Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χεχε μόλις πήρα και εγώ τη θεά του κυνηγιού πόση ώρα κάνω τη πρώτη φόρτιση? έχει κανένα μαγαζάκι για εφαρμογές?

 

καλοριζικο και καλο παιδεμα:D

 

δεν χρειαζεται η παλια εβδομαδιαια :lol: 1η φορτιση που καναμε στα πρωτα κινητα μας..μην ανυσηχεις.

 

οσο για εφαρμογες

 

iPmart® forum - Powered by our members!

 

και κανε και καμια αναγνωση στο thread εδω πριν αρχισουν οι αποριες;)

 

θα μαθεις πολλα πραγματα και θα βρεις πολλες λυσεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το εχω 3 ωρες να το βγαλω δηλαδη? :blink:

δε μπορείς να φανταστείς ποσό ανυπόμονος ειμαι να το δω(σα μωρο που του πηραν γλιφιντζουρι είμαι):D

,όσο για το thread 260 σελίδες δυσανάγνωστο μου φαίνεται εμένα σαν νέο , μια οργάνωση σε επιπλέον topics (gps,εφαρμογές ,προβλήματα,γενικές συζητησεις κ.α)θα ηταν πολυ ευχρηστο για τους νεους και τους παλιούς πιστεύω. Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση σου πάω να δω το link μου έδωσες.:)

Link to comment
Share on other sites

το εχω 3 ωρες να το βγαλω δηλαδη? :blink:

δε μπορείς να φανταστείς ποσό ανυπόμονος ειμαι να το δω(σα μωρο που του πηραν γλιφιντζουρι είμαι):D

 

και πολυ το αφησες :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει πρόγραμμα να εισάγεις το γεωγραφικό μήκος και πλάτος και να σου βγάζει την θέση της περιοχής ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιος μπορέσει να βοηθήσει.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχή ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση.

Ωστόσο κατέβασα κι πέρασα το freeware software που μου προτείνατε, αλλά στο P3300 δεν δουλεύει. Βέβαια δεν ξέρω αν το έκανα σωστά (αν κι προσπάθησα να τα κάνω σωστά όλα τα βήματα που συστήνει το site).

Και επιπλέον, τώρα πια το LG Bluetooth που έχω δεν επικοινωνεί πια με το P3300.

 

Η διαδικασία είναι απλή. Κατεβάζεις και αποσυμπιέζεις σε ένα φάκελο (εγώ τον είπα ΒΤ) στο κινητό σου τα αρχεία και κάνεις ένα shortcut το BTAudioToggle.exe. Έχεις κάνει pairing το κινητό με το ΒΤ handsfree (η διαδικασία περιγράφεται στο manual του handsfree σου). Μετά αφού ανοίξεις το BT στο κινητό και το handsfree κάνοντας κλίκ στο shortcut όλοι οι ήχοι μεταφέρονται στο handsfree, ξανακάνεις κλικ και ακούγονται από το κινητό.

Thats it.

Ελπίζω να βοήθησα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ...

Επειδη έχω καιρό να μπω στο φορουμ λόγω έλλειψης χρόνο μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε αν βγήκε καινουργιος χάρτης για το dest 6?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

*******************************

Τips & Tricks for P3300 Amature users

*******************************

 

--------------

Activesync για πρωτη φορά:

 

έναρξη, ρυθμίσεις, USB σε pc ξετίκαρε την χρήση προχωρημένης λειτουργίας.

-----------

Μια λυση αν εξακολουθει το προβλημα του activesync ειναι να παμε

 

Εναρξη>Πινακας Ελεγχου>Εργαλεια Διαχειρισης>Υπηρεσιες και εκει να βρουμε την υπηρεσια "Προγραμμα-Πελατης DHCP".

 

Καμια φορα τα παιζει οταν ειναι να δωσει IP στο PDA μας οποτε κανουμε Δεξι κλικ και διακοπη> επανεκκινηση (αφου πρωτα αποσυνδεσουμε το Artemis απο το PC).

 

Αυτη τη λυση ειχε βρεθει στο site της Microsoft

 

---------

GPS gia proti fora:

 

την πρωτη φορα θα πρεπει να εισαι σε ανοικτο χωρο ,πριν απο ολα μπες και τρεξε το QuickGPS μεχρι να ενημερωθει (1λεπτο)

μετα πηγαινε σε ανοικτο χωρο και περιμενε μεχρι να κλειδωσει τους δορυφορους(μπορει και 10 λεπτα) μονο για την πρωτη φορα

απο εκει και μετα θα μπαινει ευκολα και θα κλειδωνει σε 1 λεπτο τα παντα

 

Επίσης

 

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Destinator, Menu -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις -> Σήμα GPS -> Ρύθμιση -> Θύρα Com, και να βάλεις Com4 ή όποια θύρα έχεις δηλώσει στις Ρύθμίσεις -> Σύστημα -> GPS -> Θύρα GPS της συσκευής σου. com4

 

---------------

ηχογραφηση απο radio :

 

αν βαλεις το ραδιοφωνο να παιξει στο μεγαφωνο μπορεις να ηχογραφησης

πατωντας παρατεταμενα το πλαινο πανω αριστερα κουμπι της συσκευης

υπαρχει ρυθμιση για την ποιοτητα της ηχογραφησης οπως και μπορεις να βαλεις αυτο που εγραψες σαν ηχο κλησεις

-----------------

ρυθμιση gps me navimate kai destinator:

 

λοιπον.

πας ρυθμισεις-συστημα-GPS-προγραμματα εκει η θυρα gps πρεπει να ειναι com4......μετα πας διπλα υλικο και εκει η θυρα ειναι com1

navimate. ανοιξε το προγραμμα και πατας μενου-παραμετροι-gps&alla

kai gps θυρα com1 ταχυτητα 4800 και πατας οκ

destinator. ανοιξε το προγραμμα ,μενου-more-settings-gps signal-set κουμπακι δεξια κατω και στην πανω com bazeis com4 kai kato com1

 

οταν το δοκιμασεις για πρωτη φορα να εισαι σε ανοικτο χωρο και να περιμενεις μεχρι να βρει σημα....

 

-------------

Disable GPRS autoconnect:

 

μπαινεις εναρξη-ρυθμισεις-συνδεσεις-για προχωρηνενους-επιλ δικτυο-επεξεργασια2 φορες-επομενο στο ονομα access point βαλε μια τελεια ή ενα γραμμα στην αρχη ,μετα επομενο μεχρι να τελειωσει με αυτο το τροπο δεν θα συνδεθει ποτε και δεν θα χρεωθεις ποτε γιατι δεν εχει σωστη διευθυνση

---------------------

2ιπλες επαφες:

sim/μνημη:HKCU\ControlPanel\Phone

create DWORD: ShowSim

 

Value: 0 = hide1 = show

---------

Hard reset :

μπορείς να κάνεις πηγαίνοντας στο Start -> Programs -> Clear Storage

---------

overclock:

 

Pote parapanw apo ta 247mhz giati meta apo ligo kollaei to destinator

--------

sms70/160 :

 

Για να γράψετε μικρούς χαρακτήρες πρέπει να στείλετε το SMS με 70 χαρακτήρες. Για να στείλετε 160 χαρακτήρες πρέπει να είναι όλα κεφαλαία. Στις Ρυθμίσεις->Γλώσσα υπάρχει ένα εικονίδιο για να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε την αποστολή Unicode και την αυτόματη κεφαλοποίηση των χαρακτήρων .

 

Episis an exete ace rom mesa stis rythmiseis pate sto Language/glwssa kai tsekarete sto tab SMS apostolh SMS 160 xaraktirwn alla kai na lambanete eidopohseis paradoshs SMS

----------

WIFI Serttings

 

Για να γίνει αυτό που θέλεις πρέπει να γεφυρώσεις (bridge) τις κάρτες δικτύου στο laptop (ethernet+Wifi).

 

Ξέχνα το ICS !!!

 

Υποθέτω ότι το laptop είναι συνδεδεμένο με το modem μέσω Ethernet και παίρνει αυτόματα IP απο το modem.

Ομοίως κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και με τη Wifi σύνδεση του Laptop προς-απο το Qtek.

 

Αν έχεις δώσει IP άλλαξε το αυτό σε κάθε κάρτα (ethernet+wifi) και βάλτο στο αυτόματο.

 

Μετά, με το Ctrl πατημένο επιλέγεις και τις δύο κάρτες δικτύου και κάνεις δεξί κλικ σε μία απο αυτές.

 

Επιλέγεις "συνδέσεις γέφυρας".

 

Αυτό θα σου δημιουργήσει μια νέα εικονική κάρτα δικτύου όπου στην ουσία είναι οι δυο κάρτες μαζί.

 

Αρχικά, και όπως είναι οι IP στο αυτόματο δοκίμασε να δεις αν έχεις internet στο laptop.

 

Μετά, και εφόσον και οι ρυθμίσεις για το Wifi δίκτυο στο Qtek είναι και αυτές στο αυτόματο,δες αν ο Wifi manager του Qtek έχει πάρει IP....θέλει λίγη ώρα.

 

Σε περίπτωση που ούτε το laptop αλλά είτε το laptop έχει internet και το Qtek δεν έχει τότε θα πρέπει να πας σε "καρφωτές" IP.

 

Ας υποθέσουμε οτι το modem σου έχει IP :192.168.1.1

 

Στην εικονική κάρτα δικτύου που έφτιαξες πριν δώσε:

 

IP : 192.168.1.2

Sub: 255.255.255.0

Def.Gat. :192.168.1.1

Pref.DNS :192.168.1.1

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι το Laptop θα έχει internet.

 

Πήγαινε τώρα και στις ρυθμίσεις για τη wifi κάρτα δικτύου στο Qtek (Προσαμογείς Δικτύου) και δώσε:

 

Διευθυνση IP

 

IP :192.168.1.3

Μάσκα δικτύου :255.255.255.0

Προκαθορ. πύλη :192.168.1.1

 

Διακομιστές Ονομάτων

 

DNS :192.168.1.1

 

 

Φυσικά για να παίξουν όλα τα παραπάνω μ θα πρέπει πρώτα να έχεις ρυθμίσει τα wifi (SSID,Wep key κτλ,κτλ)....

---------------------------

 

Αν τα laptop συνδέονται μεταξύ τους μέσω ενός wirelles router τότε: δώσε στο router σου να μοιράζει IP.

Π.χ. Αν η IP του router είναι 10.0.0.1 τότε στο DHCP δώσε να μοιράζει IP από 10.0.0.2 έως 10.0.0.4.

Παίζει και με IS από τα ΧP αρκεί να βάλεις ξεχωριστή καρφωτή ip στο "Wirelles" ad hoc δικτυο σου .

 

Με λίγα λόγια τα ip έχουν ως εξής

 

Ρυθμίσεις

 

Εthernet router (speedthouch)

 

192.168.1.254

 

PC

 

Στην ethernet card (local connection)

 

ΙΡ:192.168.1.64

Default Gateway: 192.168.1.254

DNS Server 192.168.1.254

 

στην wifi card πας και δινεις

ΙΡ: 192.168.0.1)

Default Gateway: 192.168.1.254

DNS Server 192.168.1.254

 

 

Στο ΡΡC πας και ρυθμιζεις στο δικτυο σου

 

ΙΡ: 192.169.0.3

 

Default Gateway 192.168.0.1

DNS Server 192.168.0.1

 

Κανεις ενα ping να δεις οτι ολα ειναι ΟΚ και μετα πας στο PC και μοιραζεις την συνδεση απο το Setup a Home Νetwork φτιαχνεις και το wirelles network (me wep shared) και εισαι jet

 

ΥΓ: Το Subnet mask το παιρνει αυτοματα (255.255.255.0)

 

-----------------

Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία MMS;

 

Για να ενεργοποιήσετε την Υπηρεσία MMS (Multimedia Messaging Service) θα πρέπει να στείλετε στο 1651 το μήνυμα MMS. Θα λάβετε άμεσα τις απαραίτητες ρυθμίσεις ενώ η Υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί σε διάστημα 24 ωρών από την αποστολή του μηνύματος. Με την πραγματοποίηση της ενεργοποίησης θα λάβετε γραπτό μήνυμα επιβεβαίωσης.

 

------------------------------------

Storage Card corruption :

 

Exei parathrhthei oti kapoies fores oi fakeloi kai ta dedomena ths SD emfanizontai me kinezika h lysh einai na pame me to file explorer twn windows kai na kanoume ena explore (Prosoxh oxi me resco h kapoio allo alla me ton winodws file manager) diaforetika kanoume (1-2) soft reset kai epanerxete . Se akraies periptwseis sinistate na bgei kai na xanampei h Sd kai na topothetithei ena xartaki metaxi sim kai mini sd !!

-----------------------------------

Είναι δυνατή η αφαίρεση του ΤΟΜΤΟΜ από το PDA οριστηκά? *

 

Κατέβασε το Total commander, εγκατέστησε το και μετά δώσε URL «/Extended_ROM/» όπως ακριβώς το βλέπεις με το χέρι. Διαγράφεις το ttn.cab και κάνεις edit to config διαγράφοντας την γραμμή που αναφέρετε στο ttn. Πριν τελειώσεις να είσαι σίγουρος ότι όλα τα αρχεία είναι Read only.

 

*PROSOXH omws exei anaferthei apo pollous xrhstes oti ginete delete H ROM THS ACE*

 

--------------

ACE Service Θεσσαλονίκης

 

Level 4

Παλαιών Πατρών Γερμανού 41

Θεσσαλονίκη 54622

Τηλ: 2310256707

Ώρες λειτουργίας:

Δευτέρα-Παρασκευή: 10:00-14:30 και 17:00-21:00

Σάββατο: 10:00-14:30

 

================================================

Special thanks ston mastelo gia thn sygentrwsh twn posts apo tis 177 selides aftou tou topic , alla kai se olous osous bohthhsan kai vohthoun me tis gnwseis tous kai den anaferontai (domal, lagoudakis,k.a)..

 

Osa tips den anaferthikan kai ta thewreite xrhsima ena pm gia na ta valw epanw σε afton ton sygentrotiko katalogo tha htan poli xrisimo !

================================================

enjoy

 

MinOtaVrS

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για το GPS Tuner και επειδή δεν δούλευε παλιά (δεν είδα πουθενά να δίνει λύση κάποιος στο thread), δουλεύει ώς εξής:

 

Βασικά με την ίδια λογική που δουλεύει και το DESTINATOR! Θέλει να δει κάποιο virtual port (πχ COM5). ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΤΟΥ GPS από το πρόγραμμα αλλά χειροκίνητα στα settings.

 

Δουλεύει με GPS GATE και πιθανόν με ένα free utility "Port Splitter"...

Για περισσότερα ... http://www.gpstuner.com/support.htm

με ειδική αναφορά στο P3300 !!!!

Όλα καλα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ...

Επειδη έχω καιρό να μπω στο φορουμ λόγω έλλειψης χρόνο μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε αν βγήκε καινουργιος χάρτης για το dest 6?

Ευχαριστώ

 

Παιδιά καλησπέρα,

μπορεί να ρωτάω μαμακίες αλλά, προσπαθώ να κάνω activate τους χάρτες της NGI και χρειάζομαι το DeviceID. Ποιο είναι αυτό και που θα το βρω? Ευχαριστώ πολύ και συγχωράτε με.:X :O :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

μπορεί να ρωτάω μαμακίες αλλά, προσπαθώ να κάνω activate τους χάρτες της NGI και χρειάζομαι το DeviceID. Ποιο είναι αυτό και που θα το βρω? Ευχαριστώ πολύ και συγχωράτε με.:X :O :(

 

ριξε μια καλη ματια :D

 

εκει iPmart® forum - Powered by our members!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. backup πως πέρνεται εσείς? Έχω ξαναστήσει το Άρτεμης και θέλω να πάρω ένα ghost έτσι όπως είναι τώρα. Οπότε ότι και αν συμβεί να μπορώ να το επαναφέρω στην κατάσταση αυτή.

 

 

Επίσης, πως μπορώ να ρυθμίσω τι να μου δείχνει στην επιφάνεια εργασίας? Δλδ κάτι που δεν θέλω να μη το δείχνει και κάτι να το δείχνει. Ακόμα να του πω εγώ ποιο να είναι πρώτο, ποιο δεύτερο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι απλή. Κατεβάζεις και αποσυμπιέζεις σε ένα φάκελο (εγώ τον είπα ΒΤ) στο κινητό σου τα αρχεία και κάνεις ένα shortcut το BTAudioToggle.exe. Έχεις κάνει pairing το κινητό με το ΒΤ handsfree (η διαδικασία περιγράφεται στο manual του handsfree σου). Μετά αφού ανοίξεις το BT στο κινητό και το handsfree κάνοντας κλίκ στο shortcut όλοι οι ήχοι μεταφέρονται στο handsfree, ξανακάνεις κλικ και ακούγονται από το κινητό.

Thats it.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Φιλε μου ευχαριστώ.

Εχεις δίκιο, ειναι πάναπλο.

 

Υ/Γ. Ποιος είπε ότι αν δεν παίρνει μπροστά το αμάξι, δεν φωναζεις τον μηχανικό αλλά πρωτα κοιτάς αν εχεις βενζίνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδιά.. backup πως πέρνεται εσείς? Έχω ξαναστήσει το Άρτεμης και θέλω να πάρω ένα ghost έτσι όπως είναι τώρα. Οπότε ότι και αν συμβεί να μπορώ να το επαναφέρω στην κατάσταση αυτή.

 

 

Επίσης, πως μπορώ να ρυθμίσω τι να μου δείχνει στην επιφάνεια εργασίας? Δλδ κάτι που δεν θέλω να μη το δείχνει και κάτι να το δείχνει. Ακόμα να του πω εγώ ποιο να είναι πρώτο, ποιο δεύτερο κτλ κτλ

εγω προσωπικα με το spb backup,εναρξη-ρυθμισεις-σημερα και στα στοιχεια διαλεγεις τι θελεις,απο εκει επιλεγεις και την σειρα;)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει θήκη που να καλύπτει το κινητό?

'οχι αυτή η δερμάτινη αλλά τίποτα πλαστική όπως στα άλλα κινητά?

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με ενα προβλημα που εχω.Χθες αγορασα απο το Πλαισιο το 3300 με το destinator pn.Δυστυχως δεν ξερω πως να ενεργοποιησω το ελληνικο μενου των windows και του πληκτρολογιου.Φυσικα θα καταλαβατε οτι ειμαι τελειος ασχετος.Τις αλλαγες στο gegional settings τις εχω ηδη κανει.Υπαρχει περιπτωση να ειναι με αγγλικη εκδοση; Καθε βοηθεια δεχτη.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

mav1050

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Εισαγωγή. Εκεί θα διαλέξεις γλώσες για το πληκτρολόγιο σου. Αν κατάλαβα καλά αυτό θες...

 

 

lagoydakis

Ευχαριστώ πολύ. Έψαχνα το μενού αυτό εδώ και 2 μέρες και δε μπορούσα να θυμηθώ που το είχα δει!!

Το backup που αναφέρεις παίρνει ghost το στήσημο ή απλά κρατάει backup των λειτουργιών κτλ. Εγώ θέλω κανονικό ghost, φωτογραφία του συστήματος με τα προγράμματα, επαφές, μηνύματα, ρυθμίσεις κτλ κτλ

 

harrynaxiotis (και όσοι ενδιαφέρονται) τσέκαρε αυτή την θήκη http://www.pielframa.net/pielframa_productos.asp?id=1684

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
mav1050

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Εισαγωγή. Εκεί θα διαλέξεις γλώσες για το πληκτρολόγιο σου. Αν κατάλαβα καλά αυτό θες...

 

 

lagoydakis

Ευχαριστώ πολύ. Έψαχνα το μενού αυτό εδώ και 2 μέρες και δε μπορούσα να θυμηθώ που το είχα δει!!

Το backup που αναφέρεις παίρνει ghost το στήσημο ή απλά κρατάει backup των λειτουργιών κτλ. Εγώ θέλω κανονικό ghost, φωτογραφία του συστήματος με τα προγράμματα, επαφές, μηνύματα, ρυθμίσεις κτλ κτλ

 

harrynaxiotis (και όσοι ενδιαφέρονται) τσέκαρε αυτή την θήκη http://www.pielframa.net/pielframa_productos.asp?id=1684

κανει backup τα παντα,δηλαδη την κατασταση που ειναι η συσκευη εκεινη την στιγμη σε ενα exe αρχειο που το εχεις στην καρτα σου,σε περιπτωση που για καποιον λογο θελεις να το επαναφερεις σε αυτη την κατασταση απλα τρεχεις το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για θήκη γιατί το προορίζω για σκληρή χρήση(πάνω στην μηχανή)

 

 

έχω ήδη παραγείλει αυτή την βάση από ΜΑΚΚΑΝosc.off-road.gr/catalog/product_info.php?cPath=70_63&products_id=373

αλλά ψάχνω αν υπάρχει και σε πλαστικό:O

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...