Jump to content

Καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;  

229 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;

    • Πελέ
    • Ντιέγκο Μαραντόνα
    • Γιόχαν Κρόιφ
    • Εουσέμπιο
    • Ζινεντίν Ζιντάν
    • Φραντς Μπεκενμπάουερ
    • Μπόμπι Τσάρλτον
    • Φέρεντς Πούσκας
    • Μισέλ Πλατινί
    • Άλλος.Αναφέρετε ποιος


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

htrul18 said:
Δεν πιστεύεις πως αυτό είναι λογικό αφου ο Henry είναι επιθετικός ενώ ο Ronaldinho οχι; :rolleyes:

Elaxistoi epithetikoi ston kosmo exoyn idia h kalyterh eyxereia sto skorarisma apo o,ti o Ronaldinho.

 

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια ξεχασατε τον ενα, τον μοναδικο, τον Eric Cantona; Tον θρυλο της Manchester; Οσο για τον Ronaldinho στα περισσοτερα ηλεκτρονικα παιχνιδια τον εχει για second striker. Και για δειτε πως παιζει στην Barca, θα ελεγα καπου αναμεσα σε κεντροεπιθετικο και second striker, οπως ο Scholes στις δοξες του που εβαζε περισσοτερα γκολ απο τους επιθετικους στην EPL(αν και ο Scholes ηταν μεσος με δυνατο ποδι ενω ο Ronaldinho εχει το κατι παραπανω). Anw.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Ροναλντινιο αλλα και ο Rooney δεν παει πισω...

 

Να θεωρήσω αμέλεια που δεν υπάρχει το όνομα του Ribo από εμένα..

 

Giovanni Silva de Oliveira

 

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?????????????????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?????????????????

ελεος αυτο εχω να πω rivaldo και gio ειναι μακραν δυο απλοι παιχτες που ακομη και τωρα βαζουν γκολ και πολλα μαλιστα (o gio ) :)

ο ronnie δεν ειναι τυχαια ο καλυτερος παιχτης 3 χρονια τωρα ασχετα που ειναι all around επιθετικος παιζει παντου σκοραρει απο παντου ειναι τρελος εχει φαντασια ειναι βραζιλιανος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.diegomaradona.com/images/multimedia/fotos/seleccion/1979/30-10-00/01.jpg

 

Και ας τον γυρνανε στα 45 του σαν αρκουδα στη πλατεια του χωριου. Ηταν και παραμενει σε αξια ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης που εχει υπαρξει ποτε. +2 bonus απο μενα που ηταν Αργεντινος και που δεν διστασε να πει και να κανει πολλα. Το αντιθετο δλδ του πληκτικου,προβλεπουμενου "modern football" που βλεπουμε σημερα.

Για τα μειον.. ( - ) ..ας τα αφησουμε. Το καθετι εχει και το τιμημα του και τα αποτελεσματα φαινονται στα γεραματα του. Και δυστυχως οσο πιο πολυ ζησει ακομη τοσο θα σβηνει θρυλος του..

Link to comment
Share on other sites

Hdh nomizw oti o Ronaldinho einai o kalyteros.Alla meta to epomeno kalokairi pou 8a exei parei kai champions league kai ena pagosmio kypello ws to dekari ths brazilias 8a einai anamfisbhthta o kalyteros

O Ronaldinho exei poly dromo mprosta toy,oste na mporesei na theorhthei apo toys koryfaioys podosfairistes olon ton epoxon.Einai akoma molis 25 eton.

 

Endeiktika o Pele eixe skorarei perissotera apo 1000 termata sthn kariera toy,kataktontas parallhla treis fores to Pagkosmio Kypello.

Link to comment
Share on other sites

O Ronaldinho exei poly dromo mprosta toy,oste na mporesei na theorhthei apo toys koryfaioys podosfairistes olon ton epoxon.Einai akoma molis 25 eton.

 

Endeiktika o Pele eixe skorarei perissotera apo 1000 termata sthn kariera toy,kataktontas parallhla treis fores to Pagkosmio Kypello.

αλλες εποχες τοτε μην ξεχνας οτι ο πελε "εφερε" τους αμυντικους στην τωρινη τους κατασταση :p ενω το κουνελι παιζει γαμιοντας(συγνωμη )οτι υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Ο Marantona δεν ηταν απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης.Ειναι ενας θρυλος,μια ιδεα με πολλους συμβολισμους.Ο Marantona ειναι αργεντινος,αυτα το λεει ολα.Απο εκει και περα,George Best.Ελληνες..αν και γρια ο Χατζηπαναγης ειναι απλα ο καλυτερος.Ο δευτερος ελληνας ποδοσφαιριστης ηξερε ΠΟΛΥ λιγοτερη μπαλα απο τον Βασια.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ο Marantona δεν ηταν απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης.Ειναι ενας θρυλος,μια ιδεα με πολλους συμβολισμους.Ο Marantona ειναι αργεντινος,αυτα το λεει ολα.Απο εκει και περα,George Best.Ελληνες..αν και γρια ο Χατζηπαναγης ειναι απλα ο καλυτερος.Ο δευτερος ελληνας ποδοσφαιριστης ηξερε ΠΟΛΥ λιγοτερη μπαλα απο τον Βασια.

http://enoughs-enough.com/pic/drugs%20beetle.jpg :whistle: :whistle: :whistle:

να μια ιδεα που συμβολιζει ο μαραντονα :p

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?????????????????

Ναι ειμαι σοβαρος. Δεν ειπα πως ο Ronaldinho δεν ειναι κορυφαιος, ειναι και παρα ειναι. Αλλα ειπα να κοιταξετε και τον Rooney που ειναι 19 και κανει τις αντιπαλες αμυνες οτι θελει. Και δεν ειπα και κατι παραλογο για να μου πεις αν ειμαι σοβαρος και μαλιστα με κεφαλαια! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι σοβαρος. Δεν ειπα πως ο Ronaldinho δεν ειναι κορυφαιος, ειναι και παρα ειναι. Αλλα ειπα να κοιταξετε και τον Rooney που ειναι 19 και κανει τις αντιπαλες αμυνες οτι θελει. Και δεν ειπα και κατι παραλογο για να μου πεις αν ειμαι σοβαρος και μαλιστα με κεφαλαια! :)

 

 

ακριβώς όταν μιλάμε για best football player ever εννοούμε BEST

και best είναι, καλώς ή κακώς, ο Pele, ο Maradona και προσπαθεί να τους φτάσει ο Roni αλλα μόνο όταν ολοκλήρωσει την καρίερα του μπορει κανείς να πει τελικα τι έγινε!!! και για τον Ronaldo λέγανε διάφορα αλλα....

 

άλλο καλός και άλλο κάλλίτερος γιατι απο καλούς έχει πάρα πόλλούς.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι τι εχουμε στη δημοσκοπηση πχ. τον Zidane ή τον Platini και ακουω και καποια Geοrge Best, απο την στιγμη που δυο ειναι οι BEST. Αν ειναι ετσι να αφησουμε στην δημοσκοπηση τον Pele και τον Μαραντονα. Για τον Βest που ακουω, ναι ηταν ενα μεγαλο ταλεντο αλλα δεν τα καταφερε, το αλκοολ, οι γυναικες... Anw το point μου ειναι πως αφου μιλουμε για best football player ever και ειναι μεσα ο Ronnie, ο Rooney γιατι να μην μπει; Δεν θελω να το συνεχισουμε επειδη καταλαβα τι θελεις να πεις και απο μια οπτικη γωνια εχεις δικαιο. :)
Link to comment
Share on other sites

Εφυγε σημερα το μεσημερι ο μεγαλυτερος ευρωπαιος ποδοσφαιριστης.Μικρος.Οπως και τοτε που εγκατελειψε το ποδοσφαιρο.Καλο ταξιδι George Best...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν απέφυγε το μοιραίο ο Τζορτζ Μπεστ. Ο θρύλος του Βρετανικού ποδοσφαίρου και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άφησε την Παρασκευή την τελευταία του πνοή σε νοσοκομείο της Αγγλίας.

Ηταν άνθρωπος που λάτρευε τις καταχρήσεις. Την αγάπη του για το ποτό την πλήρωσε με τη ζωή του αφού ούτε μετά την επιτυχημένη μεταμόσχευση ήπατος μπόρεσε να βάλει τέρμα. Ηταν μόλις 59 χρονών.

 

O Mπεστ από τη στιγμή που σταμάτησε τη μεγάλη (σε ποιότητα και όχι σε χρόνο) καριέρα το είχε μεγάλα προβλήματα με την υγεία του. Το 2002 έφτασε ένα βήμα πριν από το τέλος αλλά η μεταμόσχευση στο συκώτι τον έσωσε.

 

Όμως ο «5ος Μπιτλ», παρατσούκλι που του "κόλλησαν" στη δεκαετία του 60’, δεν μπορούσε να περιορίσει τις αυτοκαταστροφικές του τάσεις. Συνέχισε να συχνάζει στις παμπ και να πίνει ενώ συχνά-πυκνά τα βρετανικά ταμπλόιντ δημοσίευαν ειδήσεις για καβγάδες του.

 

Την 1η Οκτωβρίου του 2005 εισήχθη στο νοσοκομείο London's Cromwell με συμπτώματα πνευμονικού οιδήματος και δεν μπόρεσε ποτέ να ανακάμψει. Αφησε την τελευταία του πνοή την Παρασκευή το μεσημέρι μετά από γενναία μάχη με το θάνατο. Ετσι και αλλιώς ήταν πάντα μεγάλος μαχητής μέσα και έξω από τα γήπεδα.

 

Πηγή:http://www.contra.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαραντόνα για μένα ειναι ο καλύτερος όλων των εποχών. Γρήγορος, έξυπνος,ηγέτης. Και κάτι συμαντικό. Δεν είχε καμμία σχέση με κατεστημένα τύπου... FIFA και εννοώ ανθρώπων της FIFA.

Πεθαινει ο George Best ήξερα, τώρα λέτε οτι πέθανε. Αιωνία η μνήμη σε εναν καταπληκτικό παίκτη θρύλο.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πω και εγω τη γνωμη.δεν θα μπορεσω να ειμαι αντικειμενικος αφου ειμαι κολλημενος.

για μενα ο καλυτερος παιχτης αυτη τη στιγμη ειναι ο raul(real madrid) και ακολουθει ο frank lampard.αν και ο πρωτος τα τελευταια 2 χρονια εχει πεσει(αν και ειναι ο πρωτος σκορερ ολων των εποχων στο champions league) σε αντιθεση με τον Αγγλο που τα 2 τελευταια χρονια οσο παει και ανεβαινει ,παντα θα ειναι και οι δυο στην καρδια μου.δεν μπορω τουλαχιστον προς το παρον να τους θεωρησω καλυτερους παιχτες ολων των εποχων.μακαρι σε μερικα χρονια να το καταφερω να το πω.

για μενα δεν υπαρχει ο καλυτερος.υπαρχουν πολυ καλοι.και το σημαντικοτερο τους περισσοτερους δεν μπορεις να τους συγκρινεις λογω διαφορετικων εποχων. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μενουν στις καρδιες μας και τα video μας ωστε να <<θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι>>.επισης για να μην ξεχνιομαστε μεσα σε αυτους που παιζουν για να θυμουνται οι π ..... οι καινουργιοι βρισκονται και o raul και ο lampard. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο παιχταράς... Ronaldinho και ξερό ψωμί!!!!

Και θα εξηγήσω γιατί με μία ερώτηση:

Αν έπαιζαν σήμερα ποδόσφαιρο όλοι αυτοί που αναφέρονται (Πελέ, Μαραντόνα, Πλατινί κλπ.), απέναντι σε τόσο δυνατές άμυνες και γενικά σκληρότερο παιχνίδι πιστεύετε οτι θα έκαναν όσα έκαναν??

Εγώ δεν το νομίζω, γι'αυτό και ψηφίζω δαγκωτό τον Μάγο...!

Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο παιχταράς... Ronaldinho και ξερό ψωμί!!!!

Και θα εξηγήσω γιατί με μία ερώτηση:

Αν έπαιζαν σήμερα ποδόσφαιρο όλοι αυτοί που αναφέρονται (Πελέ, Μαραντόνα, Πλατινί κλπ.), απέναντι σε τόσο δυνατές άμυνες και γενικά σκληρότερο παιχνίδι πιστεύετε οτι θα έκαναν όσα έκαναν??

Εγώ δεν το νομίζω, γι'αυτό και ψηφίζω δαγκωτό τον Μάγο...!

αυτο φιλε μου δεν το γνωριζεις.οι συνθηκες τοτε ηταν πολυ διαφορετικες.

οι (Πελέ, Μαραντόνα, Πλατινί κλπ) δεν επαιζαν στα ιδια γηπεδα ουτε ειχαν τα ιδια οργανα γυμναστικης ουτε τιποτα απο αυτα που υπαρχουν στο σημερινο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ολοι συμφωνουμε πως το τωρινο επιπεδο ειναι σκαλες ανωτερο. Εκτος αυτου απο παλια υπηρχαν μεθοδοι ντοπινγκ...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...