Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
σωστος ο φιλος stred,βασικο η προσοχη στο τι βαζουμε και τι ποσοτητα,γνωμη μου ειναι να βαζει ο καθενας τις εφαρμογες που θα δουλευει και οχι 50 εφαρμογες απο τις οποιες θα ανοιγει τις μισες 1 φορα το εξαμηνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστος ο φιλος stred,βασικο η προσοχη στο τι βαζουμε και τι ποσοτητα,γνωμη μου ειναι να βαζει ο καθενας τις εφαρμογες που θα δουλευει και οχι 50 εφαρμογες απο τις οποιες θα ανοιγει τις μισες 1 φορα το εξαμηνο

 

etsi opos ta les gile lagoudaki einai! to eixa pei kai pio palia ayto! an valoume mono tis efarmoges pou douleuoume to mixanaki paei sfera kai den exei kanena provlima!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον και καποιες πρωτες εντυπωσεις απο μενα.

η συσκευασια ξερουμε ηδη τι περιεχει μεσα οποτε δεν χρειαζεται να τα αναφερουμε ξανα.

ξεκιναω με την ποιοτητα κατασκευης του.οπολυ καλη κι απολυτα στιβαρη κατασκευη,απο τα πιο ποιοτηκα ppc που εχω πιασει ποτε μου.

οθονη,ιδια με του s-200,φωτεινοτατη και πολυ καλη ευκρινεια.

το mouse ειναι ολα τα λεφτα οπως επισης και ο κερσορας που μπορεις να τον μετακινησεις ακριβως οπως και με τον υπολογιστη,στην ουσια δεν μου χρειαζεται αυτη η λειτουργια ομως δεν με χαλαει κιολας.

το Mouse θελει λιγο συνηθειο αλλα σιγουρα ειναι ενα μεγαλο υπερ στο ολο συνολο του htc.

τα πληκτρα ειναι κι αυτα πολυ καλα και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα ουτε με την διαταξη που εχουν αλλα ουτε και με την ποιοτητα τους.

το gps μου δουλευει αψογα και μονο μια φορα καταφερα να το κολλησω και χρειαστηκε restart,κατι αλλο δεν εχω βαλει ακομα,τωρα θα ξεκινησω.

αυτο που ειδα ειναι οτι εστω κι αν ειναι ακομα αδειο μου δινει την εντυπωση οτι ειναι λιγο πιο γρηγορο απο το s-200 και το διαπιστωσα και απο την γρηγορη εναλλαγη φακελλων που το εκανε αρκετα γρηγορα,εχω βαλει μονο mp3 ηχους και εικονες.

ο ηχος του ειναι αρκετα καλος και δεν χω καποιο προβλημα,με καποιον player στυλ mort θα φτιαξει ακομα περισσοτερο.

στην συνδεσιμοτητα με bluetooth κανενα προβλημα με οποιοα συσκευη κι αν το συνδεσα για να στειλω η να λαβω αρχειο η ακομα και με το hf.

η μπαταρια του δειχνει να ειναι καλη,δεν το εχω φορτισει ακομα και περιμενω να ξεφορτισει αν και δεν το βλεπω γιατι θελω να το συνδεσω στον υπολογιστη για φορτωμα.

η ποιοτητα συνομιλιας ειναι αριστη και το σημα του καλο χωρις να μου κανει κατι τρελο στα ξαφνικα.

η καμερα του αν και στην οθονη του μου φανηκε μια χαρα μια φωτοπου εβγαλα στην οθονη του υπολογιστη δεν με ενθουσιασε κιολας αλλα δεν με πειραζει,αυριο θα βγαλω περισσοτερες ωστε να δω καλυτερα τι γινεται.

το πιο εκπληκτκο παντως απο ολα ειναι το απιστευτο του μεγεθος,δεν το περιμενα με τιποτα να ειναι τοσο μικρο.

τελικα πιστευω οτι αξιζει σαν συσκευη κι ελπιζω και μετα το φορτωμα να μην γονατισει και πολυ,φυσικα θα του βαλω εφαρμογες που θα χρειαστω κι οχι κατι που δεν θα δουλεψω ποτε μου.

αυτα για τωρα απο μενα,αν και θα επιστρεψω συντομα με περισσοτερες γνωμες για το htc junior.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον και καποιες πρωτες εντυπωσεις απο μενα.

η συσκευασια ξερουμε ηδη τι περιεχει μεσα οποτε δεν χρειαζεται να τα αναφερουμε ξανα.

ξεκιναω με την ποιοτητα κατασκευης του.οπολυ καλη κι απολυτα στιβαρη κατασκευη,απο τα πιο ποιοτηκα ppc που εχω πιασει ποτε μου.

οθονη,ιδια με του s-200,φωτεινοτατη και πολυ καλη ευκρινεια.

το mouse ειναι ολα τα λεφτα οπως επισης και ο κερσορας που μπορεις να τον μετακινησεις ακριβως οπως και με τον υπολογιστη,στην ουσια δεν μου χρειαζεται αυτη η λειτουργια ομως δεν με χαλαει κιολας.

το Mouse θελει λιγο συνηθειο αλλα σιγουρα ειναι ενα μεγαλο υπερ στο ολο συνολο του htc.

τα πληκτρα ειναι κι αυτα πολυ καλα και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα ουτε με την διαταξη που εχουν αλλα ουτε και με την ποιοτητα τους.

το gps μου δουλευει αψογα και μονο μια φορα καταφερα να το κολλησω και χρειαστηκε restart,κατι αλλο δεν εχω βαλει ακομα,τωρα θα ξεκινησω.

αυτο που ειδα ειναι οτι εστω κι αν ειναι ακομα αδειο μου δινει την εντυπωση οτι ειναι λιγο πιο γρηγορο απο το s-200 και το διαπιστωσα και απο την γρηγορη εναλλαγη φακελλων που το εκανε αρκετα γρηγορα,εχω βαλει μονο mp3 ηχους και εικονες.

ο ηχος του ειναι αρκετα καλος και δεν χω καποιο προβλημα,με καποιον player στυλ mort θα φτιαξει ακομα περισσοτερο.

στην συνδεσιμοτητα με bluetooth κανενα προβλημα με οποιοα συσκευη κι αν το συνδεσα για να στειλω η να λαβω αρχειο η ακομα και με το hf.

η μπαταρια του δειχνει να ειναι καλη,δεν το εχω φορτισει ακομα και περιμενω να ξεφορτισει αν και δεν το βλεπω γιατι θελω να το συνδεσω στον υπολογιστη για φορτωμα.

η ποιοτητα συνομιλιας ειναι αριστη και το σημα του καλο χωρις να μου κανει κατι τρελο στα ξαφνικα.

η καμερα του αν και στην οθονη του μου φανηκε μια χαρα μια φωτοπου εβγαλα στην οθονη του υπολογιστη δεν με ενθουσιασε κιολας αλλα δεν με πειραζει,αυριο θα βγαλω περισσοτερες ωστε να δω καλυτερα τι γινεται.

το πιο εκπληκτκο παντως απο ολα ειναι το απιστευτο του μεγεθος,δεν το περιμενα με τιποτα να ειναι τοσο μικρο.

τελικα πιστευω οτι αξιζει σαν συσκευη κι ελπιζω και μετα το φορτωμα να μην γονατισει και πολυ,φυσικα θα του βαλω εφαρμογες που θα χρειαστω κι οχι κατι που δεν θα δουλεψω ποτε μου.

αυτα για τωρα απο μενα,αν και θα επιστρεψω συντομα με περισσοτερες γνωμες για το htc junior.

 

wraios o taksidiotis paidia!!!:lol: grigoros kai synoptikotatos!!!;)

Link to comment
Share on other sites

...αλλά... Βασικά για μένα να σκάσω μια μικρή περιουσία για ένα απλό γκατζετ (και μάλιστα αργό εφόσον δε θα μου πέζει ΚΑΝΕΝΑ divx από την τεράστια συλλογή που έχω -σε αναλύσεις DVD (530 και πάνω 2-3 mbps) - αλλά ΟΥΤΕ και κάποιο σοβαρό παιχνίδι 3D που ίσως βγούν στην πορεία) τόσο απλό διότι ούτε και στους τομείς της επικοινωνίας που προορίζετε να καλύψει δε διαπρέπει (ένα απλό GSM κινητό είναι), αλλά και ουδεμία multimedia δυνατότητα έχει πέραν του να πέζει απλά βιντεάκια σε χαμηλή ανάλυση και bitrate. Θα μου πείτε που τα χρειάζεσε όλα αυτα.. μα είπαμε... μια μικρή περιουσία δεν δίνω για το ότι είναι απλά ένα όμορφο γκατζετ.. Σκέπτομε ίσως ποιο πρακτικά.

Και εξηγούμε... δεν έχει 3G.. που χρειάζετε.?. σε πολλούς χρειάζετε αν το λειτουργούν ως messenger δωρεάν 24 ώρες το 24ωρο με δυνατότητα αποστολής φωτογραφίας οποιασδήποτε ανάλυσης και ήχο σαν wt (γουώκι τόκι) σε 147 κοντάκτς με 10 ευρώ το μήνα :) Δεν το κάνει με το αγκίλε το π3300 γιατί απλά δε λειτουργεί όπως στο ν93 μου και στα παλαιότερα 6630 και πάνω. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ λέγετε αυτό.

Bt2.0, wifi/g τετραπλή παγκόσμια πάντα και 3.5g ΄ταχύτητες μελοντικές.. Μπαταρία που ίσως δεν κρατά όσο θα θέλαμε.. αλλα και ένα ππανάκριβο δορυφορικό τηλέφωνο με εκτεταμένη χρήση δεν βγάζει όλη τη μέρα.. πρωσοπικά έως το βράδυ να με βγάζει είμαι ευχαριστημένος και το κάνουνε το ν93 μου και θα το κάνει σίγουρα και το ν95 μου με ΒΑΡΕΙΑ χρήση και ΠΛΗΡΗ εκμετάλευση των ΑΝΥΠΑΡΚΤΩΝ δυνατοτήτων που ΔΕΝ έχει το π3300.

Διαψεύστε με παρακαλώ όπου κάνω λάθος...

Μην το κάνουμε λοιπόν vs όντως δεν κολάει και δεν υπάρχει σύγκριση στον τομέα τουλάχιστον της επικοινωνίας που προορίζοντε αυτές οι συσκευές..

Στον τεχνολογικό τομέα τώρα..

Κάμερα χάλια όπως ΟΛΑ τα ppc.. σωστά ?... Βίντεο επίσης το ίδιο... σωστά ?.. δεν έχει BT να κάνεις δίχως καλώδια αυτόματο και πανγρήγορο συχρονισμο μόλις μπενεις στο σπίτι σου ./... σωστά ? (και να είχε σιγά μη λειτουργήσει ποτέ σωστά το acτive synch του μπίλι... σωστά ?)...

Επικοινωνιακές δυνατότητες.. μη μου πείτε τώρα ότι πιάνει μέσα σε ασανσέρ το π3300 .?... (ΚΑΝΕΝΑ ppc μου ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΠΟΤΕ τα τελευταία 2 χρόνια μέσα στο ασανσέρ μου και το έχω ώς μέτρο μέτρησης ισχύως σήματος! Το ν93 μου παιδιά ΠΙΑΝΕΙ 2-3 γραμμές για ΠΛΑΚΑ ακόμη και 3G καμιά φορά! ), για της επόμενης γενιάς δεδομένων και απικοινωνίας ελπ'ιζω να συμφωνήσετε εφόσον δεν έχει ΤΙΠΟΤΕ. Σωστά ?...

Από δυνατότητες Multimedia απλά σας καλύπτω από ποιο πάνω.. και το ν93 μου και το ν95 (που τόλμησε να κάνει σύκγιση κάποιος ποιο πάνω) είναι τα πρώτα κινητά γκάντζετ που έχουνε 3D acceleration και DVD quality video (ξέρω ακόμη το ν93 λόγο λογισμηκού είναι near DVD quality :lol: ) με γραφικά που πλησιάζουν xbox και ίσως φτάνουν PS2 !...

Ok.. to n93 για να τελειώνο δεν έχει GPS .. μα θα έχει το Ν95.. και πιστεύω θα λειτουργεί τέλεια.. με ΟΛΑ τα παραπάνω ποιος ο λόγος ύπαρξης του π3300 η οποιουδήποτε ppc ως τη στιγμή που θα πάψουν να μας δουλεύουν και να μας δώσουν επιτέλους αυτά που μπορούν να μας δώσουν και που έχουν ΕΤΟΙΜΑ..

Είναι καλό το π3300.. αλλά όχι κελεπούρι.. ΔΕΝ αξίζει τα λεφτά του... ίσως ούτε τα μισά εφόσον υπάρχουνε συσκευές ΠΟΛΥ ποιο τίμιες που κάνουνε ΠΟΛΑ περισότερα πράγματα και που τηρούν έστω αν όχι το 100% αλλά τουλάχιστον ενα μεγάλο ποσοστό από αυτό που προορίζοντε να κάνουν.

Ρε νέκτονς.. ξεκόλα.. το π3300 έχει GPS.. και που χρειάζετε ρε παιδιά ? .. Μα στο αυτοκίνητο ρε νέκτονς.. ΟΚ ... με 320χ240 και 2.8 ίντσες για μένα παιδιά γίνεται ΚΑΙ επικύνδινο εκτός από άχρηστο άμα με πιάνετε τί ενοό όσοι ξέρουν το αντικείμενο.

Προτιμώ για μέσα στο αυτοκίνητο ένα Indegraded gps με 3,5άρα οθόνη μόνιμα εγκατεστημένο.. μα ρε νέκτονς.. και άμα περπατάς στην έρημο κάτω απο 60 βαθμούς κελσίου και ψάχνεις να βρείς το δρόμο σου τι θα κάνεις ? .. :D... Εκεί όντος είναι χρήσιμο το π3300 παιδιά .. μαζί σας..

Αλλά μόνο εκεί ... και εκεί προτιμό να έχω δυνατό σήμα με την ελπ'ιδα να πιάσω και να πάρω τηλέφωνο να με σώσουν παρά να έχω gps... έστω και μια γραμούλα ακόμη και κάτω απο αυτές τις φανταστικές και ακραίες συνθήκες ακόμη και εκεί χάνει το π3300.. εκτός και εάν είναι το πρώτο που αλάζει τα δεδομένα όπως του ότι να έχει Mouse :lol:

 

Τέσπα.. είναι απλά καλό και ένας αντικαταστάτης του 701.. τίποτε παραπάνω.. καμιά 300αριά ευρώ (άντε 400 ΜΑΞ λόγο του ότι κάνεις και κλήσεις και πέζεις και με το office και καμιά πασιέντζα γιατί quake δε νομίζω..)... και τόπερνα και γώ να το δοκιμάσω...

 

Επιμένω μόνο για ένα λόγο .. βαρέθηκα να μου τα τρώνε οι "δημιουργοί" της τεχνολογίες με απαρχαιωμένα μηχανάκια ντυμένα με γυαλιστερα "πλαστικά" κουστούμια.. η μήπως είναι μεταλικό το σώμα του π3300 ? Έστω να λές ... οκ είναι ποιοτικό ..!! Είναι ?:p

 

αυτά...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

τώρα μούρθε και αυτό.. :lol: μπαταρία.. έχουμε λιώσει όλη με τη διάρκεια της μπαταρίας.. λές και πρόκειτε να περάσουμε καμια περιπέτεια indiana jones μεσα σε δάση και σε ερήμους όπου δε θα μπορούμε να το φορτίσουμε .. σιγά μη πιάνει ενα gsm τηλέφωνο σε τέτοια μέρη παιδιά.. εκεί είναι μόνο τα δορυφορικά.. και πάπαλα./. αμα το κινητό δε σε προδίδει έως τέλος της μέρας και αυτό πάλι με την προυπόθεση ότι θα περπατάς και θα είσε στα λεοφορεία (δηλαδή δίνουμε 700 για ένα κινητό και δεν έχουμε αμάξι..τώρα σας πίστεψα!:p ) και δεν θα το φορτίζεις ΠΟΥΘΕΝΑ.. μα υπάρχει τέτοια περίπτωση ? .. η μήπως στο κρεβάτι σας κοντά δεν υπάρχει μια πρίζα να το φορτίσετε.. έλεος.. δε πα να κρατάει μια εβδομάδα.. αντίθετα ρημάζει ποιο εύκολα η μπαταρία περιμένοντας να απποφορτιστή για να γίνετε σωστή φόρτιση/εκφόρτιση εκτός και εάν γίνει ενδιάμεσα πράγμα που κάνει κακό σε μια μπαταρία.. ενώ με ένα κινητό που σε βγάζει όλη μέρα έως το βράδυ απλά το φορτίζεις και το έχεις φρέσκο το πρωί.. και το ν80 βρίζαμε και τα τωρινά ν της νόκια.. για μένα ως το βράδυ και είμαι σούπερ.. Και άμα έχεις σκοπό να εκμεταλευτείς στο φούλ τις ΠΑΡΑΠΑΝΩ δνατότητες που σου προσφέρει πέρνεισ και μια δεύτερη και τραβάς βίντεο και σερφάρεις με wifi όλη μέρα δίχως πρόβλημα..

 

αυτά.. πάω για ύπνο..

με ελπίδα και όνειρο να δω μια μέρα ένα σε όλα δίχως να μας εκμεταλεύοντε κάθε φορά .. προς το παρόν ΝΟΚΙΑ.. και μαλιστα Ν95.. και ας μην είναι touchscreen.. :ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το εχω δει μονο στην εκθεση για 10' οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη,για το σημα δεν ειμαι σιγουρος σε ολες τις συσκευες οτι ειναι πραγματικο,πχ εχω δει σε ασανσερ να μιλαω με συσκευη που ειχε 1 γραμμη,και να μην μπορω να μιλησω με αλλη που εδειχνε 3!!!!τωρα οσο αφορα την ποιοτητα δυστυχως ειναι ενα μελανο σημειο για ολες τις τελευταιες συσκευες,ισως και ειναι ενας σοβαρος λογος που δεν θελω να αφησω τα s100-2020i μου και τα αλουμινενια σασι τους,ειδικα το 2020i,(βασικα εινα θεμα κοστους για τις εταιρειες,γιατι σαν υλικο το αλουμινιο ειναι ακριβωτερο απο το πλαστικο) και απο την στιγμη που μου κανουν ακομα τελεια την δουλεια που τα θελω
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει BT να κάνεις δίχως καλώδια αυτόματο και πανγρήγορο συχρονισμο μόλις μπενεις στο σπίτι σου ./... σωστά ? (και να είχε σιγά μη λειτουργήσει ποτέ σωστά το acτive synch του μπίλι... σωστά ?)...

 

καλά που διάβασες πως δεν εχεί ΒΤ? φυσικά και έχει(http://www.qtek.gr/p3300.html).. και ο συγχρονισμός με activesync θα δουλέυει κανονικότατα.. δεν είναι τίποτα δυσκολό.

 

οσο για τα υπόλοιπα θα πω απλά πως συγκρίνεις ανόμοια πράγματα,το artemis δεν είναι ενα multimedia powerhouse ppc... αν θες να κάνεις συγκριτικό υπάρχει και το dell x51v πχ ή ακόμα και το Μ600+.. η σύγκριση που κάνεις είναι σαν να έχεις μια νταλίκα και μια φεράρι και να γράφεις οτι η νταλίκα ειναι πιο δυνατή,χωράει περισσότερα κτλ κτλ.. και εγινε κατανοητό πως δε σου κάνει για την χρήση που θές το κινητό.:D

 

α και συμφωνω με τον φίλο lagoudakis.. μην παρασύρεσαι απο τις γραμμές στο σήμα.. μεχρί στιγμής προσωπικά αυτό που έχω δεί ειναι πως τα HTC έχουν μια χαρά σήμα.. τώρα αν πάω στην ερημό και δεν εχει σήμα καλό.. ε δε το σκοπέυω. περαν τουτό συμφωνώ πως κρίμας που δεν είναι τουλ. 3G.

 

 

για την μπαταρία,χμμ ποιός σου είπε πως θα σου κρατάει ντε και καλά μια μέρα.. αν το ζορίσεις ενα ppc (wifi-games) μπορεί να μην σε βγάλει ούτε την μισή!;)

 

 

τέλος ουτε και γω δικαιολογώ απόλυτα την τιμή των 700.. η αλήθεια είναι πως μας σερβίρουν την έτοιμη πλατφόρμα του s200+GPS+radio.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

μια πρωτη εντυπωση ειναι θετικη ακομα δεν το εχω τεσταρει το μονο που ειδα ειναι οτι θελει εξωτερικη κεραια για καλυτερη ληψη gps παει σφαιρα αλλα ειναι χωρις καθολου προγραμματα το wifi αψογο εστειλα και 2 φωτο τραβηγμενες με το ν80 μου δεν ειναι και οι καλυτερες γιατι ψιλοβιαζομουν

προηγουμενη χρηση WM5 6 μηνων ME TO QTEK9000 εχω

αυτο φενεται πιο κινητο και ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

κυριε ταξιδιωτη και κυριε mastelos πεστε μου ποση ειναι η ram και ποση ειναι η rom του αρτεμις πριν του βαλετε το οποιοδηποτε προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλορίζικο.. μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για την αίσθηση της οθόνης αφής? μαλακιά σκληρή κανονική? σε σχεσή με του s200 ειδικά ενδιαφέρομαι αν έχει κάποιος εμπειρία απο αυτό.
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

http://www.navimate.gr Παιδιά το είδα στην infοsystem στη Θεσ/νίκη είναι πάρα πολύ εύχρηστο. Δεν είδα το Destinator για να κάνω σύγκριση, αλλά το Navimate με ικανοποίησε

 

Νομίζω έπεσε στο "μουλαράκι" το Navimate gps θα σου πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έπεσε στο "μουλαράκι" το Navimate gps θα σου πω εντυπώσεις

 

Πάω να κατεβάσω μουλαράκι να το βρω και εγώ. ΑΝ το κατεβάσεις κάνε κανα κουμάντο και για μας!:p

Link to comment
Share on other sites

Το HTC TyTN με συνεχή ομιλία μόλις μπένω στο ασανσέρ (τρίτος όροφος) αρχίζουν τα "σε χάνω" από την άλλη πλευρά, έως και στο ισόγειο απλά η κλήση έχει τερματιστεί.. Με το n93 που έχω τώρα δεν ακούψ ούτε το "σε χάνω" και είναι σαν να μην έχεις μπεί πουθενά.. τώρα ρε παιδιά άμα το π3300 έχει βελτιωμένο σήμα δεν το γνωρίζω αλλά χλωμό το βλέπω.. μπορεί κάποιος να το τσεκάρει σε ασανσέρ και να μας πεί ? :)

Για το bt νόμιζα πως δέν είχε οκ.. αλλά δουλεύει αυτόματα με το active synch?.. άμα δεί το activesynch διπλά κοντάκτς τόχουνε διορθόσει και δεν τα βάζει διπλούν?.. τα +30 τηλέφωνα τα αποθηκεύει κανονικά η τα βάζει σαν 30 και απλά δεν λειτουργεί τίποτε σωστά ?.. Τα προβλήματα αυτά τα έχω με το activesynch για αυτό ρωτάω!

Συγριτικό φίλε μου αγαπημένε με το x51v δεν θέλω να κάνω (βασικά ΔΕΝ είναι κινητό)γιατί ΑΠΛΑ έχουνε τον ΙΔΙΟ 3D accelerator και είναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ devices που κυκλοφορούν με αυτόν αυτή τη στιγμή..και το χ51ν ΔΕΝ έχει ζειςς φακό με 3χ αναλογικό ζούμ και δε τραβάει βίντεο ποιότητας τρελής! Οπότε άνισος ο αγώνας σχεδόν με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κυκλοφορεί σαν multimedia power house που ανέφερες! Όσο για το μ600+ έχει 3D accelerator ???

Φίλε λαγουδάκι έρχεσε στα λόγια μου.. ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ το 2020ι και ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ κανείς!!! Και αυτοί που το δίνουν ΔΕΝ ξέρουν η απλά είναι τύποι του αλάζω συνέχεια και το δίνουνε ΑΚΡΙΒΑ! ;) Μα μπορεί να συγριθεί ένα 2020ι με οποιοδήποτε π3300 (και τα συναφή) είτε σε ποιότητα είτε σε δυνατότητες ?.. ¨οχι .. και ας έχει GPS.. Επιτέλους τα ΚΑΛΑ μινιόν bt gps μπένουνε στην τσέπη και ΕΧΟΥΝΕ φούλ σήμα και ΔΕΝ ενοχλούν και πέζουνε τέλεια.. ΔΕΝ είναι απαραίτητο το ενσωματομένο gps.. DEN EINAI. Φίλε στρέντ και εσύ στα λόγια μου.. ΔΕΝ το κατηγόρησα ώς μάπα συσκευή .. ΑΝΤΙΘΕΤΑ.. είναι φοβερό μηχανάκι (απόσο δείχνουν τα δοκιμαστικά και οι φωτογραφίες) αλλά ΚΟΣΤΙΖΕΙ πολλά ΔΙΧΩΣ λόγο .. ΚΟΡΟΙΔΙΑ δηλαδή.. Αυτό λέω.. η αγορά του με κόστος πάνω από 400 ευρώ που το κοστολογό εγώ προσωπικά είναι απλά κοροιδία και χαμένα λεφτα..

Πάντως το ενδιαφέρον μου για την τεχνολογία ΔΕΝ χάνεται και θέλω να κάνω ερωτήσεις σε αυτούς που το έχουν..

Αν μπορεί κάποιος με το beta player unstable 0.96 να τρέξει το matrix trailer το μικρό (γιατί το μεγάλο θα είναι για κλάμματα) και να κανει ένα benchmark με default ρυθμίσεις και να μας πεί σκόρ..

Όπως επίσης να βάλει χύμα στην κάρτα μνήμης πολλά mp3 να πιάσουνε το 50% της κάρτας..

Να τραβήξει βίντεο και ταυτόχρονα να δεχτεί μια δοκιμαστική κλήση (γίνετε αυτό καθημερινά) κολάει ?

Να δοκιμάσει να κάνει ηχογράφηση συνομιλίας με την ενσωματωμένη εφαρμογή (την ώρα που μιλάμε πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο της ηχογράφησης) και να μας πεί εάν ηχογραφεί ΤΕΛΕΙΑ και την φωνή μας (την φωνή μας ΣΙΓΟΥΡΑ την ηχογραφή τέλεια) αλλά και την φωνή της άλλης πλευράς (99% δεν το κάνει) να δούμε δηλαδή άμα το μικρόφονο είναι μέρος του hardware του ήχου!

Να χρονομετρήσει κάποιος από τη στιγμή που κάνεις ρισέτ (σόφτ ρισέτ) τη συσκευή πόση ώρα κάνει ως ότου πατήσουμε στα προγράμματα και αποκρίνοντε όλα τέλεια.

Να μας πεί επίσεις ΕΑΝ το Gps του πιάνει με συνεφιά η κάτω απο πυκνά κτίρια και όταν τέλος πάντων χάνει το σήμα του πόσο γρήγορα το ξαναβρίσκει.. Επίσης κάποιος να μετρήση πόσο χρόνο διαρκεί η μπαταρία του με συνεχεί χρήση του gps μέσα στο αυτοκίνητο.. Επίσης .. προσφέρετε με φορτιστή αυτοκινήτου και βάση η πωλούντε χωριστά ? .. Υπάρχουνε στο εμπόριο τέτοια ετοιμοπαράδοτα ?

Η οθόνη του είναι καθαρή κάτω από το φως του ήλιου.. ? βασικά μέσα στο αυτοκίνητο και ήλιο από πίσω φένετε καθαρά? .. Η πρέπει να βάλεις την φωτηνότητα στο τέρμα για να απποδόσει.. γιατί με τέρμα φωτεινότητα και Gps χλωμό το βλέπω να βγάζει τη μέρα!.. Μακάρι να έχω λάθος...

Το ηχείο του πέζει καλά ? Καθαρά ? Ακούγετε σε θόρυβο 2-3 δωμάτια μακριά ?

Επίσης πέζει mp3 ringtones αποθεκευμένα στην κάρτα η τα κάνεις save as ??? :lol:

Το HTC TyTn Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ότι έκανα κόπυ στην κάρτα μνήμης φαίνονταν αμέσως στα ρίνγκτόουνς δίχως κανένα ρέτζιστρι χάκ!

Το wifi του είναι πόσο ισχυρό.. πιάνει σε όλο το σπίτι ?.. Στο δικό μου 120+ τετραγωνικά πέζει στα 3/4.... στο τέρμα δωμάτιο του σπιτιού είναι ΟΦ... το ν93 μου ίσως το μοναδικό που έχω δοκιμάσει με δού σήμα σχεδόν σε όλο το σπίτι μου..

Αυτά θέλω και θα εκτιμήσω πολύ κάποιος να μου πεί και θα είναι τα ΒΑΣΙΚΑ που θα με κάνουν να δώσο τα 400 ευρώ που ανέφερα παραπάνω και ΟΧΙ το design και το ενσωματομένο gps του..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον του χω φορτωσει καποιες εφαρμογες και δεν δειχνει να χει καποιο προβλημα σχετικα με την ταχυτητα,θα ηθελα και καποιος αλλος κατοχος να μας γραψει για το πως του φανεται μετα απο φορτωμα εφαρμογων.

και μια φωτο του junior.

http://img120.imageshack.us/img120/3121/dscy00008ht6.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

Το πήρε φίλος εχθές.

Τον μισώ πολύ γιατί εγώ πρέπει να περιμένω να το φέρει η Vodafone σαν συσκευή με επιδότηση. :(

 

Τέσπα, το έχω στα χέρια μου από το πρωί σχεδόν.

 

Ποιότητα ήχου, θα έλεγε ότι καλύτερο έχω ακούσει μέχρι τώρα.

Πολύ δυνατό ηχείο, πράγμα που δύσκολα βρίσκεις σε κινητό.

 

Το GPS αν και χάνει σήμα για 1-2" παίζει άψογα. Ίσως να χρειάζεται εξωτερική κεραία σε πιό δύσκολες συνθήκες.

 

Η μηχανή του δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολήθηκα.

 

Σημαντικό, από το MPx200 τελικά κάνουν και οι φορτιστές και όλα όσα έχω.

Το βύσμα USB παρόλο που είναι διαφορετικό ταιριάζει. Το διαφορετικό USB είναι μόνο και μόνο για το ραδιόφωνο.

 

Θα δυσκολευτεί κάποιος να στείλει SMS στην αρχή, αλλά υπάρχουν ένω σωρό προγράμματα γι'αυτή τη δουλειά που κάνουν τη ζωή μας πιό εύκολη.

 

Να πω, ότι έχω μείνει στο MPx200 και δεν έχει δει τι έχει παίξει στην αγορά από εκεί και μετά.

 

Ήθελα ένα κινητό με διάφορα καλούδια και νομίζω ότι αυτό τα έχει όλα.

 

Για όποιες απορίες ρωτήστε σύντομα γιατί θα μου το ξαναπάρουν. :( :(

 

/Highlander

 

Υ.Γ. Σε λίγο θα δοκιμάσω και το Destinator για να δω διαφορά από το ενσωματωμένο λογισμικό.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

Το πήρε φίλος εχθές.

Τον μισώ πολύ γιατί εγώ πρέπει να περιμένω να το φέρει η Vodafone σαν συσκευή με επιδότηση. :(

 

Τέσπα, το έχω στα χέρια μου από το πρωί σχεδόν.

 

Ποιότητα ήχου, θα έλεγε ότι καλύτερο έχω ακούσει μέχρι τώρα.

Πολύ δυνατό ηχείο, πράγμα που δύσκολα βρίσκεις σε κινητό.

 

Το GPS αν και χάνει σήμα για 1-2" παίζει άψογα. Ίσως να χρειάζεται εξωτερική κεραία σε πιό δύσκολες συνθήκες.

 

Η μηχανή του δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολήθηκα.

 

Σημαντικό, από το MPx200 τελικά κάνουν και οι φορτιστές και όλα όσα έχω.

Το βύσμα USB παρόλο που είναι διαφορετικό ταιριάζει. Το διαφορετικό USB είναι μόνο και μόνο για το ραδιόφωνο.

 

Θα δυσκολευτεί κάποιος να στείλει SMS στην αρχή, αλλά υπάρχουν ένω σωρό προγράμματα γι'αυτή τη δουλειά που κάνουν τη ζωή μας πιό εύκολη.

 

Να πω, ότι έχω μείνει στο MPx200 και δεν έχει δει τι έχει παίξει στην αγορά από εκεί και μετά.

 

Ήθελα ένα κινητό με διάφορα καλούδια και νομίζω ότι αυτό τα έχει όλα.

 

Για όποιες απορίες ρωτήστε σύντομα γιατί θα μου το ξαναπάρουν. :( :(

 

/Highlander

 

Υ.Γ. Σε λίγο θα δοκιμάσω και το Destinator για να δω διαφορά από το ενσωματωμένο λογισμικό.

 

Αν μπορείς να καλύψεις οποιεσδήποτε απο τις παραπάνω ερωτήσεις μου θα με ικανοποιούσε ιδιαίτερα.. Και μπράβο που σε καλύπτει .. και μένα ίσως να με κάλυπτε αν ήταν κατα 200-300 ευρώ φτηνότερο.

:)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι πολλές από τις απορίες - παρατηρήσεις μερικών, έχουν ήδη καλυφθεί πλήρως σε προηγούμενα posts.

Να τονίσω κάποια ζητήματα που βλέπω ότι περνάνε κάπως... περίεργα!

 

Σχετικά με την ταχύτητα των επεξεργαστών...

Δεν είναι μόνο τα MHz που παίζουν ρόλο στην ταχύτητα μιας συσκευής. Σαφώς και παίζουν και μάλιστα σημαντικό αλλά δεν είναι μόνο αυτά σα παράγοντας. Συνοπτικά θα πω τα εξής:

- Η γενικότερη τεχνολογία ενός επεξεργαστή.

- Το είδος μνήμης.

- Τα υπόλοιπα βασικά κυκλώματα της συσκευής,

- Το firmware.

- To λειτουργικό.

- Τα επιμέρους προγράμματα που είναι εγκατεστημένα.

Όλα τα παραπάνω μπορούν να κριθούν και από κατασκευαστικής πλευράς και από ποιότητας υλικών (όσα έχουν υλική υπόσταση) και από το βαθμό καλής επικοινωνίας μεταξύ τους καθώς βέβαια και ποσοτικά σε όσα παίζει και αυτό ρόλο (π.χ. επεξεργαστής σε MHz, μνήμη σε MBs κλπ).

Έτσι έχουμε παρατηρήσει ως τώρα διάφορα οξύμωρα σε πρώτη ματιά «σχήματα» υλοποιήσεων σε υπάρχουσες συσκευές, που υστερούν σε κάποια από τα παραπάνω χαρακτηριστικά ενώ υπερτερούν σε κάποια άλλα ή και στο σύνολο τελικά!

 

Το μόνο που είναι σοβαρό κριτήριο, είναι το τι γίνεται κυριολεκτικά στην πράξη. Και δεν εννοώ φυσικά τα διάφορα μετρητικά προγράμματα που ξέρουμε όλοι ότι συχνά πυκνά φάσκουν και αντιφάσκουν σε επιμέρους αποτελέσματα, σκόπιμα ή μη.

Μιλάω για τη κανονική χρήση από τους φυσιολογικούς χρήστες.

Λέω φυσιολογικούς γιατί κι εδώ τα άκρα δεν μπορεί να είναι ενδεικτικά. Ούτε ο χρήστης που έχει μια συσκευή και δεν της φορτώνει τίποτα ποτέ μπορεί να υπολογιστεί αλλά ούτε ο χρήστης που κοιτά απροβλημάτιστα να φορτώσει ότι τύχει να βρει μπροστά του. Ούτε αυτός που την κρατά συνεχώς μέσα σε μαξιλάρια αλλά ούτε αυτός που τη χρησιμοποιεί σα σφυρί κλπ.

 

Σχετικά με τα προγράμματα...

Ρόλο στη γενικότερη ταχύτητα παίζουν μόνο οι εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς είτε εμφανώς είτε αφανώς (στο παρασκήνιο). Οι υπόλοιπες που απλά υπάρχουν κάπου στην κάρτα μνήμης π.χ. και τρέχουν μόνο όταν τις εκτελέσεις δυναμικά και μόνο όσο τις χρησιμοποιείς, κανονικά δεν επηρεάζουν καθόλου την ταχύτητα της συσκευής. Λέω «κανονικά» γιατί υπάρχει και η πιθανότητα κάποια κακογραμμένη ή «περίεργη» εφαρμογή μετά την εγκατάστασή της ή την εκτέλεσή της, να πειράξει ρυθμίσεις ή τη registry με τρόπο που να επιδρά αρνητικά στη γενικότερη ταχύτητα μετά.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

ελα ταξιδιωτη και mastelos πεστε μου αν θελετε στα settings ποσο ειναι η ram και ποσο ειναι η rom πριν του βαλετε προγραματα για να δω ποση απο την μνημη που δινει το μηχανημα καταλαμβανετε απ τις περασμενες μεσα του εφαρμογες απ τον κατασκευαστη.θα τοχω και εγω αυριο,ας ειναι καλα η interattica που θα ανοιξει αργια για να μου το δωσει...

 

ps..ειμαι ιδιοκτητης και σημερα θα κοιμηθω μεσα στο γραφειο μου να περιμενω το φορτηγο της 4 το πρωι.το περιμενω πως και πως.αντε καλοριζικο σε ολους οσους το πηραν και μακαρι να μη το μετανιωσουμε.ταξιδιωτη περιμενω..

Link to comment
Share on other sites

ελα ταξιδιωτη και mastelos πεστε μου αν θελετε στα settings ποσο ειναι η ram και ποσο ειναι η rom πριν του βαλετε προγραματα για να δω ποση απο την μνημη που δινει το μηχανημα καταλαμβανετε απ τις περασμενες μεσα του εφαρμογες απ τον κατασκευαστη.θα τοχω και εγω αυριο,ας ειναι καλα η interattica που θα ανοιξει αργια για να μου το δωσει...

 

ps..ειμαι ιδιοκτητης και σημερα θα κοιμηθω μεσα στο γραφειο μου να περιμενω το φορτηγο της 4 το πρωι.το περιμενω πως και πως.αντε καλοριζικο σε ολους οσους το πηραν και μακαρι να μη το μετανιωσουμε.ταξιδιωτη περιμενω..

26mb-28mb antoistoixa

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εν κατακλείδι φιλε μου nectons δεν νομίζω πως διαφωνούμε κάπου τόσο πολύ.. απλά ίσως οτι απο την αρχή δεν είχε νόημα η σύγκριση με το n93,αλλης ιδιοσυγκρασίας η μια συσκευή άλλης η άλλη.

 

θα ηθελά και γω να μάθω αυτό για την ηχογράφηση που ρώτησε και ο nectons plz.. ηχογραφεί τον συνομιλητή σας? (χλωμό)

 

α και για την οθόνη αυτό που ρώτησα! εχεί καλή αίσθηση? μιλήστε παίδες! :) :)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακομα δεν το εχω φορτισει μιας και η μπαταρια ξεκινησε με 75% και μετα απο 6 ωρες συνεχουσ χρησης ειναι στο 68%!!! ελπιζω να αδειασει μεχρι το βραδυ και να την αφησω 7-8 ωρες συνεςχεια

το κινητο με SBSH iLauncher και resko explorer προς το παρον παει αρκετα γρηγορα σιγουρα καλυτερα απο το 9000 αλλα ακομα ειμαι επιφυλακτικος

τα μειον που εχω γρει μεχρι τωρα

1.ενω γραφουν οτι εχει το ΤΟΜ-ΤΟΜ δεν το εχει μου ειπαν επισημα οτι θα μπει με την πρωτη αναβαθμιση

2. αν εχεις περασμενες επαφες στην καρτα sim η τις σβηνεις η βλεπεις ολα τα ονοματα 2-3 φορες μου ειπαν θα διορθωθει

3. η οθονη του δεν μου αρεσει σαν ποιοτητα-ευκρινεια δεν ειναι σιγουρα σαν

του 9000

 

και κατι που μου αρεσε αν και φορτωσα τοκινητο με πολλα ανοιχτα προγραμματα με αποτελεσμα να βλεπω μολις 5ΜΒ ελευθερα δεν παραπονεθηκε καθολου και δουλευε οπως πριν

δεν χανει ουτε κλησεις ουτε αργει να ξεκινησει να χτυπα οταν καποιος σε καλει

αυτο το τελευταιο το γραφω γιατι οσοι ειχαν το 9000 πριν απο ενα χρονο ηταν μεγαλο προβλημα ας ελπισουμε να μην το δουμε εδω

ξεχασα το navimate δεν ειναι κακο αλλα και οχι καλυτερο του destin.

εχει περιθωρια βελτιωσης

κολλημα ακομα δεν εχει φαει κανενα......................

αλλα δεν το εχω ζορισει και παρα πολυ....

*παω να ανοιξω το μαγαζι θα τα πουμε το βραδυ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

2. αν εχεις περασμενες επαφες στην καρτα sim η τις σβηνεις η βλεπεις ολα τα ονοματα 2-3 φορες μου ειπαν θα διορθωθει

 

Υπαρχει registry hack γι'αυτό,σε AKU2 παιζει στανταρ:

 

HKCU\ControlPanel\Phone

create DWORD: ShowSim

 

Value: 0 = hide

1 = show

 

δε χανεις τπτ να το δοκιμάσεις..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...