Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια..2 ερωτησουλες θα ηθελα να κανω..

1)ειχα περασει να δω πως ειναι το rescokeybord και αφου το απεγκατεστησα και με file explorer εσβησα και τα υπολοιπα, οταν εχω το πληκτρολογιο πχ στα μυνηματα και παταω επιλογες μου το εμφανιζει ακομα εκει αν και δεν κανει τιποτα..(εχω απο ace hellas οποτε ελληνικο keyboard ουτως η αλλως)..πως μπορω να το αφαιρεσω?

2)και αλλη μια ισως χαζη..το ειχα παρει απο πλαισιο το 3300 μου με destinator pn..ομως στη storage card μου βγαζει το φακελο 2577 οπου αν εχω καταλαβει σωστα ειναι του navimate kai oxi tou tom tom..ειναι δυνατον?Βασικα τωρα που το ξανακοιταζω μαλλον ειναι για το destinator..προφανως αναλογως με πιο προγραμμα το αγοραζεις στο περνανε στο φακελο 2577...οποτε ακυρη η ερωτηση...

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα σε εσας βασιζομαστε...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια..2 ερωτησουλες θα ηθελα να κανω..

1)ειχα περασει να δω πως ειναι το rescokeybord και αφου το απεγκατεστησα και με file explorer εσβησα και τα υπολοιπα, οταν εχω το πληκτρολογιο πχ στα μυνηματα και παταω επιλογες μου το εμφανιζει ακομα εκει αν και δεν κανει τιποτα..(εχω απο ace hellas οποτε ελληνικο keyboard ουτως η αλλως)..πως μπορω να το αφαιρεσω?

2)και αλλη μια ισως χαζη..το ειχα παρει απο πλαισιο το 3300 μου με destinator pn..ομως στη storage card μου βγαζει το φακελο 2577 οπου αν εχω καταλαβει σωστα ειναι του navimate kai oxi tou tom tom..ειναι δυνατον?δηλαδη εχω και τα 3 τωρα?βεβαια ουτε που το εχω πειραξει..μηπως να το σβησω τελειως?

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα σε εσας βασιζομαστε...

 

πατα το autorun που εχει μεσα να δεις πιο ειναι:lol:

ολα το 2577 εχουν;)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

mastelos εχεις δικιο..το destinator einai..οσο για τη πρωτη μου ερωτηση εχεις καμια απαντηση..πως θα αφαιρεσω το to eikonidio tou resco keybord apo ekei?εμφανιζεται μοναχα στο σημειο που πατας το πληκτρολογιο και εχει επιλογες keyboard,recognization ktl..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

mastelos εχεις δικιο..το destinator einai..οσο για τη πρωτη μου ερωτηση εχεις καμια απαντηση..πως θα αφαιρεσω το to eikonidio tou resco keybord apo ekei?εμφανιζεται μοναχα στο σημειο που πατας το πληκτρολογιο και εχει επιλογες keyboard,recognization ktl..

 

δυστυχως δεν εχω βαλει ποτε το resco keybord αλλα φανταζομαι οτι αν εκανες σωστη απεγκατασταση επρεπε να το ειχε βγαλει

αν εχεις το εχεις κανει σωστα δοκιμασε να κανεις ενα soft reset και μαλλον θα φυγει

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κάποιοι μπορεί να με χαρακτηρισουν :( γραφικό :O αλλά ξέρετε αν η ACE έβγαλε το tool για Τ9 sta SMS;

 

Επίσης διάβασα κάπου πριν οτι ψάχνει καποιος για screen protector εγω πήρα από http://www.pda4u.gr (7 euros αν θυμάμαι καλά.. )

Link to comment
Share on other sites

πατα το autorun που εχει μεσα να δεις πιο ειναι:lol:

ολα το 2577 εχουν;)

 

Φίλε mastelo, γεια σου. Λίγη βοήθεια και σε μένα το θνητό. Ακολουθώντας τη συμβουλή σου για μετονομασία του φακέλου 2577 σε 2577NAVΙ για να αποφύγω τη συνεχή εμφάνιση του παραθύρου "Θέλετε να εκκινήσετε το Navimate" μετά από κάθε soft reset, είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όμως τώρα, μετά από διάφορες εγκαταστάσεις-απεγκαταστάσεις προγραμμάτων και τελικώς ενός hard reset, το Navimate δεν εκκινεί καθόλου, από μόνο του, αλλά ακόμα και αν πάω και τρέξω το autorun του 2577NAVI, μου βγάζει warnings οτι δεν είναι πιστοποιημένο software. Αφού λοιπόν με τα πολλά τρέξει το autorun και προστεθεί μάλιστα στην today screen, προσπαθώντας να το τρέξω από εκεί δεν κάνει τίποτα. Καμιά ιδέα, τι συμβαίνει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mastelo, γεια σου. Λίγη βοήθεια και σε μένα το θνητό. Ακολουθώντας τη συμβουλή σου για μετονομασία του φακέλου 2577 σε 2577NAVΙ για να αποφύγω τη συνεχή εμφάνιση του παραθύρου "Θέλετε να εκκινήσετε το Navimate" μετά από κάθε soft reset, είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όμως τώρα, μετά από διάφορες εγκαταστάσεις-απεγκαταστάσεις προγραμμάτων και τελικώς ενός hard reset, το Navimate δεν εκκινεί καθόλου, από μόνο του, αλλά ακόμα και αν πάω και τρέξω το autorun του 2577NAVI, μου βγάζει warnings οτι δεν είναι πιστοποιημένο software. Αφού λοιπόν με τα πολλά τρέξει το autorun και προστεθεί μάλιστα στην today screen, προσπαθώντας να το τρέξω από εκεί δεν κάνει τίποτα. Καμιά ιδέα, τι συμβαίνει?:worry:

Afto to provlima to sinantisa k go. Den me afine na valo kapoio cab, elege oti den einai pistopoiimeno, entelos koulo k to emfanise se programmata pou eixa ksanavalei prin kanonika. Vasika nomizo oti to ekane kathe fora pou epairna ena cab mesa apo .rar k to petaga kateftheian stin karta. Otan to evaza prota stin epifaneia ergasias k meta stin karta, ola kala. Den ksero an ekanes kati tetoio.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mastelo, γεια σου. Λίγη βοήθεια και σε μένα το θνητό. Ακολουθώντας τη συμβουλή σου για μετονομασία του φακέλου 2577 σε 2577NAVΙ για να αποφύγω τη συνεχή εμφάνιση του παραθύρου "Θέλετε να εκκινήσετε το Navimate" μετά από κάθε soft reset, είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όμως τώρα, μετά από διάφορες εγκαταστάσεις-απεγκαταστάσεις προγραμμάτων και τελικώς ενός hard reset, το Navimate δεν εκκινεί καθόλου, από μόνο του, αλλά ακόμα και αν πάω και τρέξω το autorun του 2577NAVI, μου βγάζει warnings οτι δεν είναι πιστοποιημένο software. Αφού λοιπόν με τα πολλά τρέξει το autorun και προστεθεί μάλιστα στην today screen, προσπαθώντας να το τρέξω από εκεί δεν κάνει τίποτα. Καμιά ιδέα, τι συμβαίνει?:worry:

 

"Στο site www.navimate.gr στο link downloads μπορείτε πλέον να κατεβάσετε το zip αρχείο που χρειάζεται για να ενεργοποιήσετε το Navimate χωρίς την επίπονη διαδικασία είτε της αλληλογραφίας με την Compucon είτε μέσω της Ace Hellas. Υπάρχουν οι απαραίτητες οδηγίες έτσι ώστε να κατανοήσετε τη διαδικασία."

 

αυτο εχει γραφτε στο site της ace μπες εκει που λεει και ακολουθησε πιστα της οδηγιες και νομιζω οτι θα βρει

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κάποιοι μπορεί να με χαρακτηρισουν :( γραφικό :O αλλά ξέρετε αν η ACE έβγαλε το tool για Τ9 sta SMS;

 

Επίσης διάβασα κάπου πριν οτι ψάχνει καποιος για screen protector εγω πήρα από www.pda4u.gr (7 euros αν θυμάμαι καλά.. )

δες λιγο εδω http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=3142

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ela na soy pw egw apanthsa twra an esy variese na pathseis synexomena to koympaki ths fwnithkhs entolhs sto plai diko soy prob!!

kai den proteina allo prog apo thn prwths tigmh giati to ppc mas opws kai ta perisotera exei hdh thn ikanothta ayth! twra oti 8eleis kaneis! ;)

 

Δε βαριεμαι ρε συ να παταω κουμπια...:)

Απλα δε καταφερα να βγαλω ακρη πως δουλευει.

Μια κανει ενα τουτ, μια κανει 2, αλλη φορα 3

Μου βγαζει καποια αρχεια χωρις εγω να πατησω εγγραφη και γενικα δε βολευει...

 

thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ψαχνεις ειναι το VITO AUDIONOTES VERSION 1.25 , ειναι με διαφορα το καλυτερο στην εγγραφη και αναπαραγωγη, ακομα μπορεις να του ορισεις hardware button για quick rec http://www.vitotechnology.com/en/products/audionotes.html

 

Παρα πολυ ωραιο. Τελεια εγγραφη,καθαρη,δυνατη

Και γενικα ακριβως ενα τετοιο προγραμματακι ηθελα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά απο εχθές αντιμετωπίζω δυο προβλήματα τα οποία δεν ξέρω εαν έχουν σχέση μεταξύ τους. Πρώτα απ' ολα σταμάτησε να κάνει sync με το Pc αν και είναι connected. Μπορώ να δώ φακελους και αρχεία απο το explore αλλά συγχρονισμό δεν κάνει με τίποτε (άλλαξα ρυθμίσεις έβαλα και πάλι το active sync).

Το δέυτερο είναι πως μέσα απο την συσκευή δε μπορώ να διαγράψω αρχεία! Μου βγάζει σφάλμα. Επίσης στην αφαίρεση προγραμμάτων δεν βλέπω τίποτε (εννοείτε πως έχω εγκατεστημένα προγράμματα τόσο στην συσκευή όσο και στην sd)!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όμως εκεί δεν μου τα εμφανίζει αυτά????

????

 

 

θα πας με τον Resco Explorer και θα κάνεις "δεξι κλικ" πάνω στον φάκελο Programs... Θα πας στις ιδιότητες και θα βγάλεις όλα τα τσέκ που έχει ο φάκελος... δλδ Κρυφά Για αναγνωση κτλ... Μόνο το Rom δεν μπορείς να βγάλεις αλλά αυτό δεν σε πειράζει... Mετά θα μπείς στον φάκελο και θα τα βρείς τα αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά απο εχθές αντιμετωπίζω δυο προβλήματα τα οποία δεν ξέρω εαν έχουν σχέση μεταξύ τους. Πρώτα απ' ολα σταμάτησε να κάνει sync με το Pc αν και είναι connected. Μπορώ να δώ φακελους και αρχεία απο το explore αλλά συγχρονισμό δεν κάνει με τίποτε (άλλαξα ρυθμίσεις έβαλα και πάλι το active sync).

Το δέυτερο είναι πως μέσα απο την συσκευή δε μπορώ να διαγράψω αρχεία! Μου βγάζει σφάλμα. Επίσης στην αφαίρεση προγραμμάτων δεν βλέπω τίποτε (εννοείτε πως έχω εγκατεστημένα προγράμματα τόσο στην συσκευή όσο και στην sd)!

 

 

Μου μυρίζει πείραγμα της registry. Για πες μας όλο το ιστορικό (ποια περίεργα προγράμματα εγκατέστησες)

Link to comment
Share on other sites

Afto to provlima to sinantisa k go. Den me afine na valo kapoio cab, elege oti den einai pistopoiimeno, entelos koulo k to emfanise se programmata pou eixa ksanavalei prin kanonika. Vasika nomizo oti to ekane kathe fora pou epairna ena cab mesa apo .rar k to petaga kateftheian stin karta. Otan to evaza prota stin epifaneia ergasias k meta stin karta, ola kala. Den ksero an ekanes kati tetoio.

 

Φίλε μου, μία από τα ίδια. Ενώ μέσω ActiveSync και Explore του τηλεφώνου του έριχνα στην κάρτα κάποια .cab, μετά αυτά εξαφανίζονταν. Επίσης δεν μπορώ να κάνω κάποιες αλλαγές, όπως rename κάποιων φακέλων ή και διαγραφή κάποιων άλλων, περίεργα πράγματα. Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω και θα ενημερώσω ανάλογα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. θα ήταν υπερβολή αν ζητούσα από κάποιο φίλο να μου pm κάποια προγράμματα (όχι trial-αυτές τις λίγες μέρες μόνο με τέτοια έπαιζα)? Thanks:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει πείραγμα της registry. Για πες μας όλο το ιστορικό (ποια περίεργα προγράμματα εγκατέστησες)

 

 

Έχω εγκατεστημένα Dest, spb pocket plus, spb gprs monitor, memmaid. H συσκευή δουλεύει χωρίς πρόβλημα και κολλήματα. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το RealDice Sudoku Master [ανάθεμα την ώρα]. Δεν μου δούλεψε και το απεγκατέστησα. Κάποιους φακέλους που έμειναν τους έκανα delete χειροκίνητα. Απο τότε άρχισαν τα προβλήματα. Πάω δηλαδή για hard reset?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις φιλος τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω το active sync???δεν μου το δεχεται γιατι τα XP μου ειναι "μαυρισμενα" και δεν μπορω να βαλω το ser**ce Pa*k...υπαρχει καποια λυση????

 

THANX!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Απεγκατέστησα το ΤΟΜ ΤΟΜ απο το τηλέφωνο. Που το ξαναβρίσκω??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις hard reset θα σου περασει ξανα,τωρα δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος,ας μας πει και κανενας αλλος

 

Πώς κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πώς κάνω??
εναρξη-ρυθμισεις-συστημα και διαγραφη μνημης,φυσικα θα χασεις ολα οσο εχεις περασμενα στην συσκευη σου εκτος απο αυτα που εχεις στην καρτα,η συσκευη σου θα ειναι στην κατασταση που την αγορασες
Link to comment
Share on other sites

εναρξη-ρυθμισεις-συστημα και διαγραφη μνημης,φυσικα θα χασεις ολα οσο εχεις περασμενα στην συσκευη σου εκτος απο αυτα που εχεις στην καρτα,η συσκευη σου θα ειναι στην κατασταση που την αγορασες

 

Ευχαριστώ!! Το έκανα και όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Απεγκατέστησα το ΤΟΜ ΤΟΜ απο το τηλέφωνο. Που το ξαναβρίσκω??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

εναλακτικα μπορουσες να εγκαθιστουσες καποια *freeware* εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...