Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kati mou ipan gia morfopoiisi eswterikou diskou kai meta mporw na ftiaksw meso tou pc....kati teteio

 

Στον υπολογιστη μπορεις να κανεις φακελους.Δεν θα τους βλεπεις ομως μεσα απο την εκθεση του κινητου.Μια απο τις πατατες της nokia.Κια μια και εισαι καινουργιος εδω καλο ειναι να αποφευγεις τα greekilish.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τον οδηγό:

"Λογικά βλέπουμε το τωρινό product code του απλού Ν73 ,το οποίο είναι το 0529782, κάνοντας επιπλέον και enable . Το product code αυτό ,το αντικαθιστούμε με το 0539293 του Ν73 music edition για να έχουμε πάλι Ελληνικά στο Ν73 μας."

 

 

Απλά εσύ βάλε το πρώτο product code (0529782) και όχι του music edition.;)

 

Τωρα καταλαβα!:O

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω κάποια θέματα που έχω εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης?

Από τη διαχείριση εφαρμογών.

 

Μερικές φορές έχει αναφερθεί όμως πως δεν εμφανίζονται εκεί με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να τα διαγράψουμε. Η λύση είναι αυτή:

 

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα ένα πρόβλημα που συναντώ είναι πως να στείλω office και acrobat files μέσω του PC suite. Έχω στείλει mp3 και εφαρμογές αλλά αυτό...

Βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα ένα πρόβλημα που συναντώ είναι πως να στείλω office και acrobat files μέσω του PC suite. Έχω στείλει mp3 και εφαρμογές αλλά αυτό...

Βοήθεια?

Που κολλάς;:confused:

 

Μέσω του "Nokia Phone Browser" που βρίσκεται στον φάκελο "Ο Υπολογιστής μου" κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τα αρχεία που θέλεις.

 

Από το κινητό για να τα ανοίξεις θα πας στη "Διαχείριση αρχείων" και θα ψάξεις να βρεις που τα έβαλες και απλά θα τα τρέξεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτεο φάκελος private ούτε ο sis :-(

Αποκλείεται να μην υπάρχει!

Την εμφάνιση των κρυφών αρχείων την ενεργοποίησες;

Το κινητό θα το συνδέσεις σε κατάσταση "Μεταφοράς αρχείων" ή θα βάλεις την κάρτα σε card reader!

Μέσω του PC Suite δεν τους εμφανίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάς;:confused:

 

Μέσω του "Nokia Phone Browser" που βρίσκεται στον φάκελο "Ο Υπολογιστής μου" κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τα αρχεία που θέλεις.

 

Από το κινητό για να τα ανοίξεις θα πας στη "Διαχείριση αρχείων" και θα ψάξεις να βρεις που τα έβαλες και απλά θα τα τρέξεις.:)

 

Έλα που δεν μου δίνει την επιλογή επικόλλησης...

 

Επίσης με το x-plore δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στην έκθεση για να βάλω τα αρχεία μου μέσα. Ή μόνο μέσο διαχείρισης αρχείων?

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν μου δίνει την επιλογή επικόλλησης...

 

Επίσης με το x-plore δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στην έκθεση για να βάλω τα αρχεία μου μέσα. Ή μόνο μέσο διαχείρισης αρχείων?

 

Φάκελο στην έκθεση δεν μπορείς να κάνεις δυστυχώς. Μόνο απο την διαχείριση αρχειων. Και πάλι τα δεδομένα στην έκθεση θα τα βλέπεις χύμα.

Έχει και επικόλληση. Αλλιώς δοκίμασε drag n'drop!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ UPDATE

 

Επανερχομαι στο θεμα του software update προγραμματος

Η γυναικα μου πηρε το ΜΕ αλλα και στο δικο της ενω βρισκει νεοτερη εκδοση το κουμπι Update ειναι ανενεργό οπως και στη περιπτωση του δικού μου Ν73.

 

καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

paidia den yparxei kanenas tropos na dimourgisw fakelous gia tis eikones kai ta tragoudia???exei ginei ena baxalo......

 

Μπορείς επίσης να χειρίζεσαι τακτοποιημένα να αρχεία σου, και του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης από

ΕΡΓΑΛΕΙΑ->ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ

Εγώ το βρήκα πολύ βολικό, απλά πρέπει να ανοίγεις όλα τα αρχεία ένα, ένα ξεχωριστά, δεν εμφανίζονται συνεχόμενα ;);)

ADRAXE THE DAY

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ UPDATE

 

Επανερχομαι στο θεμα του software update προγραμματος

Η γυναικα μου πηρε το ΜΕ αλλα και στο δικο της ενω βρισκει νεοτερη εκδοση το κουμπι Update ειναι ανενεργό οπως και στη περιπτωση του δικού μου Ν73.

 

καμια ιδεα???

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Θα μπορούσες να περιγράψεις τα βήματα που ακολουθείς και τι ακριβώς κάνεις;

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να χειρίζεσαι τακτοποιημένα να αρχεία σου, και του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης από

ΕΡΓΑΛΕΙΑ->ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ

Εγώ το βρήκα πολύ βολικό, απλά πρέπει να ανοίγεις όλα τα αρχεία ένα, ένα ξεχωριστά, δεν εμφανίζονται συνεχόμενα ;);)

 

Το κακό είναι πως δεν εμφανίζει μικρογραφίες στις φώτο. Δυστυχώς η έκθεση είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα στα N series. Βασικά ωραία είναι αλλά έπρεπε να υποστιρίζει μικρογραφίες και η διαχείριση αρχείων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Balantis7 φακελους μεσα στην εκθεση αλλα μονο για της εικονες μπορεις να κανεις με το Resco Photo Viewer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γτ δεν μπορω να εγκαταστησω το smartmovie??παλια το ειχα αλλα μετα το update και τν επαναφορα του αντιγραφου ασφαλειας δν εμφανιστικε..τωρα μου γραφει κτ για πιστοποιητικα ασφαλειας, ενω εχω απενεργοποιησει τον ελεγχο..
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την ημερομηνια του κινητου σου στης 01/01/2007 καντο εγκατασταση στο κινητο σου και μετα παλη κανονικα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το N73 αλλά έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Μερικές φορές δεν δουλεύει το multibutton. Οπότε αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει. Καμιά ιδεα για το τι παίζει?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το N73 αλλά έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Μερικές φορές δεν δουλεύει το multibutton. Οπότε αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει. Καμιά ιδεα για το τι παίζει?

 

Μπορει να ειναι και bug του Firmware που εχεις (δεν ειμαι σιγουρος αλλα καπου ειχα διαβασει για αυτο προβλημα σε ενα ξενο Forum)...

Τι εκδοση εχεις; (πατα *#0000# για να δεις)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 4.0726.2.0.1 Μήπως έχεις το λίνκ απο το ξένο φόρουμ που το ανέφεραν?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 4.0726.2.0.1 Μήπως έχεις το λίνκ απο το ξένο φόρουμ που το ανέφεραν?

 

Δυστυχως δεν το βρισκω τωρα... :(

Παντως ηταν στο:

 

http://my-symbian.com/forum/viewforum.php?f=33

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Θα μπορούσες να περιγράψεις τα βήματα που ακολουθείς και τι ακριβώς κάνεις;

 

Εως τωρα εχω κανει 3 φορες update στο δικο μου Ν73

 

Απο το ΝΟΚΙΑ PC SUITE παω στο software update.

Κατεβαζει τη νεα ver του προγραμματος

Συνδεω το κινητο

Βρισκει νεο firmware

 

...ΑΛΛΑ το κουμπί "update" δεν ειναι ενεργό για να το πατησω και να αρχισει η διαδικασία.

 

Το ιδιο συμβαινει και σε αλλο PC και με το 2ο Ν73 ΜΕ της γυναικας μου

Link to comment
Share on other sites

Απο το ΝΟΚΙΑ PC SUITE παω στο software update.

Κατεβαζει τη νεα ver του προγραμματος

Συνδεω το κινητο

Βρισκει νεο firmware

 

Αυτο που εκανα εγω για να κανω Update το Ν73 Music Edition ηταν:

 

-Κατεβασα το προγραμμα Nokia Software Updater "NSU"

-Το εκανα Install στο PC

-Συνδεσα το κινητο μου

-Το εβαλα στο Προφιλ->Γενικο (Το ζηταει και μεσα στο N.S.U )

-Ανοιξα το N.S.U

-Ακολουθησα τις οδηγιες

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε 'σενα δεν ενεργοποιειται το Update Button ! :confused:

Αν και με μπερδεψε το 1ο βημα που αναφερεις (δε νομιζω να εχει επιλογη μεσα στο PC Suite για Update), δοκιμασε ξανα μηπως και γινει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανα εγω για να κανω Update το Ν73 Music Edition ηταν:

 

-Κατεβασα το προγραμμα Nokia Software Updater "NSU"

-Το εκανα Install στο PC

-Συνδεσα το κινητο μου

-Το εβαλα στο Προφιλ->Γενικο (Το ζηταει και μεσα στο N.S.U )

-Ανοιξα το N.S.U

-Ακολουθησα τις οδηγιες

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε 'σενα δεν ενεργοποιειται το Update Button ! :confused:

Αν και με μπερδεψε το 1ο βημα που αναφερεις (δε νομιζω να εχει επιλογη μεσα στο PC Suite για Update), δοκιμασε ξανα μηπως και γινει τιποτα...

Έχει επιλογή για update μέσα στο pc suite!!!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...