Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς ότι κλείνεις το Active Sync κ μετά ανοίγει μόνο του χωρίς να είναι συνδεμένο τότε συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Αλλά όχι αμέσως μετά το κλείσημο, ανοίγει αν αρχίσεις κ πειράζεις την συσκευή, δλδ ακόμα κ μετά από μισή ώρα θα θες να πάρεις ένα τηλέφωνο κ το Active Sync θα ανοίξει στο background.

Αν σε σένα την ώρα που το κλείνεις αυτό επιμένει να μένει ανοιχτό τότε μάλλον είναι κάποιο άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O panos (mastelos) xrhsimopoiei edw kai ligo kairo tp sunnysoft contacts (to esteile kai se emena).. pragmatika h nea version einai to kati allo thn foraw 4 hmeres twra kai einai ontos poli xrhstikh...to touchpal th diafora exei ?

 

Φίλε Minotavrs γεια σου,

Συγνώμη για το μπέρδεμα, αλλά όντως το Sunnysoft Contacts δεν έχει κάποια σχέση με το TouchPal. Απλώς, είχα στο μυαλό μου να ρωτήσω και το εξής (και γι'αυτό μπερδεύτηκα): Το CootekTouchPal, ένα πολύ ενδιαφέρον soft keyboard, γίνεται να το μετατρέψουμε να γράφει ελληνικούς χαρακτήρες? Αν ναι, τότε θα υπάρχει και μια ακόμη πολύ ενδιαφέρουσα λύση για σύνταξη ελληνικών στις cooked ROM (τις οποίες ακόμα δεν έχω δοκιμάσει αλλά που θα μου πάει). Και πάλι συγνώμη φίλε.:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό, απλά δεν είχα αξιωθεί να σας γράψω γι'αυτό ξανά. Πολλές φορές στη διάρκεια της μέρας και χωρίς φυσικά να είμαι συνδεδεμένος με το PC, διαπιστώνω πως τρέχει στο background το ActiveSync. Παρ'όλο που το κλείνω από τον task manager αυτό επιμένει να εμφανίζεται. Είχα γραψει λοιπόν στο παρελθόν για το πρόβλημα και κάποιος μου είχε απαντήσει: να προσέχω πως κάνω την αποσύνδεση του PPC από το PC μετά από κάθε Sync-ing. Παρ'όλη την προσοχή, αλλά και όλους τους διαφορετικούς τρόπους αποσύνδεσής του, δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα. Και βέβαια το ερώτημα που απορρέει, είναι εάν και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα (μήπως είναι εγγενές της συσκευής), ή είμαι ο μοναδικός?:X:worry:

 

Δεν είναι δικό σου πρόβλημα. Σε όλους έτσι ξεκινάει από μόνο του και οι διάφοροι task managers το αγνούν για να μην αποσυνδέεσαι ξαφνικά (όταν το κλείνεις) και χάσεις δεδομένα.

Κάπου είχα διαβάσει λύση με μια γραμμή στη registry που το διόρθωνε αλλά δεν θυμάμαι που.

Μην ανησυχείς πάντως.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό σου πρόβλημα. Σε όλους έτσι ξεκινάει από μόνο του και οι διάφοροι task managers το αγνούν για να μην αποσυνδέεσαι ξαφνικά (όταν το κλείνεις) και χάσεις δεδομένα.

Κάπου είχα διαβάσει λύση με μια γραμμή στη registry που το διόρθωνε αλλά δεν θυμάμαι που.

Μην ανησυχείς πάντως.

 

Κατάλαβα παιδιά. Απλώς σκέφτομαι, μήπως τρώει μνήμη (δε θα τρώει) που τρέχει στο background) χωρίς να χρειάζεται.:X

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Minotavrs γεια σου,

Συγνώμη για το μπέρδεμα, αλλά όντως το Sunnysoft Contacts δεν έχει κάποια σχέση με το TouchPal. Απλώς, είχα στο μυαλό μου να ρωτήσω και το εξής (και γι'αυτό μπερδεύτηκα): Το CootekTouchPal, ένα πολύ ενδιαφέρον soft keyboard, γίνεται να το μετατρέψουμε να γράφει ελληνικούς χαρακτήρες? Αν ναι, τότε θα υπάρχει και μια ακόμη πολύ ενδιαφέρουσα λύση για σύνταξη ελληνικών στις cooked ROM (τις οποίες ακόμα δεν έχω δοκιμάσει αλλά που θα μου πάει). Και πάλι συγνώμη φίλε.:O

Koita den to xerw gia an sou pw oute to exw doikimasei to touchpal alla to sunnysoft kanei oti kai to default contacts ths ACE ara giati na diilizoume ton konopa an yparxoimh lysh.. :):cool:

 

oso gia to activesync etsi menei mporeis na to kleineis me thn efarmogh oxios hibernate h closeapps h me to closeall

Link to comment
Share on other sites

... ara giati na diilizoume ton konopa an yparxoimh lysh.. :):cool:

 

Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς ότι καλύτερα να μείνουμε στης ACE (που είναι και build in), αντί της SunnySoft?

 

oso gia to activesync etsi menei mporeis na to kleineis me thn efarmogh oxios hibernate h closeapps h me to closeall

 

Ναι εντάξει, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Το κλείνω με τον task manager μου. Ευχαριστώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

το Sunnysoft Contacts αντικαθιστά πλήρως το ελληνικό αντίστοιχο πρόγραμμα για εύρεση των επαφών που εχει η ace στην ελληνική ρομ.

 

εμένα αυτό ήταν ενας σημαντικός λόγος στην καθημερινή χρήση για να εχω την ελληνική ρομ,με το Sunnysoft Contacts όμως εχω αυτο ακριβώς που θέλω,για να μπορώ να αλλάζω ρομ και να μην χάνω κάποιες ευκολίες που ειχα

η μόνη διαφορά είναι οτι ανοίγει μισό δευτερόλεπτο πιο αργά σε σχέση με το original.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

1.- http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=184678&highlight=HTC+Home αντι για το htc home

2.- το weatherpanel 2,4 (to 2,5 den moy doylepse)

3.- to BStatus 1,4 sta 273

 

ασχετο κανενα skin για το τηλ για να φυγει το απαραδεκτο πρασινο της htc ???

 

 

ευχαριστω.....:)

Link to comment
Share on other sites

Koita den to xerw gia an sou pw oute to exw doikimasei to touchpal alla to sunnysoft kanei oti kai to default contacts ths ACE ara giati na diilizoume ton konopa an yparxoimh lysh.. :):cool:

 

oso gia to activesync etsi menei mporeis na to kleineis me thn efarmogh oxios hibernate h closeapps h me to closeall

Δεν βλεπω να κλεινει με κανενα απο τα προγραμματα που λες. Συνεχιζει να τρεχει στο background.

 

Δυο ερωτησεις: τι ακριβως κανει το Esmertec jbed? Ποιος explorer για το internet ειναι καλυτερος?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω να παρω ενα bluetooth ακουστικο για το 3300 μου,τι μου προτεινετε;;;(να ειναι σχετικα μικρο σε μεγεθος και να μην υπαρχουν ασυμβατοτητες με το artemis)

Ευχαριστω.........

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να κλεινει με κανενα απο τα προγραμματα που λες. Συνεχιζει να τρεχει στο background.

 

Δυο ερωτησεις: τι ακριβως κανει το Esmertec jbed? Ποιος explorer για το internet ειναι καλυτερος?

 

αποκτας δυνατοτητες java sto ppc

εγω εχω και τον οπερα μινι εκτος το ΙΕ

οντως δεν κλεινει το activesync μονο με το htc-xbutton γινεται που εχω βαλει.

καπου ειδα μια εφαρμογη ενος χρηστη στο xda που κανει καλη δουλεια με το activesync αν τη βρω θα την ανεβασω

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό, απλά δεν είχα αξιωθεί να σας γράψω γι'αυτό ξανά. Πολλές φορές στη διάρκεια της μέρας και χωρίς φυσικά να είμαι συνδεδεμένος με το PC, διαπιστώνω πως τρέχει στο background το ActiveSync. Παρ'όλο που το κλείνω από τον task manager αυτό επιμένει να εμφανίζεται. Είχα γραψει λοιπόν στο παρελθόν για το πρόβλημα και κάποιος μου είχε απαντήσει: να προσέχω πως κάνω την αποσύνδεση του PPC από το PC μετά από κάθε Sync-ing. Παρ'όλη την προσοχή, αλλά και όλους τους διαφορετικούς τρόπους αποσύνδεσής του, δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα. Και βέβαια το ερώτημα που απορρέει, είναι εάν και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα (μήπως είναι εγγενές της συσκευής), ή είμαι ο μοναδικός?:X:worry:

file mou kai gw to eixa ayto to problhma alla den tou edwsa shmasia kai etsi den mporw na se boh8hsw... toulaxiston den eisai o monos...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Με το Soft Key γιατί δε δουλεύει η επιλογή New SMS? Σε σας, όποιος το δοκίμασε, δουλεύει κανονικά?

 

?? ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό, απλά δεν είχα αξιωθεί να σας γράψω γι'αυτό ξανά. Πολλές φορές στη διάρκεια της μέρας και χωρίς φυσικά να είμαι συνδεδεμένος με το PC, διαπιστώνω πως τρέχει στο background το ActiveSync. Παρ'όλο που το κλείνω από τον task manager αυτό επιμένει να εμφανίζεται. Είχα γραψει λοιπόν στο παρελθόν για το πρόβλημα και κάποιος μου είχε απαντήσει: να προσέχω πως κάνω την αποσύνδεση του PPC από το PC μετά από κάθε Sync-ing. Παρ'όλη την προσοχή, αλλά και όλους τους διαφορετικούς τρόπους αποσύνδεσής του, δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα. Και βέβαια το ερώτημα που απορρέει, είναι εάν και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα (μήπως είναι εγγενές της συσκευής), ή είμαι ο μοναδικός?:X:worry:

 

file mou kai gw to eixa ayto to problhma alla den tou edwsa shmasia kai etsi den mporw na se boh8hsw... toulaxiston den eisai o monos...

 

συγνώμη ρε παιδιά αλλα δεν ειχα καταλάβει γιατι μιλάτε

αυτο ειναι παλιό και εχει λυθεί πριν 2 χρονια αν εννοείται αυτο....

 

How can I stop Active Sync from always turning-on even when it is not connected to my PC?

 

Go to menu->add server source->write down any server address (fake)->complete procedure then menu->schedule->switch to manually (at the top of the list)

 

και τελος ;)

 

και κατι αλλο μπείτε εδω και κατεβάστεαυτο προγραμματακι το οποίο τρέχει στο pc και σταματά το activesync να κανει συγχρονισμούς

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι member στο xda forum κατέβασε αυτά:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=48082&d=1188035950

 

Τα ανέβασα για όσους ενδιαφέρονται. Είναι εδώ:

http://rapidshare.com/files/61302347/Themes2.zip.html

 

Screenshots

 

φιλε μου για το dial skin ελεγα !!! σε ευχαριστώ παντως

 

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ !!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς ότι καλύτερα να μείνουμε στης ACE (που είναι και build in), αντί της SunnySoft

oxi ths ACE ths Sunnysoft:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να κλεινει με κανενα απο τα προγραμματα που λες. Συνεχιζει να τρεχει στο background.

 

Δυο ερωτησεις: τι ακριβως κανει το Esmertec jbed? Ποιος explorer για το internet ειναι καλυτερος?

 

Me to closeall den sou kleinei :wacko: Opera einai o kaliteros...

Link to comment
Share on other sites

να χαιρετησω τους φιλους αρτεμακηδες...μετα απο καιρο και παλι στα λημερια τα καλα...

μια ερωτηση προς οσους εχουν βαλει τα wm6:

το προβλημα με το activesync υφισταται και στα 6?

γιατι στο 3600 που ειχα βαλει τα 6ρια δεν ξεκιναγε το active sync στα καλα καθουμενα.

επισης μπορουσες να διαλεξεις ηχο mp3 για τα sms απο την storage card μεσα απο την κλασικη επιλογη των windows,και οχι με εξωτερικο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

να χαιρετησω τους φιλους αρτεμακηδες...μετα απο καιρο και παλι στα λημερια τα καλα...

μια ερωτηση προς οσους εχουν βαλει τα wm6:

το προβλημα με το activesync υφισταται και στα 6?

γιατι στο 3600 που ειχα βαλει τα 6ρια δεν ξεκιναγε το active sync στα καλα καθουμενα.

επισης μπορουσες να διαλεξεις ηχο mp3 για τα sms απο την storage card μεσα απο την κλασικη επιλογη των windows,και οχι με εξωτερικο προγραμμα.

 

το πρόβλημα υπάρχει αλλα λύνεται δες στην προηγούμενη σελίδα

 

ναι μπορείς να διαλέξεις απο την κάρτα μνήμης mp3

 

δεν άντεξες την ταχύτητα και ξαναγύρισες:lol:?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

oxi ths ACE ths Sunnysoft:cool:

 

Λοιπόν, παρόλο που έγραψα στο προηγούμενο post μου για την εφαρμογή της ACE, ήθελα όμως την απάντησή σου, που με ικανοποίησε πολύ. Όντως αυτή η εφαρμογή είναι πολύ χρηστική και απ'ότι είδα που έγραψε ο Πάνος, λύνει και το θέμα ελληνικών στις άλλες ROM. :rolleyes: Όσον αφορά τώρα το TouchPal, δεν ξέρω αν το είδες και μόνος σου, αλλά είναι πολύ χρηστικό και καινοτομικό (αν έγραφε και ελληνικά).:ninja:

Φίλε Πάνο, τη λύση που γράφεις με τη δημιουργία κάποιου server και βάζοντάς το στο manual, μου την είχαν προτείνει και στο παρελθόν, αλλά από ότι είδα που τη δοκίμασα, δε δούλεψε (εκτός και δεν το έκανα σωστά).:confused: Ευχαριστώ και εσένα για την ανταπόκρισή σου και μάλλον θα δοκιμάσω την άλλη λύση να δω (αν και θέλω τον συγχρονισμό με το PC).:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα υπάρχει αλλα λύνεται δες στην προηγούμενη σελίδα

 

ναι μπορείς να διαλέξεις απο την κάρτα μνήμης mp3

 

δεν άντεξες την ταχύτητα και ξαναγύρισες:lol:?

 

δεν αντεξα τον ογκο το επιπλεον βαρος και την ελλειψη roller ball-mouse και αναμενω το polaris...

η αρτεμις παραμενει μεγαλη αγαπη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις τα GR WM6, πως πανε σερνοντε?

Λιγο πιο γρηγορα απο WM5, αρκετα πιο αργα απο τις διαφορες μαγειρεμενες.

Ανοιγμα φακελου windows 20 sec.

Γενικοτερα με τις original rom δεν βλεπω τοσο μεγαλες διαφορες μεταξυ 5 και 6.

Την 6 θα μπορουσαν καλυτερα να την ονομασουν WM5.1

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...