Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως πολύ καλό επεισόδιο με unexpected ending.

Μου άρεσε πολύ ο Peter.. δείχνει πιο dark παρά αφελής όπως ξεκίνησε η σεζόν. ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ξερα

o ηλίθιος ο Isaac στα κουτουρού εντελώς πυροβολούσε; Τέτοια απελπισία πια; Καημένη Simone

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

 

όχι ρε παιδιά! :cry: όχι ρε παιδιά το μωρό με τα τρελά τα μάτια! γιατί ρε παιδιά μας φάγατε την Σιμόν! Τελικά ο Πίτερ έτσι όπως πάει θα αποδειχθεί ποιό ισχυρός κι απο τον Σάιλερ!

 

μακράν στο Top 5 των επεισοδίων του Heroes Μέχρι σήμερα! φανταστικό επεισόδιο!τρελά Unexpected απο την αρχή μέχρι το τέλος!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγω το Unexpected, και έχω να πω πως (και πάλι με εξαίρεση το storyline του Hiro) ήταν από τα καλύτερα - ακόμα και αν έλειπε η Ali Larter.

 

Επιτέλους ο Petrelli έδειξε οτι έχει και

πιο σκοτεινή πλευρά. Ιδιαίτερα στον τσακωμό του με τον Ιsaac ήταν πολύ καλή η "στροφή" στον χαρακτήρα

.

 

Quick Question: O Matt Parkman θα γίνει πατέρας ή μητέρα;; Γιατί σε κάθε επεισόδιο είναι όλο και πιο φουσκωμένος...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.Σαν μπούλης είναι.

Πάντως όλο λέτε για τον Hiro ότι είναι βαρετά αυτά που γίνονται και τέτοια.Εγώ λέω ότι δεν είναι βαρετά.Πόσο μάλλον από δω και μετά :P

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα τα storylines είναι balancαρισμένα.

Δηλαδή δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον συγκεκριμένο χαρακτήρα.

Και αυτό είναι καλό πιστεύω.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!! Τώρα άρχισα να βλέπω και εγώ την σειρά, στο πρώτο επισόδειο ξενέρωσα αλλά στην συνέχεια άλλαξαν τα πράγματα:D

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα τα έχω δει όλα, ελπίζω και τότε θα ξεκινήσω να διαβάζω τις σελίδες σας.(φόβος μην πέσω σε κανα σποιλερ):lol:

Τα λέμε απο εβδομάδα με μπόλικες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απίστευτο το τελευταίο!

Τώρα που έμαθε

ο peter να τις ελέγχει

είναι τέλειο.

Τρομερή αγωνία για το επόμενο!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!! Τώρα άρχισα να βλέπω και εγώ την σειρά, στο πρώτο επισόδειο ξενέρωσα αλλά στην συνέχεια άλλαξαν τα πράγματα:D

 

Και γω την ίδια αίσθηση είχα στα πρώτα 2 επεισόδεια, αλλά don't worry, it gets better. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ναι ένα απο τα Best του Season 1 το σημερινό επεισόδιο.....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πω πω!σας ζηλευω:cry: ...εχω δει μεχρι το 11 επεισοδιο..

αυτο που ο Peter βλεπει τον εαυτο του να ανατιναζεται:!:

 

 

δεν εχω χρονο αυτο τν καιρο και δεν εχω δει τα επομενα:( ...μεχρι 1x16 εχει φτασει?

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To release της FPN έχει 1-2 skips (απειροελάχιστα, αλλά υπάρχουν). Είναι όμως watchable άνετα.

 

Και τώρα στο ψητό... χε χε. Πάρα πολύ καλό επεισόδιο. Έχει αρχίσει sprint η σειρά και ελπίζω να μη σταματήσει σύντομα.

 

Θετικά:

 

 

- Διαφορετική δομή από τα υπόλοιπα επεισόδια. Δείχνει σχεδόν μόνο την ιστορία με το σπίτι του Bennet -όπου συμβαίνουν σημεία και τέρατα- και μαζί flashbacks από τη ζωή του/πως έγινε ό,τι έγινε.

- Απαντάει σχεδόν στο 80% των ερωτημάτων για τον Bennet, βάζει νέα connections -μπαίνει και ο πατέρας του Hiro και δένει με το story,

- δείχνει μια νέα mutant (αν και δε μαθαίνουμε τη δύναμη της)

- η πλοκή παίρνει νέα τροπή. No more Bennet? Τι θα γίνει με τον Parkman, τι με την Claire, τι ρόλο θα παίξει ο Haitian...!!

 

 

Στα αρνητικά (ε ας εχουμε λίγα και απο αυτά)

 

 

- Η σκηνή με τον ανεξέλεγκτο Radioactive man είναι λίγο παρατεταμένη και συμβαίνουν διάφορα "κουλά" (πχ ο Bennet θα έπρεπε να πάθει τρελή ζημιά, όπως και ο Parkman). Βέβαια για Heroes μιλάμε και ο πολύς ρεαλισμός θα έβλαπτε τη σειρά παρά θα την οφελούσε.

- Δεν κατάλαβα γιατί τον πυροβόλησαν με σφαίρες και όχι με υπνωτικά βελάκια (όπως πχ έκαναν με τον invisible και τον Petrelli)

 

 

 

Συνολικά όμως:

Καταπληκτικη δουλειά. Μπράβο στους δημιουργούς...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το καλύτερο επεισόδιο της Σαιζόν!!!!Απλά Must see...............

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε!

Όχι τόσο πάντως όσο θα περίμενα.Μου άρεσε που προχώρησε τόσο πολύ το στόρυ και μάθαμε τόσα αλλά ότι μάθαμε για ένα μόνο άτομο με ψιλοχάλασε.

Τώρα

δεν το έπιασα το κουλό τέλος.Γιατί να πεθάνει αυτός?Σε τί θα οφελήσει?Άμα είναι να τρέχουν και να κρύβονται η Κλαίαρ με τον μαύρο θα μπορούσε να είναι κι αυτός μαζί τους.Επίσης,ακόμα δεν σιγουρεύτικα για το τί ακριβώς τους έκαναν τελικά?Μόνο αυτό το πράγμα για να τους εντοπίζουν?

 

Αυτά για τώρα! :D

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Και το βραβείο "Ατάκα Της Χρονίας 2006-2007" πάει επάξια στο "Do as I think" που πέταξε

ο Bennet στον Matt

 

 

Κατά τα άλλα το επεισόδιο, αν και επικεντρωμένο σε ένα από τα storylines και μόνο, ήταν πολύ καλό...Άντε αγωνία μέχρι την άλλη βδομάδα πάλι για να δούμε τι απέγινε η

Simone, o Peter και ο Isaac

...

 

ΥΓ:

Δεν ξέρω πώς μου φάνηκε η φάση πατέρας Hiro-αφεντικό πατέρα Claire. Πολύ μοίρα παίζει και αρχίζει να μου θυμίζει τα κουφά του Παρα 5/Lost

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε!

Όχι τόσο πάντως όσο θα περίμενα.Μου άρεσε που προχώρησε τόσο πολύ το στόρυ και μάθαμε τόσα αλλά ότι μάθαμε για ένα μόνο άτομο με ψιλοχάλασε.

Τώρα

δεν το έπιασα το κουλό τέλος.Γιατί να πεθάνει αυτός?Σε τί θα οφελήσει?Άμα είναι να τρέχουν και να κρύβονται η Κλαίαρ με τον μαύρο θα μπορούσε να είναι κι αυτός μαζί τους.Επίσης,ακόμα δεν σιγουρεύτικα για το τί ακριβώς τους έκαναν τελικά?Μόνο αυτό το πράγμα για να τους εντοπίζουν?

 

Αυτά για τώρα! :D

Μα στο τέλος

δεν πεθαίνει ο Bennet απλά τον πυροβολεί ο Αϊτινός με προσοχή σε σημείο που δεν τραυματίζεται θανάσιμα εξάλλου ο ίδιος λέει πρόσεχε να πυροβολήσεις σε αυτό ακριβώς το σημείο γιατί ένα 1 εκατοστό πιο πάνω και αντίο,

αυτό το κάνει προφανώς

για να γλυτώσει την Claire απο την εταιρία χωρίς να φανεί ότι την άφησε να φύγει ίδιος

 

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως φοβερό το επεισόδιο. Πολύ δράση, πολύ σασπένς, πολύ συναισθηματικό και πολλά υποσχόμενο τέλος.

Άντε απο βδομάδα να δούμε και την εκρεμότητα με την αποστολή της Jessica (το ξεχάσατε όλοι???).

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αυτο ηταν το καλυτερο επεισοδιο μεχρι τωρα...αναρωτιεμαι αν θα μπορεσει η σειρα να το ξεπερασει ποτε το συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

Και το βραβείο "Ατάκα Της Χρονίας 2006-2007" πάει επάξια στο "Do as I think" που πέταξε

ο Bennet στον Matt

 

Διαφωνώ φίλε μου,το βραβείο "Ατάκα Της Χρονίας 2006-2007" παίρνει ο Mr.

Ted

για το φοβερό και ανεπανάληπτο:

 

Why are you thinking in Japanese?

:respect:

sakis :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αυτο ηταν το καλυτερο επεισοδιο μεχρι τωρα...αναρωτιεμαι αν θα μπορεσει η σειρα να το ξεπερασει ποτε το συγκεκριμενο

 

Διαφωνώ.

Καλύτερο ήταν το προηγούμενο.

Μου τη σπάει ο γυαλάκιας

καλύτερα να πέθαινε.

.

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...