Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια με το update τι γινεται?

 

Τι να γινει ,αναμενουμε οπως ολοι ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια, διαβαζω προσεκτικα ολα τα post σας εδω και πολλους μηνες ακουγωντας πολλα παραπονα για το συγεκριμενο τηλεφωνο το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι απο τον ιουνιο εχω το Μ600 και τον σεπτεμβριο αγορασα το Ρ990 εχωντας κανει πολλα πειραματα και με τα 2 τηλεφωνα κατεληξα στο συμπερασμα οτι και τα 2 αυτα τηλεφωνα ''δουλευουν'' πολυ καλυτερα και σταθερα οταν εχουν σαν γλωσσα τα αγγλικα, οταν στην αρχη ειχα την ελληνικη γλωσσα η γραμματοσειρες σε ΜΡ3 και στον browser δεν εδειχναν σωστα τα γραμματα εκανα μια αναβαθμηση μεσω του update service για να ξανα περασω απο την αρχη το λογισμικο και μετα εκανα μια καθαρη αρχη ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ οταν ξεκινησα το τηλεφωνο,επελεξα τα αγγλικα. χαθηκαν βεβαια τα ελληνικα,αλλα δεν με ενδιαφεραν πολυ μετα εστησα το τηλεφωνο απο την αρχη. και απο τοτε (23 σεπτεμβη) δεν εχω κανενα προβλημα με το τηλεφωνο δουλευει πολυ σταθερα και ειναι πολυ αξιοπιστο.εχω εκγαταστησει και αρκετα προγραμματα που βρηκα στο http://www.p800stuff.com (register first) και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος. καθως ειμαι απο παλια χρηστης ολης της σειρας Ρ ΧΧΧ

το wifi ειναι πολυ γρηγορο και αξιοπιστο, η καμερα ειναι καλη, προβληματα μνημης βεβαια υπαρχουν (RAM) αλλα ολα αυτα σιιγα σιγα τα ξεπερασα, το ραδιοφωνο μου δουλευει αριστα χωρις προβληματα στο rds οπως εχει αναφερθει παραπανω. αυτα ειχα να σας γραψω και να μοιραστω μαζι σας μεχρι τωρα ελπιζω να θελει κανεις να δοκιμασει την συμβουλη μου και να αλλαξει γλωσσα στα αγγλικα και θα δει την διαφορα. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ.

 

καλα να περνατε φιλοι μου, και υπομονη και δειτε την υπογραφη μου και ακολουθειστε την......:)

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Η SE ανανέωσε το website της και βεβαίως και την σελίδα του P990

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10336

 

Η νέα σελίδα αναδεικνύει καλύτερα τις δυνατότητες του κινητού. Αν αυτές οι δυνατότητες λειτουργούσαν κιόλας θα ήταν όλα τέλεια....

 

@mathios

Αναφορικά με το "αγαπησε κατι που δεν ειναι τελειο": λυπάμαι άλλα εγώ είμαι τελειομανής!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την επίσημη σελίδα της SE για το Ρ990

Οθόνη αφής

Με ένα αιχμηρό αντικείμενο ή μια γραφίδα, μετακινείστε εύκολα μέσα στο μενού του κινητού

εεεετσι! Βάλτε τα μαχαίρια σας στην οθόνη του 990 άφοβα! :D :lol: :p

Επειδή στο Ρ800 μου το είχα αυτό το κακό ελάτωμα και χρησιμοποιούσα ότι ναναι αντί για γραφίδα, σας συνιστώ να μην το κάνετε... Άν κάνετε γρατσουνιά βαθειά (όπως εγώ που είχα κάνει με ... διαβήτη!!!) θα αρχίσει να ξεφτίζει/ξεφλουδίζει η οθόνη στο σημείο της γρατσουνιάς, και στο τέλος θα φαίνεται πολύ περισσότερο απο ότι αρχικά.

 

Επίσεις θα ήθελα να χαιρετήσω τα γνώριμα μέλη του θρέντ, αν και βλέπω οτι απο παλιούς μόνο 1-2 έχουν παραμείνει (Λιάκουρα, ειδικοί χαιρετισμοί σε σένα!). Την παρασκευή ορκίστηκα και μας δώσαν και 13 μερούλες άδεια. Περισσότερες πληροφορίες (επειδή εδώ είναι οφ τόπικ) στο ύπνος φόρουμ (δες υπογραφή).

 

Τα δικά μου τα νέα... Βρήκα ένα Ρ800 διαλυμένο αλλά με άψογη οθόνη, πήρα και το δικό μου, και απο τα συντρήμια τους προέβαλε ένα κουκλί , πλήρως λειτουργικό Ρ800. Το μόνο κακό είναι το ροδάκι, που έσπασα ένα πινακι του όταν πήγαινα να το βάλω (όσοι έχετε ανοίξει 800 καταλαβαίνετε) και πρέπει να πάω SE να πάρω ένα ανταλλακτικούλι να το βάλω πάνω. Απο τις 5 κατευθύνσεις μου δουλεύουν μόνο οι 3 τώρα. αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι σαν καινούρια.

 

Οπότε το 990 το αφήνω για τα καλά στην κοπελιά μου, και γω θα έχω το καμάρι μου, το 800αράκι μου!!! :D :D

 

Ακόμα σήμερα προσπάθησα στο 990 να δω κάτι ταινίες που είχα φτιάξει για το psp (την πρώτη σαιζόν του λοστ). Βάζω το μεμ στικάκι, πατάω αναπαραγωγή, ΠΕΡΙΜΕΝΩ 5 ΛΕΠΤΆ, και ω!!! Θαύμα, άρχιζε να παίζει το επισόδειο! Βέβαια μου πέταγε κάτι περίεργους θορύβους στην εικόνα, αλλά μην ξεχνάτε οτι έπρεπε να τους αλλάξει και το μέγεθος. Ενδεικτικά αναφέρω οτι τα βιντεάκια ήταν 40 λεπτών (περίπου), 120 με 150 ΜΒ έκαστο (χαρακτηριστικά βίντεο: περίπου 360 για την εικόνα,64 ήχο,30καρέ,πλήρες μέγεθος οθόνης psp).

 

@ηλίας74 , Μαθιος

Συμφωνώ απόλυτα με τον λιάκουρα. Πήραμε ένα κινητό με συγκεκριμένες προδιαγραφές, και θέλουμε να πληρούνται! Δλδ αν εσύ πήγαινες να πάρεις ένα αμάξι 2.000 κυβικά τούρμπο 200 άλογα, και μετά την αγορά έβλεπες οτι αποδίδει τα 120 απο αυτά, θα έλεγες δεν πειράζει, δεν είμαι τελειομανής? Θέλω αυτά που αγόρασα. Τπτ παραπάνω, τπτ λιγότερα.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι θα γινει επιτελους με την περιβοητη αναβαθμιση?παρασκευη αυριο και ακομη τιποτα.τοτε τι στο διαολο ελεγαν οτι θα κυκλοφορησει αυτη τη βδομαδα?γιατι μας ξεσηκωνουν?

 

εγω προσωπικα παντως αν αγοραζα ενα αυτοκινητο 2000 κβ τουρμπο με 200 αλογα οπως πχ ενα golf gti η a3 2.0t δινοντας 29,000-34,000 ευρω κ τελικα απεδιδε 120 αλογα θα εκανα ενα πραγμα....

θα πηγαινα στο εργοστασιο της johnson κ θα παραγγελνα 120 κιλα βαζελινη.θα αλοιφα το αυτοκινητο και μετα θα πηγαινα στην καρεντα,κοσμοκαρ κτλ και θα τους το εχωνα βαθεια στον κωλο...

μηπως πρεπει να κανουμε το ιδιο με το p990i?ειναι και μικροτερο σε μεγεθος ασε που εχει και δονηση..... :)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Απο την επίσημη σελίδα της SE για το Ρ990

 

Επίσεις θα ήθελα να χαιρετήσω τα γνώριμα μέλη του θρέντ, αν και βλέπω οτι απο παλιούς μόνο 1-2 έχουν παραμείνει (Λιάκουρα, ειδικοί χαιρετισμοί σε σένα!). Την παρασκευή ορκίστηκα και μας δώσαν και 13 μερούλες άδεια. Περισσότερες πληροφορίες (επειδή εδώ είναι οφ τόπικ) στο ύπνος φόρουμ (δες υπογραφή).

 

Mpampir!!!Kalos wrises pisw sth parea mas!!!Stravogianno re 13 meres adeia!!!!!Eleos!!!!Emas mas eixan dwsei "mono" 8:wacko: Euxomai na pernas kala kai kaloriziko to neo sou P800!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι θα γινει επιτελους με την περιβοητη αναβαθμιση?παρασκευη αυριο και ακομη τιποτα.τοτε τι στο διαολο ελεγαν οτι θα κυκλοφορησει αυτη τη βδομαδα?γιατι μας ξεσηκωνουν?

 

Είχε αναφερθεί για την 48 εβδομάδα του έτους, δηλαδή τέλος Δεκεμβρίου, οπότε έχουμε καιρό ακόμα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια, διαβαζω προσεκτικα ολα τα post σας εδω και πολλους μηνες ακουγωντας πολλα παραπονα για το συγεκριμενο τηλεφωνο το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι απο τον ιουνιο εχω το Μ600 και τον σεπτεμβριο αγορασα το Ρ990 εχωντας κανει πολλα πειραματα και με τα 2 τηλεφωνα κατεληξα στο συμπερασμα οτι και τα 2 αυτα τηλεφωνα ''δουλευουν'' πολυ καλυτερα και σταθερα οταν εχουν σαν γλωσσα τα αγγλικα, οταν στην αρχη ειχα την ελληνικη γλωσσα η γραμματοσειρες σε ΜΡ3 και στον browser δεν εδειχναν σωστα τα γραμματα εκανα μια αναβαθμηση μεσω του update service για να ξανα περασω απο την αρχη το λογισμικο και μετα εκανα μια καθαρη αρχη ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ οταν ξεκινησα το τηλεφωνο,επελεξα τα αγγλικα. χαθηκαν βεβαια τα ελληνικα,αλλα δεν με ενδιαφεραν πολυ μετα εστησα το τηλεφωνο απο την αρχη. και απο τοτε (23 σεπτεμβη) δεν εχω κανενα προβλημα με το τηλεφωνο δουλευει πολυ σταθερα και ειναι πολυ αξιοπιστο.εχω εκγαταστησει και αρκετα προγραμματα που βρηκα στο http://www.p800stuff.com (register first) και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος. καθως ειμαι απο παλια χρηστης ολης της σειρας Ρ ΧΧΧ

το wifi ειναι πολυ γρηγορο και αξιοπιστο, η καμερα ειναι καλη, προβληματα μνημης βεβαια υπαρχουν (RAM) αλλα ολα αυτα σιιγα σιγα τα ξεπερασα, το ραδιοφωνο μου δουλευει αριστα χωρις προβληματα στο rds οπως εχει αναφερθει παραπανω. αυτα ειχα να σας γραψω και να μοιραστω μαζι σας μεχρι τωρα ελπιζω να θελει κανεις να δοκιμασει την συμβουλη μου και να αλλαξει γλωσσα στα αγγλικα και θα δει την διαφορα. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ.

 

καλα να περνατε φιλοι μου, και υπομονη και δειτε την υπογραφη μου και ακολουθειστε την......:)

 

les re esi gia afto na epatha k ego kati niles??

to eho mia evdomada to til..

to agorasa k kata lathos epeleksa agliki glosa..meta perasa tin elliniki alla rithmisis ihan gini me vasi tin agliki..meta apo 3 meres kolai apo 1 programa k den anige k anagastika na kano anavathmisi..

meta tin anavathmisi epeleksa elliniki alla mou fenete pio argo k kapia ikonidia opos gia tis agnoste efarmoges hathikan..mehri prin tin anavathmisi edihne ena mati dipla apo aftes tis efarmoges tis ohi simvates me to til.tora apla 1 ksero erotimatiko..k kati alla ikonidia episis agnoounte

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί για την 48 εβδομάδα του έτους, δηλαδή τέλος Δεκεμβρίου, οπότε έχουμε καιρό ακόμα...

 

μια μικρή διόρθωση: 48η βδομάδα δεν είναι τέλος Δεκεμβρίου. 49,50,51,52 είναι οι βδομάδες του. 48η είναι η βδομάδα που διανύουμε...

 

Skipper000

Mpampir!!!Kalos wrises pisw sth parea mas!!!Stravogianno re 13 meres adeia!!!!!Eleos!!!!Emas mas eixan dwsei "mono" 8 Euxomai na pernas kala kai kaloriziko to neo sou P800!!!

 

χαχα, για 14 μέρες προπαίδευσης, πήραμε 13 μέρες άδεια, και πέφτει και παρασκευή η είσοδός μας, οπότε πολλοί απο μας θα πάρουμε και το σαβ/κο εκτός!!!! Να σαι καλά και για το καλοσόρισμά σου, και γω χάρηκα πολύ που σας ξαναβρήκα! Το 800αράκι μου το κρατάω στην χούφτα μου στον δρόμο και το καμαρώνω σαν γύφτικο σκεπάρνι!!! Φαντάσου οτι το 990 το είχα στην κωλότσεπη... :Ρ Τα δικά σας τα νέα? άλλαξε τπτ όσο έλειπα?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε mpampir.Χαίρομαι που είσαι και πάλι κοντά μας.Εύχομαι να πέρασες ευχάριστα την προπαίδευση σου.Κοίτα να γεμίσεις όσο μπορείς τις μέρες σου τώρα...Αλλά πιο πολύ απ'όλα, χαίρομαι για το P800 σου...Εύγε ναυτάρα...
[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

μια μικρή διόρθωση: 48η βδομάδα δεν είναι τέλος Δεκεμβρίου. 49,50,51,52 είναι οι βδομάδες του. 48η είναι η βδομάδα που διανύουμε...

 

που διανυσαμε θελεις να πεις.αυριο ειναι σαββατο κ μεθαυριο κυριακη οποτε ξεχναμε καθε αναβαθμιση για τη βδομαδα αυτη.κλεινω το reply μου με μια κουβεντα:

FCKU YOU SE!!!!!

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mpampir καλώς ήρθες. Ελπίζω να πήρες μια μικρή γεύση για το τι πρόκειται να ακολουθήσει στην υπόλοιπη θητεία σου. Κοίτα να ξεκουραστείς και να γεμίσεις μπαταρίες. :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε mpampir.Χαίρομαι που είσαι και πάλι κοντά μας.Εύχομαι να πέρασες ευχάριστα την προπαίδευση σου.Κοίτα να γεμίσεις όσο μπορείς τις μέρες σου τώρα...Αλλά πιο πολύ απ'όλα, χαίρομαι για το P800 σου...Εύγε ναυτάρα...

:) χαχαχαχ, είσαι ο πρώτος που με λέει ναυτάρα!!! Οι άλλοι με φωνάζουν Ποπάυ!!!! Προσπαθώ να εκμεταλευτώ τις μερούλες, αλλά μην σου πω και ψέματα, μετά τις πρώτες 2-3 που στάνιαρα και ξέδωσα,μπήκα πάλι στην ρουτίνα της καθημερινότητας. Αν το καλοσκεφτείς όμως, ακριβώς αυτή η καθημερινότητα είναι που σου λείπει στον στρατό.... ;)

 

που διανυσαμε θελεις να πεις.αυριο ειναι σαββατο κ μεθαυριο κυριακη οποτε ξεχναμε καθε αναβαθμιση για τη βδομαδα αυτη.κλεινω το reply μου με μια κουβεντα:

FCKU YOU SE!!!!!

το είχα πει και παλιότερα, το επαναλαμβάνω και τώρα... Απο την εμπειρία μου πάνω στην σειρά Ρχχχ , θεωρώ οτι , ΄'οτι ήταν να πάρουμε, πείραμε. Μικρες διορθωσούλες θα μας τις κάνουν, αλλά μην περιμένουμε να γίνει τζιτζί το τηλέφωνο. 2 αναβαθμίσεις θα μας βγάλουν, η μια για τα απολύτως βασικά προβλήματα, η άλλη για τα κάπως πιο δευτερέυοντα. Αφού την έχουμε δει τόσες φορές την ιστορία, τώρα θα αλλάξει? Καλώς ή κακώς, το τηλέφωνο είναι έτσι. Προσωπικά δεν περιμένω θαυματουργά firmware.Άλλωστε το θέμα του 990 το παρακολουθώ μόνο απο ενδιαφέρον πλέον,και περιέργια.Ούτε καν το τηλέφωνο δεν έχω στην κατοχή μου πια. Η σειρά Ρχχχ έναν πελάτη της τον έχασε (εμένα).Ίσως και αρκετούς ακόμα...

 

Φίλε mpampir καλώς ήρθες. Ελπίζω να πήρες μια μικρή γεύση για το τι πρόκειται να ακολουθήσει στην υπόλοιπη θητεία σου. Κοίτα να ξεκουραστείς και να γεμίσεις μπαταρίες. :)

Αν είναι έτσι η υπόλοιπη θητεία, θα διασκεδάζω έξω, και θα γεμίζω τις μπαταρίες στον στρατό! Λόγω τεράστιας σειράς, δεν είχαν τι να μας κάνουν και στην προπαίδευση αν εξαιρέσεις την ορθοστασία/αναμονή, κωλοβαράγαμε ασύστολα!!! :lol: :lol: :lol: Αφού το κέντρο χώραγε 180 άτομα και μεις έιμασταν σε αυτό 630 περίπου!!!! Για μια δουλειά 10 λεπτών περιμέναμε 1-2 ώρες!

 

Χαίρομαι ιδιαίτερα πάντως που οι παλιοί/καλοί του φόρουμ δεν το παράτησαν στην τύχη του! Να σκάσει μύτη και ο Κώτσος (ναι ναι,αυτός με τις χάλια επιλογές του στα αμάξια :ΡΡΡΡΡΡ) και έκλεισε το καρέ! :Ρ

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Θερμος φαν της σειρας (π) εδω και πολυ καιρο περασαν ολα απο τα χερια μου με αριστες εντυπωσεις...Το Π990 λογω απο Ζακυνθο ταξιδεψα μεχρι Πατρα (πλαισιο) για να το παρω,,,απογοητευτηκα,,δεν ξερω τι θα γινει με τα update αλλα εγω το εδιωξα απο τα χερια μου,,τα Windows μου χτυπουσαν την πορτα και το Eten-x500 ειναι στα χερια μου και ειμαι υπερβολικα ευχαριστημενος απο αυτο...

Αλλαζω υποφορουμ τα λεμε παιδια αλλα παντα θα περναω απο εδω να βλεπω τα τελευταια νεα....

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση βγηκε νεα εκδοση ΕΜΜΑ ΙΙΙ... :cool:

http://ma3.extranet.sonyericsson.com/

 

Που σημαινει οτι ειμαστε πολυ κοντα για το νεο firmware! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση βγηκε νεα εκδοση ΕΜΜΑ ΙΙΙ... :cool:

http://ma3.extranet.sonyericsson.com/

 

Που σημαινει οτι ειμαστε πολυ κοντα για το νεο firmware! :happy:

 

Και τι είναι το EMMA III; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε γαλλικό φόρουμ "Planete SE" πληροφορίες που μεταφέρει ο moderator Virgile (γνωστός για τις καλές επαφές του με στελέχη της εταιρείας SE) ότι όχι μόνο επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες ότι δεν επρόκειτο να κυκλοφορήσει κανένα νέο f/w την εβδομάδα 48 αλλά ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει και στο άμεσο μέλλον. Για όσους ομιλούν την γαλλική, η λακωνική απάντηση του εν λόγω moderator αναφέρει ότι: "Ni cette semaine, ni sous peu..."

 

Γενικώς στο φόρουμ αυτό αμφισβητείται ότι θα κυκλοφορήσει νέα αναβάθμιση έως το τέλος Δεκεμβρίου. Ας ελπίσουμε όλοι να διαψευστούν οι Κασσάνδρες και οι ενδείξεις που προκύπτουν από την κυκλοφορία του EMMA III να αποδειχτούν αληθινές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν βγεί firmware που να μας λύσει τα προβλήματα εγώ προσωπικά θα πάω για το N95,αφου βέβαια βγει κανα 2 μήνες και δούμε τι κανει και αυτό..μπορεί να ναι χειρότερο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Pantos egw exo ta lefta, ime metaxi n93 kai p990, to N93 den mou aresi to ilithio tou megethos se sxesi me to design tou, kai twra vlepw twsa parapona gia to P990 kai oxi neo firmware, isws kanw tin thisia kai perimenw N95.

 

Perimena polla parapanw apo tin SE gia to P990 kai ohi tosa provlimata. Me exi htipisi o ilios i mipos i SE vadizi sta vimata tis NOKIA opou i viasini gia neo montello kai ine olo provlimata...? ;)

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι το EMMA III; :cry:

 

To ΕΜΜΑ ΙΙΙ το χρησιμοποιουν τα service centers για να κατεβαζουν αρχεια απο τον server της SE. Χρησιμοποιουν σχετικο κωδικο οι τεχνικοι ωστε να κατεβασουν αρχεια και να κανουν μετα update στις συσκευες.

 

Σας παραθετω και ενα σχολιο απο αξιοπιστη πηγη...

Τhis is the link to emma and it says the latest date for the release of update is December 4 ... Τhis is not the firmware update but according to this development it will be released soon...

http://ma3.extranet.sonyericsson.com

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξανά και από μένα ...

...τελικά είμαι και εγώ ένα νέος κάτοχος τι σειράς P, και του P990i :D !!!

Εμένα οι εντυπώσεις μου είναι καλές, και δεν θα αλλάξουν προς το χειρότερο ..!

Σαν smartphone είναι ποιοτικό, στιβαρό,και ξέρει να κρύβει τον όγκο του,

δεν μου έχει κολλήσει, δεν μου φαίνεται αργό, και η μπαταρία είναι πολύ ικανοποιητική και όχι τραγική που έχουν αναφέρει αρκετοί !!!

Τα μενού του βέβαια θέλουν εξοικείωση !!!

Και δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο ένα PalmOS ...

Τέλος εγώ το πήρα συνειδητά γιατί ήθελα οθόνη αφής, qwerty, 3g, Wifi, και Symbian (και όχι WinMobile :p ).

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλορίζικο!Βασικα μας την έχει σπάσει η SE γιατι έχει αργήσει να βγάλει update και να σου πω την αλήθεια κανονικά δεν θα έπρεπε να περιμένουμε να βγεί αναβάθμιση ....θα έπρεπε να ήταν έτοιμο:) Ήρθε που ήρθε καθυστερημένο ήρθε και με προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, :D

αλλά ψάχνω όλο το forum και δεν βρίσκω πώς απενεργοποιώ το 3G ...!!!

Η πλάκα είναι ακόμα και όταν βάλω στην αναζήτηση "3G" μου λέει δεν υπάρχει :wacko: !!!

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, :D

αλλά ψάχνω όλο το forum και δεν βρίσκω πώς απενεργοποιώ το 3G ...!!!

Η πλάκα είναι ακόμα και όταν βάλω στην αναζήτηση "3G" μου λέει δεν υπάρχει :wacko: !!!

 

Εργαλεία -> Πιν.Ελέγχου -> Συνδέσεις -> Κιν.Δίκτυα -> Τσεκάρεις τέρμα πάνω εκεί που λέι "Κινητά Δικτυα" ,επιλέγεις "Δικτυα GSM/3G" και τσεκάρεις "Μόνο GSM".

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλορίζικο!Βασικα μας την έχει σπάσει η SE γιατι έχει αργήσει να βγάλει update και να σου πω την αλήθεια κανονικά δεν θα έπρεπε να περιμένουμε να βγεί αναβάθμιση ....θα έπρεπε να ήταν έτοιμο:) Ήρθε που ήρθε καθυστερημένο ήρθε και με προβλήματα

Έτσι οπως τα λες είναι και ακόμα χειρότερα. Ποιά αναβάθμιση; Όση ικανοποίηση είχα όταν είχα πάρει το P900 τόση απογοήτευση ένιωσα όταν πήρα το P990i. Περιμέναμε με 1 χρόνο καθυστέρηση για να δούμε τόσες ελείψεις; Που είναι η ηχογράφηση ραδιοφώνου που έλεγαν αρχικά και πως μόνο αυτό το τηλέφωνο υποστηρίζει; Εντάξη έχει πολύ καλή κάμερα και κάποια άλλα δυνατά σημεία αλλά στο σύνολο περίμενες κάτι ανώτερο. Η αναβάθμιση θα λύσει τα βασικά προβλήματα που ήδη είναι απαράδεκτο που υπάρχουν. Είναι η πρώτη φορά που η Ericsson με απογοήτευσε τόσο. Ας ελπίζουμε ότι θα καταλάβουν τα σφάλματα τους και θα τα διορθώσουν στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...