Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με προηγουμενα symbian π.χ. Χ700 panasonic ολα δουλευαν, απορισε ακομα και ο καταστηματαρχης που το αγορασα.

 

κανεις να βοηθησει στο προβλημα μου πιο πανω???

 

εγω με το που το συνδεσα και εγινε update του pcsuite <αυτοματα μαλιστα> ολα δουλευουν Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρειάζεσαι το office suite...Βρες το και καταβασέ το από το "γνωστο μαγαζάκι"....;)

Καλωσόρισες στο myphone!:)

 

 

Γνωστο Μαγαζακι; ???

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα πρόβλημα.

 

Μετά από πολύ «παιχνίδι» (βάλε - βγάλε εφαρμογές και παιχνίδια) τελευταία το TaskMan και αφού ενεργοποίησα το να σου λεει το όνομα του καλούντος, με το που απάντησα στην πρώτη κλήση που δέχτηκα έκανε reboot χωρίς όμως να ζητήσει PIN.

 

Αυτή ήταν η δεύτερη φορά που το έκανε αυτό. Η πρώτη ήταν κατά την περιήγηση σε φωτογραφίες. Πατώντας να δω την προηγούμενη, που ήταν στην Internal μνήμη.

 

Ας ελπίσουμε ότι όλα αυτά θα διορθωθούν με το πρώτο Update όταν θα βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

θελω να παρω αυτο το κινητο αλλα εχω δυο (ισως χαζες) αποριες...

 

επειδη εχει διαφορετικο μεγεθος οθονη,,,

 

1) λογο μεγεθους περνει τα ιδια θεματα με τα αλλα symbian s60 3rd edition (βλεπε Ν80 κλπ) ??

2) παλι λογω οθονης οι εφαρμογες και τα games εχουνε παλι κενο στην οθονη η απλα προσαρμοζοντε?

 

 

να ειστε καλα παιδια :)

 

ευχαριστω

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλέπετε κ στο avatar το τσίμπισα κ γω.Με 300 ευρω απο αναβαθμιση ΤΙΜ απλά ήταν μονόδρομος σαν επιλογή.Πρώτες εντυπώσεις:πολυ σταθερό-δεν έχει ούτε κολήματα ούτε restart εδω κ 3 μέρες-μπαταρία κανόνι κ γενικά πολύ ευχάριστη έκπληξη για καινούργια hi end S60 συσκευή.

Μοναδική παραφωνία:2-3 φορές σε νυχτερινή φωτογράφιση κατα τη λήψη έγινε κατι σαν αποσυχρονισμός μεταξύ φλάς κ κλείστρου με αποτέλεσμα να τα βγάζει όλα μπλέ.

Link to comment
Share on other sites

exo to n73 kai mia karta mini sd takems 2 gb kai molis evala gia ixo klisis ena mp3 kai molis me kaloun xtypaei mia fora meta o ixos stamataei kai kanei restart to tilefono. paizei rolo oti evala kai to full screen caller kai to ekana uninstall giati den leitoyrgouse sosta? plz help
Link to comment
Share on other sites

exo to n73 kai mia karta mini sd takems 2 gb kai molis evala gia ixo klisis ena mp3 kai molis me kaloun xtypaei mia fora meta o ixos stamataei kai kanei restart to tilefono. paizei rolo oti evala kai to full screen caller kai to ekana uninstall giati den leitoyrgouse sosta? plz help

 

Κατι κουφα μου τα εκανε και μενα με αρχειο MID οταν το ειχα σε δυνατη ενταση,χτυπαγε 2 φορες και μετα βραχνιαζε λες και καταπειε ενα κουβα νερο, πηγα εφαρμογες -> ηχοι 3D kai εκανα καπειες αλλαγες στη διαδρομη ηχου και στην αντοιχηση. Τωρα δουλευει ΟΚ. βαζε εφαρμογες που ειναι συμβατες καλου κακου προς το παρον. εχω ασχημη εμπηρεια με ενα Χ700 panasonic. αυτη ειναι η 2η symbian συσκευη που περνω.Θα δουμε .........

........

 

Ισως να παω παλι στη SE !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

θελω να παρω αυτο το κινητο αλλα εχω δυο (ισως χαζες) αποριες...

 

επειδη εχει διαφορετικο μεγεθος οθονη,,,

 

1) λογο μεγεθους περνει τα ιδια θεματα με τα αλλα symbian s60 3rd edition (βλεπε Ν80 κλπ) ??

2) παλι λογω οθονης οι εφαρμογες και τα games εχουνε παλι κενο στην οθονη η απλα προσαρμοζοντε?

 

 

να ειστε καλα παιδια :)

 

ευχαριστω

 

Καλησπέρα.

 

1. Όχι δεν παίρνει τα ίδια θέματα (παραμορφώνει λόγω μεγαλύτερης οθόνης) αλλά ήδη, αν ψαχτείς λίγο στο συγκεκριμένο thread θα βρεις link για θέματα Ν73 ;)

2. Οι περισσότερες εφαρμογές symbian 9.1 είναι συμβατές, εκτελούνται δηλαδή σε όλη την οθόνη. Δεν έχω συναντήσει μέχρι τώρα καμμία που να παίζει π.χ στο Ν80 και να μην παίζει στο Ν73. Όσον αφορά τα παιχνίδια, το μόνο πρόβλημα που συνάντησα (αν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα) είναι το εικονίδιο του παιχνιδιού που βγαίνει πολύ μικρό. Κατά τα άλλα τα παιχνίδια παίζουν κανονικά full screen.

 

Nα το πάρεις, να το πάρεις! :D

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρωτησα στο γερμανο και μου ειπαν οτι αυτο(το συνδεω με pc μεσω καλωδιου και δεν το αναγνωριζει το pc suite ) γινεται επειδη λεει οτι εχω usb1 στο pc και χρειαζεται usb2...Ρε παιδια εχω βαλεις δεκαδες συσκευες που θελουνε usb2 και δουλευανε μια χαρα...τι ειναι αυτο?καινουριο??μου ειπανε να βλω ανταπτορα που να το μετατρεπει σε 1...Απο οσο ξερω αυτο εχω σχεση με την ταχυτητα στη μεταφορα δεδομενων..μου φαινεται πολυ κουλο...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο ειναι κλασσικο προβλημα.και με το ν70 να ειχα πολλες φορες.η μονη λυση που βοηθησε εμενα ηταν το format.το pcsuite δεν δουλευε σωστα με προγραμμα της tv.σε εσενα δεν ξερω τη παιζει αλλα σιγουρα μην ακους τους βλακες του γερμανου,πλαισιο... που δεν ξερουν την τυφλα τους.και κατι αλλο το pc suite δεν δουλευει σωστα αν δεν εχεις καποιο service pack
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρωτησα στο γερμανο και μου ειπαν οτι αυτο(το συνδεω με pc μεσω καλωδιου και δεν το αναγνωριζει το pc suite ) γινεται επειδη λεει οτι εχω usb1 στο pc και χρειαζεται usb2...Ρε παιδια εχω βαλεις δεκαδες συσκευες που θελουνε usb2 και δουλευανε μια χαρα...τι ειναι αυτο?καινουριο??μου ειπανε να βλω ανταπτορα που να το μετατρεπει σε 1...Απο οσο ξερω αυτο εχω σχεση με την ταχυτητα στη μεταφορα δεδομενων..μου φαινεται πολυ κουλο...

Κατι μου λεει οτι <<βολτα-βολτα>> χανουνε και οποια σοβαροτητα τους εχει μεινει.Ειμαι περιεργος τα διαφορα βραβεια που δινουν στον γερμανο κατα καιρους με ποια λογικη τα δινουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι <<βολτα-βολτα>> χανουνε και οποια σοβαροτητα τους εχει μεινει.Ειμαι περιεργος τα διαφορα βραβεια που δινουν στον γερμανο κατα καιρους με ποια λογικη τα δινουν.

 

φιλε μου αυτο ειναι κλασσικο προβλημα.και με το ν70 να ειχα πολλες φορες.η μονη λυση που βοηθησε εμενα ηταν το format.το pcsuite δεν δουλευε σωστα με προγραμμα της tv.σε εσενα δεν ξερω τη παιζει αλλα σιγουρα μην ακους τους βλακες του γερμανου,πλαισιο... που δεν ξερουν την τυφλα τους.και κατι αλλο το pc suite δεν δουλευει σωστα αν δεν εχεις καποιο service pack

Εχω το sp2...Θα περιμενω κανα update για το κινητο μηπως φταιει αυτο αλλα δε νομιζω..Τη δευτερα θα παω και στο nokia club....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ VODAFONE ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ Ν73 ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ? ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ 6280 ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ. HELP ME
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ VODAFONE ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ Ν73 ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ? ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ 6280 ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ. HELP ME

 

h mpataria tou n73 poso krataei??poso mah einai??:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

h mpataria tou n73 poso krataei??poso mah einai??:worry:

 

είναι ίδια με του Ν93, 1200mah και στους περισσότερους κρατάει 3 μέρες:)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρωτησα στο γερμανο και μου ειπαν οτι αυτο(το συνδεω με pc μεσω καλωδιου και δεν το αναγνωριζει το pc suite ) γινεται επειδη λεει οτι εχω usb1 στο pc και χρειαζεται usb2...Ρε παιδια εχω βαλεις δεκαδες συσκευες που θελουνε usb2 και δουλευανε μια χαρα...τι ειναι αυτο?καινουριο??μου ειπανε να βλω ανταπτορα που να το μετατρεπει σε 1...Απο οσο ξερω αυτο εχω σχεση με την ταχυτητα στη μεταφορα δεδομενων..μου φαινεται πολυ κουλο...

Δεν ξέρουν τη τους γίνετε.

 

 

Πριν πάμε στα δύσκολά ας εξετάσουμε πρώτα τα απλά.

 

Αν έχεις Win XP μόλις συνδέσεις με το USB καλώδιο το N73 με το PC θα πρέπει να σου βγάλει «USB device found» κ.τ.λ.

 

Έγινε αυτό ????

 

Έτρεξες το PC Suite πήγες στην διαχείριση συνδέσεων και έλεγξες ότι στις διαθέσιμες συνδέσεις είναι τσεκαρισμένο το αντίστοιχο check box ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

είναι ίδια με του Ν93, 1200mah και στους περισσότερους κρατάει 3 μέρες:)

 

1100mah ειναι φιλε μου.και μενα πια με αρκετη χρηση αλλα οχι φουλ ο αισθητηρας φωτος μου κρατα ανετα 4 μερες!

Link to comment
Share on other sites

telika meta apo kapoies dokimes diapistosa oti eftaige to gegonos oti eixa energopoiisei tin epilogi na leei to onoma toy kalounta kai otan me epairne kapoios pou eixa ston til. katalogo kai ti stigmi pou to kinito pigene na pei to onoma vraxniaze kai ekane restart. Molis to apenergopoiisa douleei kanonika kai me to full screen caller. ayto simvenei mono otan exeis gia ringtone kapoio mp3 pou einai apothikeymeno stin karta mnimis. Elpizo na diorthothei me kapoio update
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ενα προβληματάκι με το Lifeblog στον υπολογιστή.Οταν το επιλέγω μου βγάζει το Logo αλλά δεν το ανοίγει ποτέ.Δοκίμασα απεγκατάσταση-εγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

paides meta apo 3 meres entatikou "petagmatos matiwn " diapistwsa oti to tilefwno exei arketa problimatakia!

Tragika argo! mou thimise pocket pc sta oria tou ! mesa se 3 meres exei kanei toulaxiston 10 restart! polles fores otan kapoios me pairnei tilefwno kai to kleisw efoswn olokliroso tin sinomilia to kinito kolaei se mia screen opou leei : xristis X apenergopoiimenos ( i kati tetoio) kai gia 10-12 second den mporeis na kaneis tpt! to xipnititi an kleiseis tin syskevi den doulevei ! resize ta wallpapers den kanei (oxi kalO).screensaver ?exei dokimasei kaneis tpt kalo?to logo (voda px) den mporeis na to allaxeis.mou kanei diarkws restart otan paw na prosthesw sinantisi sto imerologio!to auto focus stin camera kanei oti thelei opote thelei !

 

em...mallon den ta thimamai ola ! alla anywayz ...elpizw na bgei update soon ! xerei kaneis an mporeis na flashareis monos sou ta nokia ? eixa na agorasw apo ton kairo tou 6210 :rolleyes:

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

paides meta apo 3 meres entatikou "petagmatos matiwn " diapistwsa oti to tilefwno exei arketa problimatakia!

 

em...mallon den ta thimamai ola ! alla anywayz ...elpizw na bgei update soon ! xerei kaneis an mporeis na flashareis monos sou ta nokia ? eixa na agorasw apo ton kairo tou 6210 :rolleyes:

 

Δοκιμασες να του κανεις ενα soft reset ?

Σε μενα καποια παρομοια προβλ. με τον ηχο τα ξεπερασα μεσα απο τις ρυθμησεις ΗΧΩΝ 3D.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...