Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που τη βρίκατε αυτή την προσφορά; Έχω το Μ600i οπότε δεν πολυενδιαφέρομαι, αλλά αν μπορούσα και το πουλούσα για 200 ευρώ δε θα με πίραζε να πάρω το P990 μόνο για 90 ευρώ παραπάνω [ωστε να έχω Wi-Fi και κάμερα]...

 

Όλα τα παραπάνω μέχρι να πάρω τη 2η γενιά του iphone φυσικά [για να μην ξεχνιόμαστε] :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο φυλλαδιο oteshop νομιζω ειναι p990 291ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ego pantos pou to exo,exo na po pos NAI axizei na to pareis se auth th timh brand new malista:) to xo perasei kai th teleutaia firmware kai to kinhtouli paei sfera:) To mono meion tha lega einai auto me th mhnmh pou de diorthonetai katholou oute kai me th teleutai firmware pou tha bgei.Pantos gia mena to megalo meion den einai toso sth mnhmh para oti h nea UIQ exei akoma ligo uliko se sxesh toulaxiston me auta pou bgainoun se symbian.Apla thelo na pisteuo pos auto me tis ef tha luthei kai tha auxhthoun mias kai bgainoun kai ales suskeues UIQ ara h UIQ den pethane akoma:rolleyes: Pera ap auta ta 2 meion pou exei axizei na to pareis toso fthna mias gia auta pou prosferei san ena kinhto pda.kai to basikotero to desigh einai auto pou me aresei mias kai sundiazei kai thl kai touch screen se antithesh me ta ppc pou prepei na ta kaneis ola me to touch screen.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ego pantos pou to exo,exo na po pos NAI axizei na to pareis se auth th timh brand new malista:) to xo perasei kai th teleutaia firmware kai to kinhtouli paei sfera:) To mono meion tha lega einai auto me th mhnmh pou de diorthonetai katholou oute kai me th teleutai firmware pou tha bgei.Pantos gia mena to megalo meion den einai toso sth mnhmh para oti h nea UIQ exei akoma ligo uliko se sxesh toulaxiston me auta pou bgainoun se symbian.Apla thelo na pisteuo pos auto me tis ef tha luthei kai tha auxhthoun mias kai bgainoun kai ales suskeues UIQ ara h UIQ den pethane akoma:rolleyes: Pera ap auta ta 2 meion pou exei axizei na to pareis toso fthna mias gia auta pou prosferei san ena kinhto pda.kai to basikotero to desigh einai auto pou me aresei mias kai sundiazei kai thl kai touch screen se antithesh me ta ppc pou prepei na ta kaneis ola me to touch screen.

manolissinger ευχαριστώ για τις επισυμάνσεις σου,το πρόβλημα με τη μνήμη είχα φανταστεί ότι θα είναι το νούμερο 1 στη λίστα όλων για πιθανά "σοβαρά" προβλήματα.Πέρα απο αυτό κατι άλλο;Διαβάζω για παράδειγμα ότι δε μπορείς να γράψεις κατ'ευθείαν στα Ελληνικά στα sms αν πρώτα δε περάσεις όλους τους Αγγλικούς χαρακτήρες ή ότι δε είναι δυνατόν να συντάξεις SMS 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά με ενεργοποιημένο το Τ9.Ισχύει κάτι απο αυτά τα δύο και με την τελευταία έκδοση firmware που είναι διαθέσιμη;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύουν αυτά, μια χαρα γράφεις τα ελληνικά με το πλήρες πληκτρολόγιο, και με κεφαλαία ελληνικά φτάνεις τους 160, τωρα για T9 νομίζω είναι μεχρι 70, αλλα μη μου πεις πως ενω έχεις πληρες πληκτρολόγιο, θα γράφεις με τα νούμερα για να χεις T9?

 

Αυτό με την μνήμη είναι πρόβλημα αλλα με το Swiss Manager κατι διορθώνεται

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύουν αυτά, μια χαρα γράφεις τα ελληνικά με το πλήρες πληκτρολόγιο, και με κεφαλαία ελληνικά φτάνεις τους 160, τωρα για T9 νομίζω είναι μεχρι 70, αλλα μη μου πεις πως ενω έχεις πληρες πληκτρολόγιο, θα γράφεις με τα νούμερα για να χεις T9?

 

Αυτό με την μνήμη είναι πρόβλημα αλλα με το Swiss Manager κατι διορθώνεται

Αχιλλέα εσύ στη θέση μου θα το αγόραζες; Εσένα υπάρχει κάτι πέρα απο το πρόβλημα της μνήμης που σε ενοχλεί ιδιαίτερα;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω την αγορα του Ρ990 με 291 ευρω που το δινει το ΟΤΕShop.

 

Τα βασικα μου ερωτηματα ειναι τα ακολουθα εχοντας υποψη οτι θα περαστει η τελευταια firmware:

1. Τρωει κολληματα ετσι ξαφνικα χωρις λογο?

2. Οσον αφορα την πλοηγηση στο νετ μεσω WiFi ειναι χρησιμη? Με τον ενσωματομενο browser μπορεις να δεις multimedia αρχεια?π.χ.YouTube

3. Οσον αφορα το multitasking σηκωνει να τρεχουν μαζι π.χ. Ραδιο ή MP3, WiFi browsing και συνταξη μηνυματαος? Ή κατι παρομοιο τελος παντων

4. Αν λαβεις ενα αρχειο μεσω Bluetooth μπορεις να εχεις ρυθμισει εκ των προτερων η αποθηκευση να γινεται στο Memory Stick?

5. Το ξυπνητηρι χτυπαει οταν η συσκευη ειναι κλειστη?

6.Αν γραφεις μηνυματα με το εξωτερικο πληκτρολογιο(numeric) εχει T9 και 160 χαρακτηρες?

7. Java παιχνιδια που παιζουν στο Κ800 παιζουν κανονικα και στο Ρ990?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω την αγορα του Ρ990 με 291 ευρω που το δινει το ΟΤΕShop.

 

Τα βασικα μου ερωτηματα ειναι τα ακολουθα εχοντας υποψη οτι θα περαστει η τελευταια firmware:

1. Τρωει κολληματα ετσι ξαφνικα χωρις λογο?

2. Οσον αφορα την πλοηγηση στο νετ μεσω WiFi ειναι χρησιμη? Με τον ενσωματομενο browser μπορεις να δεις multimedia αρχεια?π.χ.YouTube

3. Οσον αφορα το multitasking σηκωνει να τρεχουν μαζι π.χ. Ραδιο ή MP3, WiFi browsing και συνταξη μηνυματαος? Ή κατι παρομοιο τελος παντων

4. Αν λαβεις ενα αρχειο μεσω Bluetooth μπορεις να εχεις ρυθμισει εκ των προτερων η αποθηκευση να γινεται στο Memory Stick?

5. Το ξυπνητηρι χτυπαει οταν η συσκευη ειναι κλειστη?

6.Αν γραφεις μηνυματα με το εξωτερικο πληκτρολογιο(numeric) εχει T9 και 160 χαρακτηρες?

7. Java παιχνιδια που παιζουν στο Κ800 παιζουν κανονικα και στο Ρ990?

 

Ευχαριστω

 

 

1) Σε R9F001 δηλαδή την προτελευταία (εχω VF Live και δεν μπαινει ακομα η τελευταία) μπορεί και να το πάθει, αλλα σίγουρα μηδενίζονται οι πιθανότητες να κολλήσει αν προσέχεις μην γεμισει η RAM...

 

2) YouTube οχι δεν δουλεύει, γενικά νομίζω οτι σε φορητές συσκευες το youtube ειναι ζορι....

 

3)Αυτα νομίζω τρέχουν μαζί, οριακά όμως...

 

4) Δεν ξέρω δεν μου χρειάστηκε ακόμα...

 

5)Ναι

 

6)Με το numeric δεν εχει 160 χαρακτηρες στο T9, αλλα εγώ πιστευω οτι θα συμπαθήσεις πολύ το QWERTY!;)

 

7)Ναι

 

 

 

 

Αχιλλέα εσύ στη θέση μου θα το αγόραζες; Εσένα υπάρχει κάτι πέρα απο το πρόβλημα της μνήμης που σε ενοχλεί ιδιαίτερα;

 

Πάνω κάτω τα είπα και πάνω, εγω ναι θα το αγόραζα, άλλωστε πριν μια βδομάδα το αγόρασα.....Θα αναφέρω το μεγαλύτερο για μενα πρόβλημα: Μπαταρία: Δεν κρατάει πολύ, νταξ τωρα πρωτη βδομαδα το ζορίζω πολύ, όλη την ώρα παίζω, και είμαι στο Internet και κανω chat όντας συνδεδεμένος σε 3G...Με όλα αυτα τα ζόρια κρατάει μια μέρα, αλλα έχω την εντύπωση οτι σε κανονική χρήση θα πηγαινει πολυ καλυτερα!

 

Βέβαια όποιος μπορεί να περιμένει και να πληρώσει το P1, να το κάνει! Εγω πέραν του γεγονότος της μπαταρίας κατατάσσω το p990 το καλύτερο (για μενα) φυσικά προηγήται το P1, και προηγήται κατα πολύ το iPhone!

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

........Αν απο την ασυρματη συνδεση μπορεις να συνδεθεις κανονικα με το δικτυο και αν παρεχει πολυμεσικο περιεχομενο απο τους palyer, δηλαδη αν μπορουμε να ακουσουμε ραδιοσταθμους απο wi-fi, tv internet και λοιπά...

 

αυτο με ενδιαφερει αμεσα και μενα αν μπορει καποιος να απαντησει...!!!!!

 

αν ξερει βεβαια!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους, τελικά το πήρα τη Δευτέρα που μας πέρασε απο τον ΟΤΕ της Λάρισας,αφού το παρήγγειλαν απο τον ΟΤΕ της Ελασόνας και αφού έψαχνα εγώ προσωπικά με τηλεφωνήματα σε όλα τα καταστήματα ΟΤΕ και ΟΤΕ shop για να εντοπίσω που υπάρχει ακόμη και να τους πω απο που μπορούν να το βρούν!Πάντως πάνω απο 5 συσκευές σε όλη την Ελλάδα αποκλείεται να υπάρχουν και αυτό γιατί μόλις πήγα να το παραλάβω μου είπε ο υπεύθυνος της αποθήκης ότι μόλις το κάνανε εισαγωγή στο stock της αποθήκης τους και φαινόταν σε όλο τους το δίκτυο που υπάρχει τον πήραν τηλέφωνο απο 2 καταστήματα ΟΤΕ στη Θεσ/νίκη (Κάτω Τούμπας και ένα ακόμη) και ένα κατάστημα ΟΤΕ shop στην Αθήνα για να τους το στείλει!ΑΑΑΑΑΑ αν ενδιαφέρει κάποιον στο κατάστημα ΟΤΕ Ελασόνας υπάρχει και ένα Μ600i. Με το που το πήρα έκανα flash και το τελευταίο firmware και πλέον μετά απο μια βδομάδα χρήσης μπορώ να πώ ότι σίγουρα αξίζει σε αυτή τη τιμή η αγορά του (290 Ευρώ) για όποιον το χρειάζεται! Εμένα ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ RESTART,βέβαια δε πρόλαβα να το χρησιμοποιήσω καθόλου με το παλιότερο firmware, μόνο με το τελευταίο το δούλεψα.Έχω ανοίξει και σελίδες στο δίκτυο κανονικότατα και mail έχω κατεβάσει,γενικά έκανα αρκετά πράματα και φαίνεται μια χαρά,βέβαια είναι σχεδόν εμφανέστατο ότι αν είχε περισσότερη μνήμη θα τα πήγαινε ακόμη καλύτερα(δε μπορώ να καταλάβω γιατί τσιγκουνεύτηκαν εκεί όταν το πακέτο έχει τόσα σχετικά άχρηστα μπιχλιμπίδια).Πάντως αν σκεφτεί κανείς τι άλλο μπορεί να πάρει με 290 Ευρώ,όλο ψευτοφιγουρατζίδικα κινητά που κοστίζουν τα ίδια και παραπάνω μόνο επειδή υποτίθεται έχουν κάμερα(εμένα προσωπικά μου είναι άχρηστη και σε κανένα κινητό δε τη χρησιμοποιώ,αν το Μ600i είχε WiFi και δεύτερο πληκτρολόγιο θα έπερνα εκείνο), mp3 player και design τότε είναι καλή επιλογή πιστεύω.Πάντα ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!Αν π.χ το έδεινα σε κάποιον που δεν έχει και μεγάλη εξοικίωση με τη τεχνολογία ή σε κάποιον που δε χρειάζεται τα έξτρα ενός smartphone θα μου έλεγε σιγά τη συσκευή και σίγουρα και με το δίκιο του θα προτιμούσε οτιδήποτε πιο απλό.Πάντως οφείλω να τονίσω ότι η ύπαρξη του δεύτερου πληκτρολογίου που πολλοί hardcore users έχουν κατακρίνει, ειδικά στο εξωτερικό, είναι σκέτη ευλογία και προσφέρει στα μέγιστα στη λειτουργικότητα της συσκευής όταν απλά θες να πάρεις τηλ ή να στείλεις μήνυμα ή κάτι άλλο απλό(όπως στα συνηθισμένα κινητά).Γενικά έχω να πώ ότι είναι πολύ προσεγμένη λειτουργικά συσκευή με αρκετές ιδιοφυής ευκολίες οι οποίες είναι και τόσο απλές που θα έπρεπε να τις έχουν ενσωματώσει όλοι οι κατασκευαστές σε όλα τους τα μοντέλα!Συγκεκριμένα αναφέρω μερικά τέτοια μικρά και γελοία πραματάκια τα οποία όμως ακριβώς επειδή υπάρχουν σου λύνουν τα χέρια και σε κάνουν να χαίρεσαι που κάποιοι όταν το σχεδίασαν σκέφτηκαν τις ανάγκες σου. -όταν ενεργοποιείς τη συσκευή δονείται ελαφρά για να ξέρεις ακόμη και όταν δε τη κοιτάς(πόσες φορές δεν ανοίγουμε όλοι μας στα τυφλά τα κινητά και ψαχνουμε να δούμε άνοιξαν ή πρέπει να το ξαναπατήσω το ρημάδι το ΟΝ;) ότι ανταποκρίθηκε -αν χρησιμοποιείται τις ταχείες κλήσεις,δηλαδή αν συνηθίζεται να αποθηκεύεται νούμερα τηλεφώνων για ταχεία κλήση στα 9 νούμερα (0-9) του πληκτρολογίου τότε όταν π.χ εγώ πατώ το 1(σημείωση αν το πατήσω παρατεταμένα καλεί το τηλεφωνητή όπως σχεδόν όλα τα κινητά αλλά ταυτόχρονα μου δείνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιώ το 1 και για έναν ακόμη αριθμό τηλεφώνου) εμφανίζεται στην οθόνη και το όνομα της επαφής που πρόκειται να καλέσω, αν έπειτα πατήσω το κουμπί ΚΛΗΣΗ(προσωπικά αν και εγώ επιλέγω ποια νούμερα θα αντιστοιχίσω που πολλές φορές ξεχνιέμαι και πατώ άλλο πλήκτρο ταχείας κλήσης ενώ θέλω να καλέσω άλλο αριθμό και γι αυτο το βρίσκω πολύ χρήσιμο αυτό) -έχει LED στο μπροστινό μέρος το οποίο όμως αναβοσβήνει με διαφορετικό χρώμα μόνο όταν έχει κάτι να σου πεί(αναπάντητη,μύνημα,ειδοποίηση ημερολογίου,μπαταρία κ.τ.λ) και δε σου σπάει τα νεύρα όυτε σου αποσπά τη προσοχή με το να παίζει συνέχεια(για να καταλάβετε πόσο υποκειμενικά κρίνουμε όλοι και ειδικά κάποιοι άσχετοι,διάβασα σε κάποιο ξένο site σαν bug το γεγονός ότι κάποιος έλεγε "το δικό μου το LED είναι χαλασμένο,δεν είναι αναμένο") -έχει ξεχωριστό διακοπτάκι για κλείδωμα/ξεκλείδωμα του πληκτρολογίου -έχει εκτός των άλλων χειριστηρίων και κουμπιών για τη πλοήγηση και μετακίνηση στα menu ξεχωριστά πλήκτρα στα πλάγια για back και φυσικά το πολύ έξυπνο jog dial -ξεχωριστό πλήκτρο για camera -ξεχωριστό και προγραμματιζόμενο πλήκτρο για browser -ξεχωριστό πλήκτρο για play pause του media player, ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ!ΑΑΑΑΑ και κατι τελευταίο είναι και φτιαγμένο στη Γαλλία όπου φτιάχνονταν τα παλιά καλά και στιβαρά VAIO και όχι στη Ταγκανίκα,Ινδονησία,Κίνα κ.τ.λ(το τελευταίο πάντα το προσέχω και το εκτιμώ ιδιαίτερα).Αυτά παιδιά ελπίζω να βοήθησα όσους σκέφτονται να το πάρουν,δεν είναι η τέλεια ή η απίστευτη συσκευή (δε ξέρω και καμία που να μπορώ εγώ τουλάχιστον απο προσωπική χρήση να χαρακτηρίσω ως τέτοια) αλλά πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ακόμα και τώρα είναι μια πολύ "τίμια" συσκευή, και εγώ που είμαι αρκετά παράξενος θα την έχω μέχρι *δευτέρας παρουσίας. ;)

 

 

*Δεύτερη έκδοση του iPhone. :D

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα 290 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή. Αν δεν είχα το Μ600 το οποίο με καλύπτει αρκετά θα το αγόραζα σίγουρα. Αλλά τώρα που έχω και το Μ600 και του έχω βάλει και μία κάρτα μνήμης 2GB θα ήταν απατάλη να πάω να ξοδέψω 290 ευρώ. Για όποιον όμως το θέλει η τιμή είναι πάρα πολύ καλή!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι και εγώ ένας μάλλον happy owner του P990. Μολίς το πήρα έκανα τις... απαραίτητες ρυθμίσεεις και updates. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω τα σχετικά αρχεία για την εγκατάσταση των ελληνικών. Ξέρει μήπως κανείς που μπορω να τα βρω? Δοκίμασα στο http://www.sonyericsson.gr/support αλλά δεν υπάρχουν για την τελευταία έκδοση ordganiser (R6D23)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι και εγώ ένας μάλλον happy owner του P990. Μολίς το πήρα έκανα τις... απαραίτητες ρυθμίσεεις και updates. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω τα σχετικά αρχεία για την εγκατάσταση των ελληνικών. Ξέρει μήπως κανείς που μπορω να τα βρω? Δοκίμασα στο http://www.sonyericsson.gr/support αλλά δεν υπάρχουν για την τελευταία έκδοση ordganiser (R6D23)

 

Ευχαριστώ.

Μετα το update όταν σου εμφανίζει επιλογή γλώσσας,με το ροδάκι κατεβαίνεις προς τα κάτω και βρίσκεις τα Ελληνικά (δεν ειναι μόνο οι τρείς γλωσσες που εμφανίζονται), τα επιλέγεις και όλα οκ.Αν δεν το έκανες δυστυχώς πρεπει να ξανακάνεις update.Αν σου αναφέρει οτι έχεις το τελευταίο firmware δεν πειράζει πάτα συνέχεια οπωσδηποτε.(Εννοείται οτι πρέπει να έχεις πάρει backup γιατι θα χάσεις όλα τα στοιχεία).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι και εγώ ένας μάλλον happy owner του P990. Μολίς το πήρα έκανα τις... απαραίτητες ρυθμίσεεις και updates. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω τα σχετικά αρχεία για την εγκατάσταση των ελληνικών. Ξέρει μήπως κανείς που μπορω να τα βρω? Δοκίμασα στο http://www.sonyericsson.gr/support αλλά δεν υπάρχουν για την τελευταία έκδοση ordganiser (R6D23)

 

Ευχαριστώ.

 

Εαν εγκαταστησεις το PC Suite θα δεις πως εχει επιλογη για προσθηκη γλωσσας στο κεντρικο μενου.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

χαιρομαι που αρκετοι απο εδω εχουν παρει το 990 τωρα που επεσε η τιμη του....

 

εγω το ειχω παρει εδω και 8 μηνες, απο τους πρωτους σχεδον και εκτος απο το προβλημα με την διαχειριση μνημης μου εχει βγει πολυ καλο.... και RDS εχω στο ραδιο, και μια χαρα οτι τρεχω χωρις να κολαει.... με την R5 ναι ετρωγε κατι φλασιες, τωρα με την R9 το κινητο ειναι αρκετα γρηγορο.....

 

δεν μου εχει κανει ποτε ρεσταρτ, δεν εχει κολησει ποτε, ζοριζεται σε μερικα σημεια αλλα κανει οτι του ζητησω....

 

το θεωρω παρα πολυ καλο κινητο.....:D

 

 

ευχαριστω

 

 

elio

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειδα για καινούρια αναβάθμιση (R6E28).Εγω δεν μπορω να δοκιμάσω γιατί έχω το vl.Οποιος μπορεί δοκιμάζει

 

 

http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/P990i

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Releases Firmware Update for P990 and W950 Models

 

The spacebar bug in O mode has been fixed, as well as the crashes caused by entering too long texts in Messaging and several other text editing applications, such as QuickOffice and Docs To Go. Furthermore, the update also gives 17 MB free RAM after cold boot.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, είναι διαθέσιμη στο site η καινούρια έτσι...;;;

 

Η τελευταία του Ρ990 θα 'ναι έτσι...;;; Τέλος μετά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...