Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο αρκετο διαβασμα και επισκεψεις σε καποια καταστηματα λεω να καταληξω σε sony.

ειδα ομως οτι βγηκαν δυο νεα μοντελα και θελω να μου πειτε αν προτεινετε καποιο απο αυτα.

λοιπον ειμαι αναμεσα στα :

 

1) DSC-TX1

2) DSC-WX1

3) DSC-T90

 

για πειτε μου γνωμες γιατι εχω ριξει αρκετο διαβασμα σε συγκριτικα και ζαλιστικα :lol:

 

σκεφτομαμαι την T90 να την αποκλεισω μιας και τα αλλα δυο μοντελα ειναι εντελως καινουργια.

η tx1 ειναι αφης ενω η wx1 δεν ειναι αφης. η wx1 εχει καλυτερο ευρυγωνιο αλλα η tx1 ειναι καπως πιο λεπτη. η wx1 εχει πιο καλη αυτονομια (350 εναντι 250 φωτογραφιων) γιατι εχει οθονη 2,7 ενω η tx1 εχει 3.0.

γενικα δεν εχουν πολλες διαφορες αυτες οι δυο αλλα απο τα χαρακτηριστικα τους εχω την εντυπωση οτι η wx1 εχει μια ελαχιστη υπεροχη.

ριξτε μια βοηθεια κι'εσεις.

thanks again :))))

 

Μάλλον δεν τα διάβασες καλά! :rolleyes:

Αν θες compact μηχανή μην κοιτάζεις καθόλου τις sony. Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει η ποιότητα των φωτογραφιών και κοιτάς μόνο την εμφάνιση.

Αν θέλεις ποιότητα κοίτα προς fuji και panasonic. Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του θέματος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον δεν τα διάβασες καλά! :rolleyes:

Αν θες compact μηχανή μην κοιτάζεις καθόλου τις sony. Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει η ποιότητα των φωτογραφιών και κοιτάς μόνο την εμφάνιση.

Αν θέλεις ποιότητα κοίτα προς fuji και panasonic. Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του θέματος..

εχεις δικιο φιλε μου γι'αυτα που μου λες. βασικα εκατσα και διαβασα τις τελευταιες 20 σελιδες και το διαβασα οτι για τις sony δεν τις συνισταται.

δεν εχω καποιο κολλημα με την sony αλλα ουτε και γενικα με ονοματα και εταιρειες.

θελω να αγορασω μια compact που να αξιζει τα χρηματα που θα δωσω.

και επειδη δεν βαζω οριο χρηματικο ειπα να παρω και κατι που να ειναι ομορφο και κομψο και μικρο.

γι'αυτο κολλησα με την sony.

 

μολις πριν λιγο μηλισα με καποιον υπευθυνο στο καταστημα κaterelos και του ειπα για τις παραπανω sony, του ειπα για την Lumix DMC-TZ 7 που προτεινετε εσεις εδω και μου ειπε οτι να μην παρω sony και οτι η Lumix DMC-TZ 7 ειναι πολυ καλη και να την παρω.

τον ρωτησα αν υπαρχει κατι σε πολυ καλο και σχετικα λεπτο και μου ειπε επισης οτι εχουν προσφορα την Samsung WB 550 με 8gb καρτουλα και θηκη και μου ειπε οτι ειναι και αυτη επισης πολυ καλη και ειναι πιο λεπτη απο την TZ7.

 

αυτην εδω μου προτεινε : http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=9188

 

πως την βλεπεις αυτη την samsung ?

 

εχεις να μου προτεινεις καποια πολυ καλη (ανεξαρτητου κοστους) που να ειναι κομψη και λεπτη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις διαστάσεις.. δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Δες το παρακάτω.. έχω προσθέσει την F60 η οποία είναι οι πιο φθηνή από όλες αυτές κι όμως έχει καλύτερα αποτελέσματα. Πρόσθεσα την F200 που είναι η καλύτερη απ' όλες αυτές.. και την F70 που έχει 10χ zoom αν σε ενδιαφέρει! Τα χώρισα με παύλες γιατί δεν έπαιρνε κενά..

 

 

Μοντέλο_______________Διαστάσεις______Βάρος____Αισθτήρας/Pixels

Sony DSC-TX___________93.8 X 58.2 X 16.5__119g___1/2.4___10mp

Sony DSC-WX1_________90.5 X 51.8 X 19.8__120g___1/2.4___10mp

Sony DSC-T90__________90 93 x 57 x 15_____151g___1/2.3___12.1mp

 

Samsung WB 550______105 x 61 x 37_______219 g___1/2.33__12.1mp

 

Panasonic DMC-TZ 7____103.3 x 59.6 x 32.8__206 g___1/2.33__10.1mp

 

FinePix F60fd__________92.5 x 59.2 x 22.9___163 g___1/1.6___12mp

FinePix F70 EXR________99.3 x 58.9 x 22.7___180 g___1/2_____10mp

FinePix F200 EXR_______97.7 x 58.9 x 23.4___175 g___1/1.6____12mp

 

-Η samsung είναι σχετικά η πιο μεγάλη και βαριά. Οι sony είναι κυρίως πιο λεπτές..

-Από αισθητήρα τον μεγαλύτερο τον έχουν η F60 και η F200. Το να βάζεις 10 mp σε ένα μεγαλύτερο αισθητήρα όπως αυτόν της F70 που είναι 1/2 είναι πολύ καλύτερα από το να έχεις 10 mp σε αισθητήρα 1/2.33 και 1/2.4 και η διαφορά εδώ είναι μεγάλη. Πόσο μάλλον 1/1.6 έναντι 1/2.4. Φυσικά παίζει ρόλο και ο τύπος του αισθητήρα. Οι αισθητήρες "Super CCD EXR" που έχουν οι 2 τελευταίες fuji αποδίδουν πολύ καλά!

 

Βάλε σε προτεραιότητα τί θέλεις περισσότερο από μία μηχανή (ποιότητα φωτογραφιών, διαστάσεις, εμφάνιση, ζουμ, βίντεο κλπ) ώστε να καταλήξεις στην κατάλληλη!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.. και γενικώς όποιον άλλον ενδιαφέρεται για μία compact μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

...

εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη καλυτερη απο αυτες τις δυο ?

θα προτιμουσες την panasonic μιας και ειναι αδιαβροχη και αντικραδασμικη η θα προτιμουσες την μικρη και κομψη sony ?

...

 

Θα προτιμούσα όποια δοκίμαζα και με κάλυπτε περισσότερο σε αυτό που ζητούσα.

Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις (Απ΄ότι κατάλαβα σε ενδιαφέρει αρκετά η εμφάνιση της μηχανής. ), στο θέμα φωτογραφία δηλαδή, δε σκοπεύεις να ψαχτείς με ρυθμίσεις, iso κ.λ.π. όλες οι μηχανές από αυτές που έγραψες και αυτές που προσέθεσε ο navi55, θα σε καλύψουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ψηφιακη φωτογραφικη της olympus fe310 η οποια μου παρουσιαζει το εξις προβλημα, ενω βαζω φορτισμενες μπαταριες ή καινουριες μου βγαζει battery empty μετα απο ελαχιστη χρηση.την ειχα αγορασει απο e-shop και θελω να μαθω αν μπορω να τη παω ο ιδιος σε καποιο επισημο service της olympus στη θεσσαλονικη (αν υπαρχει).αν δεν υπαρχει και τη παω στο e-shop τη στελνουν αυτοι? υπαρχει καποιος αλλος τροπος? επισης αν καποιος εχει ασχοληθει με το service Της συγκεκριμενης εταιρειας ας γραψει την εμπειρια του.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας:) πριν 2 μηνες περιπου αγορασα την 450d... πηγα ταξιδι στο εξωτερικο και ομολογω οτι μου καλυψε ολες τις απαιτησεις... αφου γυρισα, όταν πηγα να βγαλω ενα καρε, καταλαβα οτι με την αυτοματη εστιαση δεν εβγαζε. ανετρεξα στο βιβλιαρακι, διαβασα τις περιπτωσεις που η αυτοματη δε μπορει να λειτουργησει, ομως ιδια σημεια που μου εβγαζε αρχικα, τωρα αδυνατει. η ληψη γινεται μονο με τη χειροκινητη εστιαση, η οποια αλλα σημεια τα εμφανιζει θολα και αλλα οχι. καμια λυση-προταση?:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ψηφιακη φωτογραφικη της olympus fe310 η οποια μου παρουσιαζει το εξις προβλημα, ενω βαζω φορτισμενες μπαταριες ή καινουριες μου βγαζει battery empty μετα απο ελαχιστη χρηση.την ειχα αγορασει απο e-shop και θελω να μαθω αν μπορω να τη παω ο ιδιος σε καποιο επισημο service της olympus στη θεσσαλονικη (αν υπαρχει).αν δεν υπαρχει και τη παω στο e-shop τη στελνουν αυτοι? υπαρχει καποιος αλλος τροπος? επισης αν καποιος εχει ασχοληθει με το service Της συγκεκριμενης εταιρειας ας γραψει την εμπειρια του.

 

Μήπως φταίει ο φορτιστής?

Αν είναι μέσα στην εγγύηση, πήγαινέ την στο e-shop.. θα την στείλουν να την ελέγξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ο φορτιστής?

Αν είναι μέσα στην εγγύηση, πήγαινέ την στο e-shop.. θα την στείλουν να την ελέγξουν.

 

ο φορτιστης δεν ειναι σιγουρα.διαβασα και καπου αλλου οτι ειναι συγκεκριμενο προβλημα σε ορισμενες μηχανες.το θεμα μου ειναι αν το παω e- shop μη μπλεξω και κανουν κανα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 προϊόντα έχω επιστρέψει στο e-shop. Το ένα είχε πρόβλημα από την αρχή και το άλλο παρουσίασε πρόβλημα μετά από ~4 μήνες. Επειδή δεν μπορούσαν να τα φτιάξουν και έτυχε και στις 2 περιπτώσεις να μην έχουν εκείνη την περίοδο τα ίδια προϊόντα ώστε να μου τα αντικαταστήσουν.. τελικά μου πίστωσαν τα χρήματα! Όλα αυτά μέσα σε μία βδομάδα περίπου. Βέβαια έπαιρνα τηλ να δω τί γίνεται, γιατί άμα τους αφήνεις ξεχνιούνται :p
Link to comment
Share on other sites

Hello και από εμένα,

 

Είμαι ανάμεσα στις εξής φωτογραφικές μηχανές για αγορά:

 

Kodak Easyshare Z980

Canon PowerShot SX20 IS

Panasonic Lumix DMC-FZ38

 

Ποια θα μου συνιστούσατε? Και εάν όχι από αυτές, εσείς ποια πιστεύετε ότι έχει υψηλές αποδόσεις???

 

Τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

μετα απο πολυ ψαξιμο και πολυ διαβασμα σε χαρακτηριστικα κ.τ.λ αποφασισα να αγορασω μια ψηφιακη compact.

το διλημα μου ειναι αν πρεπει να παρω αδιαβροχη η οχι.

αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να τραβαει βιντεο high definition 1280 χ 720 στα 30 fps και να εχει οσο γινεται καλυτερη μπαταρια, να εχει καλο φακο και να μην ειναι και πολυ μεγαλη σε μεγεθος.

http://www.imageshack.gr/files/bk3r01pd8frcn5iwx62r.jpg ------------------------- http://www.imageshack.gr/files/m930fc3wmblq76hs3zib.jpg

εγω φιλε αγορασα την pentax optio w80 φανταστικο μηχανακι αν θες ριξτου μια ματια παρακατω σου βαζω μερικα χαρακτηριστηκα για παραπανω λεπτομεριες μπορεις να δεις εδω http://www.skroutz.gr/s/85919/Pentax-Optio-W80.html?keyphrase=OPTIO+W80

 

Σχεδιασμένη για τα δύσκολα!

Η νέα Pentax Optio W80 είναι μια απαιτητική ψηφιακή μηχανή για άφοβη υποβρύχια φωτογράφηση, με εντυπωσιακή αντοχή στα κτυπήματα και αυξημένη αξιοπιστία κάτω από αντίξοες συνθήκες.

 

Η ειδική στεγανοποίηση της Optio W80 παρέχει πλήρη αδιαβροχοποίηση (δείκτης JIS 8) με δυνατότητα παραμονής κάτω από το νερό ως και 2 ώρες σε βάθος 5 μέτρων, αντοχή σε σκόνη ή λάσπη (JIS 5), και αντοχή στο κρύο (έως και -10C) για απροβλημάτιστη φωτογράφηση ανεξάρτητα από τις συνθήκες.

Επιπλέον, η ειδική ενίσχυση απορρόφησης κρούσεων πάνω στο σώμα αλλά και στο εσωτερικό της Optio W80 εξασφαλίζουν αντοχή στα κτυπήματα ακόμα και σε πτώση από ύψος 1 μέτρου, αυξάνοντας την αξιοπιστία της σε σκληρή χρήση.

 

Μία καλή ψηφιακή μηχανή εξωτερικής χρήσης θα πρέπει να είναι εξοπλισμένη και με έναν αντίστοιχα απαιτητικά καλό φακό. Ο ευρυγώνιος φακός zoom 28-140mm της Pentax εξασφαλίζει άνετες πανοραμικές λήψεις, ενώ για τα μακρινά τοπία η δύναμη του 5x οπτικού zoom εγγυάται την καταγραφή κάθε λεπτομέρειας. Ο ισχυρός αισθητήρας των 12 Μegapixels, συνδυάζεται αρμονικά με τον επεξεργαστή εικόνας και το φακό zoom υψηλής απόδοσης και έτσι οι φωτογραφίες της Optio W80 είναι ολοζώντανες, υψηλής ποιότητας με σωστά αποτυπωμένες τις λεπτομέρειες.

 

Ειδική προσοχή δίνεται στην Pentax Optio W80 για την ποιότητα των κινηματογραφικών σας λήψεων καθώς η ανάλυση βίντεο αγγίζει τα 1280x720 pixels, ισότιμη δηλαδή με ανάλυση HDTV. Επιπλέον η λειτουργία "Μείωσης Κραδασμών" κατά τη λήψη εξασφαλίζει τις άριστες συνθήκες μέσα και έξω από το νερό.

Όλες οι σύγχρονες τεχνολογικές καινοτομίες δηλώνουν «παρούσες»:

 

το διλημα μου ειναι αν πρεπει να παρω αδιαβροχη η οχι.

υγ αδιαβροχη βεβαια σκεψου στη βροχη στα χιονια στη θαλασσα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Hello και από εμένα,

 

Είμαι ανάμεσα στις εξής φωτογραφικές μηχανές για αγορά:

 

Canon PowerShot SX20 IS

Panasonic Lumix DMC-FZ38

 

Ποια θα μου συνιστούσατε? Και εάν όχι από αυτές, εσείς ποια πιστεύετε ότι έχει υψηλές αποδόσεις???

 

Τα φώτα σας...

 

στα σημεια ειναι

 

panasonic raw

canon 20x

 

τα αλλα χαρακτηριστικα ειναι ιδια

 

μεταξυ των 2 θα παιξει. περιμενεις να βγουν τα reviews και βλεπεις

 

ξεχασα και την τιμη. πανασονικ πιο φτηνη

Link to comment
Share on other sites

είδα video της panasonic και είναι η μέρα με τη νύχτα με την canon...

 

Μάλλον θα πάω για panasonic αλλά θα περιμένω λίγο γιατί τώρα η τιμή είναι λίγο αλμυρή...

Link to comment
Share on other sites

είδα video της panasonic και είναι η μέρα με τη νύχτα με την canon...

 

Μάλλον θα πάω για panasonic αλλά θα περιμένω λίγο γιατί τώρα η τιμή είναι λίγο αλμυρή...

:):):)

καλημερα φιλε, δεν ηθελα να απαντησω στο θεμα σου αλλα οι υπερβολες τυπου μερα με τη νυχτα μου ξυνισαν λιγακι, τη στιγμη μαλιστα που και οι δυο μηχανες εχουν αναλυση 1280 x 720 με 30 εικόνες/δευτ. και αναφαιρωμαστε σε δυο μηχανες ισαξιες. δεν ειναι μια κανον και μια ρανον ωστε να υπαρχει η διαφορα που αναφαιρεις. εκτος και αν ειδες βιντεο τραβηγμενο μερα απ την πανασονικ και νυχτα απ την κανον.

επισης η κανον εχει + στο μεγεθος αισθητηρα και στο φακο.

:D φιλικα ε :D

υγ οσο για την τιμη στο pixmania που ειδα τα τεχ χαρακτηριστικα εχουν 6 ευρο διαφορα.( φθηνοτερη η κανον. ) αρα μιλαμε για ιδια χρηματα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:):):)

καλημερα φιλε, δεν ηθελα να απαντησω στο θεμα σου αλλα οι υπερβολες τυπου μερα με τη νυχτα μου ξυνισαν λιγακι, τη στιγμη μαλιστα που και οι δυο μηχανες εχουν αναλυση 1280 x 720 με 30 εικόνες/δευτ. και αναφαιρωμαστε σε δυο μηχανες ισαξιες. δεν ειναι μια κανον και μια ρανον ωστε να υπαρχει η διαφορα που αναφαιρεις. εκτος και αν ειδες βιντεο τραβηγμενο μερα απ την πανασονικ και νυχτα απ την κανον.

επισης η κανον εχει + στο μεγεθος αισθητηρα και στο φακο.

:D φιλικα ε :D

υγ οσο για την τιμη στο pixmania που ειδα τα τεχ χαρακτηριστικα εχουν 6 ευρο διαφορα.( φθηνοτερη η κανον. ) αρα μιλαμε για ιδια χρηματα.

 

η canon βγαζει mov η πανασονικ AVCHD lite ;)

Link to comment
Share on other sites

η canon βγαζει mov η πανασονικ AVCHD lite ;)

:):)

γνωριζεις τι ακριβως ειναι το AVCHD lite ?

 

υ.γ. αυτο που εγω γνωριζω ειναι πως δημιουργηθηκε σε συνεργασια με τη σονυ και γραφει με μεγαλυτερη συμπιεση και οχι με καλυτερη ποιοτητα. και πως επισης για να το δεις θελεις οπωσδηποτε το αντιστοιχο προγραμμα της πανασονικ. δεν ειναι οπως το κλασικο Motion JPEG που το βλεπεις σε οποιοδηποτε υπολογιστη, η ακομη και οικιακο dvd που ομως υποστιριζει hd αναλυση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:):)

γνωριζεις τι ακριβως ειναι το AVCHD lite ?

 

υ.γ. αυτο που εγω γνωριζω ειναι πως δημιουργηθηκε σε συνεργασια με τη σονυ και γραφει με μεγαλυτερη συμπιεση και οχι με καλυτερη ποιοτητα. και πως επισης για να το δεις θελεις οπωσδηποτε το αντιστοιχο προγραμμα της πανασονικ. δεν ειναι οπως το κλασικο Motion JPEG που το βλεπεις σε οποιοδηποτε υπολογιστη, η ακομη και οικιακο dvd που ομως υποστιριζει hd αναλυση.

 

οχι ρε τι λες? φυσικα και μπορεις να το δεις σε οποιοδηποτε υπολογιστη αρκει να εχεις τους καταλληλους codecs (υπαρχουν και δωρεαν). οπως και για το mov θες quicktime...:!:

sidenote

 

Windows 7 will be able to import and play AVCHD video natively, having files with extensions M2TS, MTS and M2T pre-registered in the system. Windows Media Player will be able to index content of these files, while Windows Explorer will be able to create thumbnails for each clip

 

για να μη ξεχναμε και τις εξελιξεις :shifty::shifty:

 

 

ο codec ειναι ιδιος και για τους 2. Η264 ειναι απλα ο wrapper αλλαζει. πιο διαδεδομενο ειναι το AVCHD απο τις καμερες παρα το mov

 

και κατι που δεν ανεφερα. η FZ38 μπορει να τραβηξει και στα 2 format, με το AVCHD να δινει 30 λεπτα συνεχους εγγραφης ενω το motion-jpeg 15 ;)

 

ρε παιδια δειτε τα βιντεο και κανετε συγκρισεις..

 

FZ38:

SX20 IS:

 

δεν ειναι μερα με τη νυχτα αλλα για μενα η πανασονικ εχει καλυτερο βιντεο

 

υγ οσο για την τιμη στο pixmania που ειδα τα τεχ χαρακτηριστικα εχουν 6 ευρο διαφορα.( φθηνοτερη η κανον. ) αρα μιλαμε για ιδια χρηματα.

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=9014

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=9128

 

-24 ευρω η πανασονικ ;)

 

ασε το pixmania :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..αν και ειμαι ασχετος απο ψηφιακες μηχανες το ψαξα και τελικα παργειλα τν sony dsc w270 209 ευρω...ειναι καλη? αξιζει τα λεφτα της? η να την ακυρωσω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια η γνωμη σας για την sony dsc w270??

 

φιλε η μηχανη που διαλεξες ειναι σιγουρο πως θα καλυψει με το παραπανω τις απαιτησεις σου

καθως δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απολυτως απο κανενα αλλο μοντελο δεν το εψαξα ιδιαιτερα πρεπει να ειναι ομως το κορυφαιο μοντελο της σονυ στην κατηγορια της εκεινο που ομως θα επρεπε να ψαξεις λιγο παραπανω ειναι η τιμη δες το συνδεσμο που ακολουθει http://www.skroutz.gr/s/71975/Sony-DSC-W270.html?keyphrase=sony+dsc+w270

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:):)

ρε παιδια δειτε τα βιντεο και κανετε συγκρισεις..

τα βιντεο δεν ειναι συγκρισιμα ειναι τελειως διαφορετικα τραβηγμενα με διαφορετικο θεμα αλλα και τροπο ληψης.

 

δεν ειναι μερα με τη νυχτα αλλα για μενα η πανασονικ εχει καλυτερο βιντεο

τωρα ειναι πιο σωστα τοποθετημενη η αποψη και τη δεχομαι.

 

οι τιμες αλλαζουν καθε μερα και η διαφορα ειναι ετσι κι αλλιως μικρη σε βαθμο που δεν μπορει να επηρεασει τον αγοραστη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι πιο σωστα τοποθετημενη η αποψη και τη δεχομαι.

 

μα δεν ειπα εγω οτι ειναι μερα με τη νυχτα...ο zeovani το ειπε :p

 

οι τιμες αλλαζουν καθε μερα και η διαφορα ειναι ετσι κι αλλιως μικρη σε βαθμο που δεν μπορει να επηρεασει τον αγοραστη.

 

ναι συμφωνω απλα η πανασονικ θα ειναι παντα πιο φτηνη

 

βγηκε και το πρωτο review...οχι και πολυ καλα θα ελεγα. καθαρη νικη της πανασονικ

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx20_is_review/

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπα εγω οτι ειναι μερα με τη νυχτα...ο zeovani το ειπε :p

 

 

 

ναι συμφωνω απλα η πανασονικ θα ειναι παντα πιο φτηνη

 

βγηκε και το πρωτο review...οχι και πολυ καλα θα ελεγα. καθαρη νικη της πανασονικ

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx20_is_review/

 

:) αν και δεν γνωριζω αγγλικα για να καταλαβω τις λεπτομεριες ειδα πως η canon πηρε 4 αστερια βαθμολογια ενω η πανασονικ 4,5 αρα εγω τωρα :X :X :X

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:) αν και δεν γνωριζω αγγλικα για να καταλαβω τις λεπτομεριες ειδα πως η canon πηρε 4 αστερια βαθμολογια ενω η πανασονικ 4,5 αρα εγω τωρα :X :X :X

 

στο image quality δες....:)

Link to comment
Share on other sites

στο image quality δες....:)

 

τι ειναι αυτο? βαλε καμια διευθυνση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...