Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξανασυμβεί και η εξήγηση είναι συνήθως αυτή:

Οτι έχεις περάσει το ίδιο αυτό νούμερο σε παραπάνω απο μί απεαφές. Έτσι το τηλέφωνο, όταν σε καλεί αυτό το νούμερο, δεν ξέρει σε ποιά επαφή ανήκει.

 

Για να το εξακριβώσεις, άνοιξε το search, κλίκαρε μόνο τις επαφές, και κάνε αναζήτηση με το νούμερο αυτό. Να δεις αν θα σου βγάλει μία μόνο επαφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε φορματ στην συσκευη -χωρις να κανεις restore,

και στην συνεχεια δοκιμασε το παραπανω ,παλι.

Τελος ,ξεκινησε το full restore.

 

Ωραία ...:)

σ'ευχαριστώ...

θα το δοκιμάσω..

αλλά πως μπορώ να κάνω format την συσκευή;:worry:

Με χειροκίνητο σβήσιμο ή υπάρχει κάποιος τρόπος.

 

Ευχαριστώ πολύ mate

:)

 

Μόλις μου πεις τον τρόπο κ το ολοκληρώσω θα χεις νέα μου ...

Link to comment
Share on other sites

*#7370#

 

call,*,πλήκτρο 3, όταν κάνει boot, για format.

 

 

Με το φορμάτ τι σβήνονται ... μόνο η μνήμη του κινητού..ε;

 

η έκδοση παραμένει (firmware) ... σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Με το φορμάτ τι σβήνονται ... μόνο η μνήμη του κινητού..ε;

 

η έκδοση παραμένει (firmware) ... σωστά;

Σωστα :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Κανε φορματ στην συσκευη -χωρις να κανεις restore,

και στην συνεχεια δοκιμασε το παραπανω ,παλι.

Τελος ,ξεκινησε το full restore.

 

Δυστυχώς πάλι δεν πέτυχε...

έμεινε τπτ άλλο να δοκιμάσω;

 

:( :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Συγνωμη που θα ρωτησω κατι που σιγουρα εχει ξαναπαντηθει, αλλα εργαζομαι πολλες ωρες και δεν μπορω να διαβασω τοσες σελιδες.....Που μπορω να βρω δωρεαν games για το κινητακι μου Ν73 ΜΕ???Ευχαροστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

251 σεληδα

5020 ποστ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να εγκαταστήσω το νέο firmware στο κινητό αλλά τώρα έχω εγκαταστήσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές στο τηλέφωνο. Λέω να κάνω ένα backup πριν τη νέα εγκατάσταση λογισμικού και σκέφτομαι αν πρέπει πρώτα να σβήσω όλες τις εφαρμογές που εγκατέστησα και μετά να προχωρήσω σε backup. Το σκέφτομαι ως λογικό από την άόψη πως αν περάσω τα πάντα από το backup, ίσως μερικές εφαρμογές να μην λειτουργούν σωστά. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Aν κρατισεις και τους φακελοους απο την καρτα μνημης σου sys,private και system και μετα την αναβαθμιση τους ξαναπερασεις μεσα δεν θα εχεις κανενα προβλημα. :)

 

Υ.Γ.

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι καλητερα μετα απο καθε αναβαθμιση να τα ξαναπερναμε ολα απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σορυ γιατί είμαι σίγουρος ότι έχουν ειπωθεί κι άλλες φορές αλλά μέσα στις 250 σελίδες δε βρίσκονται εύκολα απαντήσεις.

Κάτοχος N73.

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπο συνδέοντας το κινητό με το pc να παίρνει internet το κίνητο από το PC?

2. Τις τελευταίες μέρες το τηλέφωνο σβήνει συνεχώς και υποψιάζομαι ότι πρόκειται για πρόβλημα στην επαφή της μπαταρίας. Αφαιρώντας το καπάκι και κουνώντας λίγο τη μπαταρία αμέσως σβήνε. Το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα?

3. Υπάρχει κάποια εφάρμογη για καταγραφή κλήσεων κ.τ.λ απεριόριστης διάρκειας ? Δοκίμασα μία που υπάρχει στο myFiles αλλά θέλει κάποιο serial. Έχει κανείς κάποιο serial ή κάποια full version?

4. Κάπου που να υπάρχουν συγκεντρωμένα αρχεία και προγράμματα στα ελληνικά (free χωρίς serials) για N73 ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

A.T
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους...

λοιπον θα παρω το ν73 με επιδοτηση απο τιμ..

τι λετε αξιζει η αρχιζει να παλιωνει;;

για τα λεφτα του καλο ειναι;;

thanks :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους...

λοιπον θα παρω το ν73 με επιδοτηση απο τιμ..

τι λετε αξιζει η αρχιζει να παλιωνει;;

για τα λεφτα του καλο ειναι;;

thanks :) :)

Κορυφαίο,και βέβαια αξίζει,έχει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν μπορει καποιος να βοηθησει...Στο Ηonda CRV εχω ενα multimetia συστημα της Kenwood οπως το παρακατω.

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/ezntw1morjjzzd2jntij.jpg

 

 

Εβαλα ενα εξαρτημα του συστηματος για επικοινωνια με το κινητο της kenwood με bluetooth.Οσο ειχα το 8800 sirocco κανενα προβλημα...Καλουσα απο το κινητο ενα αριθμο (μου φαινεται πιο ευκολο απο να τον πληκτρολογω στην οθονη του Kenwood) παταγα ενα κουμπακι στην οθονη που βλεπετε και ακουγα τα χαρακτηριστικα μπιπ μεχρι να σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο να μιλησουμε.

 

Ολα καλα λοιπον.....Τωρα με το Ν73 πρεπει να κοιταω στην οθονη ποτε θα σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο και να πατησω ενα αλλο κουμπι στην οθονη για να μιλησουμε...Αυτο συμβαινει μονο την πρωτη φορα που παιρνω τηλεφωνο οσο ειμαι στο αμαξι.Μετα οσα και να παρω δουλευει κανονικα οπως παλια...

 

Αν ομως σβησω την μηχανη οποτε αποσυνδεεται το bluetooth πρεπει παλι την πρωτη φορα να ξανακανω την ιδια διαδικασια...

 

 

Δοκιμασα με αλλα δυο κινητα SE και Sharp αλλα δεν εχουν προβλημα αυτα...Αρκετα μπερδεμενα τα λεω αλλα ειναι και μπερδεμενα...Αν καποιος νπορει ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

re paidia egw to piga gia anaba8misi kai twra exw tin ekdosi

3.0704.1.0.1. Apo to site tis nokia otan dokimazw me ton updater mou bgazei tin idia ekdosi.Episis ekei pou bazeis to product code gia na sou deiksei

to firmware availability mou bgazei pali tin

3.0704.1.0.1.Kserei kaneis ti paizei?

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μεγαλωνουν τα γραμματα

 

Δυστυχως δεν μεγαλωνουν.Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις ισως καποιο διαφορετικο font μηπως και δεις καποια διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μεγαλωνουν.Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις ισως καποιο διαφορετικο font μηπως και δεις καποια διαφορα.

 

Φίλε μου για κοίτα εδώ http://shop.psiloc.com/en/Application,262290,Psiloc+Font+Magnifier

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

 

Σωστος ο παικτης!Δεν το ηξερα.Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι απο την εποχη που ειχα το 6600 την συγκεκριμενη εταιρεια την εχω απο μακρια για τα διαφορα προβληματα που εβγαζαν οι εφαρμογες της.Δεν ξερω αν συνεχιζουνε να υπαρχουν τα προβληματα αυτα,αν δεν κανω λαθος εχει αναφερθει εδω μεσα οτι τα ιδια χαλια ισχυουν.Ισως καποιος που εχει δοκιμασει να μπορει να πει την γνωμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο παικτης!Δεν το ηξερα.Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι απο την εποχη που ειχα το 6600 την συγκεκριμενη εταιρεια την εχω απο μακρια για τα διαφορα προβληματα που εβγαζαν οι εφαρμογες της.Δεν ξερω αν συνεχιζουνε να υπαρχουν τα προβληματα αυτα,αν δεν κανω λαθος εχει αναφερθει εδω μεσα οτι τα ιδια χαλια ισχυουν.Ισως καποιος που εχει δοκιμασει να μπορει να πει την γνωμη του.

 

Εγώ είχα αγοράσει δύο προγράμματα για το 7610 που είχα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η αλήθεια είναι πάντως ότι άλλοι γνωστοί και φίλοι που πήγαν να τα εγκατυαστήσουν χωρίς να τα αγοράσουν είχαν πρόβλημα με το registration και την απεγκατάσταση τους συν κάποια ακόμα προβλήματα.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης προσοψης???Πρεπει να παω στη ΝΟΚΙΑ??

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα!! Αν ξέρεις μπορείς να την αλλάξεις αλλά καλύτερα να πας κάπου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω σύνδεση βοντα και όταν βλέπω τηλεόραση μετά απο τα 10 λεπτά αρχίζει τις διάκοπές και τα buffering. Θα έλεγα οτι είναι θέμα δικτύου αλλά δεν είχα πρόβλημα με Κ800,W880 και V3xx. Eχετε παρόμοιο πρόβλημα;

Αν δεν διορθωθει θ'αναγκαστώ να το αλλάξω,κριμα γιατι κατα τ'άλλα ειμαι πολύ ευχαριστημένος:confused:

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα με το τελευταιο update ειδατε καμια διαφορα...??

αξιζει να το βαλεις.....???

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...