Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά χαμός έγινε!!

Ειδικά στο τέλος

η "επική" μάχη

!

Μάλλον θα το ξαναδώ λίγο πιο βράδυ!!

Άνετα ξαναβλέπεται δεύτερη φορά, ακόμα και σήμερα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άνετα ξαναβλέπεται δεύτερη φορά, ακόμα και σήμερα! :happy:

 

Εννοείται ότι ξαναβλέπεται και δεύτερη φορά. Αυτό κάνω αυτή τη στιγμή. Και αύριο θα το δω και τρίτη με υπότιτλους μήπως και μου ξέφυγε τίποτα :)

 

Πάντως θα ήταν απίστευτα ενδιαφέρον

να δούμε την κατάληξη της "επικής μάχης" αφού και οι δύο πλέον έχουν την ιδιότητα της Κλαιρ

:)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως θα ήταν απίστευτα ενδιαφέρον

να δούμε την κατάληξη της "επικής μάχης" αφού και οι δύο πλέον έχουν την ιδιότητα της Κλαιρ

:)

 

Ποια

κατάληξη

?:lol:

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι,το πιο επικύνδυνο θα ήταν αν ο Syler σκότωνε τον Ασιάτη!Τότε θα ήταν πραγματικά άτρωτος!

Αλλά αυτό μου προξένησε μία απορία.Τί θα γινόταν αν μονομαχούσαν Peter-Syler και είχαν και οι 2 αυτήν την δύναμη?

 

btw

Δεν έδειξε καθόλου τον Linderman σε αυτό το επεισόδιο.Λέτε να τον σκότωσε ο Nathan ή ο Syler(ως Nathan)

?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Με την παρακολούθηση του 20ου επεισοδίου, μου προξενήθηκε μια απορία:

πράγματι άλλαξε κάτι ο Future Hiro γυρίζοντας πίσω και μιλώντας στον Peter? Τα πάντα ήταν όπως και πριν - όλοι πίστευαν ότι την έκρηξη την προξένησε ο Sylar, η Clair θεωρούνταν νεκρή (ο Future Hiro ίσως παραπλανήθηκε από το δημοσίευμα νομίζοντας ότι σκοτώθηκε η άτρωτη cheerleader - για αυτό μας δόθηκε έμφαση να το προσέξουμε). Μήπως τελικά η παρέμβασή του αυτή ήταν που τα προκάλεσε όλα;

Επίσης, μου φαίνονται πολύ λίγα 3 επεισόδια για να προλάβουν να μας εξηγήσουν όλες τις πτυχές των ηρώων (αν και το τελευταίο θα είναι διπλό σε διάρκεια), και να κλείσουν την ιστορία των τρέχοντων Heroes για φέτος (η καινούργια season δεν θα έχει νέους ήρωες και νέα ιστορία; )

 

ΥΓ.

Πολύ καθ*** ο Parkman του μέλλοντος :D

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι στις επόμενες σεζόν θα έχουμε καινούργια ιστορία και νέους ήρωες αλλά θα παραμείνουν και κάποιοι από τους παλιούς.Θα μπορούσαν λοιπόν να ΜΗΝ εξηγήσουν ένα-πραγματάκια για 2 λόγους.

1ον έτσι κι αλλιώς θα μπορούν να το κάνουν και αργότερα οπότε ποιος ο λόγος να τα συμπιέσουν...

2ον όλο και κάποια ερωτήματα θα πρέπει να αφήσουν για να υπάρχει μυστήριο αλλά και για το hangover του καλοκαιριού :D !

 

 

Y.Γ. Συμφωνώ!!!

Υ.Γ.2 Σόρρυ για το διπλό ποστ πιο πάνω.

Υ.Γ.3 Δεν έχει Υ.Γ.3...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Με την παρακολούθηση του 20ου επεισοδίου, μου προξενήθηκε μια απορία:

πράγματι άλλαξε κάτι ο Future Hiro γυρίζοντας πίσω και μιλώντας στον Peter? Τα πάντα ήταν όπως και πριν - όλοι πίστευαν ότι την έκρηξη την προξένησε ο Sylar, η Clair θεωρούνταν νεκρή (ο Future Hiro ίσως παραπλανήθηκε από το δημοσίευμα νομίζοντας ότι σκοτώθηκε η άτρωτη cheerleader - για αυτό μας δόθηκε έμφαση να το προσέξουμε). Μήπως τελικά η παρέμβασή του αυτή ήταν που τα προκάλεσε όλα;

Επίσης, μου φαίνονται πολύ λίγα 3 επεισόδια για να προλάβουν να μας εξηγήσουν όλες τις πτυχές των ηρώων (αν και το τελευταίο θα είναι διπλό σε διάρκεια), και να κλείσουν την ιστορία των τρέχοντων Heroes για φέτος (η καινούργια season δεν θα έχει νέους ήρωες και νέα ιστορία; )

 

ΥΓ.

Πολύ καθ*** ο Parkman του μέλλοντος :D

 

 

Οι περισσότεροι τουλάχιστον από τους ήρωες θα είναι και του χρόνου, μαζί με καινούργιους. (edit: @Totos, sorry απλά η σύνδεσή μου σέρνεται σήμερα...)

 

Ναι, η παρέμβαση του Future Hiro προκάλεσε όλες αυτές τις αλλαγές. Απλά εξηγήθηκε γιατί δεν το είχε καταλάβει: όλα έμοιαζαν ίδια, αλλά δεν ήταν. Πάντως, ακόμα και μετά από αυτό το επεισόδιο παραμένει δύσκολο να εξηγήσεις ακριβώς πώς δουλεύει όλο αυτό το σύστημα, παρόλο που καταλάβαμε πια αρκετά πράγματα!

 

Τι να κάνει κι ο Future Parkman; Για τον Sylar δούλευε...!:rolleyes:

 

 

ΥΓ:

Όσο για τον Linderman, αναφέρθηκε το Linderman act που ψηφίστηκε ένα χρόνο μετά την έκρηξη. Οπότε, όπως λες, μάλλον τον σκότωσε ο Syler ως Nathan (γιατί αποκλείεται ο ίδιος ο Nathan να το έκανε).

 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ο πραγματικός

Nathan τι να γίνεται? Αναφέρθηκε κάπου που είναι και δεν το'πιασα? :confused:

.

Όσο για την σύζηγο του Parkman,

σε κάποια φάση, πριν τσακώσει ο Parkman τον Bennet, τον ρωτάει αν έχει κανένά νέο από την Janice, και αυτός του δίνει μια ζωγραφιά μικρού παιδιού - προφανώς του παιδιού του Parkman και της Janice που έχει γεννηθεί πλέον.

 

Η Claire δεν φαινεται

πιο ώριμη και σέξυ με καστανόμαυρα μαλλιά? :love:

 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ο πραγματικός

Nathan τι να γίνεται? Αναφέρθηκε κάπου που είναι και δεν το'πιασα? :confused:

.

 

Κάνει παρέα με τους υπόλοιπους που 'έφαγε' ο Sylar :p

 

 

Επίσης, έχω μια (ακόμα) απορία:

 

Όταν ο Mohinder κρατούσε την πόρτα που χοροπηδούσε και από πίσω φαίνονταν μπλε και κόκκινα φώτα, οι αστυνομικοί με τον πολιορκητικό κριό συνέχιζαν να χτυπάνε; :lol: :lol: :lol: Και αν ναι, αν δηλαδή είναι και αυτός hero με υπερδυνάμεις ικανές να συγκρατήσουν μια πόρτα παρά τα ωστικά κύματα των συγκρούσεων φωτιάς/νερού και πολιορκητικού κριού, μπορούμε να υποθέσουμε ότι στο τέλος κέρδισε ο Mohinder? :D :D :p :p :p

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε.. και μας καταπλάκωσε!

:lol: :lol:

Απόψε θα κάτσω να το δώ και εγώ το 20ο επεισόδιο και θα διαβάσω και τις μαυρίλες σας !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το πραγματικό ερώτημα είναι

πότε σκοτώνει τον Nathan, o Sylar.

Γιατί αν το κάνει πριν τις εκλογές (και πριν την έκρηξη) τότε την έκατσε ο Peter...

Το ύποπτο ωστόσο είναι ότι 5 years later είναι ακόμα ο ίδιος πρόεδρος αρα ο Sylar ξαναψηφίστηκε!!! ?!!!!

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολλές απορίες γέννησε το 1x20!! :) Μ'αρέσει!!

 

Να πω κι εγώ τη δική μου;; Θα την πω :p

 

 

Πόσα χρόνια δουλεύει ο Parkman για τον Nathan-Syler? 5; 4 έστω; Είναι δυνατόν όλα αυτά τα χρόνια, με συχνές επαφές, φυσικές και τηλεφωνικές, να μην έχει ακούσει τις σκέψεις του Syler ώστε να καταλάβει ότι είναι ο Syler και όχι ο Nathan? Μου φαίνεται εντελώς άκυρο!! Εκτός κι αν ο Syler έχει καμιά περίεργη δύναμη ώστε να μην μπορούν άλλοι να διαβάσουν το μυαλό του... Που και αυτό να ίσχυε ο Parkman θα καταλάβαινε ότι τον εμπόδιζε και άρα θα τον υποπτευόταν!! Και η απορία συνεχίζεται και στην οικογένεια του Nathan!! Μάνα, αδερφός, δεν κατάλαβαν καμία αλλαγή στη συμπεριφορά τόσα χρόνια; Anyway, μου φαίνεται πολύ περίεργο ένας άνθρωπος να μπορεί να κρύβει την πραγματική του ταυτότητα τόσα χρόνια σε φίλους, συγγενείς και συνεργάτες, ειδικά όταν στους τελευταίους συγκαταλέγεται και ένας mind-reader.

 

 

Aυτά για την ώρα. Περιμένω feedback :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια δουλεύει ο Parkman για τον Nathan-Syler? 5; 4 έστω; Είναι δυνατόν όλα αυτά τα χρόνια, με συχνές επαφές, φυσικές και τηλεφωνικές, να μην έχει ακούσει τις σκέψεις του Syler ώστε να καταλάβει ότι είναι ο Syler και όχι ο Nathan? Μου φαίνεται εντελώς άκυρο!! Εκτός κι αν ο Syler έχει καμιά περίεργη δύναμη ώστε να μην μπορούν άλλοι να διαβάσουν το μυαλό του... Που και αυτό να ίσχυε ο Parkman θα καταλάβαινε ότι τον εμπόδιζε και άρα θα τον υποπτευόταν!! Και η απορία συνεχίζεται και στην οικογένεια του Nathan!! Μάνα, αδερφός, δεν κατάλαβαν καμία αλλαγή στη συμπεριφορά τόσα χρόνια; Anyway, μου φαίνεται πολύ περίεργο ένας άνθρωπος να μπορεί να κρύβει την πραγματική του ταυτότητα τόσα χρόνια σε φίλους, συγγενείς και συνεργάτες, ειδικά όταν στους τελευταίους συγκαταλέγεται και ένας mind-reader.

 

Σωστή απορία.

Ίσως να έχει να κάνει με το πώς λειτουργεί και η δύναμη της μεταμόρφωσης που πήρε από την Candice.

Ο Nathan πάντως πρέπει να σκοτώθηκε μετά την εκλογή του, και ίσως ένα χρόνο μετά, περίπου τότε που πέρασε το Linderman Act. (Δεν νομίζω ότι ο Sylar σκότωσε και τον Linderman και έπαιρνε και τη μορφή του, γιατί είπαμε, είναι υπερ-ηρωας, αλλά δεν θα ανέβαζε και παράσταση υποδυόμενος 100 ρόλους.) Άλλωστε ο Sylar λέει "όταν τον σκότωσα, ο Nathan είχε ήδη στραφεί εναντίον των δικών του" και ο Peter λέει "λες ψέματα".

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το πραγματικό ερώτημα είναι

πότε σκοτώνει τον Nathan, o Sylar.

Γιατί αν το κάνει πριν τις εκλογές (και πριν την έκρηξη) τότε την έκατσε ο Peter...

Το ύποπτο ωστόσο είναι ότι 5 years later είναι ακόμα ο ίδιος πρόεδρος αρα ο Sylar ξαναψηφίστηκε!!! ?!!!!

 

O Nathan

σκοτώνεται μετά την έκρηξη. Σύμφωνα με αυτά που ειπώθηκαν, ο Nathan προστάτευσε τον αδερφό του λέγοντας ότι την έκρηξη την προκάλεσε ο Sylar, κάτι που τσάτισε - προφανώς :D - το Sylar. Επίσης, οι τρέχουσες εκλογές είναι για δήμαρχος, όχι για πρόεδρος των ΗΠΑ. Προφανώς στα 5 αυτά χρόνια έγιναν εκλογές για πρόεδρο και τις κέρδισε - δεν το πήρε σερί όμως από τώρα.

 

 

Από ότι έχω καταλάβει πάντως και έτσι όπως τα παρουσιάζουν,

το μέλλον δεν μπορεί να αλλάξει, επομένως η έκρηξη είναι αναπόφευκτη. Υποψιάζομαι ότι ο Sylar ναι μεν δεν μπορεί να αναγεννηθεί, αλλά έχει σύμμαχο κάποιον που θέλει να γίνει η έκρηξη και που μπορεί να γιατρέψει, και αυτός είναι ο Linderman. Άρα, παρόλο που θα τον καρφώσει ο Hiro, πιθανότατα ο Linderman θα τον σώσει. Όλοι συγκεντρώνουν τα βλέμματά τους στον Sylar, όταν ο πραγματικός στόχος τους θα έπρεπε να είναι ο Peter.

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λέτε είναι.

 

προφανώς εκτός από το "σώστε τη μαζορέτα" , θα πρέπει να γίνει κ κάποια άλλη "αλλαγή" στο παρελθόν, καθώς το γεγονός αυτό απο μόνο του δεν απέτρεψε την βόμβα!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και εγω το επεισοδειο το μεσημερι και μπορω να πω πως ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης!

Αυτες οι δυναμεις του Sylar και του Peter πολυ γ@μ@τες.Ο ενας ειχε φωτια και ο αλλος νερο ή κατι τετοιο.Αυτη την ουλη που την κονομησε ο Peter αφου εχει τη δυναμη της αναγεννησης...?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Ο ενας ειχε φωτια και ο αλλος νερο ή κατι τετοιο.

 

 

o Sylar έχει freezing power.

Κάτι σαν Pyro VS Iceman θα γινόταν... :rolleyes:

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια :)

 

 

- Τι είχε η (τελευταία?) σελίδα του κόμικ που έδωσε ο Future Hiro στον Ando?

- Το κόμικ σαφέστατα προέβλεπε την επίσκεψη των Present Hiro & Ando στο μέλλον, και ο Future Hiro, από τη στιγμή που το είχε διαβάσει, θα το ήξερε. Άραγε, προέβλεπε και το θάνατο του Future Hiro? Και αν ναι, γιατί δεν έκανε κάτι να το αποτρέψει;

- Γιατί ο Sylar δεν ήθελε τη δύναμη του Hiro? Γιατί προτιμούσε να τον σκοτώσει; Με αυτήν κυριολεκτικά θα έκοβε και θα έραβε.

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια :)

 

 

- Τι είχε η (τελευταία?) σελίδα του κόμικ που έδωσε ο Future Hiro στον Ando?

- Το κόμικ σαφέστατα προέβλεπε την επίσκεψη των Present Hiro & Ando στο μέλλον, και ο Future Hiro, από τη στιγμή που το είχε διαβάσει, θα το ήξερε. Άραγε, προέβλεπε και το θάνατο του Future Hiro? Και αν ναι, γιατί δεν έκανε κάτι να το αποτρέψει;

- Γιατί ο Sylar δεν ήθελε τη δύναμη του Hiro? Γιατί προτιμούσε να τον σκοτώσει; Με αυτήν κυριολεκτικά θα έκοβε και θα έραβε.

 

Πως κατάλαβες ότι ο Σαιλερ δεν ήθελε την δύναμη του Hiro?:confused:

Link to comment
Share on other sites

http://www.tvshowsondvd.com/newsitem.cfm?NewsID=7257

 

The Complete First Season Region 1: 28 Αυγούστου 2007 - DVD/HD-DVD

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάλαβες ότι ο Σαιλερ δεν ήθελε την δύναμη του Hiro?:confused:

 

 

Δεν ξέρω αν ο sakis είχε αυτό στο μυαλό του, αλλά τώρα σκέφτηκα ότι αφού

ο Sylar/Nathan έδωσε ουσιαστικά εντολή να τον σκοτώσουν με την ένεση, αντί να τον μαζέψει ο ίδιος και να τον "περιποιηθεί", μάλλον δεν τον ενδιέφερε η δύναμή του...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ο sakis είχε αυτό στο μυαλό του, αλλά τώρα σκέφτηκα ότι αφού

ο Sylar/Nathan έδωσε ουσιαστικά εντολή να τον σκοτώσουν με την ένεση, αντί να τον μαζέψει ο ίδιος και να τον "περιποιηθεί", μάλλον δεν τον ενδιέφερε η δύναμή του...

Η ένεση δεν νομίζω να ήταν για να τον σκοτώσει. Μάλλον κάποιο αναισθητικό θα είχε μέσα. Έτσι εικάζω...

Αν είχε δηλητήριο δεν νομίζω να την κάρφωνε στον Αϊτινό ελαφρά την καρδία ο Μοχίντερ!!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...