Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα το papago απο το λινκ πιο κατω το οποιο εχει πολυ ομορφα γραφικα

και σε μια μικρη απο σταση που το δοκιμασα παιζει χωρις κανενα προβλημα με την ARTEMIS

δειτε το και εσεις και πειτε μου εντυπωσεις εμενα μου αρεσει....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155533&page=2

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα το papago απο το λινκ πιο κατω το οποιο εχει πολυ ομορφα γραφικα

και σε μια μικρη απο σταση που το δοκιμασα παιζει χωρις κανενα προβλημα με την ARTEMIS

δειτε το και εσεις και πειτε μου εντυπωσεις εμενα μου αρεσει....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155533&page=2

Εχει γρήγορη μηχανή με προβλήματα ακόμα και ωραία γραφικά αλλά πάσχει από χάρτες. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εχει γρήγορη μηχανή με προβλήματα ακόμα και ωραία γραφικά αλλά πάσχει από χάρτες. :blink:

 

μεχρι να φτιαξουν το dest6 να λειτουργει οπως πρεπει ψαχνω και για αλλες λυσεις μιας και η ατρεμις παιζει με ολα τα λογισμικα εκτος απο την τελευταια εκδοση του destinator και σιγουρα δεν ειναι προβλημα του 3300 αυτο.

σε επιπεδο χαρτων οπως ειπα το εχω δοκιμασει μονο για μια βολτα

2-3χλμ χωρις προβλημα αλλα αυτο δεν ειναι το απολυτο κριτηριο

αυτο θα το δω τις επομενες μερες

εχω και το destinator kai to navimate αγορασμενα και δεν τραβαψ ζορι να παω αυριο να αγορασω και το papago μεχρι να βρω καποιο να παιζει σωστα

γιατι να σου πω την αληθεια μιας και ασχολεισαι με το destinator αρκετα

πριν το αγορασω ειχα βαλει την dest6 cr**** εκδοση η οποια επαιζε καλα

αλλα οταν πηγαινα με μεγαλυτερη ταχυτητα μου ελεγε να στριψω λιγο μετα την στροφη με λιγα λογια εβλεπα δυσκολια στο να προλαβει το στιγμα την πραγματικη θεση του οχηματος με αποτελεσμα σε πολλες περιπτωσεις να χανω στροφη.

με το navimate δεν εχω αυτο το προβλημα αλλα εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι ακομα σιγουρος οτι δεν βρισκει το ιδιο ευκολα τους δορυφορους και οχι τοσους πολλους εκτος αυτου μου κολλησε μια φορα σε επαναυπολογισμο

το PN δεν εχει τετοια προβληματα αλλα σαν γραφικα και λειτουργεικοτητα(προσωπικη αποψη) ειναι το τριτο σε σερα...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το οτι δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα του GPS με οποιοδήποτε πρόγραμα και να πειράξεις τις ρυθμίσεις του μάλον πρόβλημα του Artemis είναι η της ROM της ACE, που πιστεύω είναι θέμα χρόνου να λυθεί, γιατί το D6 παίζει μιά χαρά σε όλα τα υπόλοιπα PDA. :worry:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φτιαξε μερικες com στο pc απο τις ρυθμισεις του bt,στο 3300 φτιαξε μια com βασικα την 6 θα σου ανοιξει,μετα κανε pair το pc με το 3300 θα σου ζητησει αριθμο και στα 2,βαζεις τον ιδιο πχ 1234,και στο τελος ανοιγεις το activesync και απο τις επιλογες κανεις συνδεση μεσω bt

 

Sorry για την επανάληψη, αλλά εξακολουθώ να αντιμετωπίζω ακόμα πρόβλημα. Έχω κάνει όλα τα παραπάνω με αποτέλεσμα να ανοιχτούν όλα τα com, υπάρχει επικοινωνία μεταξύ pc και p3300, μεταφέρω αρχεία κλπ αλλά το activesync στο pc δείχνει ότι δεν έχει επικοινωνία. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση σε αυτό? (εχω την εκδοση 4.2). Επίσης έχω ανοίξει το activesync απο το κινητό για να επιλέξω σύνδεση μέσω bt, αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το οτι δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα του GPS με οποιοδήποτε πρόγραμα και να πειράξεις τις ρυθμίσεις του μάλον πρόβλημα του Artemis είναι η της ROM της ACE, που πιστεύω είναι θέμα χρόνου να λυθεί, γιατί το D6 παίζει μιά χαρά σε όλα τα υπόλοιπα PDA. :worry:

 

 

δηλαδη οτι η αρτεμις παιζει με την σπασμενη εκδοση destin6 και με το pn

και με ολα τα αλλα λογισμικα (navimate-tom-tom--papago-igo)

εσενα σου λεει οτι το προβλημα το εχει το 3300

εκτος αυτου υπαρχουν πολλοι χρηστες οπως ξερεις με αλλα μηχανακια οι οποιοι εχουν το ιδιο προβλημα και αν θες μπορω να σου στειλω με pm οσα μου εχουν γραψει απο το φορουμ της ngi αυτοι οι χρηστες(με pm) οπου ο μονος τροpος για να λειτουργησει ειναι να αλλαξουν το gpslib.dll

το οτι δεν μπορει να αλλαξει η πορτα του gps για να παιξει ενα προβληματικο software(εκδοση) σωστα μαλλον δεν ειναι προβλημα του gps

φιλε panosha η διαφορα μας ειναι οτι εγω ψαχνω το καλυτερο για μενα χωρις να ειμαι ταγμενος με κανενα και χωρις να εχω "παντρευτει "καποιον

ειτε τον λενε ACE -NGI-NAVIMATE-HTC-DESTINATOR-PAPAGO-TOM-TOM -ΠΛΑΙΣΙΟ......και παει λεγοντας

 

φιλικα παντα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον πειρασμό και ζήτησα υπολογισμό διαδρομής στο Destinator 6 και στο site του Driveme. Παραθέτω τα αποτελέσματα. Ούτε Ρέθυμνο είδα στην διαδρομή ούτε καν κύκλους μέσω Εθνικής Οδού. Το καλοκαίρι έκανα 1500 χιλιόμετρα στην Κρήτη με μηχανή (διακοπές) Χανιά – Παλιόχωρα – Ρέθυμνο – Σφακιά - Ηράκλειο – Χερσόνησο – Οροπέδιο Λασιθίου και παρεμπιπτόντως δοκίμαζα τους καινούργιους χάρτες πριν κυκλοφορήσουν. Απορώ με όσα γράφονται. Αναρωτιέμαι τελικά ποιος πίνει περισσότερη ρακή :rolleyes:

ΥΓ Ενδεικτικά η διαδρομή είναι από Πετρώφ 44 μέσα από τα Χανιά - Φουρνες

κριμα που δεν κρατησα ενα screenshot να το εβλεπες, την επομενη φορα θα το κανω. δεν πρεπει να απορεις με οσα γραφονται, γραφουμε αποψεις και δεν μας πληρωνει κανεις να γραφουμε μονο θετικα για το destinator ουτε μας εχουν βαλει παρωπιδες. Αποψεις ειναι και εμπειριες του καθενος. και αν ειδες το post μου δεν μιλησα μονο για λαθος υπολογισμο αλλα και για λαθη στη διαδρομη, καθως λειπουν πολλοι δρομοι που εχουν γινει ασφαλτος εδω και χρονια. οπως ειπες ειχες παει διακοπες, ασε λοιπον να μιλησει καποιος που ξερει καλυτερα τους δρομους σαν χανιωτης, και πιστεψε με , με τους λιγους φιλους που χρησιμοποιουν destinator στα χανια που μιλησα τα ιδια προβληματα μου ειπανε. Οσο για τη ρακη να μην γινεται λογος δεν ειναι για τους ξενομερητες:lol: :lol:

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την αλλάζετε ρε μάγκες; Και εγώ ACE Rom είχα και την έστειλα. Έβαλα την τελευταία αγγλική.

 

πρωτα γιατι δεν ειναι σιγουρο οτι θα παιξει

υπαρχουν εδω παιδια που εχουν το 3300 απο expansys αν μπορουν να βαλουν την τελεταια εκδοση dest6.1.1.40... ας μας πουν

και δευτερον γιατι νομιζω οτι ειναι κριμα να εχεις δωσει 700 και να χασεις την εγγυιση επειδη καποιο προγραμμα εχει προβλημα και προσπαθεις να προσαρμοστεις στο προβλημα αντι να το λυσεις

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

κριμα που δεν κρατησα ενα screenshot να το εβλεπες, την επομενη φορα θα το κανω. δεν πρεπει να απορεις με οσα γραφονται, γραφουμε αποψεις και δεν μας πληρωνει κανεις να γραφουμε μονο θετικα για το destinator ουτε μας εχουν βαλει παρωπιδες. Αποψεις ειναι και εμπειριες του καθενος. και αν ειδες το post μου δεν μιλησα μονο για λαθος υπολογισμο αλλα και για λαθη στη διαδρομη, καθως λειπουν πολλοι δρομοι που εχουν γινει ασφαλτος εδω και χρονια. οπως ειπες ειχες παει διακοπες, ασε λοιπον να μιλησει καποιος που ξερει καλυτερα τους δρομους σαν χανιωτης, και πιστεψε με , με τους λιγους φιλους που χρησιμοποιουν destinator στα χανια που μιλησα τα ιδια προβληματα μου ειπανε. Οσο για τη ρακη να μην γινεται λογος δεν ειναι για τους ξενομερητες:lol: :lol:

 

 

Κατ’ αρχάς μέσα στο forum αυτό δύο είμαστε της NGI εγώ και ο Zepelin, κανείς άλλος. Και αυτό το δηλώσαμε από την αρχή σε αντιδιαστολή με εκπροσώπους άλλων εταιριών που κυκλοφορούν στο forum χωρίς να δηλώνουν την ταυτότητά τους. Όσο για τους υπόλοιπους που μας υποστηρίζουν, όσο εξοπραγματικό και αν σου φαίνεται το κάνουν αυθόρμητα και ανιδιοτελώς. Θέλω μάλιστα να πιστεύω ότι θα το κάνουν για όσο διάστημα προσπαθούμε να κάνουμε σοβαρή και συνεπή δουλειά. Τώρα ως προς τα υπόλοιπα:

1. Στο ταξίδι μου διαπίστωσα ότι ειδικά στο Νομό Χανίων σε πολλούς επαρχιακούς δρόμους η χάραξη αλλάζει με ευθυγράμμιση στροφών και διαπλατύνσεις. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό.

2. Μέσα στην πόλη των Χανίων όμως ποια ήταν τα λάθη που διαπίστωσες (ένα δύο χοντρά για παράδειγμα)

3. Μιας και είσαι Κρητικός, ποιες είναι οι εντυπώσει και από τις άλλες πόλεις (Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Αγ. Νικόλαο κλπ) Έκανες σύγκριση των συστημάτων και σ’ αυτές ;

4. Δεν μου είπες το σημαντικότερο. Ποιο σύστημα χρησιμοποιούσες, με ποια έκδοση λογισμικού και με πια έκδοση χάρτη. Ειλικρινά μ’ ενδιαφέρει η εμπειρία σου.

Τέλος μία παρατήρηση. Προφανώς η γνώμη των ντόπιων μετράει αλλά ένα σύστημα πλοήγησης το χρειάζεται κατά κύριο λόγο οι επισκέπτες - τουρίστες, και μετράει πολύ κατά πόσο τους είναι χρήσιμο. Παρεμπιπτόντως στην Κρήτη πάω σχεδόν κάθε χρόνο για κάποιες μέρες των διακοπών μου επειδή μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κριμα που δεν κρατησα ενα screenshot να το εβλεπες, την επομενη φορα θα το κανω. δεν πρεπει να απορεις με οσα γραφονται, γραφουμε αποψεις και δεν μας πληρωνει κανεις να γραφουμε μονο θετικα για το destinator ουτε μας εχουν βαλει παρωπιδες. Αποψεις ειναι και εμπειριες του καθενος. και αν ειδες το post μου δεν μιλησα μονο για λαθος υπολογισμο αλλα και για λαθη στη διαδρομη, καθως λειπουν πολλοι δρομοι που εχουν γινει ασφαλτος εδω και χρονια. οπως ειπες ειχες παει διακοπες, ασε λοιπον να μιλησει καποιος που ξερει καλυτερα τους δρομους σαν χανιωτης, και πιστεψε με , με τους λιγους φιλους που χρησιμοποιουν destinator στα χανια που μιλησα τα ιδια προβληματα μου ειπανε. Οσο για τη ρακη να μην γινεται λογος δεν ειναι για τους ξενομερητες:lol: :lol:

 

Kai ti epeidh exases to screenshot ?

 

Mpes sto drive me ths forthnet pou exei tous telefteous xartes kai dwse thn diadromh sou bres to problhma kai kane oxi 1 alla 100 screenshots ..

 

BTW to na kanoume kritikh me xena koliva einai to mono efkolo..

 

99% exeis to spasmeno dll kai gi afto exeis problhma (ektos kai an exei problhma to Gps sou) ola ta alla peri paropidwn kai screenshots einai gia tis entypwseis.. :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

1.οπως εχω ξαναγραψει μου εβγαινε το σημα εκτος δρομου κυριως μετα τη γεφυρα του κλαδισου προς αγια.

2. Μεσα στη πολη διαπιστωσα λαθη σε μονοδρομους αλλα ειναι λογικο γιατι ειναι δρομοι ξεχασμενοι.

3. Δεν το δοκιμασα σε αλλους νομους, γιατι οταν παω εκδρομες χρησιμοποιω αλλο συστημα γιατι κυριως παω σε βουνο.

4. destinator pn χρησιμοποιουσα με τους χαρτες 2005.Q4.3732 και τον v2006 Q3.4503.

Αν δεν κανω λαθος αλλο ενα μελος απο εδω μεσα χανιωτης εχει αντιμετωπισει καποια προβληματα.

Οσον αφορα τη διαδρομη απο χανια προς φουρνε, εμενα μου την εβγαζε μεσα απο εθνικη οδο και παρακαμψη προς πλατανια και μετα απο εκει προς πατελαρι και μετα αγια, αλικιανο φουρνε ακομα και οταν εφτανα στη γεφυρα του κλαδισου αντι να δειχνει να στριψω αριστερα ελεγε να παω ευθεια. τελος σε αυτο που γραφεις οτι ενα συστημα πλοηγησης το χρειαζονται κατα κυριο λογο οι επισκεπτες-τουριστες ειναι λιγο ατοπο, γιατι οι ντοπιοι ειναι αυτοι που θα αναφερουν τυχων λαθη για να διορθωθει και να βελτιωθει για τους τουριστες, εκτος και αν η τακτικη ειναι '' δεν βαριεσαι μωρε θα τον βρουν το δρομο''.

αυτα απο μεριας μου και θα χαρω πολυ να ακουστει και η γνωμη συντεκνου να μας πει εντυπωσεις.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Kai ti epeidh exases to screenshot ?

 

Mpes sto drive me ths forthnet pou exei tous telefteous xartes kai dwse thn diadromh sou bres to problhma kai kane oxi 1 alla 100 screenshots ..

 

BTW to na kanoume kritikh me xena koliva einai to mono efkolo..

 

99% exeis to spasmeno dll kai gi afto exeis problhma (ektos kai an exei problhma to Gps sou) ola ta alla peri paropidwn kai screenshots einai gia tis entypwseis.. :mad: :mad: :mad:

 

ουτε για εντυπωσεις ουτε τπτ αλλο. Αν διαβαζες τα ποστ πριν απαντησεις θα εβλεπες οτι ειπα πως χρησιμοποιησα μια εκδοση σπασμενη και μια original και μου εβγαζαν τα ιδια αποτελεσματα. Οπως αλλωστε εγραψα οτι στο εξωτερικο το destinator ειναι πολυ καλυτερο.

Δεν κανω κριτικη απλα αναφερω την προσωπικη μου αποψη. Αλλα λογικο ειναι να μην παραδεχομαστε τα λαθη μας γιατι ειναι κακη διαφημιση και να ριχνουμε λασπη λεγοντας οτι εχει προβλημα το gps ο δορυφορος που ηταν σε λαθος γωνια το συννεφακι που εβρεχε και αλλα 1002!

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

1.οπως εχω ξαναγραψει μου εβγαινε το σημα εκτος δρομου κυριως μετα τη γεφυρα του κλαδισου προς αγια.

2. Μεσα στη πολη διαπιστωσα λαθη σε μονοδρομους αλλα ειναι λογικο γιατι ειναι δρομοι ξεχασμενοι.

 

Syntekne nomizw oti arxises tis kolotoumpes... :D :D

Link to comment
Share on other sites

ουτε για εντυπωσεις ουτε τπτ αλλο. Αν διαβαζες τα ποστ πριν απαντησεις θα εβλεπες οτι ειπα πως χρησιμοποιησα μια εκδοση σπασμενη και μια original και μου εβγαζαν τα ιδια αποτελεσματα. Οπως αλλωστε εγραψα οτι στο εξωτερικο το destinator ειναι πολυ καλυτερο.

Δεν κανω κριτικη απλα αναφερω την προσωπικη μου αποψη. Αλλα λογικο ειναι να μην παραδεχομαστε τα λαθη μας γιατι ειναι κακη διαφημιση και να ριχνουμε λασπη λεγοντας οτι εχει προβλημα το gps ο δορυφορος που ηταν σε λαθος γωνια το συννεφακι που εβρεχε και αλλα 1002!

 

 

Oxi syntekne den ta les kala..

 

Xekathara apo thn stigmh pou anafereis oti kapoioi (symperilambanomenou kai emena pou eixa apanthsei) forame parwpides kaneis kai parakaneis kritiki ..

 

Tha mporouses na grapseis oti theleis alla xwris na prokaleis kata afton ton tropo.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν στις προθεσεις μου να προκαλεσω,την αποψη μου εγραψα και αμεσως να πειτε οτι δεν ειναι σωστη και να κοιταξω τους χαρτες του drive me( απορω το προγραμμα γιατι το αγοραζεις οταν οι ιδιοι εσεις λετε να κανουμε επιβεβαιωση μεσω του drive me) απλα μην το παρουσιαζουμε σαν super ouaou προγραμμα και κανεις δεν μπορει να γραψει την αποψη του γιατι τρωει λογοκρισια. εχε τις αποψεις σου εχω τις αποψεις μου οσον αφορα το θεμα. το συντεκνος δεν πηγαινε σε σενα αλλα στο παιδι απο τα χανια καθοτι εσυ απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου εισαι πανωμερητης!!!!!

για τις παρωπιδες οπως λες εγραψα

''γραφουμε αποψεις και δεν μας πληρωνει κανεις να γραφουμε μονο θετικα για το destinator ουτε μας εχουν βαλει παρωπιδες'' δωσε βαση στο ''μας'', οτι αναφερομαι σε μενα και σε αλλους χρηστες που ειχαμε τα ιδια προβληματα.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν στις προθεσεις μου να προκαλεσω,την αποψη μου εγραψα και αμεσως να πειτε οτι δεν ειναι σωστη και να κοιταξω τους χαρτες του drive me( απορω το προγραμμα γιατι το αγοραζεις οταν οι ιδιοι εσεις λετε να κανουμε επιβεβαιωση μεσω του drive me) απλα μην το παρουσιαζουμε σαν super ouaou προγραμμα και κανεις δεν μπορει να γραψει την αποψη του γιατι τρωει λογοκρισια. εχε τις αποψεις σου εχω τις αποψεις μου οσον αφορα το θεμα. το συντεκνος δεν πηγαινε σε σενα αλλα στο παιδι απο τα χανια καθοτι εσυ απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου εισαι πανωμερητης!!!!!

 

BTW den tha milisoume gia thn katagwgh mou..

 

To olo thema exei na kanei me to oti ...

 

Opoio dikio na exeis to xaneis otan milas gia parwpides .

 

Apo ekei kai pera to an doyulevei h oxi kala to Destinator den tha to poume oute tha to bebaiwsoume oi edw mesa alla oi pwlhseis tou kai h poreia tou sthn agora se sxesh panta me ta alla Ellhnika navigation systems..

Link to comment
Share on other sites

BTW den tha milisoume gia thn katagwgh mou..

 

To olo thema exei na kanei me to oti ...

 

Opoio dikio na exeis to xaneis otan milas gia parwpides .

 

Apo ekei kai pera to an doyulevei h oxi kala to Destinator den tha to poume oute tha to bebaiwsoume oi edw mesa alla oi pwlhseis tou kai h poreia tou sthn agora se sxesh panta me ta alla Ellhnika navigation systems..

 

παλι δεν καταλαβες την λεξη παρωπιδες και το υφος που το εγραψα (ξαναδιαβασε το post μου και ελπιζω να το καταλαβεις). Δεν θα απολογηθω ομως κι ολας, το αν εχω δικιο η οχι ασε να το κρινουν οι χρηστες που εχουν παρατηρησει καποια προβληματα. οσο για την πορεια του στην αγορα δεν εχω να πω κατι γιατι ειναι αξιολογη, οπως ξαναειπα σαν προγραμμα ειναι πολυ καλο και στο εξωτερικο που το χρησιμοποιω ειναι αξιοπιστο, με την χαρτογραφηση της ελλαδας χανει και γι αυτο μιλησα συγκεκριμενα για τα χανια που διαπιστωσα καποια λαθη.

Τωρα αν το εχεις παρει προσωπικα το θεμα και δεν δεχεσαι να γινεται κριτικη απο τους χρηστες για να βελτιωθει ο χαρτης ειναι δικο σου προβλημα και κακως που ασχοληθηκα να γραψω που μου παρουσιασε λαθη ο χαρτης. Με αυτη την (λανθασμενη, για να μην τη χαρακτηρισω αλλιως) τακτικη ομως ειναι λογικο να αποθουνται πολλοι χρηστες που θελουν να γραψουν την γνωμη τους και να βοηθησουν στην καλυτερη χαρτογραφηση!

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

παλι δεν καταλαβες την λεξη παρωπιδες και το υφος που το εγραψα. δεν θα απολογηθω ομως κι ολας, το αν εχω δικιο η οχι ασε να το κρινουν οι χρηστες που εχουν παρατηρησει καποια προβληματα. οσο για την πορεια του στην αγορα δεν εχω να πω κατι γιατι ειναι αξιολογη, οπως ξαναειπα σαν προγραμμα ειναι πολυ καλο και στο εξωτερικο που το χρησιμοποιω ειναι αξιοπιστο, με την χαρτογραφηση της ελλαδας χανει και γι αυτο μιλησα συγκεκριμενα για τα χανια που διαπιστωσα καποια λαθη.

τωρα αν το εχεις παρει προσωπικα το θεμα και δεν δεχεσαι να γινεται κριτικη απο τους χρηστες για να βελτιωθει ο χαρτης ειναι δικο σου προβλημα και κακως που ασχοληθηκα να γραψω που μου παρουσιασε λαθη ο χαρτης. Με αυτη την τακτικη ομως ειναι λογικο να αποθουνται πολλοι χρηστες που θελουν να γραψουν την γνωμη τους και να βοηθησουν στην καλυτερη χαρτογραφηση!

 

 

Telika to onoma sou mallon den to dialexes tyxaia..

 

Odhgeis thn syzhthsh se flame kai synexizeis na ektoxeveis kathgories

 

Den sou antapantw allh fora kai kanw report stous mods...

Link to comment
Share on other sites

Telika to onoma sou mallon den to dialexes tyxaia..

 

Odhgeis thn syzhthsh se flame kai synexizeis na ektoxeveis kathgories

 

Den sou antapantw allh fora kai kanw report stous mods...

 

Στην πρωτη προταση σου φαινεται ποιος εκτοξευει κατηγοριες.....

Καθως και στο post σου #2642 το υφος που μιλας!

Εγω δεν εχω προβλημα να σου απαντησω και ας μου κανεις report στους κυριους mods.

Θα τα διαβασουν με προσοχη και θα κρινουν.

Το να λες την αποψη σου δεν ειναι εγκλημα.

Το να προσπαθεις να την υποστηριξεις κανοντας report και να μου το αναφερεις φορα παρτιδα δεν ξερω τι ειναι...

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι η αρτεμις παιζει με την σπασμενη εκδοση destin6 και με το pn

και με ολα τα αλλα λογισμικα (navimate-tom-tom--papago-igo)

εσενα σου λεει οτι το προβλημα το εχει το 3300

εκτος αυτου υπαρχουν πολλοι χρηστες οπως ξερεις με αλλα μηχανακια οι οποιοι εχουν το ιδιο προβλημα και αν θες μπορω να σου στειλω με pm οσα μου εχουν γραψει απο το φορουμ της ngi αυτοι οι χρηστες(με pm) οπου ο μονος τροpος για να λειτουργησει ειναι να αλλαξουν το gpslib.dll

το οτι δεν μπορει να αλλαξει η πορτα του gps για να παιξει ενα προβληματικο software(εκδοση) σωστα μαλλον δεν ειναι προβλημα του gps

φιλε panosha η διαφορα μας ειναι οτι εγω ψαχνω το καλυτερο για μενα χωρις να ειμαι ταγμενος με κανενα και χωρις να εχω "παντρευτει "καποιον

ειτε τον λενε ACE -NGI-NAVIMATE-HTC-DESTINATOR-PAPAGO-TOM-TOM -ΠΛΑΙΣΙΟ......και παει λεγοντας

 

φιλικα παντα

Φίλε όλοι θέλουμε ένα πρόγραμα και χάρτες να κάνουμε την δουλειά μας, εγώ έχω παντρευτεί τον καλύτερο και ναι, είμαι ταγμένος με την εταιρία που σέβεται και ανταποδίδει στον χρήστη αλλά όταν θα εμφανιστεί κάποιος ακόμα ποιό καλός θα χωρίσω και θα ξαναπαντρευτώ. Γνωρίζω πολύ καλά τα προβλήματα πολλών χρηστών - και τα δικά σου - αλλά επέτρεψε μου να θεωρώ οτι με εξαίρεση το 3300 οφείλονται σε ανθρώπους που είτε έχουν παλιές μηχανές, είτε σε αυτούς που δεν γνωρίζουν να σετάρουν σωστά τα μηχανάκια τους. Προσωπικά αποτρέπω φίλους και γνωστούς από την αγορά PDA αν δεν έχουν τις βάσεις και όρεξη γιά προβλήματα και ψάξιμο και προτείνω PNA και NOKIA. Τα προγράματα που κυκλοφορούν τα έχω δοκιμάσει καλά σχεδόν όλα. Οταν εμφανιστεί κάτι ενδιαφέρον (πακέτο πρόγραμα - χάρτες) θα σε ενημερώσω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παντως για οσους θεωρουν σημαντικο το προβλημα του σωσιματος της μπαταριας λογω αναγκαστικων παραμετρων του PN, υπαρχουν τρεις λυσεις

 

1) Χρησιμοποιουν το Navimate που παει στο περίπου, αλλα εχει την δυνατοτητα της επαναφορας παραμετρων μπαταριας/οθόνης αυτόματα

 

2) Βαζουν το Destinator 6 που στο HTC λειτουργει οπως το Navimate!!!!

 

3) Κρατανε το Destinator PN και βαζουν το δωράν Mortsaver. Υστερα απο δυο αδειασματα μπαταριας, μου δουλεψε τελικα η πιο παλια εκδοση και μονο βαζοντας το χρονικο διαστημα ενεργοποιησης στα 10 sec η μεγαλυτερο. Κουμπι απενεργοποιησης εβαλα το record που αφενος θελει παρατεταμενο πατημα, αφετερου δεν χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Efharisto gia tin voithia me to lexiko....kamia idea gia programmata pou aksizoun na egkatastithoun sto P3300? Anyone?

Kalhmera Patriwth..

 

To slovoed gr-en einai bomizw ena apo ta syxna xrhsimopoioumena dictionary gia ppc h magenta den gnwrizw an exei bgalei efarmogh gia ppc..

 

To Tom Tom pou kikloforei edw exei to tom tom proegatestimeno kai sou exei mia adeia gia na katevaseis opoious xartes theleis.. Twra an se afhnei na katebaseis h oxi toys xartes ths Afstralias den to xerw alla axizei na doikimaseis kai na mas peis..

 

 

Mhn Mperdeveis to GPS me to GPRS to GPS (Global Potition System) exei na kanei kathara me thn thesi sou kai to pws entopizete afth apo ta "birds" epanw ston ourano..

 

To GPRS (General Packet Radio Service) xekathara den exei na kanei me afto kai xrhsimopoieite gia thn metafora dedomenwn kinhths thlefwnias..

 

Ara kamia xronoxrewsh kai kanenas logos na fovase gia thn opoia xrewsh otan exeis energopoihmeno opoiodipote Navigation program opws to TOM TOM .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...