Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήγα στο MediaMarkt και ξαναείδα το P3300

Το είχα δει και πριν κάνα μήνα στο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά όταν πήγα να δουλέψω το Trackball απογοητεύτηκα ήταν πολύ μέτρια η απόκρισή του

Σήμερα στη συσκευή που είδα στο MediaMarkt το trackball ήταν απλά τέλειο

Από τη μία ενθουσιάστηκα από την άλλη όμως προβληματίστηκα. Γιατί μια DEMO συσκευή με σίγουρα μικρό χρόνο χρήσης έστω κι αν κάποιοι από τους δοκιμαστές της ήταν απρόσεκτοι να χαλάει τόσο σύντομα:(

Οι υπόλοιποι κάτοχοι είχατε τέτοια προβλήματα καθώς ο καιρός περνάει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήγα στο MediaMarkt και ξαναείδα το P3300

Το είχα δει και πριν κάνα μήνα στο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά όταν πήγα να δουλέψω το Trackball απογοητεύτηκα ήταν πολύ μέτρια η απόκρισή του

Σήμερα στη συσκευή που είδα στο MediaMarkt το trackball ήταν απλά τέλειο

Από τη μία ενθουσιάστηκα από την άλλη όμως προβληματίστηκα. Γιατί μια DEMO συσκευή με σίγουρα μικρό χρόνο χρήσης έστω κι αν κάποιοι από τους δοκιμαστές της ήταν απρόσεκτοι να χαλάει τόσο σύντομα:(

Οι υπόλοιποι κάτοχοι είχατε τέτοια προβλήματα καθώς ο καιρός περνάει?

 

 

χρονια πολλα :)

φιλε μου το 3300 ειναι ενα τιμιο απλο pda.δεν απευθυνεται σε απαιτητικους χρηστες αλλα σε ανθρωπους που θελουν την καθημερινη πλοηγηση μεσω gps,παραλληλα σε μια τηλεφωνικη συσκευη ματζοβολη και αρκετα κομψη ;)

 

τωρα αν νομιζεις οτι εισαι απο αυτους τοτε ειναι καλο και πανεμορφο:)

 

αν θελεις ενα pda να το ξεζουμιζεις με απειρες εφαρμογες και να πειραματιζεσαι σε νεες ρομ κλπ...τοτε κοιτας σε λαθος μερια :)

 

ειναι καθαρα υποκειμενικο οποτε εσυ θα το πληρωσεις (δεν ειναι και φθηνο!!) αρα και εσυ εισαι αυτος που θα αποφασισεις τι θα κανεις;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχισαν τα προβλήματα και εξηγούμε δε παίζουν τα .gif αρχεία τα προεγκατεστημένα (πριν τα ανοίγα με απλό click πάνω τους τώρα δεν ανοίγουν)

δεύτερον πίο βασικό τραβώ βίντεο και φώτο τις βάζω να αποθηκεύονται στιν κάρτα αλλά μετά δεν τις βρίσκω να τις ανοίξω αν και μου τρώει χώρο, πριν μπορούσα δηλαδη το videos ,images ,my Documents,είναι άδεια τι φταίει??

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα :)

 

αν θελεις ενα pda να το ξεζουμιζεις με απειρες εφαρμογες και να πειραματιζεσαι σε νεες ρομ κλπ...τοτε κοιτας σε λαθος μερια :)

 

 

Κοιτα προς TYTN .... TYTN ...:) :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος και οικονομικοτερος τροπος για να σερφαρεις στο Internet?

 

Απο ρυθμισεις?

 

απο το pc της δουλειας σου ή αντε του σπιτιου σου!

ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα:) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την θήκη της Brondit (που έχει το καλώδιο για τροφοδοσία ανοικτό) αν το βύσμα σύνδεσης είναι μονίμως συνδεδεμένο με την βάση ή μπορεί να αποσυνδεθεί όταν για παράδειγμα θέλεις να συνδέσεις μια εξωτερική gps κεραία.

Χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει χρησιμοποιήσει κανέις το pocket controller;όταν γράφω μνμ από το πληκτρολόγιο του pc μου βγάζει από μόνο του μνμ με 70 χαρακτήρες,ενώ είναι ρυθμισμένο για 160.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει χρησιμοποιήσει κανέις το pocket controller;όταν γράφω μνμ από το πληκτρολόγιο του pc μου βγάζει από μόνο του μνμ με 70 χαρακτήρες,ενώ είναι ρυθμισμένο για 160.

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά επειδή το ίδιο πρόβλημα υπάρχει όταν στέλνεις SMS από το κινητό, κάποιος είχε βρει την λύση. Θα γράφεις με κεφαλαία Ελληνικά ή με Greeklish αν θες να χωρέσει το SMS 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά επειδή το ίδιο πρόβλημα υπάρχει όταν στέλνεις SMS από το κινητό, κάποιος είχε βρει την λύση. Θα γράφεις με κεφαλαία Ελληνικά ή με Greeklish αν θες να χωρέσει το SMS 160 χαρακτήρες.

 

Με κεφαλαία ελληνικά γράφω και από το pc.Όταν στέλνω από το κινητό sms δεν έχω πρόβλημα,μόνο όταν γράφω από το pc με το pocket controller γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με κεφαλαία ελληνικά γράφω και από το pc.Όταν στέλνω από το κινητό sms δεν έχω πρόβλημα,μόνο όταν γράφω από το pc με το pocket controller γίνεται αυτό.

 

και εγω το ιδιο προβλημα εχω με το pocket controller και λυση δεν βρηκα οποτε απο το πσ για μηνυματα σμσ χρησιμοποιω το jeyo mobile companion το οποιο κανει πολυ καλη δουλεια

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum,

Λοιπον κυριοι,

Χθες πηρα στα χερια μου το Αρτεμις...απο το Πλαισιο σε τιμη internet 580 euro .

Ειλικρινα τις προηγουμενες μερες διαβασα ΟΛΑ τα posts γυρω απο τη συσκευη..η συσκευη ειναι καταπλικτικη...κοιμηθηκα 3:00 το πρωι διαβαζοντας και ψαχνοντας... παραγγειλα απο το ebay μια sd 2g και κατεβασα το skype( το οποιο το δοκιμασα κιολας με Αμερικη...perfect) και το weatherpanel απο τη Marsware( να ενημερωνει μεσω wifi) μπορω να πω πως ειμαι ενθουσιασμενος. Ειναι μια συσκευη την οποια πιστευω να κρατησω και να δουλεψω αρκετα...Φυσικα περιμενω την sd να βαλω και τον Destinator επανω...ειδομεν

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Καλώς ήρθες στο club. Εγώ το έχω από την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας και δεν το χορταίνω. Σου εύχομαι να είσαι κι εσύ από τους τυχερούς που δεν παρουσιάζει το πρόβλημα με τα κινέζικα στην SD.

Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την επιλογή μου.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Ενταξει θα φαω μεγαλο κολημμα....

Κατεβασα το opera αλλα μεσω του MIDLET manager ...απο εκει και το τρεχω, δεν ξερω αν ειναι οκ, παντως μπαινει κανονικα με wifi kai to activsync ειναι τελειο..κανει ολη τη δουλεια αμεσως...εχουμε δρομο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση:

ενεργοποιω το bluetooth και βρισκω τη συσκευη στην οποία θελω να στείλω ενα αρχειο.

οταν ομως ανοιγω την "εξερευνηση αρχείων" και επιλεγω το αρχείο για να το στείλω (ασύρματη αποστολη) τότε ξαναψαχνει να βρει ενεργες συσκευες και δεν βγαζει τη λιστα με τις συσκευες που εχω απο πριν ορισει.

ειναι σωστο αυτο ;

αν ναι τοτε ποιο το νοημα του να "βρισκουμε" μια συσκευη και να την αποθηκευουμε ;

στα κινητα (που ειχα εως τωρα) εβρισκες τις συσκευες που ηθελες και τις αποθηκευες- οταν ηθελες να στείλεις ενα αρχείο αμεσως εμφανιζονταν η λίστα με αυτες τις συσκευες και αν δεν ηθελες καποια απο αυτες τοτε σε αφηνε να ψαξεις για αλλη.

 

καμια ιδεα;

 

επισης πουθενα δεν γραφει "αποστολη με bluetooth" παρα μονον ασυρματη αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Ενταξει θα φαω μεγαλο κολημμα....

Κατεβασα το opera αλλα μεσω του MIDLET manager ...απο εκει και το τρεχω, δεν ξερω αν ειναι οκ, παντως μπαινει κανονικα με wifi kai to activsync ειναι τελειο..κανει ολη τη δουλεια αμεσως...εχουμε δρομο.

 

Mην το τιγκαρεις στις εφαρμογες ομως γιατι και αυτο θα φαει κολλημα :p

Επισης να ξερεις οτι η οπερα ειναι βαρια για το 3300 καλυτερα να μεινεις με τον

μαμισιο explorer.Καλοριζικο και να ξερεις οτι εχεις το πιο ομορφο pda της αγορας!

Link to comment
Share on other sites

το opera δεν ξερω αν ειναι βαρυ αλλα το 3300 το σηκωνει αβιαστα και σταθεροτατα.

το εγκατεστησα τις προαλλες και απο τοτε κανενα προβλημα.

συνισταται ανεπιφυλακτα-καμια σχεση με τον μαμισιο explorer.

επιτελους βλεπεις τις σελιδες ολοκληρες οπως πρεπει και αν θελεις λεπτομερια ανεβαζεις το zoom.

Link to comment
Share on other sites

Ο opera δεν συγκρινετε με τον IE τον ειχα δοκιμασει στο v3x και ηταν απιαστος γι'αυτο και τον εβαλα και στο Αρτεμις.Παντως εχει δικιο ο φιλος που ειπε να μην το παραφορτοσω...ειναι βασικα το πρωτο μου pda και καταλαβενετε τωρα.

Ευχαριστω παντος.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση:

ενεργοποιω το bluetooth και βρισκω τη συσκευη στην οποία θελω να στείλω ενα αρχειο.

οταν ομως ανοιγω την "εξερευνηση αρχείων" και επιλεγω το αρχείο για να το στείλω (ασύρματη αποστολη) τότε ξαναψαχνει να βρει ενεργες συσκευες και δεν βγαζει τη λιστα με τις συσκευες που εχω απο πριν ορισει.

ειναι σωστο αυτο ;

αν ναι τοτε ποιο το νοημα του να "βρισκουμε" μια συσκευη και να την αποθηκευουμε ;

στα κινητα (που ειχα εως τωρα) εβρισκες τις συσκευες που ηθελες και τις αποθηκευες- οταν ηθελες να στείλεις ενα αρχείο αμεσως εμφανιζονταν η λίστα με αυτες τις συσκευες και αν δεν ηθελες καποια απο αυτες τοτε σε αφηνε να ψαξεις για αλλη.

 

καμια ιδεα;

 

επισης πουθενα δεν γραφει "αποστολη με bluetooth" παρα μονον ασυρματη αποστολη.

 

κανεις ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά...

είναι λογικό αυτό που κάνει. Την μια του λες κάνε αναζήτηση, την κάνει και σου βγάζει τα αποτελέσματα. Μέχρι που να στείλεις ένα αρχείο εσύ, άσχετα αν κάνεις και 1 δευτερόλεπτο μπορεί να έχουν αλλάξει οι συσκευές (συμβαίνει σε club και παραλίες.. :D ). Οποτε όταν πας να κάνεις αποστολή ξαναψάχνει...

 

Βάλε το Resco Explorer που θα το βρεις σε ένα πολύ φιλικό προς τον ενδιαφερόμενο καταναλωτή, site και έχει ότι θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά...

είναι λογικό αυτό που κάνει. Την μια του λες κάνε αναζήτηση, την κάνει και σου βγάζει τα αποτελέσματα. Μέχρι που να στείλεις ένα αρχείο εσύ, άσχετα αν κάνεις και 1 δευτερόλεπτο μπορεί να έχουν αλλάξει οι συσκευές (συμβαίνει σε club και παραλίες.. :D ). Οποτε όταν πας να κάνεις αποστολή ξαναψάχνει...

 

Βάλε το Resco Explorer που θα το βρεις σε ένα πολύ φιλικό προς τον ενδιαφερόμενο καταναλωτή, site και έχει ότι θες ;)

 

:up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει τρόπο το destinator 6 να δείχνει σωστά το στίγμα και όχι με καθυστέρηση στο PDA μας;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει τρόπο το destinator 6 να δείχνει σωστά το στίγμα και όχι με καθυστέρηση στο PDA μας;

 

Poia ekdosh exeis giati h teleftaia to exei lisi afto to problhma (6.1.1.14)

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα όταν σου στέλνουν μηνύματα και βίντεο και φωτογραφίες απο ασύρματη διαδικασία(bluettooth) δεν φαίνεται το όνομα της συσκευής υπάρχει κανένας τρόπος να λυθεί ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιος μπορεί να βοηθήσει
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδια η προσοψη στο 3300 αλαζει αλλαζει αν θελουμε?

μολις διαπιστωσα σημερα ενα μικρο χτυπηματακι και τα εχω παρει ρε γαμωτο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...