχεις, πως είναι τ' ονοματάκι σου;"... Ε, το έκλεισε με τη μία! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Otan me pianoun se aixmi varemaras to vlepw san diaskedasi kai pianw sizitisi.. rotaw diafora mexri na eknevristoun kai na to klisoun

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι πραγμα ειναι αυτο με τα εγκαινια τελευταια. Με'χει πιασει φοβος οτι αν δεν παω δεν θα γινουν τα εγκαινια, γιατι ολες οι κλησεις αρχιζουν με το ο Δημαρχος Ωραιοκαστρου (δεν μενω Ωραιοκαστρο χαγα μου) Ε αν δεν παω δεν θα την κοψουν την κορδελα να το δειτε.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω απαντω απλα και ευγενικα ,γιατι εκανα αυτη τη δουλεια 2,5 χρονια,

μην νομιζεται δεν μασανε οταν τους μιλανε αποτομα,αγρια ,με νευρα ή οταν βριζουν,εχουν παθει ανοσια,οπως και εγω,φωναζανε και βριζανε και εγω εσκαγα στα γελια.

για το μονο που δεν μπορουσα να κανω κατι ηταν τα μεσημερια οπου η εταιρεια δουλευε δηλαδη και εμεις κανονικα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Όπως αυτοί (αυτές συνήθως) δεν σέβονται την κούραση μου, και τηλεφωνούν στις 15:30 ενώ κοιμάμαι, ούτε εγώ θα τους σεβαστώ.

 

Εξάλλου δεν απαντάμε πάντα με κακό τρόπο. Δηλαδή αν τους πούμε οτι δεν θέλουμε κάρτα και τους ζητήσουμε το κινητό τους για ενα ποτάκι μετά τη δουλειά, κακό είναι? :lol:

 

Καθολου κακο...αν η κοπελα ειναι ελευθερη μπορει και να στο δωσει :O

Παντως κυκλοφορει μεγαλη τρελα...φαντασου τωρα να παιρνει ο πελατης στην εξυπηρετηση και να ριχνει την ατακα

'Εχω 3 ωρες δωρεαν χρονο ομιλιας, θες να τις ξοδεψουμε μαζι;' :p

 

Το καλυτερο κομματι της δουλειας παντως ειναι οι τηλεφωνητες...το τι μπορει να ακουσεις δεν περιγραφεται :p :p

 

'Αφηστε μηνυμα γιατι τωρα λειπω διακοπες. Χαχαχαααα (και σκαει στα γελια)' :p :p

edit

'Ο Πετρος, η Μαρια και τα μικρα τιγρακια τους (ακουγονται γρυλισματα και ουρλιαχτα) λειπουν. Αφηστε μηνυμα'

'Γεια σας. Ειμαι ο Νικος, ο πιστος υπηρετης του κυριου μου. Αφηστε το μηνυμα σας και θα του το παραδωσω!'

 

Οποιος λοιπον θελει να κερδισει το Α' Βραβειο καλυτερου τηλεφωνητη και μια μισθωμενη γραμμη πληρωμενη εφορου ζωης απο την Cosmoline δεν εχει παρα να ηχογραφησει το μηνυμα του και να στειλει ενα pm στον fabo με το τηλ του. :p

Aς κερδισει ο καλυτερος :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τωρα εγω πως θα βρω ποιος εδωσε το email μου για να μου κανει spam ο ΓΙΑΜΠΟΥΡΑΣ :mad: :lol:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έστειλε! :wacko:

 

 

+1

 

Έλεοςςςςςςς

 

Υπάρχει "βάσιμος" λόγος όμως :p

Είναι Μηχανικός Η/Υ και Πληροφορικής απότι λέει και στο blog του! (Ναι! έχει και blog :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν με χαλαει,καλυτερα το email παρα τα ακυρα τηλεφωνηματα, αν και ολοι ειναι απο ασχετες περιοχες :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση για πώληση από φορέα

 

-Μα δεν σας ενδιαφέρει να κάνετε οικονομία?

 

-Όχι, έχουμε λεφτά....

 

-Τουτ, τουτ, τουτ... (το έκλεισε...)

Xθές με πήραν απο τη 4net και σε θυμήθηκα! :D

 

-Μπορούμε να σας κάνουμε 41% οικονομία στο λογαρισμό σας. Πόσα δίνετε τώρα στον ΟΤΕ?

 

-Τι 2μηνο έρχεται 8~10.000 ευρώ λόγω της φύσης της δουλειάς μας.

 

-:blink: Μα τότε πρέπει να βάλετε 4net για να έχετε οικονομία. 41% έκτπωση στο λογαριασμό.

 

-Ακούστε. Οι εκπτώσεις και οι προσφορές είναι γι αυτούς που δεν έχουν λεφτά. Εμείς και 15.000 ευρώ να δίνουμε δε μας απασχολεί. Θέλουμε απλά να κάνουμε τη δουλειά μας.

 

-Μα επιμένω. Το πολύ πολύ κάντε μια δοκιμαστική σύνδεση για μερικές μέρες και αν δε θέλετε το σταματάτε.

 

-Κυρία μου σας είπα... Έχουμε λεφτά να αγοράσουμε τη μισή Τρίπολη, δε μας ενδιαφέρει η εταιρία σας...

 

-Να σας αφήσω ενα τηλέφωνο να με πάρετε σε περίπτωση που μελλοντικά αλλάξετε γνώμη.

 

-Δε θέλουμε κυρία μου, καλή σας μέρα...

 

Και το έκλεισα. :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ηθελε να σας αφησει ενα τηλεφωνο για νυφη:p?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λές? :lol:

Πάντως την επόμενη φορά που θα πώ τέτοια μεγάλα ποσά θα προσπαθήσω να τους ζητήσω 60-70% έκπτωση. Θέλω να δώ μέχρι πόσο μπορούν να φτάσουν...:cool:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα τωρα τελευταια με παιρνει τηλεφωνο στο κινητο ενας βλακας αμερικανος και με ρωταει αν θελω να βγαλω πρασινη καρτα για να παω στην Αμερικη.!!!Στην αρχη ελεγα...οτι ενδιαφερομουν , αλλα μου ζητουσε πιστωτικη και κωδικο, και αν δεν ειχα μου εδινε ενα username κ password για να κανω με αυτα συνδεση στο νετ και να με χρεωσουν!,,, Οταν τα ακουσα αυτα του το εκλεισα, την επομενη μερα με ξαναπηρε τηλεφωνο..και την μεθεπομενη.. Στο τελος του εριξα ενα βρισιδι στα ελληνικα αλλα δεν πρεπει να καταλαβε και πολλα και μου το κλεισε αυτος!!!
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Xθές με πήραν απο τη 4net και σε θυμήθηκα! :D

 

-Μπορούμε να σας κάνουμε 41% οικονομία στο λογαρισμό σας. Πόσα δίνετε τώρα στον ΟΤΕ?

 

-Τι 2μηνο έρχεται 8~10.000 ευρώ λόγω της φύσης της δουλειάς μας.

 

-:blink: Μα τότε πρέπει να βάλετε 4net για να έχετε οικονομία. 41% έκτπωση στο λογαριασμό.

 

-Ακούστε. Οι εκπτώσεις και οι προσφορές είναι γι αυτούς που δεν έχουν λεφτά. Εμείς και 15.000 ευρώ να δίνουμε δε μας απασχολεί. Θέλουμε απλά να κάνουμε τη δουλειά μας.

 

-Μα επιμένω. Το πολύ πολύ κάντε μια δοκιμαστική σύνδεση για μερικές μέρες και αν δε θέλετε το σταματάτε.

 

-Κυρία μου σας είπα... Έχουμε λεφτά να αγοράσουμε τη μισή Τρίπολη, δε μας ενδιαφέρει η εταιρία σας...

 

-Να σας αφήσω ενα τηλέφωνο να με πάρετε σε περίπτωση που μελλοντικά αλλάξετε γνώμη.

 

-Δε θέλουμε κυρία μου, καλή σας μέρα...

 

Και το έκλεισα. :lol:

 

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Σίγουρα την έστειλες !!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου θυμησες εναν που πετυχαμε στην Cosmoline και ελεγε οτι του στελνει τσεκ ο βασιλιας κων/νος καθε μηνα για να πληρωνει τον ΟΤΕ.

Κριμα που δεν την ηχογραφησαμε τη συνομιλια :p :p

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια περιπτωση , οτι δηθεν ειναι απο την Unisef.Και αφου φανε λιγο κραξιμο το γυρνανε σε καρτα,Unisef - Diner club.

Συνηθως μετα τις πρωτες αρνητικες ευγενικες απαντησεις,επειδη το κακο συνεχιζετε με την ανοχη του ΟΤΕ(και καθε ιδιωτικου ΟΤΕ) που ενω γνωριζει,τους παρεχει το δικαιωμα αποκρυψης του αριθμου τους,και φυσικα θα ελεγα και την ανοχη του κρατους (κουμπαρε που εισαι ?),αλλαξα το τροπαριο και τωρα ριχνω ενα καλο στολισμα στο ΛΑΜΟΓΙΟ τον εργοδοτη τους.Στο τελος ζηταω συγνωμη και λεω οτι το βρισιμο ηταν για τον εργοδοτη ο οποιος καποια στιγμη θα ακουσει και τις μαγνητοφωνημενες συνομιλιες.

Ποιοι καλυπτουν αυτην την βρωμικη κατασταση ?

Καλααααα...για τον νομο περι προστασιας προσωπικων δεδομενων, ουτε συζητηση.Απο την αρχη ηταν προπετασμα καπνου.

Ο Νομος 2472/97 μηπως πρεπει να επανεξεταστει? Η δουλεια εχει βρωμισει πολυ.

Καποιες απο τις ατακες σας θα τις χρησιμοποιησω. Σπανε κοκκαλα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και είπαν άλλοι, τους αφήνω από ευγένεια να μου τα πρήξουν όση ώρα θέλουν και μετά τους λέω οτι δεν ενδιαφέρομαι ευγενικά. Δε με έχουν παρει ποτέ ακατάλληλες ώρες να τους τα χώσω... Πάντως αυτό με το φλέρτ λέω να το εφαρμόσω! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest valeria

Mου συνέβη το εξής κουφό σήμερα.

Με πήρε τηλέφωνο μία κυρία και μου είπε ότι είχα συμπληρώσει πριν κάποιο διάστημα ένα έντυπο

για μια προσφορά στα New Day :lol: και ότι τώρα δικαιούμαι δωρεάν μία επίσκεψη για μπλα μπλα.....κάπου εκεί την έχασα :p

Το θέμα είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν έχω συμπληρώσει φυλλάδια από το συγκεκριμένο ινστιτούτο και γενικά οτιδήποτε φυλλάδιο μου πασσάρουν-είμαι απόλυτα σίγουρη γι'αυτό.

Και να πω ότι βρήκε το τηλέφωνό μου από τον ΟΤΕ.Αφού δεν είναι στο δικό μου όνομα.Τι να πω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος αλλος να εβαλε τα στοιχεια σου στο εντυπο.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Mπορει καποιος αλλος να εβαλε τα στοιχεια σου στο εντυπο.
Μα ποιος να το κάνει αυτό και για ποιο λόγο;:confused:

Δεν έχω φίλους με τόσο χαμηλό δείκτη νοημοσύνης που θα έκαναν μία τόσο χαζή πλάκα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...