Jump to content

Καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;  

229 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;

    • Πελέ
    • Ντιέγκο Μαραντόνα
    • Γιόχαν Κρόιφ
    • Εουσέμπιο
    • Ζινεντίν Ζιντάν
    • Φραντς Μπεκενμπάουερ
    • Μπόμπι Τσάρλτον
    • Φέρεντς Πούσκας
    • Μισέλ Πλατινί
    • Άλλος.Αναφέρετε ποιος


Recommended Posts

Ναι αλλα ολοι συμφωνουμε πως το τωρινο επιπεδο ειναι σκαλες ανωτερο. Εκτος αυτου απο παλια υπηρχαν μεθοδοι ντοπινγκ...

ε?

τοτε επαιζαν ανοιχτο ποδοσφαιρο φιλε μου ο μαραντονα και πελε ουσιαστικα δημιουργησαν την σημερινη αμυνα (κλαδεμα δεν περναιε κανεις με μπαλα) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας είναι ο παιχταράς... Ronaldinho και ξερό ψωμί!!!!

Και θα εξηγήσω γιατί με μία ερώτηση:

Αν έπαιζαν σήμερα ποδόσφαιρο όλοι αυτοί που αναφέρονται (Πελέ, Μαραντόνα, Πλατινί κλπ.), απέναντι σε τόσο δυνατές άμυνες και γενικά σκληρότερο παιχνίδι πιστεύετε οτι θα έκαναν όσα έκαναν??

Εγώ δεν το νομίζω, γι'αυτό και ψηφίζω δαγκωτό τον Μάγο...!

Καμμία σχέση η εποχή του Πελέ με του Μαραντόνα. ο Μαραντόνα έπαιξε στις δυσκολώτερες άμυνες που υπήρξαν ποτέ. Εχει φάει την κλωτσιά της αρκούδας όσο κανείς άλλος. Ο Ροναλντίνιο δεν έχει περάσει στο ελλάχιστο τα κλωτσίδια του Μαραντόνα. Τότε η άμυνα στην Ιταλία λεγώταν κατενάτσιο εαν έχεις ακουστά. Κάτι που εδω και χρόνια έχει παύσει να υφίσταται στην Ιταλία. Οπότε, καλύτερα να ξέρουμε τι εστί ποδόσφαιρο και μετά να ανοίγουμε το στοματάκι μας.
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρε την χρυσή μπάλα για φέτος ο Ροναλντίνιο και δικαιωματικά.

Πάντως έχει μέλλον μπροστά του ακόμα για να φτάσει να συγκριθεί με Πελέ και Μαραντόνα..

 

Άρθρο

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, καλύτερα να ξέρουμε τι εστί ποδόσφαιρο και μετά να ανοίγουμε το στοματάκι μας.

 

Αυτή είναι η άποψη μου, αν σου δημιουργεί πρόβλημα... πρόβλημά σου!!

Αλλά δεν θα μου πείς εσύ ούτε τι εστί ποδόσφαιρο, ούτε πότε να ανοίγω το στοματάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε την χρυσή μπάλα για φέτος ο Ροναλντίνιο και δικαιωματικά.

Πάντως έχει μέλλον μπροστά του ακόμα για να φτάσει να συγκριθεί με Πελέ και Μαραντόνα..

 

Άρθρο

Ton Maradona ton kseperase. Den exei parei xrysh mpala :p

Link to comment
Share on other sites

Maradona gia ena profanestato logo:

O anthropos den itan apla xarismatikos.....MILOUSE tis mpalas, tinekane oti i8ele kai kanenas den mporouse na ton simazepsi....

Gia mena ine apolitos katharo oti INE O BEST OF THE BEST!

oson afora tous allous pistevo anastaltikos paragon ine oti o Diego stamatise to podosfero logo tis eksartisis tou apo ta narkotika.....afinontas etsi kaki entiposi!

Eno o Mr.PELE stamatise tin mpala otan itan sto apogio tis karieras tou.....afinontas tin kaliteri gefsi ston kosmo!

Gia afto den anagnorizete toso poli o Maradona eno itan poly kaliteros apo ton Pele

KATA TIN GNOMI MOU PANTA!

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον mouyias !!

μονο και μονο οτι δεν ειχε καν σωμα ποδοσφαιριστη..τα λεει ολα!!

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aναστόπουλος. Παίχτης ιδιαίτερα χαρισματικός, με τρομερή αίσθηση του γκολ, και ιδιαίτερος χαρακτήρας. Αγωνίστικε στο περίφημο Ιταλικό πρωτάθλημα την εποχή που επιτρεπόταν μόνο 2 ξένοι. Κάτι το οποίο σημαίνει πάρα πολλά. Αν λεγόταν Αναστίνιο θα μιλούσε γι αυτόν όλος ο κόσμος.

 

Μετά είναι ο Μαραντόνα και ο Καραπιάλης.

Δηλαδή πρέπει να αισθάνομαι τυχερός που επί Σκορβούτου έφερα αυτόν για προπονητή στον ΑΡΗ, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω εικόνα απο τους περισότερους που είναι για επιλογή..Πελέ και Μαραντόνα είναι σίγουρα τα μεγαλύτερα ονόματα αλλά δε νομίζω ότι απο κάποια στιγμιότυπα μπορώ να εκφέρω άποψη για το αν ο ένας ή ο άλλος ήταν καλύτερος.Σίγουρα ήταν και διαφορετικό το ποδόσφαιρο της εποχής του καθένα.Νομίζω σήμερα αυτό που κυριαρχεί είναι η πάση θυσία κατάκτηση του θετικού αποτελέσματος απο τις ομάδες άρα και οι άμυνες είναι πιο σκληρές απο ποτέ.Μ'αυτό το σκεπτικό ψηφίζω Ροναλντίνιο γιατί δίνει θέαμα και δίχνει ότι το ποδόσφαιρο μπορεί να είναι απλό όταν έχεις την ικανότητα να το κάνεις απλό.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αισθάνομαι τυχερός που επί Σκορβούτου έφερα αυτόν για προπονητή στον ΑΡΗ, σωστά;

:lol:

Για ποδοσφαιριστές μιλάμε. Η προπονητική είναι άλλο καπέλο. Πάντως ειναι σοβαρός και σαν προπονητής.:)

Link to comment
Share on other sites

ψηφισα τον maradona,απλα απαιχτος ο τυπος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών είναι ο Zizou. Μακράν ο πληρέστερος παίκτης που πάτησε το γρασίδι (σουτ δεξί&αριστερό, κεφαλιά, δύναμη, τεχνική καταρτιση, ταχύτητα κλπ, κλπ, κλπ). Ο τύπος έκανε απίστευτα πράγματα, με και χωρίς την μπάλα, κι έχει κατακτήσει και τα πάντα στην καριέρα του.

 

Ίσως ο Ronaldinho να μπορέσει να τον ξεπεράσει, αλλά έχει πολύ δρόμο μπροστά του (στο κάτω κάτω της γραφής είναι ακόμα μικρός σε ηλικία). Πάντως είναι ο πιο φαντεζί παίχτης απ' όλους (θαυμάστε!!!):

 

http://alumnos.elo.utfsm.cl/~claudiox/f2/ronaldinho.gif http://www.tampabays10.com/promotions/highschool/gallery/ronaldinho.gif http://members.home.nl/s.talakua/Ronaldinho-Skill+2.gif :blink:

 

Επίσης, φοβερός παίκτης ήταν και ο Roberto Baggio.

 

Pele, Maradona Cruyff, Platini κλπ δεν έχω δει, οπότε δεν θα εκφέρω άποψη :X .

 

Απο Ελλάδα δύο είναι οι παικταράδες: Καραπιάλης & Τζόλε

 

:cool:

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

άσχετο,αλλά έχει δεί κανείς το videaki του ronaldhinio με τα 3 δοκάρια?

είναι αληθινό αυτό ή μοντάζ??

Φυσικά. Ειναιδιαθεσιμο για download σε καλή ποιότητα από το site της nike. http://www.nikefootball.com

Και όπως παραδέχθηκε η ΝΙΚΕ ειναι ΚΑΡΑFAKE του κερατά.:)

 

Απο Ελλάδα δύο είναι οι παικταράδες: Καραπιάλης & Τζόλε

 

:cool:

 

Έτσι σε θέλω. Αν είχες προλάβει και Αναστόπουλο σίγουρα θα τον ανέφερες και αυτόν. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
άσχετο,αλλά έχει δεί κανείς το videaki του ronaldhinio με τα 3 δοκάρια?

είναι αληθινό αυτό ή μοντάζ??

 

Σιγά τον παίχτη!

Δεν μπορεί να βάλει γκόλ.

Σε άδειο τέρμα και την στέλνει 3 φορές δοκάρι!!! :p

Φυσικά και είναι fake...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Ειναιδιαθεσιμο για download σε καλή ποιότητα από το site της nike. http://www.nikefootball.com

Και όπως παραδέχθηκε η ΝΙΚΕ ειναι ΚΑΡΑFAKE του κερατά.:)

 

 

 

Έτσι σε θέλω. Αν είχες προλάβει και Αναστόπουλο σίγουρα θα τον ανέφερες και αυτόν. ;)

Ναι,ναι, ο mister penaldofsait.

Ενα ψαλιδάκι είχε κάνει, οχι απο σέντρα (εδώ σε θέλω) αλλα απο κοντινή πάσα κεφαλιά του Μητρό.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Maradona για ολα οσα εγραψε ο mouyias και προσθεσε ο DarthStergius ποιος αλλωστε μπορει να ξεχασει το "Χερι του Θεου" ή το απιστευτο μετεπειτα γκολ που ξεκινησε απο πριν τη σεντρα περασε ολη την ομαδα και τους το καρφωσε ετσι απλα...........

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ναι, ο mister penaldofsait.

Ενα ψαλιδάκι είχε κάνει, οχι απο σέντρα (εδώ σε θέλω) αλλα απο κοντινή πάσα κεφαλιά του Μητρό.

 

Tα ισοπέδωσες όλα.

Ο Αναστο ειναι ινδαλμα για λόγους που κανείς μη-γαυρος δεν μπορεί να καταλάβει. Οπότε δεν χρειάζεται να εξηγήσω.

Καθένας με τις απόψεις του:)

Link to comment
Share on other sites

Maradona για ολα οσα εγραψε ο mouyias και προσθεσε ο DarthStergius ποιος αλλωστε μπορει να ξεχασει το "Χερι του Θεου" ή το απιστευτο μετεπειτα γκολ που ξεκινησε απο πριν τη σεντρα περασε ολη την ομαδα και τους το καρφωσε ετσι απλα...........

Kata th gnomh moy einai paralogh h theopoihsh toy Maradona gia to...kalpiko goal poy eixe shmeiosei me to xeri ston teliko toy Mundial toy 1986.

Dhladh ti akrivos deixnei to parapano goal,ektos apo thn ypoylh fysh toy Argentinoy paikth;

Link to comment
Share on other sites

Οπα λυσσα το εκανες......:D :D ενταξει ενα ηταν καλπικο και το παραδεχτηκε και ο ιδιος και τα υπολοιπα δηλ καλπικα ηταν? εδω κανουμε Θεους κατι σουργ#λ@ του στυλ Κωνσταντινου, Οκκα και Γκεκα και μου βγαζεις αχρηστο τον Μαραντονα:wacko: :wacko: ???????

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Οπα λυσσα το εκανες......:D :D ενταξει ενα ηταν καλπικο και το παραδεχτηκε και ο ιδιος και τα υπολοιπα δηλ καλπικα ηταν? εδω κανουμε Θεους κατι σουργ#λ@ του στυλ Κωνσταντινου, Οκκα και Γκεκα και μου βγαζεις αχρηστο τον Μαραντονα:wacko: :wacko: ???????

Μα ο φίλος αναφέρθηκε στο κάλπικο γκολ του Μαραντόνα λες και ο Αργεντίνος σταρ έκανε κάποια μοναδική και θεική ενέργεια.

Δεν είπα πως ο Μαραντόνα ήταν άχρηστος.Απλά δεν είναι ορθή η θεοποίησή του για το συγκεκριμένο γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Kata th gnomh moy einai paralogh h theopoihsh toy Maradona gia to...kalpiko goal poy eixe shmeiosei me to xeri ston teliko toy Mundial toy 1986.

Dhladh ti akrivos deixnei to parapano goal,ektos apo thn ypoylh fysh toy Argentinoy paikth;

Καλά έκανε. Ειναι αλλωνών πρόβλημα (διαιτητών) να τηρηθεί ο κανονισμός.

Εξ'άλλου, εαν έκανε κάτι κακό, το έκανε με αγνή πρόθεση υπέρ της ομάδας, εν αντιθέση με το βρωμόξυλο που του έριχναν οι αμυντικοί και οι μέσσοι υπέρ της ομάδας τους και αυτοί, εις βάρος όμως ενός συναδέλφου τους αθλητή που αν μη τι άλλο θα έπρεπε να τον σέβωνται για την κλάση του.

Ειναι και θέμα σωματικής ακεραιότητας. Κάτι που υφίστατω. Πολλές φορές ήταν τραυματίας.:mad:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...