Jump to content

Μουντομπάσκετ 2006: Η Ελλάδα δευτεραθλήτρια κόσμου!!!


achileas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη μου είναι πως η Αργεντινή θα νικήσει την Ισπανία γιατί απ' αυτά που έχω δει μέχρι τώρα και απ' τις δύο ομάδες η Αργεντινή μου φαίνεται πιο ολοκληρωμένη. Στα δικά μας τώρα, κρίμα που οι αγώνες είναι νωρίς και δεν μπορούμε να πανηγυρίσουμε όπως πέρσυ... :p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι αυτές οι ομάδες -οι καλύτερες του πρωταθλήματος- θα προσφέρουν πολύ καλά παιγνίδια και αυτό είναι διαφήμιση για το άθλημα.

 

Τώρα όσον αφορά το δικό μας το παγνίδι, ομάδες υποδεέστερες της δικής μας έχουν δυσκολέψει τις ΗΠΑ, και άρα θεωρώ πως μια νίκη επί των ΗΠΑ είναι μεν δύσκολη, δεν είναι ακατόρθωτη. Τουναντίον ΑΥΤΗ η Εθνική Ελλάδος έχει όλα τα προσόντα να κερδίσει την "Team USA"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η Λιθουανία υπέστη μία ακόμη ήττα από την Τουρκία,με 95-84.

 

Η απουσίες του Σισκάουσκας και,κυρίως,του Γιασικεβίτσιους αποσυντόνισαν την ομάδα.Επίσης ο Ματσιγιάουσκας δεν παίζει όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει κανενα προβλημα με το πως προσθετουν τους ποντους οι ιαπωνες? σημερα στον αγωνα γαλλια-γερμανια μια βολη των γερμανων ποτε δεν μπηκε στο σκορ..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει κανενα προβλημα με το πως προσθετουν τους ποντους οι ιαπωνες? σημερα στον αγωνα γαλλια-γερμανια μια βολη των γερμανων ποτε δεν μπηκε στο σκορ..

 

Ναι, άθλιοι είναι. Αφού στα τρίποντα συνήθως προσθέτουν 2 πόντους και τον ένα λίγο αργότερα, σαν να μην έχουν ξαναδεί μπάσκετ ποτέ (που δεν αποκλείεται). Συχνά επίσης προσθέτουν το καλάθι στην ομάδα που το δέχθηκε. Αλαλούμ... Με τόσα λάθη, λογικό είναι να ξεφύγει και κανένα στους πάγκους αν δεν έχουν το νού τους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο φαβορι Αργεντινη,δευτερη Αμερικη,τριτη Ελλαδα,τεταρτη Ισπανια.

Πιστευω οτι θα την κανουμε τη κηδεια μας.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

σορυ αλλα καλα να παθεις......! η Γαλλια δεν ειναι στο επιπεδο της Εθνικης μας.

 

 

 

 

αυτο συνηθως το λενε στο ποδοσφαιρο...!:p

 

katse na deis ti tha ginei aurio kai ela na mou peis.....:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τρομερο παιχνιδι Γαλλια-Γερμανια.

2 ποντους νικησαν οι Γαλλοι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο φαβορι Αργεντινη,δευτερη Αμερικη,τριτη Ελλαδα,τεταρτη Ισπανια.

Πιστευω οτι θα την κανουμε τη κηδεια μας.

 

Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξη...:luck:

Θεωρώ ότι έχουμε δυνάμεις!

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξη...:luck:

Θεωρώ ότι έχουμε δυνάμεις!

 

Οταν λεω οτι θα την κανουμε την κηδεια μας,εννοω οτι θα την κανουμε σε καποια ομαδα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

στοιχημα γινετε να παιξουμε 1 ομαδα?

 

Νομιζω οτι τωρα στην τελικη φαση γινεται να παιξεις μονο παιχνιδι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω οτι θα την κανουμε την κηδεια μας,εννοω οτι θα την κανουμε σε καποια ομαδα.

 

Α, οκ τότε. Ας την κάνουμε!

Σε 2 ακόμη παρακαλώ!!!:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

pantos paidia oti kai na ginei me tin ameriki(kai enoo tin periptosi na xasoume)i ethniki ellados exei paixei tromero basket ews tora.Eidika an xasoume me ligous pontous tote auto ine akomi pio simantiko...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

pantos paidia oti kai na ginei me tin ameriki(kai enoo tin periptosi na xasoume)i ethniki ellados exei paixei tromero basket ews tora.Eidika an xasoume me ligous pontous tote auto ine akomi pio simantiko...

 

Ναι ομως επιτελους πρεπει να κανουν το ενα βημα παραπανω.

Σε ολλες τις διοργανωσεις 4η ερχομαστε.

Μακαρι να μας διαψευσουν τα παιδια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Επίσης πιστεύω ευνοεί το γεγονός ότι παίζουμε με τις ΗΠΑ, αφού στα μάτια των Ελλήνων η εθνική είναι underdogs, το οποίο θα αφαιρέσει πίεση από τους διεθνείς και ίσως να δούμε και την υπέρβαση!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

(ASXETO)

Thn eidate tin tourkia ti oraia diafimizete sto mundobasket!?

;)

 

ayto 8a pei touristiki stiriksi xwras , akoma kai mesa stis bombistikes epi8eseis kourdon, i xwra diafimizete perisotero apo alles xwres pou to exoun perisoteri anagi ( px. ellada) kai pou aksizoun kai perisotero ....

 

plaka 8a exei , na to sikosoume kai apo pisw TURKEY WELCOMES YOU!

akoma kai stis fotografies tis anamnistikes pou 8a exoume mia zwi ayto 8a mas 8imizei , pws 8a eprepe na diafimizomaste,

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

underdog = outsider ;)

 

outsider i oxi omos....PAME MORI ELLADARAAAAA!!!!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

nin iper panton o agon..

oloi voithoun se auti ti megali maxi...deite!

 

http://www.sportnet.gr/cuban.asp

 

:lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

λιγες ωρες εμειναν..

για να δουμε..

 

Για την ακριβεια αλλες 7.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...