Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+1 , :D

 

DYSTYXWS OMWS DEN TO DIORTHOSAN EDW :mad: :mad:

 

 

Το διορθωσε και εδω που λες mino!!!!!!

:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

 

Μάλλλον μας παρακολουθουν!!!!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Το διορθωσε και εδω που λες mino!!!!!!

:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

 

Μάλλλον μας παρακολουθουν!!!!!

 

Ναι με ειδοποιησε ο katsj εχθες το απογευμα και το ειδα/.:)

Link to comment
Share on other sites

Λέω να σας φτιάξω λίγο σήμερα!:D

http://img225.imageshack.us/img225/2168/pccapture13sh7.jpg http://img375.imageshack.us/img375/173/pccapture14gn1.jpg

 

http://img225.imageshack.us/img225/8493/pccapture15jc9.th.jpg http://img375.imageshack.us/img375/3595/pccapture16pe8.th.jpg

 

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΚΙΝ?

karagon
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στον ελληνικο χαρτη που εχω οι οδοι που τελειωνουν σε ς μου τους εχει με σ ?

πχ δημητρασ και οχι δημητρας

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο το προγραμμα δεν λεω ,πολυ πιο γρηγορο απο το pn αλλα το δοκιμασα στην ιταλια με χαρτες φετινους και εχασε η μανα το παιδι και το παιδι το ppc....Ενας φιλος διπλα με ανοιχτο το destinator εσπαγε πλακα

1ον κανει συνεχεια επαναπροσδιορισμο

2ον στους κυκλους δεν σε βγαζει ποτε απ το σωστο μερος

3ον αν και του βαλα αποκλεισμο αναστροφης αυτο ηθελε να με γυρισει πισω

4ον αν του μπει οτι πρεπει να πας απο εκει που λεει αυτο τελειωσε ο επαναπροσδιορισμος ειναι μονο για να σε γυρισει απο εκεινον το δρομο

5ον δεν εννοει να καταλαβει οτι οι ιδιωτικοι δρομοι και οι καγκελοπορτες δεν περνιουνται(τουλαχιστον το pn τους δειχνει αλλα δεν τους χρησιμοποιει)

Θετικα σημεια του το γραφικο περιβαλλον και η ταχυτητα του στον εντοπισμο δορυφορων και στιγματος.

Πιστευω οτι ειναι ενα προγραμμα που θελει ακομα πολυ δουλεια γιατι εχει ολα οσα βασικα δεν χρησιμοποιει ενας user στην καθημερινη πλοηγηση(κανεις δεν καθετε ολη την ωρα να κοιταει το γραφικο περιβαλλον ,τι σε νοιαζουν τα χρωματα αν δεν σε παει εκει που θες)

Κλεινοντας θα ηθελα να ευχαριστησω τους sponsor zaharakis exoristos για την ευγενικη χορηγια

Link to comment
Share on other sites

μακαρι η Ngi να συνεργαστει και να δωσει χαρτες γιατι και εγω λιγο που το εβαλα ειδα διαφορα στη ταχυτητα!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο το προγραμμα δεν λεω ,πολυ πιο γρηγορο απο το pn αλλα το δοκιμασα στην ιταλια με χαρτες φετινους και εχασε η μανα το παιδι και το παιδι το ppc....Ενας φιλος διπλα με ανοιχτο το destinator εσπαγε πλακα

1ον κανει συνεχεια επαναπροσδιορισμο

2ον στους κυκλους δεν σε βγαζει ποτε απ το σωστο μερος

3ον αν και του βαλα αποκλεισμο αναστροφης αυτο ηθελε να με γυρισει πισω

4ον αν του μπει οτι πρεπει να πας απο εκει που λεει αυτο τελειωσε ο επαναπροσδιορισμος ειναι μονο για να σε γυρισει απο εκεινον το δρομο

5ον δεν εννοει να καταλαβει οτι οι ιδιωτικοι δρομοι και οι καγκελοπορτες δεν περνιουνται(τουλαχιστον το pn τους δειχνει αλλα δεν τους χρησιμοποιει)

Θετικα σημεια του το γραφικο περιβαλλον και η ταχυτητα του στον εντοπισμο δορυφορων και στιγματος.

Πιστευω οτι ειναι ενα προγραμμα που θελει ακομα πολυ δουλεια γιατι εχει ολα οσα βασικα δεν χρησιμοποιει ενας user στην καθημερινη πλοηγηση(κανεις δεν καθετε ολη την ωρα να κοιταει το γραφικο περιβαλλον ,τι σε νοιαζουν τα χρωματα αν δεν σε παει εκει που θες)

Κλεινοντας θα ηθελα να ευχαριστησω τους sponsor zaharakis exoristos για την ευγενικη χορηγια

 

Είσαι ο πρώτος που θεωρεί το Destinator καλύτερο από το iGO. Πάντως εγώ χτες στην Αθήνα ακόμα και με τους απαράδεκτους χάρτες της Teleatlas που έχει το iGO ευχαριστήθηκα πλοήγηση!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο πρώτος που θεωρεί το Destinator καλύτερο από το iGO. Πάντως εγώ χτες στην Αθήνα ακόμα και με τους απαράδεκτους χάρτες της Teleatlas που έχει το iGO ευχαριστήθηκα πλοήγηση!

Ουτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. Μπορεί το iGo να έχει φοβερό interface

και γρήγορη μηχανή, αλλά έχει τα σοβαρά προβληματα που αναφέρθηκαν και άλλα πολλά ακόμα. Δεν είναι θέμα χαρτών μόνο.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα γιά να δουλέψει σωστά. Με το Destinator και τους χάρτες της NGI οδηγείσαι σωστά ατον προορισμό σου και τίς περισσότερες φορές χωρίς λάθη. Τα προγράματα αυτά δεν είναι γιά να τα χαζεύουμε αλλά γιά να κάνουμε τη δουλειά μας, εδικά όταν κινούμαστε σε περιβάλον που δεν γνωρίζουμε.

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το i-go και το βρήκα πολύ καλό, μακάρι να είχε την ταχύτητά του και το PN ή το D6 - Με τους χάρτες της NGI και κάποιες βελτιώσεις, θα είναι άριστο:up:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. Μπορεί το iGo να έχει φοβερό interface

και γρήγορη μηχανή, αλλά έχει τα σοβαρά προβληματα που αναφέρθηκαν και άλλα πολλά ακόμα. Δεν είναι θέμα χαρτών μόνο.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα γιά να δουλέψει σωστά. Με το Destinator και τους χάρτες της NGI οδηγείσαι σωστά ατον προορισμό σου και τίς περισσότερες φορές χωρίς λάθη. Τα προγράματα αυτά δεν είναι γιά να τα χαζεύουμε αλλά γιά να κάνουμε τη δουλειά μας, εδικά όταν κινούμαστε σε περιβάλον που δεν γνωρίζουμε.

:D :D :D

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ μιας κι έχω διαπιστώσει αρκετά και σημαντικά προβλήματα στη διαχείριση του στίγματος του GPS. Έχουν δουλειά μπροστά τους και το μόνο που μένει είναι να αποδείξουν ότι μπορούν να λύνουν προβλήματα. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ μιας κι έχω διαπιστώσει αρκετά και σημαντικά προβλήματα στη διαχείριση του στίγματος του GPS. Έχουν δουλειά μπροστά τους και το μόνο που μένει είναι να αποδείξουν ότι μπορούν να λύνουν προβλήματα. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουν.

 

Niko exete episimanei ta problimata? Ego pantos 2 meres stin athina den eixa kanena problima apo auta pou anaferoun ta paidia! Mou doulepse apsoga! Den exo logo na po oti einai teleio an eixa problima! Pantos se sxesi me destinator 6 doulepse pio aksiopista me to Loox N560 mou. To Destinator 6 se deixnei poly pio piso apo ekei pou pragmatika eisai kai stin athina xathika 2-3 fores giati estriba pio arga apo oti eprepe kai mpika malista mia fora kai anapoda se monodromo! Mallon tha balo to PN ksana!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το έχω δουλέψει στην Αθήνα δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα (αν εξαιρέσουμε την Αλεξάνδρας που την έχει μονόδρομο και προς τις δύο κατευθύνσεις). Πιστεύω ότι τυχόν προβλήματα δημιουργούνται από τον χάρτη και όχι από την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το έχω δουλέψει στην Αθήνα δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα (αν εξαιρέσουμε την Αλεξάνδρας που την έχει μονόδρομο και προς τις δύο κατευθύνσεις). Πιστεύω ότι τυχόν προβλήματα δημιουργούνται από τον χάρτη και όχι από την εφαρμογή.

 

h efarmogi einai poly protoporiaki

o xartis exei ta problimata

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα folder με το ονομα maps, μέσα στο folder που έχεις το igo, και ριξε μέσα τον ελληνικό χάρτη.

Το δοκίμασα και εγώ παιδιά και όντως ειναι καταπληκτικό. Μακάρι να είχαμε και τους αναλογους χάρτες.

Σ΄εμένα όταν ξεκινάει, βγάζει το μήνυμα : "Some of the map files are outdated,...", ενώ μέσα στο folder igo/maps έχω τον χάρτη Greece summer 2006. Μετά εμφανίζει μόνο το γενικό παγκόσμιο χάρτη και όχι τον Ελληνικό. Καμιά ιδέα ?

;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iGO έκδοσης 12 Απρ 2006

Έχω τις άδειες χρήσης iGO 2006 Europe (CE-PCE1-9XJE-...) και iGO 2006 Summer Update (CE-P0D3-7J2G-...)

Έχω τον Ελληνικό χάρτη στο folder sd\iGO\maps\

ΑΛΛΑ δεν μπορώ να τον δω :X (πολύ ευρηματικό το RIP που εμφανίζει) :lol:

Ποιό από τα κομμάτια του puzzle δεν ταιριάζει ??? :confused:

 

ΥΓ: Βοηθείστε για links με pm - THANKS :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iGO έκδοσης 12 Απρ 2006

Έχω τις άδειες χρήσης iGO 2006 Europe (CE-PCE1-9XJE-...) και iGO 2006 Summer Update (CE-P0D3-7J2G-...)

Έχω τον Ελληνικό χάρτη στο folder sd\iGO\maps\

ΑΛΛΑ δεν μπορώ να τον δω :X (πολύ ευρηματικό το RIP που εμφανίζει) :lol:

Ποιό από τα κομμάτια του puzzle δεν ταιριάζει ??? :confused:

 

ΥΓ: Βοηθείστε για links με pm - THANKS :)

 

καλημερα

σου δούλευε κανονικά μέχρι τώρα?

το προγραμμα ανοίγει κανονικά?

αν ναι μαλλον εχεις πρόβλημα με τον χάρτη

κανε reinstall ton xarth

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iGO έκδοσης 12 Απρ 2006

Έχω τις άδειες χρήσης iGO 2006 Europe (CE-PCE1-9XJE-...) και iGO 2006 Summer Update (CE-P0D3-7J2G-...)

Έχω τον Ελληνικό χάρτη στο folder sd\iGO\maps\

ΑΛΛΑ δεν μπορώ να τον δω :X (πολύ ευρηματικό το RIP που εμφανίζει) :lol:

Ποιό από τα κομμάτια του puzzle δεν ταιριάζει ??? :confused:

 

ΥΓ: Βοηθείστε για links με pm - THANKS :)

 

Νομίζω ότι χρειάζεσαι το iGO έκδοσης 30 Μαϊ 2006 με τον χάρτη της Ελλάδας 2006.04 (ο οποίος δεν "παίζει" με την έκδοση iGO, που έχεις).

 

Αυτά τα δυο, δουλεύουν κανονικά.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) :) :) στον φίλο pazo για την συνδρομή του (βοήθησε και έτερος φίλος με ADSL - καταραμένο CONNX ακόμα να με συνδέσουν...!)

 

Οπότε τώρα το μόνο που μένει είναι NGI + iGO ( = GOiNG everywhere)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζεσαι το iGO έκδοσης 30 Μαϊ 2006 με τον χάρτη της Ελλάδας 2006.04 (ο οποίος δεν "παίζει" με την έκδοση iGO, που έχεις).

 

Αυτά τα δυο, δουλεύουν κανονικά.

 

Ετσι είναι. Δουλεύει μόνο με την έκδοση 30 Μαι 2006.

Link to comment
Share on other sites

Καναν χαρτη ρε παιδια σε πμ! :D

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

:mad: Εχω την εντύπωση ότι το iGO είναι φοβερά εκνευριστικό με τον επαναυπολογισμό της διαδρομής. Κάνει συνέχεια επαναυπολογισμό και προσπαθεί πάντα να σε πάει πίσω εκεί που διαφοροποιήθηκες από την προτεινόμενη διαδρομή (δεν χαράσει νέα εναλλακτική διαδρομή). Αυτός είναι και ο λόγος που είναι έτσι γρήγορο στου υπολογισμούς. Η εντύπωσή μου είναι ότι πχ. το Destinator μπορεί να μην έχει τα γραφικα της iGO αλλά είναι πολύ καλύτερο σε υπολογισμούς. Αυτό δεν ωφείλεται μόνο στους χάρτες αλλά βασικά είναι θέμα προγράμματος.

 

Υπάρχει τρόπος να απομονώσει κανείς το μήνυμα που λέει ότι κάνει επαναυπολογισμό?? Υπάρχει τρόπος να λιγοστέψει κανείς τα μηνύματα που δέχεται τρείς - τέσσερεις φορές μέχρι να στρίψεις. (Εάν δεν το έχεις σπάσει εν τω μεταξύ) :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...