Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω κανει ρυθμιση απο το advanced configurator (αν θυμαμαι καλα)να μου δειχνει οταν ανοιγω φακελους,εφαρμογες κλπ επανω δεξια την ωρα και οχι την μπαταρια.Ενω μου εδειχνε κανονικα την ηλεκτρονικη ωρα τωρα,χωρις να αλλαξω τιποτα μου δειχνει ενα αναλογικο ρολογακι.Ξερει κανεις πως να το αλλαξω???

 

Πάτα πάνω στην ώρα με το πενάκι και επέλεξε "Digital".

 

Του εκανα καταργηση κατα λαθος μεσα απο το acticsync,το βρηκα στο internet αλλα δεν εχει μεσα αρχειο setup και δεν ξερω πως να το τρεξω.

 

Προφανώς έχεις το .cab αρχείο. Αντέγραψε το στο κινητό και "τρέξε" το από εκεί.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδια λεω να αλλαξω rom..τι προτεινετε?

 

Ποια έχεις;

 

Θα πρότεινα την τελευταία του Meschle πριν αποχωρήσεις από το XDA-devs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την τελευταια τησ ace..αλλα πλεον θελω να αλλαξω.vanilla 4.02 δηλαδη?

 

Είναι μια καλή αναβάθμιση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η vanilla 4.02 έχει ελληνικά ή πρέπει να τα βάλω χωριστά; Είμαι λίγο άσχετη σε αυτά... Αλλά σκέφτηκα πολλές φορές να βάλω πειραγμένη rom, μάλιστα κάπου πρέπει να έχω κατεβάσει τη συγκεκριμένη για όταν βρω το θάρρος και το κουράγιο να μπω στη διαδικασία αναβάθμισης. Υποστηρίζει ελληνικά; Έχω το p3350, δεν ξέρω αν αξίζει να μπω στη διαδικασία... Κι έχω Windows Mobile 5.0 ακόμα. Ποια είναι η γνώμη σας;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού δεν έχει. Ελληνικά μυνήματα με λίγες προσθήκες θα μπορείς να γράφεις. Το ίδιο και για την αναζήτηση στις επαφές. Εγώ σας προτείνω την rom της υπογραφής μου και ιδιαίτερα αυτής της radio rom που έβαλα ξεχωριστά.

Έχεις WM5.. Με μια cooked rom touch με cube θα αναθεωρήσεις την ομορφιά των Windows :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα στο ξεκλειδωμα..εχω manager device συνδεω κανονικα την συσκευη κ αρχιζω το ξεκλειδ.μετα μου βγαζει ενα παραθυρο ROMUpdateUtility παταω επομενο κ μετα ζηταει να ξανα συνδεσω την συσκευη.την συσκευη την εχω στο usb το αφαιρω το βαζω ξανα κ μετα δεν συνδεεται.καμια ιδεα?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το p3350, δεν ξέρω αν αξίζει να μπω στη διαδικασία... Κι έχω Windows Mobile 5.0 ακόμα. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

H gnwmi mas einai oti aksizei i anabathmisi. Tha synistousa kai egw tin Touch 4.02 tou meschle pou proteinei o filos parapanw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω προβλημα στο ξεκλειδωμα..εχω manager device συνδεω κανονικα την συσκευη κ αρχιζω το ξεκλειδ.μετα μου βγαζει ενα παραθυρο ROMUpdateUtility παταω επομενο κ μετα ζηταει να ξανα συνδεσω την συσκευη.την συσκευη την εχω στο usb το αφαιρω το βαζω ξανα κ μετα δεν συνδεεται.καμια ιδεα?

 

Eisai sigouros oti akoloutheis swsta ta bimata pou perigrafontai sto antistoixo thread tou XDA-devs?

 

(To manager device ti einai? :confused: )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

windows mobile αντι για active sync....οταν μαυριζει η οθονη μετα λεει στο δευτερο μηνυμα να συνδεσω την συσκευη..ομωσ δεν την αναγνωριζει μετα.την εχω δηλαδη συνδεδεμενη αφαιρω το καλωδιο το βαζω ξανα αλλα δεν αρχιζει συγχρονισμο..εχωvista
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού δεν έχει. Ελληνικά μυνήματα με λίγες προσθήκες θα μπορείς να γράφεις. Το ίδιο και για την αναζήτηση στις επαφές. Εγώ σας προτείνω την rom της υπογραφής μου και ιδιαίτερα αυτής της radio rom που έβαλα ξεχωριστά.

Έχεις WM5.. Με μια cooked rom touch με cube θα αναθεωρήσεις την ομορφιά των Windows :D

 

H gnwmi mas einai oti aksizei i anabathmisi. Tha synistousa kai egw tin Touch 4.02 tou meschle pou proteinei o filos parapanw.

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο, ομολογώ ότι με βάλατε σε πειρασμό :) Ελπίζω μόνο να μην ανατινάξω τη συσκευή :p Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει πουθενά κάποιος αξιόπιστος οδηγός για όλη τη διαδικασία στα ελληνικά κατά προτίμηση; Αλλιώς στα αγγλικά... Αλλά να είναι σωστός και αναλυτικός οδηγός. Ευχαριστώ! :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά τον οδηγό στο θέμα "Θέμα: Ξεκλείδωμα & Αναβάθμιση ROM P3300 + Greek SmartDial, 160sms" και παρόλο που ακολουθώ πιστά τις οδηγίες, όταν φτάνει στο σημείο να εγκαταστήσει την rom, στο 79% κάνει επανεκκίνηση η συσκευή και ακυρώνεται η εγκατάσταση. Τι φταίει; Έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και την κάρτα sim... Κάνω συνέχεια την ίδια διαδικασία, και μου κάνει συνέχεια το ίδιο πράγμα...

 

Όταν κάνει το σφάλμα μου λέει ότι το image file is it corrupted. (Το κατέβασα από xda-developers). Επίσης εκεί διάβασα πως αν ξεκλειδώνει κανονικά πριν την εγκατάσταση του ρομ, θα πρέπει να λέει στην οθόνη έναρξης 1.11.0000 ενώ παρόλο που έκανα την διαδικασία, λέει 1.36.0000. Αν ξέρει κάποιος τι λάθος κάνω, ας μου πει...

 

Όταν τελειώνω με το USPL, μου βγάζει στην οθόνη της συσκευής το μήνυμα "UNABLE TO OPEN LOG FILE... TINY_" (δεν θυμάμαι τι έγραφε μετά, θα ξαναδώ). Εδώ τι πρέπει να κάνω; Ξέρω ότι σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, αλλά εσείς που κάνατε αναβάθμιση, κάτι παραπάνω θα ξέρετε...

 

Αφού το έκανα πολλές φορές ξανά από την αρχή, αποφάσισε να μου πει το pc ότι το update στη νέα ρομ έγινε επιτυχώς. Κάτι που φαίνεται άλλωστε και στην οθόνη έναρξης της συσκευής (όπου γράφει radio 03.21.90 πλέον). Δεν βλέπω όμως καμιά διαφορά, ούτε καν μου έσβησε όσα είχα περασμένα μέσα. Ακόμα και τα ελληνικά διατηρήθηκαν όλα ανέπαφα... Τι κάνω λάθος;

 

Δεν μπορεί... Κάποιο καραμπινάτο λάθος κάνω. Η ρομ δεν άλλαξε, παρά μονο το radio! Θα συνεχίσω τα πειράματα...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω καταφερα κ περασα την touch 4.02 αλλα οταν ανοιγει δεν γραφει 1.11.0000 αλλα 3.13.0000.γινεται αυτο?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πλέον έχει αλλάξει το SPL σου. Πέρασες άλλη ΡΟΜ.

Βέβαια απο τη στιγμή που δεν είναι επίσημη θα μπορούσε να δείχνει ότι θέλει εκει.

Αλλα μή στεναχωριέσαι, δεν είναι η έκδοση ROM αυτό που βλέπεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη την εχω ξεκλειδωσει την συσκευη τωρα?γιατι διαβασα σε αλλο post οτι με το 3.13.0000 δεν εχει ξεκλειδωσει..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το radio τι ειναι?σε τι χρησιμευει?

 

Στην απόδοση του σήματος τηλεφώνου αλλά και GPS, wifi, κάτι που μπορεί να συνεπάγεται και βελτίωση της απόδοσης της μπαταρίας. Γενικά... είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι σε μια ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα δοκιμή σε Windows XP γιατί πριν δοκίμαζα σε Vista, και όλα έγιναν κανονικά. Όμως, στη συσκευή δεν υπάρχει καμιά διαφορά! Παρόλο που γράφει ξεκάθαρα το 1.11.0000 και το 3.21.90 ... Τι άλλο πρέπει να κάνω;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα δοκιμή σε Windows XP γιατί πριν δοκίμαζα σε Vista, και όλα έγιναν κανονικά. Όμως, στη συσκευή δεν υπάρχει καμιά διαφορά! Παρόλο που γράφει ξεκάθαρα το 1.11.0000 και το 3.21.90 ... Τι άλλο πρέπει να κάνω;

εβαλες κ rom η μονο ξεκλειδωσες τη συσκευη?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εβαλες κ rom η μονο ξεκλειδωσες τη συσκευη?

 

Το 03.21.90 δεν είναι η ρομ; Ξεκλείδωσα τη συσκευή (κι έβγαλε το 1.11.0000) και έβαλα αυτό το αρχείο:

Artemis Radio 03.21.90

Date: 31-05-2008

Έκανα κάτι λάθος; Όπως και να έχει έψαξα για την παλιότερη ρομ που είχα κατεβάσει, και εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Λέγεται Artemis Touch 4.02 Full with 4 sided cube 4mb pagepool και είναι το radio 3.08.90.

Δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει το radio από τη rom, νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 03.21.90 δεν είναι η ρομ; Ξεκλείδωσα τη συσκευή (κι έβγαλε το 1.11.0000) και έβαλα αυτό το αρχείο:

Artemis Radio 03.21.90

Date: 31-05-2008

Έκανα κάτι λάθος; Όπως και να έχει έψαξα για την παλιότερη ρομ που είχα κατεβάσει, και εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Λέγεται Artemis Touch 4.02 Full with 4 sided cube 4mb pagepool και είναι το radio 3.08.90.

Δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει το radio από τη rom, νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα...

κ εγω λιγα ξερω...τωρα αρα εχεισ την touch 4.02 ?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει το radio από τη rom, νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα...

 

To Radio έχει να κάνει με την έκδοση του λογισμικού για τις επικοινωνίες. Δηλαδή με το πόσο καλό σήμα έχει η συσκευή, το wifi, το GPS κάτι που επηρεάζει ακόμα και την απόδοση της μπαταρίας. Παρόλο που δεν είναι άμεσα ορατή η παρουσία του... είναι εξίσου σημαντική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...