Jump to content

Καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;  

229 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;

    • Πελέ
    • Ντιέγκο Μαραντόνα
    • Γιόχαν Κρόιφ
    • Εουσέμπιο
    • Ζινεντίν Ζιντάν
    • Φραντς Μπεκενμπάουερ
    • Μπόμπι Τσάρλτον
    • Φέρεντς Πούσκας
    • Μισέλ Πλατινί
    • Άλλος.Αναφέρετε ποιος


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zidane γιατί τα είχε όλα και δεν τον χαρακτήριζαν άλλα πράγματα όπως το τρέξιμο με το κεφάλι να βλέπει αρχ***α,οι ασταμάτητες ντρίμπλες,η μαρμαρόσκονη,οι τραυματισμοί,η πουστιά,τα 2.000 γκολ σε αμερικάνικα κλαμπ,το απαρχαιωμένο ποδόσφαιρο,οι γκόμενες,τα τραβέλια στα παγκόσμια κύπελλα,η θέση του φορ που έχει μεγαλύτερη προβολή,.Αυτός ο άνθρωπος ξεχνούσε να κάνει λάθος και τον κυνήγαγε η μισή ομάδα σε κάθε παιχνίδι.Έ νας ημίθεος,πρότυπο για κάθε άντρα που θέλει να μάθει μπάλα.Χαίρομαι που αξιώθηκα να δω κάθε κίνηση του τα τελευταία 13 χρόνια.Με διαφορά το νούμερο 1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πελε φυσικα τι αλλο;ειπαμε καθαρος ποδοσφαιριστης για καθαρο ποδοσφαιρο ;)

δε χρειαζεται να ψαξεις την ιστορια γι'αυτον τον παικτη,μονο καποια βιντεο χρειαζεται να δεις για να πεις οτι τετοιος ποδοσφαιριστης δε ξαναβγαινει στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

μαραντονα σε αλλου τυπου ποδοσφαιρο απο το σημερινο των υπερανθρωπων..

 

Μονο που οπως εχει αποδειχθει υπηρξε και ο ιδιος κατα καιρους "υπερανθρωπος"...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου....αυτόν είδαμε, με αυτόν μεγαλώσαμε, με αυτόν παθιαστήκαμε... Ντιέγκο εσύ super star!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Zidane γιατί τα είχε όλα και δεν τον χαρακτήριζαν άλλα πράγματα όπως το τρέξιμο με το κεφάλι να βλέπει αρχ***α,οι ασταμάτητες ντρίμπλες,η μαρμαρόσκονη,οι τραυματισμοί,η πουστιά,τα 2.000 γκολ σε αμερικάνικα κλαμπ,το απαρχαιωμένο ποδόσφαιρο,οι γκόμενες,τα τραβέλια στα παγκόσμια κύπελλα,η θέση του φορ που έχει μεγαλύτερη προβολή,.Αυτός ο άνθρωπος ξεχνούσε να κάνει λάθος και τον κυνήγαγε η μισή ομάδα σε κάθε παιχνίδι.Έ νας ημίθεος,πρότυπο για κάθε άντρα που θέλει να μάθει μπάλα.Χαίρομαι που αξιώθηκα να δω κάθε κίνηση του τα τελευταία 13 χρόνια.Με διαφορά το νούμερο 1.

 

Afto einai file tsatsos.Ta eipes ola den xriazete na po kati perissotero gia ton zizou.

Link to comment
Share on other sites

Επισης George Best ηταν απο τους πολυ καλους... Αν δεν επινε, ξενυχτουσε, γυναικες κτλ. θα ηταν με διαφορα απο τους καλυτερους...

Γι αυτο επιλεγω Pele τα ειχε ολα απλα! :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Eγω αναρωτιεμαι αν ειναι σωστο να μιλησουμε για τον καλυτερο ποδοσφαιριστη ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

Λιγο ακυρο μου μοιαζει:X

Ο καθενας για την εποχη του

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

egw eimai mikros sxetika 23 opote apo osous exw dei live h apanthsh einai aplh

 

 

Giovanni Silva de Oliveira

 

magos kata kosmon:D

Το μυαλο μου εχω χασει

μια ζωη μαζι σου εχω περασει

εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα

σαν εσενα μαστουρα καμια...

8/2/81

Link to comment
Share on other sites

Στα 23 σου και δεν έχεις δει τον Zidane?:lol::lol::lol::lol:

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

mono gia 8rylo exw matia re su , de me pianeis...

Το μυαλο μου εχω χασει

μια ζωη μαζι σου εχω περασει

εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα

σαν εσενα μαστουρα καμια...

8/2/81

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο οσους εχω δει live παντως ψηφίζω καραπιάλη. Είναι και δικο μας παιδί. Αυτός είναι ο πρώτος μάγος στην Ελλάδα!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα George Best γιατι τα ειχε ολα:ηταν απιστευτος,χαρισματικος παιχτης με τεραστια καριερα αλλα και με ολες τις αδυναμιες που χαρακτηριζουν ενα ανθρωπο:γυναικες,ποτα,εξωγηπεδικη ζωη.Οπως κ ο Μαραντονα,ειναι τα απολυτα αυτοκαταστροφικα ειδωλα:ειχαν αυτο το εξωπραγματικο χαρισμα που τους δοθηκε αλλα ταυτοχρονα ηταν ανθρωποι με αδυναμιες που ποτε δεν εκρυψαν κ δεν φοβηθηκαν να κανουν οτι επιλογες(σωστες η λαθος)ηθελαν κ να ζησουν τη ζωη τους.Φανταστειτε τι καριερα θα ειχε κανει ο Best αν ειχε λιγο περισσοτερο μυαλο στο κεφαλι του...
Link to comment
Share on other sites

o pele htan o kaluteros me diafora! o marantona kammia sxesh me pele..katarxhn den uphrxoun kan tosa videos apo tin epoxh tou pele oso uparxoun yia marantona, ara den einai dikaia h anametrhsh ap oti vlepoume se videos. apo tous pio monternous psifizw ronaldinhio an kai einai mono yia mia thesi..episis fabregas yiati podosfairo den einai mono epithesi..o anthrwpos einai texniths!
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ζινταν for ever !! Και κεφαλιες,ετσι??? :lol::lol::lol:
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ψηφισει πελε,ομως θα ελεγα πως ενας ελληνας ηταν πολυ πιο πανω σαν ποδοσφαιριστης απο αυτους που ειναι στη λιστα,μιλαω για τον ΒΑΣΙΛΗ ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΗ οποιος τον εζησε η οποιος εχει παρακολουθησει βιντεο καταλαβαινει γιατι τον βαζω σε αξια πολυ πιο πανω απο αυτους που ειναι στη λιστα.....ο βασιλης επαιζε σε ελληνικη ομαδα δεν επαιζε ουτε σε ρεαλ ουτε σε μιλαν ουτε σε μπαγερν.
Link to comment
Share on other sites

Diego Maradona.Πηρε μονος του τη Ναπολι και ολη την εθνικη αργεντινης(η οποια αντε να ειχε με το ζορι 4 πολυ καλους παιχτες)και τις εφτασε στα ''ουρανια''.Και δεν ειχε και στο κατω κατω την τρελη φυσικη κατασταση.Απλα ειχε ταλεντο!κατι που λειπει σημερα απο πολλους.Επισης ο μαραντονα επαιζε σε περιοδο οπου υπηρχαν συστηματα και αμυντικες τακτικες γενικως.την περιοδο του πελε οι ανθρωποι δεν ηξεραν ουτε απο συστηματα ουτε απο αμυνα.ΟΧι ομως οτι ο πελε δεν ηταν παιχταρας.αλλα αν επαιζαν και οι δυο την ιδια περιοδο τοτε θα γινοταν πολυ ευκολα συγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Diego Maradona.Πηρε μονος του τη Ναπολι και ολη την εθνικη αργεντινης(η οποια αντε να ειχε με το ζορι 4 πολυ καλους παιχτες)και τις εφτασε στα ''ουρανια''.Και δεν ειχε και στο κατω κατω την τρελη φυσικη κατασταση.Απλα ειχε ταλεντο!κατι που λειπει σημερα απο πολλους.Επισης ο μαραντονα επαιζε σε περιοδο οπου υπηρχαν συστηματα και αμυντικες τακτικες γενικως.την περιοδο του πελε οι ανθρωποι δεν ηξεραν ουτε απο συστηματα ουτε απο αμυνα.ΟΧι ομως οτι ο πελε δεν ηταν παιχταρας.αλλα αν επαιζαν και οι δυο την ιδια περιοδο τοτε θα γινοταν πολυ ευκολα συγκριση.

 

δε λες ομως οτι ο κοντος επαιρνε κοκα με τη σεσουλα ενω ο πελε τιποτα.....;)

Link to comment
Share on other sites

Και που επαιρνε ναρκωτικα τι με ενδιαφερει?Την εκανε τη δουλεια του μεσα στο γηπεδο?δηλαδη τα ναρκωτικα ειναι το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...