Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

παιδια εγω ειμαι απο πατρα εχω γραμμη 1024 απο οτε κ συνδεση 1024 απο αλτεκ επιανα μεγιστο το 50kb κ τωρα εδω κ 4μερες κατεβαζω με 97kb σταθερα απο rapidshare.

 

Παρα πολυ καλο!

 

Σήμερα απο το απόγευμα είδα μια βελτίωση... Μακάρι να κρατήσει... Χτυπάω 80kb/s (768k):happy:

 

Δεν παει αλλο το μηχανημα! 'Τσιτα τα γκαζια':O

 

shmera egw xtyphsa 110 kb/s me 1024 kai genika tis 3 teleytaies meres ta donwloads mou den peftoun katw apo 90kb/s!

 

Ολες αυτες οι υπεροχες ταχυτητες ειναι πανελλαδικο φαινομενο! Οφειλεται στο οτι εχει σταματησει λογω των εορτων η επαγγελματικη χρηση των DSL συνδεσεων και ετσι υπαρχει αυθονο bandwidth για ολους τους υπολοιπους! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θαύμα (; ) !!! Σήμερα κατεβάζω με 67-75 kb/s!!! Ας ελπίζουμε να κρατήσει... (άρε που καταντήσαμε...)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Το DSLAM Πύργου Ηλείας αυτή την στιγμή πιστεύω να είναι από τα χειρότερα στην Ελλάδα. Τουλάχιστον αυτό δείχνουν οι μετρήσεις. Φυσικά οι τεχνικοί ούτε που κάνουν τον κόπο να ασχοληθούν!...

Ορίστε αποτέλεσματα για γραμμή 1024/256 με ΟΤΕΝΕΤ

Speed Down 290.68 Kbps ( 0.3 Mbps )

Speed Up 215.04 Kbps ( 0.2 Mbps )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι υπεροχες ταχυτητες ειναι πανελλαδικο φαινομενο! Οφειλεται στο οτι εχει σταματησει λογω των εορτων η επαγγελματικη χρηση των DSL συνδεσεων και ετσι υπαρχει αυθονο bandwidth για ολους τους υπολοιπους! ;)

 

Σωστος και Χρονια σου Πολλα!! :)

 

Ετσι ειναι.

Ουτε εχουν ουτε προκειται να εχουν στο αμεσο μελλον

και τις δυνατοτητες και τον εξοπλισμο που απαιτουνται για να

ανταπεξελθουν στις απαιτησεις των αυξημενων ταχυτητων & bandwidth.

 

Mη περιμενετε αδικα.

Στην Ελλαδα και ειδικα για τον ΟΤΕ μιλαμε!!

 

Χωρις προγραμματισμο,χωρις εξοπλισμο,χωρις ευαισθησια,χωρις υπευθυνοτητα.....κλπ.κλπ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι υπεροχες ταχυτητες ειναι πανελλαδικο φαινομενο! Οφειλεται στο οτι εχει σταματησει λογω των εορτων η επαγγελματικη χρηση των DSL συνδεσεων και ετσι υπαρχει αυθονο bandwidth για ολους τους υπολοιπους! ;)

 

Σωστος και Χρονια σου Πολλα!! :)

 

Ετσι ειναι.

Ουτε εχουν ουτε προκειται να εχουν στο αμεσο μελλον

και τις δυνατοτητες και τον εξοπλισμο που απαιτουνται για να

ανταπεξελθουν στις απαιτησεις των αυξημενων ταχυτητων & bandwidth.

 

Mη περιμενετε αδικα.

Στην Ελλαδα και ειδικα για τον ΟΤΕ μιλαμε!!

 

Χωρις προγραμματισμο,χωρις εξοπλισμο,χωρις ευαισθησια,χωρις υπευθυνοτητα.....κλπ.κλπ

 

Ευχαριστω παρα πολυ για τα χρονια πολλα. Ειναι τα πρωτα που διαβασω στο MyPhone σημερα:)

 

Για το θεμα του ΟΤΕ η λυση ειναι μια ριζικοτατη αναδιοργανωση του ανθρωπινου δυναμικου και στρατηγηκης δρασης! Τι εννοω με το τελευταιο: Ο ΟΤΕ να επικεντρωνεται σε σημεια οπου υπαρχει πραγματικο προβλημα και οχι να κανει τα στραβα ματια!

Ο Απαραιτητος εξοπλισμος υπαρχει αλλα το θεμα ειναι ποιοι τον χρησιμοποιουν αγαπητε gesamfunai !

 

Και παλι καλημερα σας!:happy:

Link to comment
Share on other sites

DJ_TEO χρόνια πολλα!οτι επιθυμείς!

 

Παιδιά τι να πω χάλια,έχω 1024 και κατεβάζω τώρα με 49kb!:(

Εχθές ακόμα καλύτερα,επιασα την φοβερή ταχύτητα 25 kb!:(

Υποβάθμιση έγινε,οχι αναβάθμιση,τουλάχιστον σε μένα.

Χιλιες φορές με την 512!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνδέθηκα πρώτη φορά την περασμένη βδομάδα. Έχω connx 1024. Τα speedtests μου δίνουν συνήθως 450-500kbps και κατεβάζω περίπου με 60-65kb/s. Πρωινές ώρες κατεβάζω κανονικά (τρόπος του λέγειν αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες) με 95-105kb/s. Πήρα στο 1242, κάναμε κάποια test με το παιδί που μίλησα και τελικά κλείσαμε στο ότι απ'την γραμμή μου δεν περνάνε "μεγάλα πακέτα" (με ένα τεστ από command prompt: ping ip -t -l 1500, όπου μου βγάζει "request timed out") και πήρα στο 121 να το δηλώσω. Βέβαια δε περιμένω μ'αυτό να δω βελτίωση γιατί μάλλον είναι θέμα διαθέσιμου bandwith και μόνο. :confused:
Link to comment
Share on other sites

DJ_TEO χρόνια πολλα!οτι επιθυμείς!

 

Παιδιά τι να πω χάλια,έχω 1024 και κατεβάζω τώρα με 49kb!:(

Εχθές ακόμα καλύτερα,επιασα την φοβερή ταχύτητα 25 kb!:(

Υποβάθμιση έγινε,οχι αναβάθμιση,τουλάχιστον σε μένα.

Χιλιες φορές με την 512!:p

 

Πολυ καλυτερη ηταν η κατασταση πριν τον διπλασιασμο ταχυτητων! Ολοι θα θελαμε να γυρισουμε πισω σε αυτη τη λαμπρη εποχη :p Προς το παρον υπομονη

 

Thanks a Lot για τις ευχες:happy:

 

Ναι έχω!Η ταχύτητα μου συνήθως είναι στο 3/4 αυτό που θα έπρεπε να είναι!

 

Παρα πολυ καλο ποσοστο το 75% Μη ζητας τιποτα περισσοτερο και σου ευχομαι να μη μειωθει :rolleyes:

 

Εγώ συνδέθηκα πρώτη φορά την περασμένη βδομάδα. Έχω connx 1024. Τα speedtests μου δίνουν συνήθως 450-500kbps και κατεβάζω περίπου με 60-65kb/s. Πρωινές ώρες κατεβάζω κανονικά (τρόπος του λέγειν αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες) με 95-105kb/s. Πήρα στο 1242, κάναμε κάποια test με το παιδί που μίλησα και τελικά κλείσαμε στο ότι απ'την γραμμή μου δεν περνάνε "μεγάλα πακέτα" (με ένα τεστ από command prompt: ping ip -t -l 1500, όπου μου βγάζει "request timed out") και πήρα στο 121 να το δηλώσω. Βέβαια δε περιμένω μ'αυτό να δω βελτίωση γιατί μάλλον είναι θέμα διαθέσιμου bandwith και μόνο. :confused:

 

Οταν το DSLAM ειναι πιταρισμενο τα πακετακια χανουν το δρομο τους...:p

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/69264277.png

 

Πετάμε εεεεεεεεεεε?

Απο τις 29/09 έτσι. 1024/256 πΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ

Ας μας μπεί το 2007 και βλέπουμε. ( Ειναι η διορία που έχω δώσει στον εαυτό μου για αυτή την κοροιδία)

Καλή μας χρονιά

:)
Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/69264277.png

 

Πετάμε εεεεεεεεεεε?

Απο τις 29/09 έτσι. 1024/256 πΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ

Ας μας μπεί το 2007 και βλέπουμε. ( Ειναι η διορία που έχω δώσει στον εαυτό μου για αυτή την κοροιδία)

Καλή μας χρονιά

 

Δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση δυστυχως, εκτος αν υπαρχει καποιος κομβος αλλης εταιριας στην πολη σου!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet θα είναι διαθέσιμο ( πάντα σύμφωνα με τον οδηγό που έχει η Forthnet ) τον Δεκέμβρη του 2007.

 

http://www.speedtest.net/result/69319930.png

 

Στις 02:00 ορίστε αποτελέσματα

Αυτο απο το τεστ της Forthnet:

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.10Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 201.12kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

 

Καλή Χρονιά

:)
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι υπεροχες ταχυτητες ειναι πανελλαδικο φαινομενο! Οφειλεται στο οτι εχει σταματησει λογω των εορτων η επαγγελματικη χρηση των DSL συνδεσεων και ετσι υπαρχει αυθονο bandwidth για ολους τους υπολοιπους! ;)

 

Στο δικό μου DSLAM δουλεύουν οι ρουφιάνοι! Πάρτε άδεια ρεεεεε......... :w00t:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα καλό φιλαράκι μου είπε πως αυτό το πρόβλημα (με την αργή σύνδεση) μπορεί να υφίσταται και λόγω του μόντεμ και πως καλύτερα είναι να βάλω router. Λέτε να φταίει αυτό; Αν ναι ποίο router (σε οικονομική τιμή) έχετε να μου προτείνετε;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα καλό φιλαράκι μου είπε πως αυτό το πρόβλημα (με την αργή σύνδεση) μπορεί να υφίσταται και λόγω του μόντεμ και πως καλύτερα είναι να βάλω router. Λέτε να φταίει αυτό; Αν ναι ποίο router (σε οικονομική τιμή) έχετε να μου προτείνετε;

 

Υπαρχουν πολλες οικονομικες λυσεις! Εγω ως μαρκα θα σου προτεινω linksys. Υπαρχουν πολυ καλα router κατω απο 100 ευρω!:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς που έχουμε router τι καταλάβαμε?

Ούτε καν να συνδεθώ δεν μπορώ...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς που έχουμε router τι καταλάβαμε?

Ούτε καν να συνδεθώ δεν μπορώ...

 

Αυτο δεν εχει καμια σχεση! Το router πρεπει να πηγαινει παντα πακετο με μια DSL συνδεση!

Για ποιο λογο δε μπορεις να συνδεθεις? Δε σε ενεργοποιησε ο ΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/69782691.png

 

Τι γνώμη έχετε για τις επιδόσεις;;;Αυτό τον καιρό έχω PSTN σύνδεση!:)

 

103 kbits ?? Σιγουρα το τεστ ειναι λαθος! Αλλωστε οι dial up συνδεσεις ειναι συμμετρικες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει καμια σχεση! Το router πρεπει να πηγαινει παντα πακετο με μια DSL συνδεση!

Για ποιο λογο δε μπορεις να συνδεθεις? Δε σε ενεργοποιησε ο ΟΤΕ?

200000 φορές τα έχω πει.

Αυτά είναι για το σπίτι το δικό μου και αυτά για το σπίτι που μετακόμισα.

 

Τα προβλήματα συνεχίζονται και δεν μπορώ να μπώ καθόλου στο Internet τώρα τελευταία... Όοοοοοταν μπαίνει κατεβάζει με ~10

 

@bill1 στις dial up υπάρχει συμπίεση. Απενεργοποίησε την μέσα απο τις ρυθμίσεις του modem Και θα δεις κανονικά αποτελέσματα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Όπα όπα φίλε, ήρεμα, υπάρχουν και χειρότερα.

Δες ένα ποστ πιό πρίν και θα καταλάβεις.

 

 

Δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα. Του έκανα καταγκελία και δεν έγινε τίποτα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...