Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα τελικά έκανα την αναβαθμιση που λέγαμε στην Τouch 4.02 και όλα πήγαν καλά αλλά εχω μερικές απορίες. Πως ενεργοποιειται το Cube και πως θα βάλω ελληνικά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα τελικά έκανα την αναβαθμιση που λέγαμε στην Τouch 4.02 και όλα πήγαν καλά αλλά εχω μερικές απορίες. Πως ενεργοποιειται το Cube και πως θα βάλω ελληνικά. Ευχαριστώ

 

 

AFISTE TO BRIKA MONOS

Link to comment
Share on other sites

Eίπα να δοκιμάσω κι εγώ το manila και το μετάνιωσα. Εκτός του οτι έκανε 10 ολόκληρα λεπτά να εγκατασταθεί , εκτός του οτι το αρτεμάκι έγινε πιο αργό και απο slow motion μετά δεν μπορούσε καν να τελειώσει την απεγκατάσταση. Τελικά έκανα ένα hard reset και ησύχασα. Ωραία όλα αυτά τα καλούδια αλλά με τόσο αργό επεξεργαστή δεν νομίζω οτι χρειάζεται να το πιέζουμε να κάνει πράγματα που δεν μπορεί. Επι της ευκαιρίας ξαναπέρασα την touch 4.02 χωρίς cube και ησύχασα απο τα ατελείωτα κολλήματα της oops.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα...κ εγω τρεισ ημερσ τωρα ολο δοκιμεσ κανω κ hard reset...δεν αξιζει..ποιο καλο το spb mobile shel για την συγκεκριμενη συσκευη.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το spb mobile shell το είχα πρωτοεγκαταστήσει μόλις πήρα στα χέρια μου την συσκευή. Μετά έπαιξα λίγο με το wishbar. Γενικώς στις αρχές φόρτωνα την today screen με διάφορα με αποτέλεσμα εκτός απο πιο αργό να γίνεται και καρναβάλι :lol:

Στη συνέχεια αποφάσισα να την αφήσω clean cut και να μην ξανασχοληθώ. Πότε θα με πιάσει η καγκουριά μου ξανά θέλω να δω...:D

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το Ρ3300. Την πρώτη φορά που το άνοιξα άνοιξε κανονικά και ξεκίνησε την εγκατάσταση κάποιων πρόσθετων. Όταν το έκλεισα και το άνοιξα πάλι με το που έδειξε το logo της htc και τις version των IPL και SPL έκλεισε. Από τότε κάνει αυτό όποτε το ανοίγω. Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να σβήστηκε η ROM, έτσι κατέβασα το σχετικό update από εδώ και το πέρασα αλλά μόλις φτάνει στο 100%, κλείνει και ξανανοίγει (όπως πρέπει να κάνει βασικά) αλλά η Rom δεν έχει περαστεί και έχουμε πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο διόρθωσης του προβλήματος;

 

Υ.Γ.1: Όταν περνάω το update στην οθόνη που λέει ποια έκδοση είναι εγκατεστημένη και ποια θα περαστεί στην εγκατεστημένη δεν γράφει τίποτα.

 

Υ.Γ.2: Επίσης εξαρχής όταν το βάζω να φορτίσει το σχετικό φωτάκι αναβοσβήνει ανά περίπου μισό λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Kalo einai na apefthyntheis sto thread tpu P3300.

 

2. H ROM den sbinetai etsi. Exeis perasei alli ROM sti syskevi pera apo tin official?

 

3.Exeis kanei hard-spl ti syskevi sou?

 

4. Se bootloader mpainei?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα παράξενο πρόβλημα...

 

όταν κάνω κλήση, ακούω τον άλλο να μου μιλάει, άλλα ακούγετε λες και έχω ανοίξει την λειτουργία μεγαφώνου, ενώ την έχω απενεργοποιημένη. Ακόμα και όταν ενεργοποιήσω την λειτουργία μεγαφώνου, το πρόβλημα παραμένει και τον ακούω ακριβός το ίδιο! Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος έχω κάνει στις ρυθμίσεις, αν και δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό?

Άλλαξα Rom και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Έχω αρχίσει να ανησυχώ...! Μήπως έχει συμβεί και σε άλλον αυτό το πρόβλημα?

 

Η συσκευή μου είναι το Artemis P3300.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή μου είναι το Artemis P3300.

 

Μήπως να ρωτήσεις καλύτερα στο thread του Ρ3300;

 

Να υποθέσω ότι στο κάνει και μετά από hard reset χωρίς να έχεις εγκαταστήσει τίποτα...σωστά;

 

Έχεις βάλει την official ROM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πηρα ενα p3300 μεχρι να μου ερθει το OMNIA και εχει μεσα περασμενα τα 6.1 και δεν μπορω να βρω μεσα το msn messenger.μπορω να το βρω και να το περασω απο καπου?

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ρωτήσεις καλύτερα στο thread του Ρ3300;

 

Να υποθέσω ότι στο κάνει και μετά από hard reset χωρίς να έχεις εγκαταστήσει τίποτα...σωστά;

 

Έχεις βάλει την official ROM;

 

Thnx gia tin pliroforia, tha to valw sto threat p mou eipes.

 

Nai, to kanei kai meta apo hard reset. Oxi den exw official ROM. Eixa tin Artemis Touch 3.01 vanilla ell, Meta evala tin Artemis Touch 4.02 Full with 4 sided cube 4mb pagepool, alla kai pali to problima paramenei.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα παράξενο πρόβλημα...

 

όταν κάνω κλήση, ακούω τον άλλο να μου μιλάει, άλλα ακούγετε λες και έχω ανοίξει την λειτουργία μεγαφώνου, ενώ την έχω απενεργοποιημένη. Ακόμα και όταν ενεργοποιήσω την λειτουργία μεγαφώνου, το πρόβλημα παραμένει και τον ακούω ακριβός το ίδιο! Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος έχω κάνει στις ρυθμίσεις, αν και δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό?

Άλλαξα Rom και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Έχω αρχίσει να ανησυχώ...! Μήπως έχει συμβεί και σε άλλον αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.πηρα ενα p3300 μεχρι να μου ερθει το OMNIA και εχει μεσα περασμενα τα 6.1 και δεν μπορω να βρω μεσα το msn messenger.μπορω να το βρω και να το περασω απο καπου?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334621

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν είναι κάτι που δεν σου το έκανε παλιότερα και σου το κάνει πλέον με όλες τις ROM... πρέπει να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση και να το πας στο service. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι να ανυσηχείς, γιατί κάποια σαβουροrom σου κανε ζημιά και δουλεύει μόνο με ανοιχτή ακρόαση και οτι ακόμα και στο service να το πάς αν την ξαναπεράσεις θα σου το επανεμφανίσει κάποια στιγμή. Το σκέφτηκες καθόλου αυτό? Η υποθέτεις οτι όλες οι rom που κυκλοφορούν είναι πιστοποιημένες?

Βάλε την επίσημη και πάντο για service δεν υπάρχει διαφορετικός τρόπος δυστηχώς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κανω soft reset κ ανογει το κινητο μ γραφει οτι το file RKbdInit δεν μπορει να ανοιξει...ξερετε σε πιο αρχειο ανοικει αθτο για να μην κανω hard reset??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως... εάν έβαλε μόνο τις ROM που αναφέρει, δεν θα τις έβαζα στην κατηγορία σαβουροROM.

 

Nai mono tin sigkekrimeni rom evala, gia tin opoia eixa akousei kai ta kalitera sxolia...

 

To provlima afto ap oso epsaksa kai sto intrnet exei simvei kai se alous, alla den eida kapooia lisi pouthena. Otan valw to handsfree mono tote den akougete to megafwno, kai akouw apo to handsfree, alla afto den apotelei lisi :S

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Εχω το htcp3300 αγορασμενο απο ιταλια,κ τωρα λογο οτι τελειονει ι εγγυηση ψαχνω να του βαλω ελληνικα..υπαρχει καμια εκδοση δοκιμασμενη να δουλευει χωρις προβληματα να μου προτεινετε?η αν κ πως μπορω να βρω να γνησια wm6 ελληνικα...κατι μου ειχανε πει οτι μπορει να κλειδωσει ι συσκευη αληθευει??

ειμαι ασχετος στο θεμα γιαυτο θα παρακαλεσω οποιον απαντησει να αναφερθει με λεπτομεριες...

 

 

ευχαρηστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας...

Εχω το htcp3300 αγορασμενο απο ιταλια,κ τωρα λογο οτι τελειονει ι εγγυηση ψαχνω να του βαλω ελληνικα..υπαρχει καμια εκδοση δοκιμασμενη να δουλευει χωρις προβληματα να μου προτεινετε?η αν κ πως μπορω να βρω να γνησια wm6 ελληνικα...κατι μου ειχανε πει οτι μπορει να κλειδωσει ι συσκευη αληθευει??

ειμαι ασχετος στο θεμα γιαυτο θα παρακαλεσω οποιον απαντησει να αναφερθει με λεπτομεριες...

 

Ελληνική official ROM δεν μπορείς να βάλεις γιατί τα ελληνικά της ACE Hellas είναι κλειδωμένα για συσκευές αγορασμένες εκτός Ελλάδας. Υπάρχει όμως μια cooked ROM ελληνική η οποία δουλεύει αξιοπρεπώς. Θα τη βρεις εδώ. Ότι ROM και να βάλεις πάντως πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου. Πληροφορίες εδώ. Εγώ πάλι προτιμώ τις αγγλικές ROMs που με το κατάλληλο πληκτρολόγιο υποστηρίζουν απόλυτα ελληνικά! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε όπως είπαμε να δεις συμπεριφορά με την official τότε και εάν δεν γίνει τίποτα... service. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...