Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

k emeis pou den exoume portraki,pos mporoume na doume pia exoume file? :)

 

Στο κύριο μενού πατάς πάνω στο βελάκι και επιλέγεις πληροφορίες συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο κύριο μενού πατάς πάνω στο βελάκι και επιλέγεις πληροφορίες συστήματος.

 

to vrika euxaristo

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει αν τελικά είναι συμβατό το P990 με 8gb memory stick duo pro;

 

Ligo dyskolo na 3erei kapoios an einai symvato giati h Sony prin liges meres parousiase auta ta MS! Egw anarwtiemai ean to kinhto einai symvato me thn MS ultra II 4gb ths Sandisc pou kykloforei!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Ligo dyskolo na 3erei kapoios an einai symvato giati h Sony prin liges meres parousiase auta ta MS! Egw anarwtiemai ean to kinhto einai symvato me thn MS ultra II 4gb ths Sandisc pou kykloforei!

 

Παντως πριν κυκλοφορησει μιλουσαν για 4GB. Πιστευω πως θα τα δεχεται, και γιατι οχι και τα 8GB. Ισως δηλαδη ισχυει κατι σαν το P910 που θεωρητικα δεχοταν μεχρι 1GB αλλα στην πραξη λειτουργει τελεια με 2GB High Speed.

Link to comment
Share on other sites

Hello! Σας έχω τρομερά νεα! Βρήκα τρόπο να λειτουργεί η αφύπνιση με κλειστό το κινητό!! Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να το έχετε στην φόρτιση! :-) Κι όμως λειτουργεί και το βρήκα εντελώς τυχαία...Αν το έχει πεί ήδη κάποιος sorry για το άσκοπο post! Anyway...τι χαρααα!

 

Α και μια ερώτηση! Το pc suit λειτουργεί κανονικά σε vista???

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Hello! Σας έχω τρομερά νεα! Βρήκα τρόπο να λειτουργεί η αφύπνιση με κλειστό το κινητό!! Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να το έχετε στην φόρτιση! :-) Κι όμως λειτουργεί και το βρήκα εντελώς τυχαία...Αν το έχει πεί ήδη κάποιος sorry για το άσκοπο post! Anyway...τι χαρααα!

 

Α και μια ερώτηση! Το pc suit λειτουργεί κανονικά σε vista???

 

Ενδιαφέρον αυτό που αναφέρεις για την αφύπνιση!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πηγαινα για Κ800 μετα αποφάσισα να πάρω το Ν80 και τώρα που είδα σε ένα μαγαζί το Ρ990 και το δούλεψα λιγάκι λέω να πάρω αυτό!

Στο τέλος θα πάρω laptop μου φαίνεται!

Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί τελικά μάλλον θα το πάρω αύριο (αν βέβαια με χαροποιήσουν οι απαντήσεις).

 

1.Ισχύει οτι αν του βάλεις βίντεο πάνω απο 40gb κολάει στην αναπαραγωγή του?Δηλαδή ταινίες δεν παίζει να του βάλω?

2.Ισχύει ότι είναι πιό αργό και από το Νοκια 6600?

3.Το qwerty πληκτρολογιο γράφει ελληνικά?

4.Όταν το χρησηιμοποίσα στο μαγαζί το πρώτο που έκανα ήταν να πάω να γράψω ένα μήνυμα και μόλις πάτησα νέο sms κόλησε!!!Έτυχε ή πέτυχε?Κολάει συχνά?

 

Άν κάποιο από τα παραπάνω ισχύει με τις αναβαθμίσεις λογισμικού διορθώνεται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

1. Αν εννοείς 40ΚΒ όχι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Εμένα μου παίζει βίντεο 330ΜΒ

2. -

3. Όχι

4. Το πρώτο FW (αυτό δλδ που είχε στο μαγαζί που το δοκίμασες) κολλούσε συχνά. Τώρα πια δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα με το τελευταίο FW

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

Βασικά ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου εννοούσα. 40ΜΒ ήθελα να γράψω.

 

Άν θέλεις απάντησέ μου και στο 2. γιατί για εμένα έχει πολύ μεγάλη σημασία το κινητο να μην είναι εκνευριστικά αργό όπως το 6600 που έχω.

Αυτή την ερώτηση την κάνω γιατί ο επεξεργαστής που έχει ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι 200κάτι ΜΗz μου φαίνεται κάπως μικρός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

Βασικά ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου εννοούσα. 40ΜΒ ήθελα να γράψω.

 

Άν θέλεις απάντησέ μου και στο 2. γιατί για εμένα έχει πολύ μεγάλη σημασία το κινητο να μην είναι εκνευριστικά αργό όπως το 6600 που έχω.

Αυτή την ερώτηση την κάνω γιατί ο επεξεργαστής που έχει ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι 200κάτι ΜΗz μου φαίνεται κάπως μικρός.

 

Αν και το 6600 το ειχα πριν 2 χρονια θα σου πω πως το 990 ειναι λιγο πιο αργο

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

Βασικά ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου εννοούσα. 40ΜΒ ήθελα να γράψω.

 

Άν θέλεις απάντησέ μου και στο 2. γιατί για εμένα έχει πολύ μεγάλη σημασία το κινητο να μην είναι εκνευριστικά αργό όπως το 6600 που έχω.

Αυτή την ερώτηση την κάνω γιατί ο επεξεργαστής που έχει ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι 200κάτι ΜΗz μου φαίνεται κάπως μικρός.

 

Κατά την γνώμη μου, θέμα ταχύτητας και γενικότερα απόδοσης δεν τίθεται. Με την τελευταία αναβάθμιση τουλάχιστον. Με το αρχικό λογισμικό υπήρχε όντως πρόβλημα, καθώς όταν έτρεχαν αρκετές εφαρμογές συγχρόνως γινόταν πολύ αργό. Επιπλέον με τον τερματισμό των εφαρμογών, την απελευθέρωση μνήμης δηλαδή, τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.

Τώρα σε σύγκριση με το 6600, αν και το είχα για κάποιο διάστημα, έχει περάσει αρκετός καιρός απο τότε, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου εννοούσα. 40ΜΒ ήθελα να γράψω

 

Την πάτησα!:O

 

Δες σου απάντησα στη 2 γιατί δεν γνωρίζω. Δεν είχα ποτέ ΝΟΚΙΑ.

 

Αναφορικά με τον επεξεργαστή, πάντως, δεν νομίζω να είναι μικρός για Symbian. Εξάλλου, όλα τα κινητά που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή υπό Symbian έχουν επεξεργαστές με την ίδια περίπου ισχύ. Νέο επεξεργαστή θα έχει το NOKIA Ε90 (γύρω στα 300Mhz αν δεν κάνω λάθος)

 

Αυτό που θα έπρεπε να σε προβληματίζει με το Ρ990 δεν είναι ο επεξεργαστής, αλλά η λίγη διαθέσιμη μνήμη που περισσεύει μετά την εκκίνηση. Από τα 60ΜΒ μόλις 15-16ΜΒ. Και σαν να μην έφτανε αυτό υπάρχει και το πρόβλημα της διαρροής μνήμης....

 

Αν είναι να το αγοράσεις καινούργιο, προτείνω να το σκεφθείς αρκετά. Έρχονται πολλές ενδιαφέρουσες λύσεις από άλλες εταιρίες (ΝΟΚΙΑ). Εκτός πιά και αν σε ενδιαφέρει touchscreen ή είσαι φανατικός της SE. Δες και το Μ600 το οποίο πουλάει η ΤΙΜ έναντι 200 ευρώ!!! (σε περίπτωση που δεν σε ενδιαφέρει wifi και κάμερα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ποιό είναι το αποτέλεσμα της διαρροής???Να καθυστερεί να κάνει οτιδήποτε?Γιατί αυτό είναι πολύ εκνευριστικο και μπορεί να κάνει καμμία ελεύθερη πτώση χωρίς αλεξίπτωτο!

 

Βασικά το γεγονος ότι έχει touchscreen δεν με πολυενδιαφέρει.Απλά μου αρέσει.WiFi όμως γουστάρω τρελά να έχει.Κάμερα δεν με απασχολεί αν θα είναι καλή απλά θέλω να έχει μια οποιαδήποτε.

 

Έχεις να μου αντιπροτείνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Και ποιό είναι το αποτέλεσμα της διαρροής???Να καθυστερεί να κάνει οτιδήποτε?Γιατί αυτό είναι πολύ εκνευριστικο και μπορεί να κάνει καμμία ελεύθερη πτώση χωρίς αλεξίπτωτο!

 

Βασικά το γεγονος ότι έχει touchscreen δεν με πολυενδιαφέρει.Απλά μου αρέσει.WiFi όμως γουστάρω τρελά να έχει.Κάμερα δεν με απασχολεί αν θα είναι καλή απλά θέλω να έχει μια οποιαδήποτε.

 

Έχεις να μου αντιπροτείνεις κάτι?

 

Παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω εγώ :)

Κατά την δίκη μου γνώμη το συγκεκριμένο κινητό το αγοράζεις εάν :

1. Θέλεις οπωσδήποτε Symbian OS.

2. Οπωσδήποτε tatchscreen με 256.000 χρώματα και qwerty πλήκτρα.

3. Οπωσδήποτε Wi-Fi.

4. Και τέλος μια αξιοπρεπείς κάμερα τον 2ΜΡ με Auto Focus & Flash.

 

Αν όλα αυτά είναι και για σένα μάστ τότε καλορίζικο ... :D

 

Φιλικά Στέφανος. :D

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω εγώ :)

Κατά την δίκη μου γνώμη το συγκεκριμένο κινητό το αγοράζεις εάν :

1. Θέλεις οπωσδήποτε Symbian OS.

2. Οπωσδήποτε tatchscreen με 256.000 χρώματα και qwerty πλήκτρα.

3. Οπωσδήποτε Wi-Fi.

4. Και τέλος μια αξιοπρεπείς κάμερα τον 2ΜΡ με Auto Focus & Flash.

 

Αν όλα αυτά είναι και για σένα μάστ τότε καλορίζικο ... :D

 

Φιλικά Στέφανος. :D

 

:D :lol: Σε ευχαριστώ για το θάρρος σου:lol: :)

 

Θέλω ανοιχτο λειτουργικό που να μην είναι windows (τα βλέπω στην δουλειά τα βλέπω στο σπίτι,δεν χρειάζεται να τα βλέπω και στον δρόμο!) οπότε το (1) είναι must.

To qwerty πληκτρολόγιο και κυρίως το WiFi είναι !!!SUPER!!!

οπότε είμαστε οκ και με τα (2) και (3).

Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει και πολύ απλά θέλω να έχει μια οποιαδήποτε.

 

Το μεγαλύτερο must για εμένα είναι να μην κολάει και να είναι ταχύτερο από το 6600 που ήταν το τελευταίο smartphone που είχα( μετά πηρα D500 και V3x αλλα παραήταν "απλά" και τώρα θέλω κάτι που να είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο πλαίσιο να το πάρω και το είχε σε demo οπότε λέω ας το "λιώσω" για να δω τελικά τι παίζει με την ταχύτητα στο μενού πριν το αγοράσω.

 

:cry: Δυστυχως για 500 ευρώ περίμενα κάτι αρκετά γρηγορότερο.:cry:

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά δεν το έχω ξεγράψει ακόμη

 

Ξέρουμε μήπως πότε αναμένεται το επόμενο της σειράς Ρ ?

Γιατί αν πρόκειται να αντικατασταθεί μέχρι το καλοκαίρι μπορεί να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιο καλο παιδακι να μου πει βημα βημα αν θελει , τι να κανω για να μπαινει στο vodafone live! σε μη live 990 ???

 

να στε καλα ρε παιδακια!

:X
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο πλαίσιο να το πάρω και το είχε σε demo οπότε λέω ας το "λιώσω" για να δω τελικά τι παίζει με την ταχύτητα στο μενού πριν το αγοράσω.

 

:cry: Δυστυχως για 500 ευρώ περίμενα κάτι αρκετά γρηγορότερο.:cry:

 

Τελικά δεν το πήρα αλλά δεν το έχω ξεγράψει ακόμη

 

Ξέρουμε μήπως πότε αναμένεται το επόμενο της σειράς Ρ ?

Γιατί αν πρόκειται να αντικατασταθεί μέχρι το καλοκαίρι μπορεί να περιμένω.

me anabathmish ginetai grhgoro to kinhto..0s0 afora gia antikatastath h uiq tha bgalei thn UIQ 3 1 ME kalutero menu kai mporei pio polles possibilities.an kai emena me aresei to desighn tou p990.episis tha bgei motorola me leitourgiko uiq 3 anadiplomeno alla xoris touch screen.mpes http://www.my-symbian.com ekei leei otidipote kukloforei kainourio ap thn UIQ kai tis suskeues ths
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

me anabathmish ginetai grhgoro to kinhto..0s0 afora gia antikatastath h uiq tha bgalei thn UIQ 3 1 ME kalutero menu kai mporei pio polles possibilities.an kai emena me aresei to desighn tou p990.episis tha bgei motorola me leitourgiko uiq 3 anadiplomeno alla xoris touch screen.mpes http://www.my-symbian.com ekei leei otidipote kukloforei kainourio ap thn UIQ kai tis suskeues ths

 

Μπήκα στο http://www.my-symbian.com και τα ψαχούλεψα αρκετά και γράφτηκα και στο φόρουμ αλλά το μόνο που βρήκα ήταν για εκείνο το slide της motorola το RIZR Z8 το οποίο είναι καλούτσικο αλλα καμμία σχέση με το Ρ990.

Αυτό που σκέφτηκα εγώ φίλε :D Μάνο:) Τραγουδισταρά:p ήταν να περιμένω μήπως βγεί κάτι αντίστοιχο με το Ρ990 απο την SE γιατί το όλο concept με το πορτάκι και την touchscreen μου αρέσει πάρα πολύ.

 

Μετά από μια γρήγορη αναζήτηση στο internet βρήκα το http://www.egystudio.eu/wg_zeus/index.htm

 

Αλλά μάλλον είναι απλά ένα concept που δεν θα πραγματοποιηθεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΒΕΡΣΙΟΝ ΣΤΟ Ρ990 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Να ήταν η απάντηση μερικές σελίδες πίσω να πω ok, είναι πίσω βαριέσαι να ψάχνεις. Τέσπα η απάντηση είναι 5-6 posts πιο πάνω(μπορεί και λίγο περισσότερο).Και για ανοιχτό και για κλειστό πορτάκι;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;έχω κάνει uninstall το tweak peaks και το autocam και δεν ξέρω γιατί αλλά κάθε φορά που βγάζω την κάρτα μνήμης από το κινητό και μετά την ξαναβάζω, μου βγάζει ένα μήνυμα που με ρωτάει αν θέλω να κάνω install το tweak peaks και μετά λέει το ίδιο και για το autocam.Υποψιάζομαι ότι την ζημιά την κάνει κάποιο αρχείο που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης,το θέμα είναι ποιό;αν ξέρει κανείς κάτι please ας απαντήσει γιατί είναι πολύ σπαστικό κάθε φορά που κάνω restart το κινητό ή του βάζω την κάρτα μνήμης να μου γράφει κάθε φορά την ίδια μπούρδα!

Α ρε disk cleaner του Ρ910!Κανένα πρόγραμμα δεν είναι σαν εσένα!:P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...