Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τουλάχιστον στο 1ο ερώτημα γιατί ήδη την πάτησα και έσβησα καμιά 10ριά επαφές που είχα δημιουργήσει πρόσφατα; :cry:

 

MS Office Outlook 2003 (to MS Office 2007 pou dokimazw twra se Rc einai poli kalitero alla asto gia meta ton Flevari pou tha vgei)..

 

Pernas ekei oles ti s epafes sou kai tsekareis sta options tou activesync na diathrei ta arxeia sto ppc etsi oti kai mlk na ginei to poli poli kapoies epafes sou na einai diplotypes oi epafes sou omws oles tha einai ekei kai den tha svistoun..

 

Membrani apo pda4u.gr

 

original vash kai fortistis den yparxei prepei na agoraseis des an den kanw lathos sthn 53 exei info kai sthn 61 selida exw anevasei photos kai timh apo thn dikia mou..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το 2007 έχω :)

Απλά είναι λίγο σπαστικό να σου κρατάει 2 και 3 φορές την ίδια επαφή κι έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάει την πιο πρόσφατα ενημερωμένη καρτέλα (όπως ο χαρτοφύλακας των windows για παράδειγμα)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το 2007 έχω :)

Απλά είναι λίγο σπαστικό να σου κρατάει 2 και 3 φορές την ίδια επαφή κι έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάει την πιο πρόσφατα ενημερωμένη καρτέλα (όπως ο χαρτοφύλακας των windows για παράδειγμα)

 

Ek peiras kalitera na thn krataei kai na thn svhneis meta me to xeri para na thn xaneis teleiws..

 

Ftiaxe ta contacts sou opws ta thes kai pare ena backup se pst gia na exeis to kefali sou hsyxo..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε κάνει μια πατέντα: Βρήκε στα windows το directory που περιέχει το αρχείο των διευθύνσεων και "συνδέοντας" το στο χαρτοφύλακα είχε πάντα την πιο ενημερωμένη έκδοση των διευθύνσεων του (συγχρονισμός outlook μεταξύ 2 pc). Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι αυτό το αρχείο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε κάνει μια πατέντα: Βρήκε στα windows το directory που περιέχει το αρχείο των διευθύνσεων και "συνδέοντας" το στο χαρτοφύλακα είχε πάντα την πιο ενημερωμένη έκδοση των διευθύνσεων του (συγχρονισμός outlook μεταξύ 2 pc). Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι αυτό το αρχείο;;;;

Ti windows exeis ?

Link to comment
Share on other sites

Den nomizw na vgainoun afta einai panw stnn rom h kanw lathos ?

Έτσι πρέπει να ναι γιατί δεν τις βρίσκω σαν cab πουθενά. Αλλά τι να τις κάνετε, ούτε εμείς δεν τις χρησιμοποιούμε, αφού οι περισσότεροι τις βγάζουν για να μην τρώνε μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να ναι γιατί δεν τις βρίσκω σαν cab πουθενά. Αλλά τι να τις κάνετε, ούτε εμείς δεν τις χρησιμοποιούμε, αφού οι περισσότεροι τις βγάζουν για να μην τρώνε μνήμη.

Δεν γίνεται τίποτα όπως λέει ο kirileman. Εγώ δεν τις έχω φορτώσει καν πατώντας το κουμπακι της φωτογραφικής μετά από hard reset και φόρτωσα μετά 2-3 που ήθελα και έτσι γλύτωσα 15-20 mb στη μνήμη.

Συγνώμη γιά το of topic :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τον χαρτοφύλακα τον δημιουργούμε εμείς. Δεξί click --> new --> briefcase. Εκεί μέσα βάζουμε ότι θέλουμε να συγχρονίζουμε με συγκεκριμένους φακέλους/αρχεία του pc μας. Αν βρίσκαμε το αρχείο που αντιστοιχεί στις επαφές του outlook θα τις βάζαμε μέσα στο χαρτοφύλακα και θα είχαμε πάντα up-to-date επαφές. Που είναι το αρχείο όμως; οέο; :)
Link to comment
Share on other sites

Τον χαρτοφύλακα τον δημιουργούμε εμείς. Δεξί click --> new --> briefcase. Εκεί μέσα βάζουμε ότι θέλουμε να συγχρονίζουμε με συγκεκριμένους φακέλους/αρχεία του pc μας. Αν βρίσκαμε το αρχείο που αντιστοιχεί στις επαφές του outlook θα τις βάζαμε μέσα στο χαρτοφύλακα και θα είχαμε πάντα up-to-date επαφές. Που είναι το αρχείο όμως; οέο; :)

 

Poli endiaferon :!: :!: ...

 

Alla giati pali na pedevese kai den psaxnese me to best Synchronization Software (Winner Award 2005)

 

Intellisync

Provides direct synchronization of contacts, calendar and task information between the Pocket PC and PC PIMs. PC PIMs include PC-based contact managers, personal information managers and group schedulers such as Microsoft Outlook , Microsoft Schedule, Microsoft Exchange, ACT!, Lotus Organizer, Lotus Notes, and Novell GroupWise.

 

Developer: Intellisync Corporation

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mino, με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σου;Θα μπορούσες να μου στείλεις email: dchronis@gmail.com Σε ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Poli endiaferon :!: :!: ...

 

Alla giati pali na pedevese kai den psaxnese me to best Synchronization Software (Winner Award 2005)

 

Intellisync

Provides direct synchronization of contacts, calendar and task information between the Pocket PC and PC PIMs. PC PIMs include PC-based contact managers, personal information managers and group schedulers such as Microsoft Outlook , Microsoft Schedule, Microsoft Exchange, ACT!, Lotus Organizer, Lotus Notes, and Novell GroupWise.

 

Developer: Intellisync Corporation

 

Επίσης ενδιαφέρον :)

Ευχαριστώ mino.... θα το κοιτάξω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mino, με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σου;Θα μπορούσες να μου στείλεις email: dchronis@gmail.com Σε ευχαριστώ.:)

 

Exeis pm kai ep efkairias svise to mail sou mhn mazepseis spam apo elefthera bots..

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές πως τις γράφεις; Κάνεις κλικ στο πεδίο "Όνομα" και γράφεις "όνομα επώνυμο" ή "επώνυμο όνομα";

 

Ακριβώς!! Κανω κλικ στο "Ονομα" και γραφω με την σειρά "επωνυμο-όνομα", αλλα στον καταλογο μου τις βγαζει γραμμένες σαν "Ονομα -Επωνυμο"!!!!

Ξεχασα να αναφερω πως οσες ειχα μεταφέρει από την ΣΙΜ του προηγουμενου κινητου μου τις εμφανίζει οπως ήταν γραμμενες κανονικά (δηλ. "επωνυμο-ονομα)!!

Φιλε mastelos το αρχειακι που μου εστειλες δεν προλαβα να το δω καν για αυτο δεν εγραψα τι εγινε.Με την πρωτη ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!! Κανω κλικ στο "Ονομα" και γραφω με την σειρά "επωνυμο-όνομα", αλλα στον καταλογο μου τις βγαζει γραμμένες σαν "Ονομα -Επωνυμο"!!!!

Ξεχασα να αναφερω πως οσες ειχα μεταφέρει από την ΣΙΜ του προηγουμενου κινητου μου τις εμφανίζει οπως ήταν γραμμενες κανονικά (δηλ. "επωνυμο-ονομα)!!

Φιλε mastelos το αρχειακι που μου εστειλες δεν προλαβα να το δω καν για αυτο δεν εγραψα τι εγινε.Με την πρωτη ευκαιρία...

"Όνομα Επώνυμο" πρέπει να γράφεις. Αν κάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα θα σου βγάλει και ένα ταμπελάκι με 6 πεδία, "τίτλος", "όνομα", "πατρώνυμο", "επώνυμο", "ψευδώνυμο", "επίθημα". Εκεί θα δεις πως έχει περαστεί η επαφή σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε χάσει την extended ROM μπορείτε να την ξαναπεράσετε κατεβάζοντας αυτή την εφαρμογή. Προσοχή το Artemis θα κάνει hard reset οπότε καλό θα ήταν να κάνετε backup πριν. Μετά από μερικές δοκιμές παρατήρησα ότι εάν πειράξουμε την extended ROM σβήνεται μετά από ένα soft reset. Επίσης για κάποιο λόγο όταν η extended ROM είναι άδεια το cpu usage είναι διαρκώς στο 100% (το τσέκαρα με το pocket mechanic pro)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...