Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το .>@&%^$#*@. Ν73... στις δέκα κλήσεις που περνώ οι τρεις μου κάνει reset το "mobili" Πριν του ^$&%$$*))##%... μήπως μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια άλλη λύση...? ThAnKs!

Έχει παρατηρηθεί και από εμένα αλλά και από άλλους ότι αν έχεις ενεργοποιήσει την δυνατότητα να σου εκφωνεί το όνομα του καλούντος κατά την λήψη εισερχομένων κλήσεων reboot-άρει. Όχι με την πρώτη κλήση αλλά με την δεύτερη ή τρίτη.

 

Για δες αν φταιει αυτό αλλιώς Nokia .

 

Παρεμπιπτόντως ας το ελέγξει όποιος θέλει και ας μου πει. Μήπως χρειαστεί να πάω και ʽγώ από Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Alex ayto to provlima paratireite se ola ta Nokia N73 pou kikloforoun ayth th stigmh kai ofeilete stin metafora diktiou apo 2G se 3G o hxos kata th diarkeia metaforas diktiou se allo epipedo paramorfonete kai akougete opws swsta eipes san xalasmeno woofer :P to 8ema einai na lyseis to provlima me ta reboot, ta alla dior8ononte me Firmware updates kai fixes pou oloi elpizoume na mas dwsei sintoma h mama Nokia.
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA MPOREI KANEIS NA MAS PEI TI GINETAI ME TA KAMMENA PIXEL.

TO EXW AGORASEI EDW KAI LIGES MERES(4) KAI EXW HDH 2 KAMMENA PIXEL!!!.

AN TO PAW STIN NOKIA MPOROUN NA MOU TO EPISKEUASOUN? TO KALUPTEI H EGGUHSH?

EUXARISTW.

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA MPOREI KANEIS NA MAS PEI TI GINETAI ME TA KAMMENA PIXEL.

TO EXW AGORASEI EDW KAI LIGES MERES(4) KAI EXW HDH 2 KAMMENA PIXEL!!!.

AN TO PAW STIN NOKIA MPOROUN NA MOU TO EPISKEUASOUN? TO KALUPTEI H EGGUHSH?

EUXARISTW.

 

Μεχρι 2 οχι . Απο 3 και πανω ισχυε παλιοτερα.Τωρα δεν γνωριζω αν γινεται ..

Η Νοκια αναφερει παντως στο manual :

http://img82.imageshack.us/img82/5597/snag0006eh6.th.jpg

 

 

Παρακληση: Γραφε με ελληνικα & μικρα να σε καταλαβαινουμε

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε με. εχω το νοκια ν73 κ θελω να βαλω καποιους ηχους να χτυπανε σαν μηνυμα η σαν ηχος κλησης απο την καρτα μνημης. Οταν πηγαινω ομως στο προφιλ-γενικο-διαμορφωση κ μου βγαζει μια καρτελα με ηχους για να βαλω αυτο που θελω δεν βγαζει τους ηχους της καρτασ μνημης παρα μονο τους ηχους της μνημης τηλ. τι πρεπει να κανω???? ισχυει οτι μπορουμε να βαλουμε κ βιντεο κλιπ για ηχο κλησης? help me!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κανείς πως μπορώ να χρησημοποιήσω το theme studio είμαι αρχάριος και θα ήθελα από κάποιον οδηγίες.

 

Παιδια τι γινεται τελικα με τα Wallapapers και τα Themes;

 

Ποια ακριβως ειναι τα προβληματα και πως αληθεια θα διορθωθουν;

Ειναι προβληματα του τηλεφωνου δηλαδη ή δεν κυκλοφορουν

τετοια που ειναι ακριβως για το Ν73;

 

To N71 που εχει ακριβως την ιδια αναλυση με το Ν73 εχει αυτα τα προβληματα;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί και από εμένα αλλά και από άλλους ότι αν έχεις ενεργοποιήσει την δυνατότητα να σου εκφωνεί το όνομα του καλούντος κατά την λήψη εισερχομένων κλήσεων reboot-άρει. Όχι με την πρώτη κλήση αλλά με την δεύτερη ή τρίτη.

 

Για δες αν φταιει αυτό αλλιώς Nokia .

 

Παρεμπιπτόντως ας το ελέγξει όποιος θέλει και ας μου πει. Μήπως χρειαστεί να πάω και ‘γώ από Nokia.

 

thx malon ayto einai 8a to checkaro simera kai tha sou pw!

 

to checkara alla tipota! xeirotera ta pragmata 5 stis 5 kliseis ekane reset! tha pao apo ena nokia shop na do ti paizei...! sorry gia ta greekenglish alla eimai sti doulia kai....

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Alex, profanws to kinito soy exei kapoio provlima an analogistoume einai oti kainourio ? 8a mporouses na apeu8in8eis sto katastima pou to agorases ka8ws ayto to provlima dn nomizw na dior8o8ei me kamia anaba8misi dioti exoume to idio firmware oi perisoteroi kai dn mas symvainei tpt tetio, h diaforetika na to pas se ena Nokia Shop wste na to koita3oun (an kai den nomizw na exeis apotelesmata) h kaliteri lysh 8a itane na sou adikatastisoun ti siskevi, sigourepsou oti dn exeis peira3ei esy tpt kai oute exeis egkatastisei kanena periergo programma pou isos na epireazei to tilefwno.

 

Το ίδιο κάνει και στο δικό μου:cry: :cry: :cry: :cry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και στο δικό μου:cry: :cry: :cry: :cry:

 

καί το δικό μου :mad:

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κανείς πως μπορώ να χρησημοποιήσω το theme studio είμαι αρχάριος και θα ήθελα από κάποιον οδηγίες.

Αν έχεις όρεξη... http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/17b18ef9-777a-44db-bef5-601b67457e7b/S60_Theme_Studio_Artist's_Guide_3_0.html ;)

Link to comment
Share on other sites

pfdia sas parakalo pestemoy exoyn vgi programata kai themata gia to N73 ediaferome kati san to file manager kai to smart com enas logos poy ixa to N70 itan gia to smart com sas parakalo an to exi kapio pedi sas paakalo stileteto eyxaristo poli to mail eine [ mpekatsa61@yahoo.gr ] eyxaristo poli.
Link to comment
Share on other sites

καί το δικό μου :mad:

 

μήπως έχετε παλιές κάρτες sim όλοι? Δοκιμάστε το με καμμιά άλλη κάρτα, καινούρια. Επίσης, αν έχεις βάλει κάρτα μνήμης και έχεις κανένα mp3 για ήχο κλήσης, αφαίρεσέ το, βάλε έναν ήχο από τη μνήμη του τηλεφώνου και γενικώς αφαίρεσε την κάρτα μνήμης από το τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε (για να σιγουρευτείς πως δεν φταίει η memory).

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι σοβαρότερο.

 

Έβγαλα την κάρτα μνήμης ( μήπως έφταιγε αυτή) με όλα τα άλλα default.

Έκανα reboot για το λόγο των memory leeks που έχω προαναφέρει.

Επομένως ελεύθερη μνήμη 19 Mb περίπου.

 

Ενεργοποιώ την «εκφώνηση ονόματος καλούντος» και με παίρνω τηλέφωνο.

 

Κλήση πρώτη όλα εντάξει ? εκφωνείται το όνομα αλλά αντί να εμφανιστεί αναπάντητη κλήση (αφού δεν απάντησα) εμφανίζετε ένα γκρι τετράγωνο με ακουστικό πάνω δεξιά. Το οποίο μετά από λίγο εξαφανίζετε.

 

Κλήση δεύτερη, τρίτη κ.ο.κ. ο καλών ακούει ότι το τηλέφωνο καλεί κανονικά το τηλέφωνο όμως δεν ανταποκρίνεται καθόλου, σαν να μην το καλεί κανένας.

 

Αν τώρα πριν τις δοκιμές η ελεύθερη μνήμη είναι μικρότερη από 9 Mb περίπου, κάτι που συμβαίνει αδικαιολόγητα μετά από λίγες μέρες λειτουργία χωρίς reboot, το τηλέφωνο όταν πάει να εκφωνήσει το όνομα του καλούντος reboot-άρει.

 

Επομένως Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό site, με πολλά θέματα είναι το:

http://www.ownskin.com/index

 

Μπορείτε να φτιάξετε και δικά σας, όπως το http://www.ownskin.com/theme_detail?t=45o8I45w

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε . . .
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ GREEKLISH ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑΑΑΑ

ΟΕΟ:ninja: :ninja: ελεος

 

Συμφωνώ μαζί σου,εγώ πλέον δεν τα διαβάζω καθόλου.Άντε μην πω καμμιά κουβέντα...

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, σας έχει τύχει στο Ν73 σας να μην χτυπάει το ξυπνητήρι,

όταν το κινητό σας είναι κλειστό ? ? ?

Μετά όμως από τις 2 φορές που δεν ξύπνησα στην ώρα μου,

το αφήνω ανοικτό. . . (και δεν θέλω, όταν κοιμάμαι) !

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε . . .
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι σοβαρότερο.

 

Έβγαλα την κάρτα μνήμης ( μήπως έφταιγε αυτή) με όλα τα άλλα default.

Έκανα reboot για το λόγο των memory leeks που έχω προαναφέρει.

Επομένως ελεύθερη ..........................Επομένως Nokia.

 

Mίλησα με ένα nokia shop και μου είπε να το πάω αύριο το πρωί από εκεί. Επίσης είπε ότι έχει το καινούριο "software" του n73 και ότι λογικά αυτό το prob λύνεται με το update! ********Θα δείξει********

 

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

<< Gia na mi mas pei kanenenas kamia " KOYBENTA... " >>

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα μια mini SD 1 gb της twinmos δεν πιστεύω να έκανα μα@#!%^&* ....πατάτα? Λογικά είναι συμβατή.... δεν έχω ιδέα και γι΄ αυτο ρωτάω!:cry:
:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, σας έχει τύχει στο Ν73 σας να μην χτυπάει το ξυπνητήρι,

όταν το κινητό σας είναι κλειστό ? ? ?

Μετά όμως από τις 2 φορές που δεν ξύπνησα στην ώρα μου,

το αφήνω ανοικτό. . . (και δεν θέλω, όταν κοιμάμαι) !

To έχουμε ξαναπεί πως το μόνο πρόγραμμα αφύπνισης που λειτουργεί με το κινητό κλειστό -μεχρι στιγμής- είναι το ενσωματομενο δικό του....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω μια minisd 256mb δωρο απο vodafone-sharp Gx40.

Ειναι συμβατη ?

Αυτες σε τι ταχυτητα δεδομενων φτανουν μεσω Usb καλωδιου του Ν73 ?

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα μια mini SD 1 gb της twinmos δεν πιστεύω να έκανα μα@#!%^&* ....πατάτα? Λογικά είναι συμβατή.... δεν έχω ιδέα και γι΄ αυτο ρωτάω!:cry:

 

:p :p Βρε alex...θα μπορούσες να καταριέσαι πριν παραγγείλεις - αν δεν ξέρεις τι κάρτα μνήμης παίρνει το πανάκριβο τηλ. σου....

Τυχερός είσαι όμως...Είναι οκ και ως προς τον τύπο και ως προς την χωρητικότητα :D

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...