Jump to content

Wind GPRS: download εώs 1024kb


Mitsos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πούν σίγουρα αυτό που είπαν και σε εμένα... Ότι δεν υπάρχει κάποιο όριο στην υπηρεσία αυτή...

Πράγμα που ισχύει βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πράγμα που ισχύει βέβαια...

Και τότε γιατί οι συνδρομητέs δεν μπορούν να κατεβάσουν άνω των 1024ΚΒ? Εγώ πιστεύω πωs δεν είναι θέμα συσκευήs αλλά τηs ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά οδηγούμαστε στην παράνοια.

 

Λοιπόν να κάνω μια ερώτηση γιατί ή εγώ δεν καταλαβαίνω τι λετε ή εσείς δεν καταλαβαίνετε τι λέω... Όταν λέτε ότι δεν κατεβάζει αρχεία πάνω από 1ΜΒ τι από τα δύο εννοείτε:

1. δεν δέχεται να κατεβάσει αρχείο που είναι πάνω από 1ΜΒ (ή 300ΚΒ όπως ανέφερε κάποιος εδώ -δεν θυμάμαι τώρα ποιός) ή

2. αρχίζει να κατεβάζει το αρχείο και μόλις φτάνει στο 1ΜΒ σταματά τη διαδικασία;

 

Η σωστή απάντηση είναι το 1 :p ζητάω να κατεβάσω το αρχείο και μου πετάει εκείνο το ωραίο μηνυματάκι που έγραψα πιο πάνω!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή απάντηση είναι το 1 :p ζητάω να κατεβάσω το αρχείο και μου πετάει εκείνο το ωραίο μηνυματάκι που έγραψα πιο πάνω!

Αν βάλεις δηλαδή μικρότερο θα το κατεβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις δηλαδή μικρότερο θα το κατεβάσει;

Ναι, έχω κατεβάσει μικρότερα αρχεία...

Μόλις δοκίμασα να κάνω download ένα αρχείο jpg 1120 ΚΒ (γιατί σκέφτηκα ότι ίσως έχουν κλειδώσει το κατέβασμα μεγάλων ΜΡ3 ας πούμε) και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα σφάλματος...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω κατεβάσει μικρότερα αρχεία...

Μόλις δοκίμασα να κάνω download ένα αρχείο jpg 1120 ΚΒ (γιατί σκέφτηκα ότι ίσως έχουν κλειδώσει το κατέβασμα μεγάλων ΜΡ3 ας πούμε) και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα σφάλματος...

Όχι γενικά από την ίδια διεύθυνση μικρότερο αρχείο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι γενικά από την ίδια διεύθυνση μικρότερο αρχείο...

Ναι, κατεβάζω κανονικά τα μικρότερα αρχεία. Συγκεκριμένα από webspace που έχω στην Q. Εκεί ανέβασα και το αρχείο άνω του ενός ΜΒ και δεν έπαιζε...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατεβάζω κανονικά τα μικρότερα αρχεία. Συγκεκριμένα από webspace που έχω στην Q. Εκεί ανέβασα και το αρχείο άνω του ενός ΜΒ και δεν έπαιζε...

Μάλιστα... Τότε κάτι μας έχουν κάνει... Τώρα πια δεν νομίζω ότι μιλάμε για πρόβλημα... Θα μιλήσω με την εξυπηρέτηση το απόγευμα και σας ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Τότε κάτι μας έχουν κάνει... Τώρα πια δεν νομίζω ότι μιλάμε για πρόβλημα... Θα μιλήσω με την εξυπηρέτηση το απόγευμα και σας ενημερώσω...

Σιγά μην σου μιλήσουν 'καθαρά'...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην σου μιλήσουν 'καθαρά'...

Πας στοίχημα;

 

Breaking news από Εξυπηρέτηση πελατών...

Πήρα λοιπόν στο 1231 και τους ενημέρωσα για την κατάσταση. Ο άνθρωπος που έπεσα ήταν απόλυτα ενημερωμένος και ευγενέστατος (το λέω για μερικούς που ισχυρίζονται το αντίθετο :p )

Και ο συγκεκριμένος υπάλληλος αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα με την δική του Sony Ericsson συσκευή και μάλιστα ο ίδιος δεν μπορεί να κατεβάσει αρχεία πάνω από 300ΚΒ.

Μου εξήγησε λοιπόν ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει στις περισσότερες συσκευές και ότι είναι ΘΕΜΑ ΣΥΣΚΕΥΩΝ. Μου είπε ότι η συσκευή είναι αυτή που βάζει τον περιορισμό και ότι υπάρχει κάποια ρύθμιση για απεριόριστο downloading για την οποία ρύθμιση πρέπει να απευθυνθούμε στον κατασκευαστή.

Επίσης μου είπε πως υπάρχει περίπτωση να φταίνε τα wap sites καθώς το ίδιο το TIM Plus στα μουσικά κομμάτια τα οποία ξεπερνούν το 1ΜΒ (του ανέφερα εγώ ως παράδειγμα τα μουσικά κομμάτια) πιθανόν να επιτρέπει το download (δεν το έχει δοκιμάσει γι αυτό και δεν είναι σίγουρο).

Μπερδεμένη ιστορία. Πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν φταίει η ΤΙΜ ή καλύτερα, σίγουρα δεν βάζει περιορισμό στην υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόποs να επικοινωνήσω με την Sony Ericsson μέσω e-mail?και να μου απαντήσουν σίγουρα?Ξέρειs την διεύθiνση e-mail?

μπες στο site και θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Το απλό ενδεχόμενο να έχει ρυθμιστεί η θήρα 9401 να κόβει οποιαδήποτε συνεχόμενη ροή δεδομένων πάνω από 1024 KB σας έχει περάσει από το μυαλό?... :O
Link to comment
Share on other sites

Το απλό ενδεχόμενο να έχει ρυθμιστεί η θήρα 9401 να κόβει οποιαδήποτε συνεχόμενη ροή δεδομένων πάνω από 1024 KB σας έχει περάσει από το μυαλό?... :O

εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει και άλλες θύρες(UDP CL-9200,TCP without or with proxy-80 ή 8080) δε παίζει τίποτα από κατέβασμα.

Μπορούμε να πάρουμε τελικά μια ξεκάθαρη απάντηση,φταίει η ΤΙΜ ή όλες οι συσκευές μας;

Γιατί κάποιο configuration προφανώς χρειάζεται στα κέντρα τους. Ελέγχουν και στο ΤΙΜ+ τι συσκευή έχουμε αλλά ανεπιτυχώς όπως και στο MMSc τους.Τι κάνουν εκεί μέσα οι εργαζόμενοι δε ξέρω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει και άλλες θύρες(UDP CL-9200,TCP without or with proxy-80 ή 8080) δε παίζει τίποτα από κατέβασμα.

Μπορούμε να πάρουμε τελικά μια ξεκάθαρη απάντηση,φταίει η ΤΙΜ ή όλες οι συσκευές μας;

Γιατί κάποιο configuration προφανώς χρειάζεται στα κέντρα τους. Ελέγχουν και στο ΤΙΜ+ τι συσκευή έχουμε αλλά ανεπιτυχώς όπως και στο MMSc τους.Τι κάνουν εκεί μέσα οι εργαζόμενοι δε ξέρω...

Αν δεν είναι η θύρα, τότε είναι το APN [gwap.b-online.gr] που έχει ρυθμιστεί να κόβει οποιαδήποτε συνεχόμενη ροή δεδομένων πάνω από 1024 KB... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το απλό ενδεχόμενο να έχει ρυθμιστεί η θήρα 9401 να κόβει οποιαδήποτε συνεχόμενη ροή δεδομένων πάνω από 1024 KB σας έχει περάσει από το μυαλό?... :O

Δηλαδή? Πια είναι η θύρα? Εγώ έχω βάλει 9401. Παίζει ρόλο και αυτό???

 

ΕDIT: Ρύθμισα την θύρα στο 9201 και 8080 αλλά δεν μπαίνει στο wap καθόλου.Εσύ Δρομέα κατεβάζειs πάνω από 1ΜΒ?

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα κάνουμε αναφορά στην εταιρία. Εφόσον το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν μπορεί να βοηθήσει... Ξεκινάω τη διαδικασία εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα κάνουμε αναφορά στην εταιρία. Εφόσον το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν μπορεί να βοηθήσει... Ξεκινάω τη διαδικασία εγώ.

Δηλαδή τι ακριβώs θα κάνειs??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα κάτι στιs ρυθμίσειs wap στο κινητό μου αλλά δεν ξέρω αν έχει σημασία. Εκεί που λέει συμπίεση δεδομένων τι να επιλέξω?Ενεργό ή μη ενεργό?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα κάτι στιs ρυθμίσειs wap στο κινητό μου αλλά δεν ξέρω αν έχει σημασία. Εκεί που λέει συμπίεση δεδομένων τι να επιλέξω?Ενεργό ή μη ενεργό?

Να η λύση! Για πάτα μη ενεργό... και δες τι κάνει

Link to comment
Share on other sites

Να η λύση! Για πάτα μη ενεργό... και δες τι κάνει

Tο έβαλα και πάλι δεν κατεβάζει. Πριν 5 λεπτά έβαλα κάρτα sim τηs cosmote και κατέβασα κανονικά αρχείο 1,4ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

Tο έβαλα και πάλι δεν κατεβάζει. Πριν 5 λεπτά έβαλα κάρτα sim τηs cosmote και κατέβασα κανονικά αρχείο 1,4ΜΒ...

Καλά ασ'το θα το κοιτάξω εγώ... :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δεν κατεβάζει πάνω από 300ΚΒ και όχι 1ΜΒ!!

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Διότι το ίδιο αρχείο που έβαλα να κατεβάσω πριν περίπου ένα μήνα το οποίο κατέβηκε τότε, τώρα πια δεν κατεβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δεν κατεβάζει πάνω από 300ΚΒ και όχι 1ΜΒ!!

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Διότι το ίδιο αρχείο που έβαλα να κατεβάσω πριν περίπου ένα μήνα το οποίο κατέβηκε τότε, τώρα πια δεν κατεβαίνει...

Tι έλεγα εγώ? Πριν 2 μήνεs που κατέβασεs άνω από 1ΜΒ εγώ είχα το sagem που κατέβαζε εώs 309ΚΒ. Τώρα ποιόs φταίει η ΤΙΜ η τα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...