Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό σήμερα είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος Ν73....:up:

 

Επιτέλους έσκασαν μύτη στα vodafone shops, και αν και σε περιορισμένη ποσότητα το τσίμπησα από τη vodafone Αλίμου....:happy:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το πάρω θα μπορέσω να μεταφέρω ολο τον φάκελο mail απο το ν70?

-||- -||- ολες τις επαφές? Εχω το προγραμμα smartvcard στο ν70 και ολες τις επαφες σε vcf.

 

Αυτά είναι τα σημαντικά.

ΔΕΝ θέλω να μπλεξω με pc suite

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το θέμα του SAR, νομίζω ότι κάποιος είχε γράψει στο παλιό thread ότι μετριέται μόνο σε δίκτυο GSM και όχι 3G, οπότε κλέινωντας το 3G που αναφέρουν κάποιοι δεν αλλάζει ο δείκτης SAR.

 

Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που τελικά δεν θα αγοράσω αυτό το κινητό αλλά θα πάρω το Κ800....

Ηθελα να πάρω SmartPhone, αλλά τα άλλα κινητά της Νοκια δεν μου αρέσουν, ενώ της SE τα SmartPhone δεν έχουν φωτογραφική.... (εκτός του P990 που είναι πολύ ογκώδες και νομίζω οτι ουτε καν κυκλοφόρησε ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

exoume kanena neo gia to wifi se sinergasia me to n73?:confused:

 

Ψάχνοντας ebay βρήκα την spectec κάρτα που δίνει η expansys....

 

The Spectec SDIO WiFi expansion card is much smaller than ordinary WiFi SD Cards. The secret is in the Spectec WiFi SD Card's stubby antenna which only pokes out a couple of millimetres as opposed to around 2cm on most SD WiFi/Wireless LAN cards. This is a big plus for those who carry their SD memory/expansion cards in their wallets or leather cases - no more bulgy bits to worry about!

 

Owned it for a few months, it has only been used a few times. Purchased from expansys.

 

Και μία φωτο της από τον χρήστη που την πουλάει, ξεδιαλύνει νομίζω το ερώτημα αν χωράει ή όχι στο Ν73... (νομίζω δυστυχώς με αρνητική απάντηση :worry: :worry: )

 

http://i13.ebayimg.com/03/i/07/f1/96/22_1.JPG

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια προσοψεις ποτε λετε να φερουν τα nokia shops?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας ebay βρήκα την spectec κάρτα που δίνει η expansys....

 

 

 

Και μία φωτο της από τον χρήστη που την πουλάει, ξεδιαλύνει νομίζω το ερώτημα αν χωράει ή όχι στο Ν73... (νομίζω δυστυχώς με αρνητική απάντηση :worry: :worry: )

 

http://i13.ebayimg.com/03/i/07/f1/96/22_1.JPG

 

Φυσικά και δεν κάνει για το ν73 είναι Sd και όχι mini-sd.

Υπάρχουν mini-sd wi-fi κάρτες αλλά υπάρχουν drivers για Symbian?

Δεν είναι windows mobile τα symbians...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω θα μπορέσω να μεταφέρω ολο τον φάκελο mail απο το ν70?

-||- -||- ολες τις επαφές? Εχω το προγραμμα smartvcard στο ν70 και ολες τις επαφες σε vcf.

 

Αυτά είναι τα σημαντικά.

ΔΕΝ θέλω να μπλεξω με pc suite

Πας Εργαλεία - Μεταφορά και κανει συγχρονισμο απο το ενα στο αλλο με bluetooth :)

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Sto site tis nokia anaferei ta eksis:

 

N73 RM-132 --> 0,87 w/kg

N73 RM-133 --> 1,12 w/kg

 

Gnorizete pio erxete stin ellada kai pos katalaveneis pio agorazeis?

ta exoume pei xiliades fores auta:p N73 RM-133 --> 1,12 w/kg auto erxete stin ellada...

Link to comment
Share on other sites

Πας Εργαλεία - Μεταφορά και κανει συγχρονισμο απο το ενα στο αλλο με bluetooth :)

Υπάρχει περίπτωση να πάρω ολο τον φάκελο και να τον βάλω στο ν73?

Εχω προσβαση στο φάκελο mail του ν73?

 

Εχει βγει το smartvcard για ν73?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paideia skeftomai na parw to kinhto auto,twra exw ena nokia 7610 kai thelw na to alaksw mporei na mou kapoios pou to pire entipwseis tou.to video se th analysh einai?o hxos einai kalos?

 

 

Πριν 2 ημέρες έκανα ακριβώς την ίδια αναβλαθμιση.. Από 7610 πήρα το Ν73.. Δεν συγκρίνονται τα 2 τηλέφωνα.. Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες.. Μέχρι τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι, το μενού είναι γρήγορο, ο ήχος που παράγει ικανοποιητικός έως πολύ καλός.. Βίντεο δεν δοκίμασα ακόμα, αλλά οι φωτογραφίες με άφησαν ικανοποιημένο.. Αυτά..

 

Προς όσους το έχουν: Μέσα στον φάκελο ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ έχει το F-Secure Antivirus..Από ότι κατάλαβα όμως, πρέπει να το κατεβάσεις από το ιντερνετ, μέσω κινητού..δεν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει χωρίς να το κατεβάσω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους το έχουν: Μέσα στον φάκελο ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ έχει το F-Secure Antivirus..Από ότι κατάλαβα όμως, πρέπει να το κατεβάσεις από το ιντερνετ, μέσω κινητού..δεν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει χωρίς να το κατεβάσω από εκεί?

Φίλε μου καλά κατάλαβες ;) , το εικονίδιο που βλέπεις είναι στην ουσία το link για να το κατεβάσεις δωρεάν, εγώ το κατέβασα με σύνδεση cosmote-GPRS (δηλαδή με την απλή wap σύνδεση, σε ένα λεπτό !). Να γνωρίζεις ότι σου παρέχει μόνο ένα μήνα να κάνεις download τις αναβαθμίσεις για νέους ιούς, δηλαδή στην ουσία είναι trial..., ναι μεν η εφαρμογή δουλεύει για πάντα αλλά μετά τον μήνα δεν θα έχεις την δυνατότητα να κάνεις download την αναβάθμιση και πρέπει να αγοράσεις την επέκταση της για ένα χρόνο....

 

Άρα δεν υπάρχει τρόπος (τουλάχιστον δεν γνωρίζω εγώ...) για να δουλέψει χωρίς να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τη λέει αυτός εδώ ?????????

 

This technical Nokia n73 review is based on a computer analysis of the cell phone's technical specifications, it is in no way a live hands-on review. It identifies its strengths and weaknesses to help you make an informed decision.

 

The Good:

 

 

1.Technology: The Nokia n73 is compatible with global frequencies of the GSM standard, which is convenient for overseas travelers. (Note that additional roaming charges from your home carrier generally apply) (score: 7/7)

2.Talk Time: 246 minutes of talking time. It is quite good! (score: 16/20)

3.Stand-by Time: 350 hours of stand-by time. It is excellent! (score: 20/20)

4.Phone Book: It can store a variable number of phone book entries. This is normally the case of phones with a dynamic memory and, it usually allows for a lot of phone numbers to be stored. (score: 20/20)

5.Camera: It has an above average camera: 3.2 megapixel (score: 10/10)

The Average:

 

 

6.Weight: A weight of 4.09 ounces is quite average. (score: 8/20)

 

 

The Not-So-Good:

 

 

Speakerphone: It doesn't seem to have a speakerphone, which would be useful in some situations. (Find phones with a speakerphone) (score: 0/10)

 

Overall Score: 85

 

Θα περίμενα από τους κατόχους το τηλεφώνου ενα πλήρες Review. Αλλα σαν να διακρίνω μια απογοήτευση μετά την αγορά του (ή τωρα που επεστρεψα εγώ πήγαν όλοι διακοπές)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει καμία απογοήτευση μετα την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

Για να μην λέω πολλά: ΟΛΑ είναι θετικά εώς ΑΡΙΣΤΑ με ΜΟΝΑΔΙΚΟ για μένα αρνητικό το SAR. (αν το θεωρείς πρόβλημα το αντιμετωπίζεις εύκολα με handsfree...).

- Μενού το γνωστό symbian, αρκετά σταθερό, με μικρές βελτιώσεις (απο τα προηγούμενα s60 3ed) , π.χ. στην απεικόνηση των φώτο !

- Μπαταρία ΑΠΛΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ, περίπου 4 ημέρες με Normal χρήση

- Οθόνη, πρέπει να την δείς για να καταλάβεις, πανέμορφη !, ζωντανά χρώματα, φωτεινή, πολύ καλή ανάλυση, ΤΕΡΑΣΤΙΑ !

- Φωτογραφική ικανότητα, οτι καλύτερο έχω δει σε κινητό, η διαφορά της είναι στα σημεία με το Κ-800

- Ποιότητα, πολύ καλή, τα πλαστικά του δεν τρίζουν, τα πλήκτρα αν και μικρά τα πατάς χωρίς δυσκολία.

- Μικρό και ελαφρύ, για smartphone

 

Αυτά τα λίγα..... απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Μυτιλήνη. Χθες πήρα και εγώ το μωρό (το πρώτο Ν73 που ήρθε στο νησί). Ομολογώ ότι εκ πρώτης όψεως δείχνει πολύ καλό. Μια ερώτηση προς τους κατόχους του τηλεφώνου (ρωτώ για δεύτερη φορά μιας και στην περασμένη σελίδα δεν απαντήθηκε το ερώτημά μου). Στο κάτω μέρος της οθόνης της δικής μου συσκευής φαίνονται τα leds φωτισμού της ειδικά σε άσπρο φόντο βλέποντας την οθόνη από μπροστά κανονικά. Δεν είναι πολύ έντονο το φαινόμενο αλλά είναι υπαρκτό όσο να 'ναι. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Μυτιλήνη. Χθες πήρα και εγώ το μωρό (το πρώτο Ν73 που ήρθε στο νησί). Ομολογώ ότι εκ πρώτης όψεως δείχνει πολύ καλό. Μια ερώτηση προς τους κατόχους του τηλεφώνου (ρωτώ για δεύτερη φορά μιας και στην περασμένη σελίδα δεν απαντήθηκε το ερώτημά μου). Στο κάτω μέρος της οθόνης της δικής μου συσκευής φαίνονται τα leds φωτισμού της ειδικά σε άσπρο φόντο βλέποντας την οθόνη από μπροστά κανονικά. Δεν είναι πολύ έντονο το φαινόμενο αλλά είναι υπαρκτό όσο να 'ναι. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Έτσι είναι και το δικό μου Ν-73 και το Ν-71 που είχα πρίν το οποίο είχε και αυτό την ίδια οθόνη (2,4 ίντζες),

άρα όλα έτσι είναι ! :)

Αυτό που διαπίστωσα εγώ στο δικό μου είναι (το έχω αναφέρει σε προηγούμενη σελίδα) ότι το joystick γέρνει ελαφρός δεξιά, χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα στην λειτουργία του, η οποία είναι άριστη.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΑΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ?:O

Nομίζω πως δεν καλύπτεται με τίποτα....Τουλαχιστον όχι με 240Χ320 πιξελς...Έχω δε την εντύπωση πως πρόκειται για κατασκευαστική αστοχία ή αβλεψία ίσως και πιθανώς να διορθωθεί ή να συμπληρωθεί σε κάποια αναβάθμιση...:O

 

Ακόμα να σας ρωτήσω αν το κάλυμμα της μπαταρίας στο σημείο που καλύπτει το φακό (οβαλ πορτάκι) σας κουνιέται αριστερά δεξιά όταν το αγγίζετε....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως δεν καλύπτεται με τίποτα....Τουλαχιστον όχι με 240Χ320 πιξελς...Έχω δε την εντύπωση πως πρόκειται για κατασκευαστική αστοχία ή αβλεψία ίσως και πιθανώς να διορθωθεί ή να συμπληρωθεί σε κάποια αναβάθμιση...:O

 

Ακόμα να σας ρωτήσω αν το κάλυμμα της μπαταρίας στο σημείο που καλύπτει το φακό (οβαλ πορτάκι) σας κουνιέται αριστερά δεξιά όταν το αγγίζετε....:O

 

NAI ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως δεν καλύπτεται με τίποτα....Τουλαχιστον όχι με 240Χ320 πιξελς...Έχω δε την εντύπωση πως πρόκειται για κατασκευαστική αστοχία ή αβλεψία ίσως και πιθανώς να διορθωθεί ή να συμπληρωθεί σε κάποια αναβάθμιση...:O

Φίλε μου σε όλα τα κινητά που έχουν λογισμικό symbian συμβαίνει το ίδιο πράγμα στην ταπετσαρία, δηλαδή δεν καλύπτουν fullscreen. Απο το 7650 που είχα εώς σήμερα καμία αλλαγή σε αυτό το θέμα :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε όλα τα κινητά που έχουν λογισμικό symbian συμβαίνει το ίδιο πράγμα στην ταπετσαρία, δηλαδή δεν καλύπτουν fullscreen. Απο το 7650 που είχα εώς σήμερα καμία αλλαγή σε αυτό το θέμα :(

Tα SE μόνο το κάνουν αυτό(φωτό->ως φόντο->μεγέθυνση)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...