Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε μου, κάτι έχει ακουστεί. Συγκεκριμένα η SE ανακοίνωσε ότι η αναβάθμηση θα κυκλοφορήσει την 24 εβδομάδα του 2007 (δλδ 11-17 Ιουνίου, αλλά μέχρι σήμερα τίποτα.

Οπότε υπομονή και stay tuned!!!

 

άντε να δουμε.... λέτε η αναβάθμιση να είναι το 9,3;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άντε να δουμε.... λέτε η αναβάθμιση να είναι το 9,3;;;;

 

μακάρι, αλλά πολλά ακούγονται. άλλοι λένε ότι η αναβάθμιση θα φέρει νέο λειτουργικό (symbian 9.3) κι άλλοι ότι απλά θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις. το μόνο σίγουρο είναι πως ότι είναι να γίνει μάλλον θα γίνει αύριο, σύμφωνα με αυτό. υπόμονη λοιπόν, αργά ή γρήγορα θα μάθουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι, αλλά πολλά ακούγονται. άλλοι λένε ότι η αναβάθμιση θα φέρει νέο λειτουργικό (symbian 9.3) κι άλλοι ότι απλά θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις. το μόνο σίγουρο είναι πως ότι είναι να γίνει μάλλον θα γίνει αύριο, σύμφωνα με αυτό. υπόμονη λοιπόν, αργά ή γρήγορα θα μάθουμε.

Δεν νομίζω ότι θα έχουμε καινούργια έκδοση του Symbian. Μακάρι να είναι καλή η αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι, αλλά πολλά ακούγονται. άλλοι λένε ότι η αναβάθμιση θα φέρει νέο λειτουργικό (symbian 9.3) κι άλλοι ότι απλά θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις. το μόνο σίγουρο είναι πως ότι είναι να γίνει μάλλον θα γίνει αύριο, σύμφωνα με αυτό. υπόμονη λοιπόν, αργά ή γρήγορα θα μάθουμε.

 

Μπα δεν είναι κ τόσο σίγουρο αυτό που λες.Το url που δίνεις (global announcement)δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το Ρ990.Αφορά ένα ηλίθιο music service: "Sony Ericsson and other manufacturers will on Thursday launch a challenge to Apple’s iPhone, by unveiling a low-cost, flat-rate music service that can be accessed on most handsets in Europe and Asia."

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με έναν αρκετά καλά ενημερωμένο τύπο που γράφει στο My-Symbian και έχει πάντοτε δοκιμαστικές εκδόσεις των λειτουργικών, οι αλλαγές του νέου του νέου FW δεν είναι είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακές. Συγκεκριμένα αναφέρει:

 

- Web/Opera is v8.65 build 598. Very stable now.

- Alarm volume very soft has been fixed.

- RSS application is much faster now.

- thumbnails picture in speed-dial, photo gallery, file manager and I should assume others, are now crisp and clear, provided your source picture was set to 320x240 or higher.

- Contacts load up much faster now...

 

These are the things that I use and observed with the built-in applications on the P990 with R6D23.

 

http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?p=288084#288084

 

Προσωπικά τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρει περισσότερο να διορθωθούν/προστεθούν είναι:

1. Δυνατότητα εναλλαγής της γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά στο εξωτερικό QUERTY πληκτρολόγιο (με κάποια συντόμευση)

2. Βελτίωση της ποιότητας λήψης βίντεο. Τα βίντεο είναι φλού. Επίσης, προσθήκη της δυνατότητας εγγραφή σε format MP4 όπως το έχουν υποσχεθεί.

3. Βελτίωση της δυνατότητας αναπαραγωγής αρχείων βίντεο σε μορφή WMV και αναγνώριση των αρχείων Η264

4. Αν μου έδειναν και την δυνατότητα να βλέπω 20 συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής που έχει το P1i θα ήμουν πανευτυχής.

 

Χωρίς να θέλω να είμαι απαισιόδοξος φοβάμαι πως τίποτα από αυτά που ζητάω δεν θα υλοποιηθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι κ τόσο σίγουρο αυτό που λες.Το url που δίνεις (global announcement)δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το Ρ990.Αφορά ένα ηλίθιο music service: "Sony Ericsson and other manufacturers will on Thursday launch a challenge to Apple’s iPhone, by unveiling a low-cost, flat-rate music service that can be accessed on most handsets in Europe and Asia."

 

Ωχ.... δηλαδή δε θα έχουμε αναβάθμιση σήμερα;;; :( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι κ τόσο σίγουρο αυτό που λες.Το url που δίνεις (global announcement)δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το Ρ990.Αφορά ένα ηλίθιο music service: "Sony Ericsson and other manufacturers will on Thursday launch a challenge to Apple’s iPhone, by unveiling a low-cost, flat-rate music service that can be accessed on most handsets in Europe and Asia."

το url τελικά άνοιξε και αφορά τρία νέα ρολόγια της sony με την επωνυμία Time Masters.

ο λόγος που το έβαλα ήταν γιατί διάβασα στο net ότι σήμερα η SE ετοιμάζεται να παρουσιάσει νέα προϊόντα και υπηρεσίες και όλοι υπέθεσαν ότι θα παρουσίαζε και το πολυαναμενόμενο νέο firmware.

Sorry που τελικά δεν έγινε κάτι τέτοιο εξάλλου ποτέ δεν είπα ότι αυτά που γράφω τα μαθαίνω μέσα από την SE, ότι διαβάζω παραθέτω προς ενημέρωση όλων, Λυπάμαι αν σας μπέρδεψε το link.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το url τελικά άνοιξε και αφορά τρία νέα ρολόγια της sony με την επωνυμία Time Masters.

ο λόγος που το έβαλα ήταν γιατί διάβασα στο net ότι σήμερα η SE ετοιμάζεται να παρουσιάσει νέα προϊόντα και υπηρεσίες και όλοι υπέθεσαν ότι θα παρουσίαζε και το πολυαναμενόμενο νέο firmware.

Sorry που τελικά δεν έγινε κάτι τέτοιο εξάλλου ποτέ δεν είπα ότι αυτά που γράφω τα μαθαίνω μέσα από την SE, ότι διαβάζω παραθέτω προς ενημέρωση όλων, Λυπάμαι αν σας μπέρδεψε το link.

 

Καλά δε χάθηκε κι ο κόσμος.... Εμένα αυτό που με καίει είναι να δω καμια εφαρμογή... Έχω βαρεθεί να συζητάμε ένα χρόνο τις ίδιες και τις ίδιες 10-15 εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε παιδιά τρέξτε!!!

Είναι η R6D23

 

Περιμένουμε σχόλια. Τι βελτιώνει η καινούργια αναβάθμιση;

 

Άντε να κάνουμε πάλι backup αναβάθμιση και restore.... Την τελευταία φορά δε μου είχε επαναφέρει κανονικά τα προγράμματα και χρειαζόταν να ψάχνω πάλι κωδικούς, να ξαναφτιάχνω τη διάταξη του menu, ρυθμίσες, φωνητικές εντολές κτλ.

 

Εσάς επανέρχονται όλα κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε σχόλια. Τι βελτιώνει η καινούργια αναβάθμιση;

 

Άντε να κάνουμε πάλι backup αναβάθμιση και restore.... Την τελευταία φορά δε μου είχε επαναφέρει κανονικά τα προγράμματα και χρειαζόταν να ψάχνω πάλι κωδικούς, να ξαναφτιάχνω τη διάταξη του menu, ρυθμίσες, φωνητικές εντολές κτλ.

 

Εσάς επανέρχονται όλα κανονικά;

 

Και σ' εμένα το ίδιο ... :worry:

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ως τώρα, (και χωρίς πολύ ψάξιμο), το νέο λογισμικό μόνο μικροβελτιώσεις προσφέρει. Το κινητό είναι λίγο πιο γρήγορο. Η μνήμη τα ίδια. Ο Opera καλύτερος, πιο γρήγορος και λιγότερα κολλήματα. Αυτά, ως τώρα. Γενικά πάντως δεν είναι καμία φοβερή αναβάθμιση. Εγώ, δηλαδή, και να μην την είχα, ζούσα....
Link to comment
Share on other sites

γράφεις ελληνικό μήνυμα 160 χαρακτήρων από το εξωτερικό πληκτρολόγιο ΜΕ Τ9?
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρατήρισα το εξής: όταν ανοίγουμε την κάμερα και πάμε να τραβήξουμε βιντεάκι δεν ανάβει το led σωστά? λοιπόν κάποιος είχε βρεί μια λύση να πηγαίνουμε πρώτα στην κάμερα να πατάμε το κουμπί της φώτο μέχρι τη μέση και στη συνέχεια με το jog να πηγαίνουμε στο βίντεο και να τραβάμε με φλάς.

το θέμα τώρα είναι ότι αν αφήσουμε το κουμπί το led μένει ΑΝΑΜΕΝΟ, κάτι που δεν είχα παρατηρίσει με την προηγούμενη έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...