Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω συνέχεια στην τσέπη και δε με ενοχλεί.

Τώρα για το gps, επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια, διαφορά με ένα δυνατότερο επεξεργαστή θα δεις, αν χρειαστεί να επανασχεδιάσει τη διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O αργός επεξεργαστης ρε παιδιά πόσο επηρεάζει το τηλ. όσον αφορά το GPS kai την πλοήγηση στα μενου και τους φακέλους. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου εφαρμογές VIDEO ή παιχνίδια. Είναι τόσο αργό που γίνεται εκνευριστικό τελικά ? Η αίσθησή του σαν βάρος στην τσέπη ?

 

Εντάξει, δεν γίνεται εκνευριστικό. Μην τα φουσκώνουμε. Εγώ είχα το p3300 σχεδόν δύο χρόνια. Δεν μπορώ να πω ότι με εκνεύρισε ποτέ με την ταχύτητά του. Σε επανυπολογισμό κάνει 2- 4 δευτερόλεπτα από τότε που ακούγεται το "επανυπολογισμός διαδρομής" για μια διαδρομή 15 - 20 χιλιομέτρων. Τώρα με το Touch Pro πρίν τελειώσει να μιλάει η κοπελιά έχει γίνει ο επανυπολογισμός και στο καπάκι λέει την επόμενη οδηγία.

Αν τα 2 - 4 δευτερόλεπτα σου φαίνονται πολλά τότε μην το πάρεις :p

Για τα λεφτά του είναι πολύ τίμια και καλή αγορά. Όσο για το GPS δεν με απογοήτευσε ποτέ.

Και στο τέλος, νομίζεις ότι αν πάρεις πχ το Touch Pro δεν θα το πειράξεις (rom tweeks κλπ) για να πάει όσο πιο γρήγορα μπορεί? Ποτέ δεν είναι αρκετή η ταχύτητα. Πάντα θέλεις περισότερη. :D

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα.Οταν με παιρνουν τηλεφωνο πρωτα αναβουν τα πληκτρα και η οθονη και μετα απο ενα δευτερολεπτο αρχιζει να χτυπαει.Το θεμα ειναι οτι με το που αναψει η οθονη σε αυτο το δευτερολεπτο ο αριθμος εμφανισζεται σαν αγνωστος και μετα απο καποια κλασματα βγαζει την αναγνωριση.Πολλες φορες ομως οταν μου κανουν αναπαντητη την βγαζει με αποκρυψη παρ ολο που ο αλλος δεν εχει.Αρχικα μου το εκανε σε εναν συγκεκριμενο αριθμο αλλα τωρα τελευταια το παρατηρω και σε αλλους.Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα για το gps, επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια, διαφορά με ένα δυνατότερο επεξεργαστή θα δεις, αν χρειαστεί να επανασχεδιάσει τη διαδρομή.

 

Emena me to overclocking mesw batterystatus den mou eixe leipsei o epeksergastis se afton ton tomea. Se alla isws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
O αργός επεξεργαστης ρε παιδιά πόσο επηρεάζει το τηλ. όσον αφορά το GPS kai την πλοήγηση στα μενου και τους φακέλους. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου εφαρμογές VIDEO ή παιχνίδια. Είναι τόσο αργό που γίνεται εκνευριστικό τελικά ? Η αίσθησή του σαν βάρος στην τσέπη ?

 

Egw pantws epimenw na deis to ASUS P535 sto mediamarkt pou to exei prosfora ligotero apo 300 Euro.

 

Kai me to P3300 pantws me overclockarismeno epeksergasti... doulevei aksioprepws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έβρισκα το ASUS πιο νωρίς θα το έπαιρνα αντί του Artemis.

Χθες έρχεται ένας στο μαγαζί μου και βλέπει το Artemis μου και μου λέει : "Αα και εσύ ppc έχεις;"

Είχε το ASUS P535, αλλά δεν έμεινε ευχαριστημένος από το gps. Τώρα που ακριβώς ήταν το πρόβλημα, δε πρόλαβα να τον ρωτήσω.

Πάντως ακούω που και που τέτοιες αναφορές..

Το κακό με το Artemis μου, εκτός από την σπασμένη οθόνη (καταραμένες φωτιές :p ), είναι ότι έχει ξεβάψει.. Το βάζω βλέπετε αποκλειστικά στη τσέπη του jean. Αθάνατο όμως είναι ακόμα.

Με τέτοιες πτώσεις που έχει φάει και με τόσες αλλαγές rom, πίστευα ότι θα τα έχει φτύσει. Έχει κλείσει 1.5 χρόνο στην κατοχή μου. Πολύ καλά θα έλεγα :D

Link to comment
Share on other sites

Eπανέρχομαι μετά απο πολλές μέρες και αφού ξανάλλαξα την rom με την Touch του meshle. Συνεχίζει να τρώει κολλήματα καθημερινά. Η συσκευή λειτουργεί κανονικά συνεχώς αλλά δεν δέχεται τηλεφωνήματα περιοδικά το οποίο αντιλαμβάνομαι μόνο άμα προσπαθήσω να κάνω ο ίδιος κάποια κλήση.. Μου βγάζει operator failed και χρειάζεται soft reset για να επανέλθει.Πολλές φορές κολλάει επίσης άμα είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή του ιδιαίτερα άμα αφήσω την οθόνη να σβύσει μόνη της στο stand by. Εχει τύχει σε κάποιον άλλο;
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω την εντυπωση οτι το GPS δεν πιανει καθολου.Ακομα και με το Quick-GPS δυσκολευεται και αργει παρα πολυ.Τι μπορει να φταιει????

Εχω το destinator 7 ,588.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει που να πάω ακριβώς για να δω αυτό και να το κάνω?

 

Διπλες επαφες:

 

sim/μνημη:HKCU\ControlPanel\Phone

create DWORD: ShowSim

 

Value: 0 = hide1 = show

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει που να πάω ακριβώς για να δω αυτό και να το κάνω?

 

Διπλες επαφες:

 

sim/μνημη:HKCU\ControlPanel\Phone

create DWORD: ShowSim

 

Value: 0 = hide1 = show

 

Ευχαριστώ.

 

Χρειαζεσαι ενα registry editor, αν εχεις resco explorer τον εχει ενσωματωμένο, αλλιως εδω

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το resco explorer 2008 αλλά στο my registry μου έχει μόνο τα

 

ΗΚΕΥ_CLASSES_ROOT

 

HKEY_CURENT_USER

 

HKEY_LOCAL_MACHINE

 

HKEY_USERS

 

Πουθενά το HKCU\ControlPanel\Phone

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα τελευταια εχω την εντυπωση οτι το GPS δεν πιανει καθολου.Ακομα και με το Quick-GPS δυσκολευεται και αργει παρα πολυ.Τι μπορει να φταιει????

Εχω το destinator 7 ,588.

 

Με ποια ROM είσαι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eπανέρχομαι μετά απο πολλές μέρες και αφού ξανάλλαξα την rom με την Touch του meshle. Συνεχίζει να τρώει κολλήματα καθημερινά. Η συσκευή λειτουργεί κανονικά συνεχώς αλλά δεν δέχεται τηλεφωνήματα περιοδικά το οποίο αντιλαμβάνομαι μόνο άμα προσπαθήσω να κάνω ο ίδιος κάποια κλήση.. Μου βγάζει operator failed και χρειάζεται soft reset για να επανέλθει.Πολλές φορές κολλάει επίσης άμα είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή του ιδιαίτερα άμα αφήσω την οθόνη να σβύσει μόνη της στο stand by. Εχει τύχει σε κάποιον άλλο;

 

Κάνε ένα hard reset να δεις συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το κακό με το Artemis μου, εκτός από την σπασμένη οθόνη (καταραμένες φωτιές :p ), είναι ότι έχει ξεβάψει.. Το βάζω βλέπετε αποκλειστικά στη τσέπη του jean.

 

Τι σου φταίει η κακόμοιρη η συσκευή; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σου φταίει η κακόμοιρη η συσκευή; :rolleyes:

 

Το πρόσεχα, το είχα σαν τα μάτια μου. Ήταν συνέχεια στην θήκη του, αλλά πολύ ηλίθια θήκη τελικά βγήκε. Όταν το έβγαζα, σκάλωνε στο μαγνητάκι και μου έπεφτε. Οπότε την σούταρα.

Τότε με τις πυρκαγιές στην Πελοπόννησο, ένα καλό πρωί (ήταν 8), με παίρνει κάποιος τηλέφωνο και από τον ύπνο, πάω να το σηκώσω και μου πέφτει και σπάει η οθόνη..

Βάζω στα whitepages το τηλέφωνο (σταθερό ήταν) και μου βγάζει ότι ήταν από Αχαΐα.. Δηλαδή έλεος..

Πλέον από το βάλε - βγάλε από την τσέπη του τζιν, έχει ξεθωριάσει το σήμα της HTC.

Δε μπορώ να πω, τα χρήματα του τα έβγαλε και με το παραπάνω.

Αντοχή στο full. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντοχή στο full. :cool:

 

Η συγκεκριμένη συσκευή ήταν σε πολύ καλά επίπεδα ποιότητας από την πρώτη στιγμή που βγήκε. Ήταν και το μεγάλο της ατού έναντι του μεγάλου ανταγωνιστή της εποχής Χ500 το οποίο όμως υπερείχε στο GPS αλλά και στην ταχύτητα.

 

Μην περιμένεις ανάλογη αντοχή από τις πιο σύγχρονες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλέον από το βάλε - βγάλε από την τσέπη του τζιν, έχει ξεθωριάσει το σήμα της HTC.

 

Δηλ. η συσκευη ειναι καινουργια, εμενα το σημα μου ειχε φυγει απο τον πρωτο μηνα. Στις τσεπες του τζιν εχω παντα 2 συσκευες (δεν πιστευω να παθω καμια ζημια στα.........:) ), η μια ειναι παντα htc, μονο το cruise επαθε ζημια στην οθονη απο στενο τζιν (ευτυχως με καλυψε η εγγυηση).

Πιστευω ολα τα htc αμα τα προσεχεις τα κρατας και 5 χρονια, εχω ακομα s100 σε λειτουργεια, δεν ειχε φορεσει ποτε screen protector, θηκη και ειναι σε μετρια κατασταση εξωτερικα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις τσεπες του τζιν εχω παντα 2 συσκευες (δεν πιστευω να παθω καμια ζημια στα......... )

 

Εγώ θα ήμουν πιο επιφυλακτικός!

 

μονο το cruise επαθε ζημια στην οθονη απο στενο τζιν (ευτυχως με καλυψε η εγγυηση)

 

Τυχερός ήσουν. Συνήθως δεν καλύπτουν για τέτοια θέματα.

 

εχω ακομα s100 σε λειτουργεια

 

Δεν θα ξαναβρεις συσκευή με την ποιότητα/ανθεκτικότητα του S100. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήμουν πιο επιφυλακτικός!

 

Θα φοράω τσίγκινο .........

 

Τυχερός ήσουν. Συνήθως δεν καλύπτουν για τέτοια θέματα.

 

Η οθονη ειχε γινει ετσι που εδειχνε για αστοχια υλικου.

 

Δεν θα ξαναβρεις συσκευή με την ποιότητα/ανθεκτικότητα του S100. :rolleyes:

 

Νομιζω οτι τα Artemis, cruise ειναι στα ιδια επιπεδα, για το diamond θα σου πω σε 5 χρονια.:lol:

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καινούρια είναι. Την έχω 1.5 χρόνο.

Τι έχει τραβήξει.. Σκαλοπάτια, πτώσεις από υψόμετρο.

Στα crash test παίρνει 5 αστέρια :D

Link to comment
Share on other sites

HKEY_CURENT_USER = HKCU

 

Ακολούθησε το path και θα το βρεις.

 

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω τί από τα δύο είμαι, τυφλός ή άσχετος :p

Μετά το HKEY_CURENT_USER έχει τους εξής φακέλους :

Comm, ControlPanel, Keyboard layout, MUI, Perfomance, Security, Software, Start, System.

Μπήκα και σε αυτούς μήπως βρω το HKCU που μου είπες αλλά τζίφος.

 

Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει και σε κάτι άλλο. Οι επαφές μου ναι μεν είναι αλφαβητικά αλλά μου τις βγάζει σε δύο γκρουπ να το πω? Εννοώ ότι μου έχει και άλλες επαφές που αρχίζουν π.χ. από Άλφα πιο κάτω. Πιο κάτω από το πρώτο γκρουπ. Οι οποίες βέβαια ξεκινούν πάλι αλφαβητικά. Με αυτό τί γίνεται?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...