Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας φτιάξει πρώτα έναν ανθρώπινο ιστοχώρο και μετά ας ζητήσουμε και e-billing! :p Είναι αυτό τώρα site; Μια πληροφορία (πέρα από τα βασικά) δεν έχω βρει από εκεί μέσα. Και μάλιστα όταν δεν μπορώ να βρω κάτι και στέλνω e-mail στο cs τους είτε θα μου πουν ότι οι πληροφορίες δίνονται στο site οπότε και τους ξαναστέλνω και τους ξεχέζω κανονικά ή καλέστε στο 1212 ή 1313 ανάλογα με το αίτημα...

 

Πάντως και η ΤΙΜ έχει ένα προβληματάκι σε αυτό τον τομέα καθώς εκείνη δίνει μόνο στα εταιρικά συμβόλαια. Εδώ η Vodafone πλησιάζει να δώσει e-billing και στα καρτοκινητά και οι άλλες εταιρίας ακόμη κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά η vodafone προς το παρόν δεν δίνει e-billing στα καρτοκινητά και δεν έχει ακουστεί τίποτα!

Το site όλων θέλει φτιάξιμο. Πάντως βρίσκω της κοσμοτέ πιο εύκολο από ΤΙΜ, voda. Φυσικά άυτό είναι υποκειμενικό.

Για online billing από κοσμοτέ, δεν βλέπω άμεσα. Και είναι χαζό διότι θα έκοβα ευχαρίστως το χάρτινο λογαριασμό που γεμίζει ντοσιέ για να κρατήσω ένα export σε excel ή άλλη μορφή των λογαριασμών μου. Θα είχαν σημαντικό κέρδος αν το υλοποιούσαν!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύω εδώ έναν αριθμό που κέρδισα σε Goodys και ισχύει για CosmoΚάρτα... μιας και εγώ έχω σύνδεση...

 

 

όποιος προλάβει... ας απαντήσει εδώ έτσι ώστε να κλειδωθεί / διαγραφεί το παρόν...

 

Αν ποστάρω σε λάθος σημείο ας με διορθώσουν...

 

 

6550 0543 7896 2667

 

Καλώντας στο 1314 από το κινητό ή SMS "ANA" (κενό) και το παραπάνω 16ψήφιο νούμερο στο 1314

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν ζητήσουν να μεταβούν σε άλλο προνομιακό πρόγραμμα πχ. από cosmote 120 σε cosmote 60;

 

 

Ναι το ρώτησα αυτό χθές που πήγα για να αλλάξω "πακέτο".

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά η vodafone προς το παρόν δεν δίνει e-billing στα καρτοκινητά και δεν έχει ακουστεί τίποτα!

 

Αφου το γραφει στο site, πως δεν εχει ακουστει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου το γραφει στο site, πως δεν εχει ακουστει?

Αυτό λέει ότι μόνο στο να το γράφει έχει μείνει. Στο να το υλοποιήσει, ούτε να το σκεφτεί! :p

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πόσο θα πάρει στην κοσμοτέ να το υλοποιήσει... Από το παρελθόν γνωρίζουμε ότι ο μέσος χρόνος αντίδρασης σε νέες υπηρεσίες είναι περίπου 2 χρόνια !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα!! Η ΤΙΜ είναι η μόνη που σου επιτρέπει τις μετακινήσεις ακόμα και σε προγράμματα μη εμπορικά διαθέσιμα. Σου επιτρέπει να πας από το 180 στο 130 ή και στα Pro!!!!Αν μάλιστα έχεις κάνει νέα σύνδεση μπορείς να πας σε παλιό πρόγραμμα μετά τον ένα μήνα αρκεί να είναι υψηλότερο!

 

Επειδή αυτό με ενδιαφέρει... είσαι σίγουρος ? Από το ΤΙΜ 240 μπορώ να πάω στο παλιό ΤΙΜ 240 ??? Εκείνο είχε και τις κλήσεις προς Q στο δωρεάν χρόνο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ρώτησα αυτό χθές που πήγα για να αλλάξω "πακέτο".

thanx tazio!! Aυτό είναι καλό νέο. Όποτε μάλλον θα μεταβώ στο αμέσως χαμηλότερο προνομιακό...:)

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Cosmoste γραφεi:

 

Για να ενεργοποιήσεις το MSN η διαδικασία είναι απλή:

 

Μπες στο i-mode από το κινητό σου

Επίλεξε MSN & CHAT

Επίλεξε MSN MESSENGER

Κάνε εγγραφή

Κατέβασε την εφαρμογή κάνοντας κλικ στο “λήψη εφαρμογής”

Στη σύνδεσή σου με το δίκτυο επίλεξε “ενεργό πάντα”

Επίλεξε “Μενού-Στοιχεία χρήστη”

Γράψε το e-mail σου

Γράψε το password σου

Γράψε το όνομα που επιθυμείς να έχεις

Επίλεξε “είσοδο

 

Σκεφτομαι λοιπον,αν καποιος που δεν εχει i-mode συσκευη αλλα εχει πει στην εξυπηρετηση πελατων οτι εχει ωστε να το ενεργοποιησουν για τη γραμμη του μπορει να εχει messenger τελικα?

 

Να παρει δηλαδη απο καποιον που εχει κατεβασει κανονικα την παραπανω εφαρμογη(κοκκινα γραμματα) και να την περασει στο δικο του 2G κινητο...

Τι λετε,θα δουλεψει?:)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλες εφαρμογες ομως πως θα δουλευουν αφου το συστημα της Cosmoste ειναι ρυθμισμενο για την δικη τους εφορμογη?

 

Μηπως τελικα να εβαζε καποιος την εφαρμογη εδω στο φορουμ να την δοκιμασουμε στα δικα μας (2g) κινητα?

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Ή πιο απλά να βρούμε το link απ' όπου κατεβαίνει. ;)

Αν και υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές που μπορείς να κατεβάσεις...

 

Ρε παίδες σας το λέω εγώ το link αλλά δεν δουλεύει αν η συσκευή δεν είναι imode. Απλά πράγματα. Η διαφορά που έχει η συγκεκριμένη υπηρεσεία από το να κατεβάσει κάποια εφαρμογή και να έχει msn είναι ότι με το imode msn μπορεί να έχει msn και κάποιος που δεν ξέρει πολλά από το internet και δεν ξέρει που θα κατεβάσει την εφαρμογή και αν αυτή η εφαρμογή θα δουλεύει στο κινητό του. Επίσης με το imode msn θα μπορεί να είναι συνέχεια μέσα στο mesenger και να έχει ΔΩΡΕΑΝ με imail-mms ειδοποίηση όταν κάποια από τις επαφές που έχει του στείλουν μήνυμα έτσι ώστε να είναι συνέχεια on line.

Οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω γιατι η data card της Cosmote μου βγαζει την πιστη μεχρι να συνδεθει το laptop στο msn live? Αναγκαζομαι να βαζω την Voda όταν βιάζομαι και δεν εχω χρονο να παταω καμια 20αρια φορες reconnect.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως η γνωμη μου ειναι οτι αυτο ειναι ενα κολπο για να πουλησουν τσαμπα μαγκια κανοντας ''ψευτικες'' μειωσεις στα παγια

 

Δηλαδη καποια στιγμη καποια εταιρεια ''πρωτη'' θα ξεκινησει μειωσεις στο παγιο που ''φυσικα'' θα ισχυει μονο για τους νεους συνδρομητες.

Αρα με μια ''καλη'' μειωση στην καλυτερη το βασικο παγιο μπορει να φτασει στα αντιστοιχα προνομιακα προγραμματα. Στη χειροτερη μπορει να χρειαστουν τουλαχιστον 2 μειωσεις. Οποτε για πραγματικες μειωσεις στα παγια θα πρεπει να περιμενουμε καποια χρονακια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK500i/R2AE SEMC-Browser/4.0.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση!Δν μ πειράζει να μου πείτε διάφορα,αλλά ήθελα να εκφράσω τν γνώμη μ γιαυτό με το msn που προσφέρει η cosmo!

Η ''νέα'' κ καλά υπηρεσία που προσφέρει η cosmote δν είναι τπτ!Νομίζουν ότι εισάγουν κτ κ δν το ξέρουμε;Τζαμπέ msn m για 6 μήνες;Έλεος δλδ,τί άλλο να πω!

 

Καταρχίν msn m,έχω στο κινητό μ(gx30i) μέσα από το πρόγραμμα emobile-msn m!Σιγά τώρα για λίγη χρέωση(voda) που έχει για τν είσοδο τ;

Όπως κ ένας φίλος μ,μέσα από το p910 έχει msm m!Τπτ νεο!

Μα τέτοιο κορόηδεμα δν πρέπει να γίνεται ανεκτό!

 

Re paides kserei kaneis tin internetiki dief8Γ¬nsi tou chat tis cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν ζητήσουν να μεταβούν σε άλλο προνομιακό πρόγραμμα πχ. από cosmote 120 σε cosmote 60;

 

ναι σήμερα εκανα αλλαγη πακέτου απο το 120 στο 60 κ ειμαι κ παλι στο προνομιακο πάγιο των 60 λεπτων

μπορεις να τηλεφωνήσεις στο 1213

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Mates epeidi eimai freskos freskos sto forum (kalws sas vrika btw), 8a 8ela ta fwta sas sxetika me tin xrisi msn sto kinito..

Exw nokia n70 me sundesi cosmote (i suskeui den einai imode ara den exw prosvasi sto msn mesw cosmote..)

Poia programata xreiazetai na katevasw sto mob kai ti prepei na kanw gia na exw EPITELOUS msn sto kinitooooo ?:wacko:

Euxaristw :D

Link to comment
Share on other sites

ναι σήμερα εκανα αλλαγη πακέτου απο το 120 στο 60 κ ειμαι κ παλι στο προνομιακο πάγιο των 60 λεπτων

μπορεις να τηλεφωνήσεις στο 1213

ευχαριστώ!!

ΥΓ.: Nice photos!!

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Τα ήδη προνομιακά μπορούν να ανέβουν/κατέβουν στα αντίστοιχα προνομιακά, δεν υπάρχει πρόβλημα! Χρήσιμη η κλήση στο 1213, η οποία δεν χρεώνεται, ενώ η εξυπηρέτηση πελατών χρεώνεται!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τα ήδη προνομιακά μπορούν να ανέβουν/κατέβουν στα αντίστοιχα προνομιακά, δεν υπάρχει πρόβλημα! Χρήσιμη η κλήση στο 1213, η οποία δεν χρεώνεται, ενώ η εξυπηρέτηση πελατών χρεώνεται!

 

ισχυει και για οσους θα ενταχθουν σε προνομιακο σε 2-3 μηνες μολις συμπληρωσουν ετος?

Link to comment
Share on other sites

geia sas!!!tha ithela tin voithia sas!!!!exo to kainourgio 6233 kai exo grafti sto mail.mycosmos.gr.exo kartokinito what's up kai mesa sto kinito iparxi i efarmogi email.ti prepei na kano gia na mporo na stelno email kai na lamvano ?opoios mpori na me vothisi euxaristo!!!to email mou gia plirofories einai arkas2004@hotmail.com
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχω παρει αναποδες στροφες με αφορμη το παρακατω sms που μου ηρθε:

 

"Απο: JULIA

Η JULIA και οι φιλες της σε περιμενουν τωρα σε αυτη τη γραμμη. Καλεσε τωρα στο 901 902 3434 και μιλα ζωντανα με γυναικες που θελουν να σε γνωρισουν"

 

Αντι για αριθμο κινητου εγραφε JULIA. Εγω συνηθως λαμβανα spams απο την ιδια τη Cosmote. Τωρα αρχισα να λαμβανω απο τσοντογραμμες. Και τωρα εγω αναρωτιεμαι... μηπως, λεω μηπως, η Cosmote εχει πουλησει τον αριθμο μου σε διαφημιστικες εταιριες, και ειδικα σε τσοντο-επιχειρησεις; Αν στη θεση μου, ηταν ενας ακομα πιο μικρος απο μενα (ειμαι σχεδον 17) και επερνε τηλεφωνο; Εγω παντως δεν θελω να το αφησω ετσι. Σκεφτομαι σοβαρα να απευθυνθω στο ΙΝΚΑ. Εχω ελπιδες τουλαχιστον να ακουστω;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στείλει έστω και ένα μήνυμα σε τετραψήφιο αριθμό του στύλ 4xxx τότε δε φταίει η cosmote. Για θυμήσου:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...