Jump to content

Η ειδοποίηση κλήσεων είναι εδώ!


peppermint
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ιστορίες που καταδεικνύουν πόσο "στο πόδι" γίνονται προφανώς τα σοβαρά πράγματα στην cosmOTE:

 

1) Χθες το απόγευμα, ώρα 17:01, και ενώ το τηλέφωνό μου ήταν ενεργοποιημένο και ακουμπισμένο ακίνητο σε τραπέζι, δέχομαι SMS το οποίο έγραφε "είχατε 1 κλήση από 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ, 157/12, 17:00". Ο συγκεκριμένος αριθμός που αναγραφόταν ανήκει στην κοπέλα μου, η οποία όμως... δεν μου είχε τηλεφωνήσει εκείνη την ώρα (!), ούτε καν 1 ή 2 ώρες νωρίτερα, όπως μου είπε αργότερα που τη ρώτησα. :eek:

 

2) Το βράδυ προσπάθησα να απενεργοποιήσω τον (προσφάτως αναβαθμισμένο, υποτίθεται) τηλεφωνητή μου μέσω του μενού της συσκευής, όπως κάνω χρόνια τώρα. Όμως, επειδή αυτό δεν ήταν δυνατό (για καμμία κατηγορία προώθησης), τηλεφώνησα στο CC και η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε μού είπε ότι "από αυτή τη στιγμή θα μπορείτε να απ/-ενεργοποιείτε τον τηλεφωνητή όπως πριν". Ξαναδοκιμάζω μετά από 5 λεπτά, αλλά τίποτε! Ξανακαλώ στο CC και μου λένε ότι "θέλει περίπου μισή ώρα" μέχρι να ενημερωθεί η αλλαγή που κάναμε". Έλα όμως που, ακόμα και σήμερα το πρωί, ο τηλεφωνητής εξακολουθούσε να είναι ενεργοποιημένος, ενώ αρνιόταν να απενεργοποιηθεί με οποιονδήποτε τρόπο. Νέο τηλεφώνημα στο CC, όπου μου είπαν το αμίμητο "ναι, βλέπουμε ότι λειτουργεί ο τηλεφωνητής σας, αλλά στο σύστημά μας δείχνει ότι έχει απενεργοποιηθεί από χθες το βράδυ που το πρωτοζητήσατε, οπότε θα προωθήσουμε το αίτημα στις τεχνικές υπηρεσίες και ελπίζουμε να το επιλύσουν εντός 24 ωρών"!!! :eek:

 

Δε φτάνει που κάναμε μαύρα μάτια μέχρι να δούμε την ειδοποίηση κλήσεων, είναι ανάγκη να τη θέτουν σε λειτουργία χωρίς να έχουν επιλύσει τις ασυμβατότητές της και τα άλλα bugs της; :mad:

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω απενεργοποιήσει το τηλεφωνητή και τα μηνύματα κλήσεων έρχονται στα δύο λεπτά...!! http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon12.gif
τώρα και με netmonitor
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IoanAth (16 Δεκ. 2003 , 13:13)

 

ε όχι και ταχύτατο! μην τρελαθούμε! κάνει τουλάχιστον 20 λεπτά από την ώρα που ανοίγεις το κινητό! (κέντρο Αθήνας)

 

 

koita ego meno dioniso k mou erxete mesa se 1-2 sec, otan einai kateilimeno.Den to exo dokimasei akoma eno einai kleisto.

 

na kano mia erotisi?

pos ginetai na apenergopoiiso tin eidopoiisi otan einai kateilimeno to kinito giati to vromo ericsson mou kollaei sinexeia...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dead Poet (16 Δεκ. 2003 , 14:05)

 

Δύο ιστορίες που καταδεικνύουν πόσο "στο πόδι" γίνονται προφανώς τα σοβαρά πράγματα στην cosmOTE:

 

1) Χθες το απόγευμα, ώρα 17:01, και ενώ το τηλέφωνό μου ήταν ενεργοποιημένο και ακουμπισμένο ακίνητο σε τραπέζι, δέχομαι SMS το οποίο έγραφε "είχατε 1 κλήση από 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ, 157/12, 17:00". Ο συγκεκριμένος αριθμός που αναγραφόταν ανήκει στην κοπέλα μου, η οποία όμως... δεν μου είχε τηλεφωνήσει εκείνη την ώρα (!), ούτε καν 1 ή 2 ώρες νωρίτερα, όπως μου είπε αργότερα που τη ρώτησα. :eek:

 

2) Το βράδυ προσπάθησα να απενεργοποιήσω τον (προσφάτως αναβαθμισμένο, υποτίθεται) τηλεφωνητή μου μέσω του μενού της συσκευής, όπως κάνω χρόνια τώρα. Όμως, επειδή αυτό δεν ήταν δυνατό (για καμμία κατηγορία προώθησης), τηλεφώνησα στο CC και η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε μού είπε ότι "από αυτή τη στιγμή θα μπορείτε να απ/-ενεργοποιείτε τον τηλεφωνητή όπως πριν". Ξαναδοκιμάζω μετά από 5 λεπτά, αλλά τίποτε! Ξανακαλώ στο CC και μου λένε ότι "θέλει περίπου μισή ώρα" μέχρι να ενημερωθεί η αλλαγή που κάναμε". Έλα όμως που, ακόμα και σήμερα το πρωί, ο τηλεφωνητής εξακολουθούσε να είναι ενεργοποιημένος, ενώ αρνιόταν να απενεργοποιηθεί με οποιονδήποτε τρόπο. Νέο τηλεφώνημα στο CC, όπου μου είπαν το αμίμητο "ναι, βλέπουμε ότι λειτουργεί ο τηλεφωνητής σας, αλλά στο σύστημά μας δείχνει ότι έχει απενεργοποιηθεί από χθες το βράδυ που το πρωτοζητήσατε, οπότε θα προωθήσουμε το αίτημα στις τεχνικές υπηρεσίες και ελπίζουμε να το επιλύσουν εντός 24 ωρών"!!! :eek:

 

Δε φτάνει που κάναμε μαύρα μάτια μέχρι να δούμε την ειδοποίηση κλήσεων, είναι ανάγκη να τη θέτουν σε λειτουργία χωρίς να έχουν επιλύσει τις ασυμβατότητές της και τα άλλα bugs της; :mad:

 

 

Loipon epidh kai egw eixa to sygkekrimeno problhma kai to CC den eiksere ti toy ginotan, soy protrinw na breis ena siemens kinhto kai na plhktrologiseis ##002# kai thn apostolh klhshs gia na apenergopoihthei o thlefwnhths soy! DOKIMASMENO!

Link to comment
Share on other sites

Se emena douleuei apsoga, parolo pou briskomai sto exwteriko me roaming.

 

To SMS hrthe merika molis deuterolepta afotou anoixa to kinhto.

 

Edeixne kai ton international arithmo mou me eixe kalesei, mono pou eleipe to + (dhladh anti gia +358... elege 358...)

 

br

Link to comment
Share on other sites

εμενα σταματισε να ερχετε! :(

Μαλλον ηταν test τα μηνυματα που μας ερχοντουσαν μεχρι στιγμης!!

 

αλλωστε στις 18 ξεκιναει επισημα :o

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, εμένα μου έρχεται σε λιγότερο Απο 1 λεπτό. (Καβάλα) Αλλά γιατί όταν κάνω απόριψη κλήσης να μου έρχεται στο καπάκι μύνημα ειδοποίησης??? Λίγο ενοχλητικό θα έλεγα... :mad:

HONDA

The Power Of Dreams

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

h prwth mou eidopoihsh einai gegonos..geiwsa kapoion apo apokrypsh enw to kinhto htan anoixto kai mou hrthe eidopoihsh:!:

zoume istorikes stigmes:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν λίγο κάποιος μου έκανε αναπάντητη και για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο μου ήρθε ειδοποίηση :!: :!:

 

Εκτός και αν είναι λογικό και εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι καλα.. :)

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epsilon_T (16 Δεκ. 2003 , 18:13)

 

Όλα καλά, εμένα μου έρχεται σε λιγότερο Απο 1 λεπτό. (Καβάλα) Αλλά γιατί όταν κάνω απόριψη κλήσης να μου έρχεται στο καπάκι μύνημα ειδοποίησης??? Λίγο ενοχλητικό θα έλεγα... :mad:

 

 

Ειναι επειδη εχεις ενεργοποιημενη την αναμονη κλησης. Δοκιμασε να την ακυρωσεις (#43#) και δες τι παιζει ξανα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

H sygkinhsh einai megalh gia olous tous syndromhtes ths 8ygatrikhs toy ote,tosos kairos perase,afou mas ebgalan thn pisth kai anoiksame tosa thread gia thn yphresia thn ebalan epitelous :mad:

 

Eytyxws mia xrhsimh yphresia kai apo th cosmote ;)

 

Den egine No1 me thn aksia ths eixe pisw ths enan kolosso den to ksexname ayto(koryfaia den einai epeidh exei polla problhmata se cosmokarta/whats up p.x bazeis karta kai mexri na sou bgaloune th fragh sms kanoun 100 wres) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos ( 1 Δεκ. 2003 , 16:45)

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Akoma den ginetai :) Pantws afou kalupsan k auto to keno,twra ola ok :D

 

file mitso den einai ola ok.gia mena etsi? giati perimeno edw kai kati xronia gia na exw 2 sim me to idio noumero xwris na douleuoun tautoxrona. apla h mia na einai sto kinito kai h allh sto stathero toy autokinhtou opos einai sth germania.kai xwris prostheto pagio etsi?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και την ώρα που βλέπετε, πήρα από το Cosmote μου το 1256. Επέλεξα πως έχω προσωπικό τηλεφωνητή, πως θέλω να τροποποιήσω την υπηρεσία ειδοποίησης, καθώς και πως δεν θέλω αυτός που με κάλεσε να ξέρει οτι θα ειδοποιηθώ. Ύστερα κάλεσα από το σταθερό μου το κινητό, αφού πρώτα το έκλεισα.

 

Άκουσα από το σταθερό το μήνυμα: H Κλήση σας προωθείται. Μετά από 30 secs ήρθε sms στο κινητό με το τηλέφωνο :):):):):)

 

Αν το άφηνα να προωθήσει την κλήση που θα πήγαινε; Στον τηλεφωνητή; και κάτι ακόμα. Χρέωσε από τη στιγμή που είπε η κλήση σας προωθείται;

 

Με γειά μας! :p

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (17 Δεκ. 2003 , 08:52)

 

Σήμερα και την ώρα που βλέπετε, πήρα από το Cosmote μου το 1256. Επέλεξα πως έχω προσωπικό τηλεφωνητή, πως θέλω να τροποποιήσω την υπηρεσία ειδοποίησης, καθώς και πως δεν θέλω αυτός που με κάλεσε να ξέρει οτι θα ειδοποιηθώ. Ύστερα κάλεσα από το σταθερό μου το κινητό, αφού πρώτα το έκλεισα.

 

Άκουσα από το σταθερό το μήνυμα: H Κλήση σας προωθείται. Μετά από 30 secs ήρθε sms στο κινητό με το τηλέφωνο :):):):):)

 

Αν το άφηνα να προωθήσει την κλήση που θα πήγαινε; Στον τηλεφωνητή; και κάτι ακόμα. Χρέωσε από τη στιγμή που είπε η κλήση σας προωθείται;

 

Με γειά μας! :p

 

Έχεις πάθει κι εσύ ακριβώς ό,τι κι εγώ, όπως το περιέγραψα στο σημείο (2) του προηγούμενου μηνύματός μου.

 

Με γεια την προχειρότητα και την τσαπατσουλιά τους! :mad:

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (16 Δεκ. 2003 , 13:53)

 

αυτο που λες ειναι η προωθηση προς τον τηλεφωνητη σου!

 

 

Μα...δεν έχω τηλεφωνητή... :wacko: :blink: :alien:

 

Μάλλον πρέπει απλώς να το συνηθίσω... :cry:

 

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η νέα υπηρεσία αλλά… 8)

 

 

Πήγα στο site της cote και με τις οδηγίες να αλλάξω τον κωδικό ασφαλείας 9999 σε έναν δικό μου. Πρώτο λάθος, το site έχει άλλα αντί άλλων οδηγίες (λάθος σειρές αριθμών). Έτσι δεν την γλύτωσα την άκουσα τη ηχογράφηση να δω τι θα πατήσω.

 

Δεύτερο! Πάω να αλλάξω το προσωπικό μου μήνυμα, Αϊ καλάααα.... οχι μόνο λάθος ήταν οι οδηγίες στο site (μάλλον αναφέρονται στον παλιό τηλεφωνητή) αλλά ότι και να έκανα δεν άλλαζε με τίποτα το μήνυμα. Αντί του μηνύματος μου άκουγα ένα διαρκές φύσημα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Sygnwmh paidia , egw giati pa oti kalesa to 1256 , ekana tis rythmiseis kai kalesa to kinhto mou enw htan kleisto , meta pou to anoiksa den elaba tipota????
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποιηση κλησεων χρεωνεται ή θα χρεωνεται?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KostasV (18 Δεκ. 2003 , 13:47)

 

Η ειδοποιηση κλησεων χρεωνεται ή θα χρεωνεται?

 

 

Einai entelws dwrean opws kai sthn VODA kai STET!

Link to comment
Share on other sites

Emena ola kyrille!!! Monh ths energopoih8hke mono elaba ena sms pou mou elege oti energopoieite 3erw gw kai apo ekei kai pera leitourgei kanonikotata!!!
Link to comment
Share on other sites

Nai-nai!!Kai ego thelo na matho!!!

Exo kinito 3510i kai prin apo merikes meres energopoiithike apo moni ths i prowthisi kliseon otan to kinito einai klisto h ektos diktioy...

I prowthisi ginotan se enan aritho pou thimize ton diko mou.

Ego apo lathos to apenergopoiisa...:(

Pisteuo oti auto einai to kolpo gia na exoume eidopoihsh klisewn...alla

den thimame ti noumero prepei na doso oste na to energopoihso...

any help?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όλα λειτουργούν άψογα απο χθές.

Κάλεσα το κινητό μου ενω ηταν κλειστό και την ώρα που έλεγε "η κλήση σας προωθείται" έκλεισα τη γραμμή.

Ανοίγοντας πάλι το κινητό μου ήλθε sms με τον αριθμό κλήσης του τηλεφώνου απο το οποίο καλούσα.

Επιχείρησα το ίδιο και κράτησα τη γραμμή ανοικτή ώστε να γίνει η προώθηση στον τηλεφωνητή.Στην περίπτωση αυτή ήλθε sms που έγραφε οτι υπήρχε φωνητικό μήνυμα στον τηλεφωνητή...

Αργησε η Cosmote αλλά τα κατάφερε νομίζω...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 γραμμες cosmote.Δε ριθμισα/πειραξα τιποτα.Τηλεφωνητη κ λοιπες προοθησεις δεν ειχα.Σημερα που τα ανοιξα πηρα κ στα 2 μυνηματα για τις χαμενες μου κλησεις.Μυνημα να με ειδοποιει για την υπηρεσια δε μου ρθε παντως.Οταν το χω κλειστο συνεχιζει να βγαζει το μυνημα οτι το χω πιθανον απενεργοποιημενο,και μου ρχετε η ειδοποιηση.Παρα πολυ ωραια :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...