Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω τα εξης 2 πραγματακια...το quickGPS γιατι δεν συνεργαζεται με το wind plus?...εκτος απο το xcpuscaler τι αλλο υπαρχει για να κανει αυτην την δουλεια?

Ευχαριστω

 

se emena mia xara katebasei me to plus.kai gia to quickgps kai gia to spb weather:)

kati allo einai ektos wind plus.tsekare stis ri8miseis tis sindeseis mipos einai sto i isp mou:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

se emena mia xara katebasei me to plus.kai gia to quickgps kai gia to spb weather:)

kati allo einai ektos wind plus.tsekare stis ri8miseis tis sindeseis mipos einai sto i isp mou:happy:

μα και σε μενα στον explorer και στο spb weather δουλευει αψογα ,αλλα στο quick gps λεει οτι απετυχε η συνδεση

:up:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα media player που να ελαχιστοποιείται στο today screen.

 

Δοκίμασε το Pocket Music. Έχει today plugin (2-3 γραμμές πιάνει) και το δουλεύεις από εκεί.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται και βοήθειαααααααααααααα:-((((((((((

Πήγα να εγκαταστήσω το PenReader 2005 - το εγκατέστησα και αφού είδα ότι δε λειτουργούσε καλά είπα να κάνω απεγκατάσταση.....κάνει μια επανεκκίνηση μετά την απεγκατάσταση...και όταν άνοιξε...δε μπορούσα πλέον να πατήσω τίποτα μα τίποτα στην οθόνη. Μπορώ να πλοηγηθώ μόνο με τα πλήκτρα της συσκευής.....:-SSS Τι συμβαίνει;;;; Δοκίμασα να το σβήσω εντελώς...αλλά τίποτα..έβγαλα και την μπαταρία...αλλά και πάλι τίποτα. Δοκίμασα να κάνω hard reset αλλά δεν πιάνει..αν το κάνω σωστά βέβαια: πατάω ταυτόχρονα τα 2 πάνω κουμπία, δεξιά κι αριστερά, και με το στυλό πατάω το reset. Aφήνω το reset και μου εμφανίζει μια οθόνε με κόκκινα μπλε και πράσινα χρώματα και κάτι κωδικούς....κάνω κάτι λάθος...;;;;

Βοήθεια pls.........

Link to comment
Share on other sites

τα δυο κουμπια τα αφηνεις οχι μολις πατησεις το reset ,αλλα αφου σου εμφανισει ενα menu

Δηλαδη πατας τα 2 κουμπια ταυτοχρονα ,τα κρατας πατημενα, πατας το reset, το αφηνεις, εμφανιζει μενου, αφηνεις κουμπια...ok?

:up:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Αυτό έκανα φίλε μου αλλά μένει σε αυτή την οθόνη με τα χρώματα. Πόση ώρα πρέπει να τα κρατήσω πατημένα για να μου εμφανίσει αυτό το μενού;;;
Link to comment
Share on other sites

τωρα ακριβως δεν θυμαμαι ...2-3 δευτερα...και μετα εμφανιζει μια μαυρη οθονη με ασπρα γραμματα
:up:
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα.........:-((( η μάλλον κάνει - εμφανίζει αυτή την πολύχρωμη οθόνη με κάτι νούμερα πάνω πάνω..

τι γκαντεμιά να πάρει. κι έχω εγκαταστήσει και το spb backup αλλά δεν πρόλαβα να κάνω backup.................. τι να πώ....

τώρα πλέον, τι θα μπορούσα να κάνω;;; υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα οθόνης έτσι ξαφνικά;;; το κινητό είναι 2 βδομάδων με ελάχιστη εώς καθόλου χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εχεις βαλει πανω τα 6αρια;τα χρωματα που σου δειχνει ειναι γιατι εχει μπει σε boot αν δεν κανω λαθος,δοκιμασε να του περασεις την ρομ παλι
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα σήμερα να βάλω το 3.0.4 update της ACE HELLAS!

Τη συσκευή την αγόρασα πριν 2 μέρες απο το Πλαίσιο με τα αυτοκόλλητα της Ace Hellas Και τα βιβλιαράκια της!

Μπορώ να μάθω γιατί οταν πηγα πριν απο 10 λεπτά και πέρασα το update μου λέει οταν ανοιγει οτι ειναι illegal Και κλείνει και κάνει restart συνέχεια?

Μου έχει σπασει τα νέυρα!!!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέος στο forum, νέος χρήστης ppc και άσχετος με το αντικείμενο. Θέλω να χρησιμοποιήσω στην Ευρώπη το Tom Tom γιατί είναι ήδη εγκατεστημένο (άρα συμβατό ??) και γιατί έχει μεγάλα εικονίδια για χρήση με γάντια μηχανής. Έτσι, "βρήκα" το Western Europe v.6.010, το πέρασα στην storage card αλλά ζητάει activation code. Αντικατέστησα το tom tom navigator.exe στα program files αλλά κολλάει στην αρχική οθόνη του Tom Tom μέχρι να κάνω soft reset. Πώς μπορώ να βρώ activation code ? Κάνω κάτι λάθος στην προσπάθεια εγκατάστασης ? Αν μπορείτε, βοηθήστε με, σας παρακαλώ !

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

μα και σε μενα στον explorer και στο spb weather δουλευει αψογα ,αλλα στο quick gps λεει οτι απετυχε η συνδεση

 

mporei na einai kanena prosorino kolima:p mi dineis simasia :p

ayrio me8aurio mporei na ksekolisei:lol:

emena exei edo kai kana dio meres pou eno exo balei kapoio eixo klisis ksanagirnaei sto ergostasiako otan me pernoun til:lol: :lol:

afou 8elei na paizei ayton tora ti na kano:D to afino na ginei to diko tou:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέος στο forum, νέος χρήστης ppc και άσχετος με το αντικείμενο. Θέλω να χρησιμοποιήσω στην Ευρώπη το Tom Tom γιατί είναι ήδη εγκατεστημένο (άρα συμβατό ??) και γιατί έχει μεγάλα εικονίδια για χρήση με γάντια μηχανής. Έτσι, "βρήκα" το Western Europe v.6.010, το πέρασα στην storage card αλλά ζητάει activation code. Αντικατέστησα το tom tom navigator.exe στα program files αλλά κολλάει στην αρχική οθόνη του Tom Tom μέχρι να κάνω soft reset. Πώς μπορώ να βρώ activation code ? Κάνω κάτι λάθος στην προσπάθεια εγκατάστασης ? Αν μπορείτε, βοηθήστε με, σας παρακαλώ !

 

εγω απεγκατεστησα την εκδοση που υπηρχε και την αντικατεστησα με μια αλλη που δεν χρειαζεται activation code.

αν δεν βγαλεις αλλιως ακρη στειλε πμ και θα το τακτοποιησουμε το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει πανω τα 6αρια;τα χρωματα που σου δειχνει ειναι γιατι εχει μπει σε boot αν δεν κανω λαθος,δοκιμασε να του περασεις την ρομ παλι

 

Φίλε lagoudakis όχι....δεν είχα περάσει τα 6άρια..κατ'ακρίβειαν δεν είχα προλάβει καν να το χαρώ....:wacko:

-γιατί μπαίνει σε boot mode και δε με αφήνει να του κάνω το hard reset...?:(

-Ποια ROM να περάσω;; Αφού δεν είχα κάνει backup...μπορώ να την κατεβάσω από το site υποθέτω της ACE;

-Αν το πάω στην ACE Hellas θα μου το φτιάξουν χωρίς χρέωση αφού είναι μέσα στην εγγύηση.....;;; ή θα με ταλαιπωρήσουν και θα με χρεώσουν..

 

 

Συγχωρείστε με για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά ελπίζω να κατανοήσετε την έξαφνη κατάσταση στην οποία βρέθηκα...:(

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα σήμερα να βάλω το 3.0.4 update της ACE HELLAS!

Τη συσκευή την αγόρασα πριν 2 μέρες απο το Πλαίσιο με τα αυτοκόλλητα της Ace Hellas Και τα βιβλιαράκια της!

Μπορώ να μάθω γιατί οταν πηγα πριν απο 10 λεπτά και πέρασα το update μου λέει οταν ανοιγει οτι ειναι illegal Και κλείνει και κάνει restart συνέχεια?

Μου έχει σπασει τα νέυρα!!!

 

ok εβαλα το 3.3.0 update Και έφτιαξε!

απλά στο 3.0.4 δεν υπήρχε το Imei Μου!:D

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lagoudakis όχι....δεν είχα περάσει τα 6άρια..κατ'ακρίβειαν δεν είχα προλάβει καν να το χαρώ....:wacko:

-γιατί μπαίνει σε boot mode και δε με αφήνει να του κάνω το hard reset...?:(

-Ποια ROM να περάσω;; Αφού δεν είχα κάνει backup...μπορώ να την κατεβάσω από το site υποθέτω της ACE;

-Αν το πάω στην ACE Hellas θα μου το φτιάξουν χωρίς χρέωση αφού είναι μέσα στην εγγύηση.....;;; ή θα με ταλαιπωρήσουν και θα με χρεώσουν..

 

 

Συγχωρείστε με για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά ελπίζω να κατανοήσετε την έξαφνη κατάσταση στην οποία βρέθηκα...:(

 

Λύθηκε το πρόβλημα!!!! Δούλεψε τελικά το hard reset και όλα καλά!!!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από expansys:

 

Ακουστικό "i-Tech Clip IIs Bluetooth". 29 ευρώ (Πλαίσιο 69 ευρώ). Στερεοφωνικά ακουστικά με δυνατότητα αφαίρεσης του ενός ακουστικού αν δεν ενδιαφέρει ο στερεοφωνικός ήχος. Υποστηρίζουν το A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) που παρέχει και το P3300 για στερεοφωνικό ήχο. Ενα πρόβλημα είναι ότι δεν μπόρεσα να ακούσω ραδιόφωνο μέσω bluetooth γιατί βάζοντας τα ακουστικά του P3300 που τα χρειάζεται σαν κεραία ακούς μόνο από αυτά.

 

Φορτιστή "ORA Car Charger for HTC P3300" (15 ευρώ) το οποίο δουλεύει καλά χωρίς να χρειάζεται προσθήκη με κολλητήρι όπως διάβασα σε κάποιο post.

 

Παράδοση άριστη. Συννενόηση όμως πριν την παραγγελία με το Ελληνικό γραφείο expansys.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζει κανενας που μπορω να βρω την αναβαθμιση της rom 3.3.0???????

 

Την έχω εγώ!

Αλλα δε γνωρίζω γιατί δεν την έχουν και στο φόρουμ της Ace!

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι γιατί περιμένουν τα wm6 οπότε δε βγάζουν αυτό το Update προς τα έξω.

 

Αν εξακολουθείς να θες να τη βάλεις στείλε μου Pm.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ok εβαλα το 3.3.0 update Και έφτιαξε!

απλά στο 3.0.4 δεν υπήρχε το Imei Μου!:D

ωραια αυτο θα σου ελεγα,το επαθα και εγω στο 3600 μολις το αγορασα και επαθα εγκεφαλικο:p απλα ενημερωσε τους να περασουν το ιμει σου
Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτο θα σου ελεγα,το επαθα και εγω στο 3600 μολις το αγορασα και επαθα εγκεφαλικο:p απλα ενημερωσε τους να περασουν το ιμει σου

 

Απλά δε γνωριζα οτι είχα το 3.3.0 με την αγορά του 3300!

Και είδα οτι η τελευταία ηταν η 3.0.4!

Οπότε λέω θα βάλω την τελευταία!

Λαλακία μεγάλη!

Βρήκα όμως την 3.3.0 που είχα και το 3300 επανήλθε στη ζωή!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ...

Γιατί πάει συνέχεια να συνδεθεί με το GPRS? Εδώ και 2-3 μέρες πηγαίνει συνέχεια να συνδεθεί!!! Υπάρχει τρόπος να δω γιατι το κάνει αυτό?

 

Επίσης.. ο Μινόταυρος είχε μαζέψει κάπου πολλές πληροφορίες για το Άρτεμις, αλλά δε μπορώ να τις βρω. Μήπως θυμαται κανένας τι κάναμε για να "απενεργοποιήσουμε" το GPRS? Θυμάμαι κάτι .internet αλλά μπορώ να βρω που βάζαμε μια τελεία πριν την λέξη internet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...