Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να ειχα τωρα τον χρονο,βασικα θα προτιμουσα κατι σε canon.

 

Εγώ πάλι κάτι σε Nikon :lol:

Για ρίξε μια ματιά για την coolpix s 620 http://www.adorama.gr/e-shop/Details.php?PrID=3482 (το link είναι απλά ενδεικτικό για να δεις τα χαρακτηριστικά της και δε σημαίνει ότι προτείνω να την αγοράσεις από εκεί). Έχει καλύτερο ευρυγώνιο μια και το ζήτησες, ελάχιστα πιο φωτεινό φακό, υστερεί σε mpixel (αλλά δεν είναι βασικό εκτός αν θες να τυπώνεις αφίσες) και μέγεθος αισθητήρα αλλά το ψιλοσώζει αν μπορώ να το πω αυτό, με τα λιγότερα mp.

Το μικρότερο zoom δε θεωρώ ότι είναι και τόσο βασικό μείον.

Το πλέον βασικό συν της όμως είναι η διαφορά τιμής από την Canon.

 

Σαφώς και η πρόταση του navi55 για την f200 είναι πολύ καλή και ολοκληρωμένη και με κόστος κοντά σε αυτό που έθεσες με τις πρώτες επιλογές σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

...

τελικά είμαι ανάμεσα στη fujifilm finepix f60 fd και στη panasonic dmc fs6..

...

 

Από τη στιγμή που έχεις δυο επιλογές κάνε μια βόλτα σε κάποιο κατάστημα που να τις έχει και τις δυο και δοκίμασε τις.

Πέρα από την ποιότητα (και οι δυο είναι πολύ καλές και δύσκολα κάποιος μη γνώστης θα βρει διαφορές στις φωτογραφίες τους) των φωτογραφιών μετράει και η ευκολία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Ξάχνω μια καλή SLR με βασικό κριτήριο να προσφέρει τηλεφακούς σε σχετικά χαμηλές τιμές.Θέλω έναν τηλεφακό 70-300.Απ'ότι είδα οι τηλεφακοί της Nikon είναι πραγματικά πανάκριβοι ενώ της Canon υπάρχουν σε καλές τιμές.Τί μου προτείνετε?Θα ήθελα να μην κοστίζει πάνω από 600 η slr σκέτη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τις τιμες των φακων ειναι σχετικο, εχω εχω dslr της canon και απο οσο ξερω και οι 2 εταιριες εχουν φθηνα και ακριβα μοντελα. Τωρα οσον αφορα τον τηλεφακο θα σου μιλησω μονο για canon που εχω εμπειρια και ελπιζω να βρεθει καποιος να σου πει τι παιζει με τους φακους της Nikon. Σε αυτο το ευρος που θες υπαρχει αυτος εδω οπου εγω προσωπικα δεν τον εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει αρκετα καλα λογια. Αυτο που θελω ομως να μου πεις ειναι αν θα βολευοσουν με εναν φακο στα 70-200 γιατι η canon εχει βγαλει εναν εξαιρετικο φακο και ποιοτικα και οπτικα που μαλλον θα ειναι και ο επομενος φακος που θα παρω.

Τωρα για την επιλογη της dslr πες μας λιγο καλυτερα τι θα φωτογραφιζεις για να σου δωσω μερικες προτασεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τις τιμες των φακων ειναι σχετικο, εχω εχω dslr της canon και απο οσο ξερω και οι 2 εταιριες εχουν φθηνα και ακριβα μοντελα. Τωρα οσον αφορα τον τηλεφακο θα σου μιλησω μονο για canon που εχω εμπειρια και ελπιζω να βρεθει καποιος να σου πει τι παιζει με τους φακους της Nikon. Σε αυτο το ευρος που θες υπαρχει αυτος εδω οπου εγω προσωπικα δεν τον εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει αρκετα καλα λογια. Αυτο που θελω ομως να μου πεις ειναι αν θα βολευοσουν με εναν φακο στα 70-200 γιατι η canon εχει βγαλει εναν εξαιρετικο φακο και ποιοτικα και οπτικα που μαλλον θα ειναι και ο επομενος φακος που θα παρω.

Τωρα για την επιλογη της dslr πες μας λιγο καλυτερα τι θα φωτογραφιζεις για να σου δωσω μερικες προτασεις ;)

Η φωτογραφική μηχανή προορίζεται για planespotting,δλδ κυρίως φωτογράφηση αεροσκαφών,από μακρινές αποστάσεις και σε διάφορες φάσεις.Εξού και η ανάγκη για μεγάλο τηλεφακό.Ρε συ αυτός που δίνεις στο λινκ είναι κάπως ακριβός για μένα.Πέρσι είχα πετύχει σε ένα κατάστημα έναν τηλεφακό της canon 70-300 στα 150 ευρώ! Στην αρχή σκεφτόμουνα έναν 55-200 αλλά τελικά χρειάζομαι έναν 70-300.Τί μου προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική μηχανή προορίζεται για planespotting,δλδ κυρίως φωτογράφηση αεροσκαφών,από μακρινές αποστάσεις και σε διάφορες φάσεις.Εξού και η ανάγκη για μεγάλο τηλεφακό.Ρε συ αυτός που δίνεις στο λινκ είναι κάπως ακριβός για μένα.Πέρσι είχα πετύχει σε ένα κατάστημα έναν τηλεφακό της canon 70-300 στα 150 ευρώ! Στην αρχή σκεφτόμουνα έναν 55-200 αλλά τελικά χρειάζομαι έναν 70-300.Τί μου προτείνεις?

 

Για αεροσκαφη λογικα θα τα χρειαστεις τα 300mm, εισαι σιγουρος οτι βρηκες φακο 70-300 και canon σε τετοια τιμη; Μηπως ηταν για slr με φιλμ;

Σε αυτα τα χρηματα δεν νομιζω να βρεις κατι αξιολογο, οι περισσοτεροι αρχιζουν και γινονται soft μετα τα 100-150mm οποτε θα πρεπει να ανεβασεις το f (διαφραγμα) για να παρεις καποιο καλο αποτελεσμα. Υπαρουν μερικοι φακοι στα 200-250 ευρω απο sigma και tamron αλλα δεν τους εχω κοιταξει ακομα στα reviews να δω τι λενε. Για πες μου ομως το συνολικο budget για μηχανη και φακο ποσο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Για αεροσκαφη λογικα θα τα χρειαστεις τα 300mm, εισαι σιγουρος οτι βρηκες φακο 70-300 και canon σε τετοια τιμη; Μηπως ηταν για slr με φιλμ;

Σε αυτα τα χρηματα δεν νομιζω να βρεις κατι αξιολογο, οι περισσοτεροι αρχιζουν και γινονται soft μετα τα 100-150mm οποτε θα πρεπει να ανεβασεις το f (διαφραγμα) για να παρεις καποιο καλο αποτελεσμα. Υπαρουν μερικοι φακοι στα 200-250 ευρω απο sigma και tamron αλλα δεν τους εχω κοιταξει ακομα στα reviews να δω τι λενε. Για πες μου ομως το συνολικο budget για μηχανη και φακο ποσο ειναι;

Άκυρο,ο τηλεφακός που είχα βρει ήταν sigma αλλά έκανε για ένα μοντέλο canon που μου είχαν προτείνει.Ειδού

Συνολικό budget δεν θέλω να είμαι πολύ αυστηρός στα όρια αλλά 700-800 περίπου.Παλιότερα ένας φίλος μου είχε προτείνει την Canon EOS 400D με τον 18-55 και τον παραπάνω τηλεφακό.Είναι μια καλή λύση αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο ίσως έχει μείνει λίγο πίσω.Εσύ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμενος φακος ειναι ψιλο-χαλια απο οτι διαβαζω, για αυτο εχει και χαμηλη τιμη. Η βελτιομενη εκδοση αυτου του φακου ειναι ο SIGMA 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro στα 210 ευρω περιπου αλλα και αυτος δεν με πειθει στα reviews γιατι μετα απο τα 200mm γινεται αρκετα soft. Τωρα για τα χρηματα που δινεις και εγω κατι μεταξυ 400d και 450d θα προτεινα (εγω εχω την 450d) και μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Τωρα απο οτι φαινεται εχεις 3 επιλογες:

1) Canon 450d (560.00 ευρω) & SIGMA 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro (210 ευρω)

2) Μια μεταχειρισμενη 450d σε καλη κατασταση, εγω την δικια μου την πηρα με τον kit φακο στα 350 ευρω απο ενα παιδι & Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM (460 ευρω)

3) Καποιο απο τα παραπανω πακετα με την 400d η την 1000d

 

Στην 1η περιπτωση εχεις καινουριο σωμα αλλα με μετριο φακο ενω στην 2η περιπτωση εχεις ενα μεταχειρισμενο σωμα που αν ψαχτεις σιγουρα θα βρεις κατι σε καλη κατασταση και εναν πολυ καλο φακο για την δουλεια που θες. Μην ξεχνας παντως οτι στις dslr ο φακος κανει ολη τη δουλεια, δηλαδη αν εχεις την καλυτερη μηχανη με μετριο φακο και το χειροτερο σωμα με εναν πολυ καλο φακο τοτε καλυτερες φωτογραφιες θα παρεις απο τον 2ο συνδιασμο. Οσο για την τιμη τωρα, δυστυχως οι προτασεις μου ξεπερνουν κατα 100 ευρω τα χρηματα που διαθετεις αλλα δεν μπορω να προτεινω κατι αλλο δυστυχως.

 

Στην 3η περιπτωση τωρα ειναι 2 σωματα που ειναι λιγο πιο κατωτερα της 450d, η 400d στερειται καποιες ευκολιες (liveview, sensor cleaning κλπ) ενω η 1000d ειναι ενα σχετικα καινουριο μοντελο που εχει τα παραπανω αλλα οταν την επιασα στα χερια μου μου φανηκε καπως κατωτερη ποιοτικα. Ενας φιλος μου ομως που εχει παρει την 1000d δεν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα και ειναι αρκετα ευχαριστιμενος.

 

Τελευταια λυση ειναι η αγορα μιας bridge compact με μεγαλο zoom που θα στερηθεις την ποιοτητα αλλα θα εχεις οφελος στην τσεπη σου :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Με βοήθησες πολύ:)

Έχω ήδη εδώ και καιρό μια compact sony με 15αρι zoom αλλά ήρθε η ώρα της αναβάθμισης.Μάλλον θα προτιμήσω τη δεύτερη πρότασή σου.Ένα μεταχειρισμένο σώμα με έναν καλό τηλεφακό.Ευχαριστώ και πάλι:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα, αν βρεις καποια 450d η 30d σε καλη κατασταση και με λιγα κλικ παρτες.

Για οποια αλλη απορια μην διστασεις να με ρωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

...

Τελευταια λυση ειναι η αγορα μιας bridge compact με μεγαλο zoom που θα στερηθεις την ποιοτητα αλλα θα εχεις οφελος στην τσεπη σου :)

 

Κυριολεκτικά τελευταία λύση, μια και δε θεωρώ ότι κάποια, έστω και κορυφαία, bridge θα δώσει έστω ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Η δεύτερη λύση που πρότεινες (μεταχειρισμένο σώμα και πολύ καλό φακό) είναι η καλύτερη. Η επένδυση είναι ο φακός όχι το σώμα.

 

zafos90 για ψάξε κάτι και σε Tamron.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και απο εμένα! Ετοιμάζομαι να πάρω την πρώτη μου φωτογραφική μηχανή και σύντομα θα πάω σε κπ κατάστημα για να δοκιμάσω κάποιο απο τα παρακάτω μοντέλα. Θέλω όμως τη γνώμη σας πρώτα γιατί, όσο να 'ναι δεν είμαι και η πιο σχετική...:O

 

Λοιπόν έχω καταλήξει:

 

Sony Sony DSC-W 210

 

Olympus FE 4000 Magenta

 

Panasonic DMC-FS 6

 

Fujifilm FinePix F 60 fd Black

 

Ποιό κατα τη γνώμη σας είναι καλύτερο; Προσωπικά ψήνομαι περισσότερο για την sony γτ πιστεύω ότι έχει και καλύτερο βίντεο (να ναι καλά το youtube!). Απ ότι διάβασα όμως στο forum για τις τιμές που ψάχνω στάζουν μέλι για την panasonic και τη fuji. Κι όχι τίποτα άλλο εκεί που είχα καταλήξει, ξαναπροβληματίστηκα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η Fujifilm FinePix F 60 fd Black είναι η καλύτερη από αυτές με διαφορά.

1) Έχει το μεγαλύτερο φακό

2) Έχει τη μεγαλύτερη οθόνη

 

Όσο για το βίντεο της sony που λες.. είναι 640*480 30fps. Στην fuji είναι 640*480 2fps. Δεν είναι και τραγική η διαφορά.. Απλά να ξέρεις οι fuji δεν έχουν εφέ και άλλα τέτοια παιχνιδάκια που έχουν άλλες μηχανές. Έχει κυρίως τα απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Η Fujifilm FinePix F 60 fd Black είναι η καλύτερη από αυτές με διαφορά.

1) Έχει το μεγαλύτερο φακό

2) Έχει τη μεγαλύτερη οθόνη

 

Όσο για το βίντεο της sony που λες.. είναι 640*480 30fps. Στην fuji είναι 640*480 2fps. Δεν είναι και τραγική η διαφορά.. Απλά να ξέρεις οι fuji δεν έχουν εφέ και άλλα τέτοια παιχνιδάκια που έχουν άλλες μηχανές. Έχει κυρίως τα απαραίτητα.

 

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα πάω τώρα να τις δοκιμάσω και να αγοράσω. Πλέον, ξέρω μεταξύ ποιών δυο θα αγοράσω.;):happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας πως μπορω να συνδεθω και να φορτισω την f60 με το pc με usb cable? θελει κατι αλλο; το συνδεω και δεν κουνιεται τιποτε. δεν δειχνει οτι συνδεθηκε κατι σε usb αυτο το cd το εχασα και θελει η εταιρεια 30 € για να το ξαναστειλει ! καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό.. να φορτίζει μέσω usb? Όταν το συνδέεις τί περιμένεις να κουνηθεί? Μεταχειρισμένη την πήρες και σου έδωσαν μόνο ένα καλώδιο usb?

 

1) Η μπαταρία για να φορτίσει την βγάζεις από τη μηχανή και την βάζεις στον φορτιστή.

2) Το καλώδιο usb το χρησιμοποιείς για να περάσεις τις φωτογραφίες και τα βίντεο. Συνδέεις το καλώδιο με τον υπολογιστή και πατάς το κουμπί για να ανοίξει η μηχανή.

 

Μέσα στη συσκευασία υπάρχουν 3 cd. Εγώ προσωπικά δεν εγκατέστησα κανένα.. δεν είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μεταχειρισμενη αλλα μου ειπαν οτι φορτιζει μεω καλωδιου usb και οταν βαζω το καλωδιο usb δεν την αναγνωριζει οπως οταν συνδεεις καποιο περειφερειακο μεσω usb για πες μου απο που μπορω να παρω εναν φορτιστη και σε τι τιμη τον βρισκουμε πανω κατω; Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις το καλώδιο δεν την βλέπει κατευθείαν. Μόλις θα το συνδέσεις το καλώδιο θα πατήσεις και να ανοίξει η μηχανή. Θα σου δείχνει άσπρη οθόνη. Επίσης δοκίμασε να την βάλεις σε κάποια άλλη θύρα..

 

Ο φορτιστής που είχε μέσα στη συσκευασία είναι αυτός

Βέβαια ο συγκεκριμένος πωλητής έχει ακριβά έξοδα αποστολής.. απλά σου τον δείχνω να ξέρεις τί να ψάξεις. Ο φορτιστής όπως βλέπεις γράφει πάνω "fujifilm battery charger bc50" οπότε αν κάνεις αναζήτηση θα τον βρεις.

 

Βέβαια υπάρχουν και άλλοι φορτιστές φθηνότεροι. Πχ αυτός που έχει γύρω στα 4 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής.. απλά δεν είναι γνήσιος.

 

Διαλέγεις και παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

λεω να παω προς nikon μερια

και ειμαι προς d90 και d5000

εσεις τι λετε??

καποιος που να γνωριζει κατι γι'αυτες τις 2??

γενικα η nikon ειναι αξιοπιστες??

θελω να φυγω απο την sony μιας που μονο

το ονομα πληρωνεις σε θεμα φωτ.μηχανων.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

μετα απο πολυ ψαξιμο και πολυ διαβασμα σε χαρακτηριστικα κ.τ.λ αποφασισα να αγορασω μια ψηφιακη compact.

το διλημα μου ειναι αν πρεπει να παρω αδιαβροχη η οχι.

αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να τραβαει βιντεο high definition 1280 χ 720 στα 30 fps και να εχει οσο γινεται καλυτερη μπαταρια, να εχει καλο φακο και να μην ειναι και πολυ μεγαλη σε μεγεθος.

απο το ψαξιμο που εκανα μεχρι τωρα εχω καταληξει στις παρακατω δυο :

 

1) Sony Cyber-shot DSC-T90 http://www.multirama.gr/products/product?pid=0400011&catid=060400

 

2) Panasonic Lumix DMC-FT1EG-G http://www.multirama.gr/products/product?pid=0397943&catid=060400

 

α) ποια απο τις δυο μου προτεινετε ?

β) αν εχει καποιος καποια απο τις δυο, θα ηθελα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα

γ) αν εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη που να ειναι εξισου καλη και δεν την εχω δει θα με βοηθουσατε πολυ.

για τα χρηματα δεν με πειραζει τοσο γιατι θελω να παρω μια καλη να την κρατησω.

 

ευχαριστω εκ'των προτερων :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κ

1) Sony Cyber-shot DSC-T90 http://www.multirama.gr/products/product?pid=0400011&catid=060400

 

2) Panasonic Lumix DMC-FT1EG-G http://www.multirama.gr/products/product?pid=0397943&catid=060400

 

α) ποια απο τις δυο μου προτεινετε ?

...)

 

Μεταξύ των δυο την Sony.

Μειονεκτεί στον ευρυγώνιο (το θεωρώ κακό) πλεονεκτεί στον τηλεφακό, και έχει και δυνατότητα χειροκίνητων ρυθμίσεων (το θεωρώ πολύ καλό).

Βέβαια επειδή σε ενδιαφέρει και η δυνατότητα της λήψης βίντεο, η Panasonic έχει περισσότερες επιλογές στο θέμα αυτό στην ανάλυση.

 

Πάντως οι τιμές που βλέπω στα link είναι πολύ υψηλές. Ψάξε και σε άλλα καταστήματα, διαδικτυακά ή όχι, πριν κάνεις την όποια αγορά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

λεω να παω προς nikon μερια

και ειμαι προς d90 και d5000

εσεις τι λετε??

καποιος που να γνωριζει κατι γι'αυτες τις 2??

γενικα η nikon ειναι αξιοπιστες??

θελω να φυγω απο την sony μιας που μονο

το ονομα πληρωνεις σε θεμα φωτ.μηχανων.:O

 

Εμείς ότι και να πούμε δεν έχει σημασία. :p :D

Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ (και για να το βρεις θέλει πολυυυυυυυυυυ ψάξιμο) στις dslr.

Η υπόθεση δεν είναι πήραμε το σώμα και καθαρίσαμε. Μετά την αγορά αρχίζει το γλέντι. :O:cry::dance:

Η Sony που έχεις ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δυο την Sony.

Μειονεκτεί στον ευρυγώνιο (το θεωρώ κακό) πλεονεκτεί στον τηλεφακό, και έχει και δυνατότητα χειροκίνητων ρυθμίσεων (το θεωρώ πολύ καλό).

Βέβαια επειδή σε ενδιαφέρει και η δυνατότητα της λήψης βίντεο, η Panasonic έχει περισσότερες επιλογές στο θέμα αυτό στην ανάλυση.

 

Πάντως οι τιμές που βλέπω στα link είναι πολύ υψηλές. Ψάξε και σε άλλα καταστήματα, διαδικτυακά ή όχι, πριν κάνεις την όποια αγορά.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

παντως η τιμη για την sony ειναι καλη. τουλαχιστον στην αναζητηση που εκανα εδω http://www.skroutz.gr/s/71974/Sony-Cyber-shot-DSC-T90.html

μου φενεται μια χαρα γιατι μου δινει και μια 4gb καρτα μαζι.

 

οσο για την panasonic νομιζω οτι μετα απο την αναζητηση http://www.skroutz.gr/s/71708/Panasonic-Lumix-DMC-FT1.html?keyphrase=Panasonic+DMC-FT1EG-G

φθηνοτερη μου φενεται απο εδω http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=7582

 

εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη καλυτερη απο αυτες τις δυο ?

θα προτιμουσες την panasonic μιας και ειναι αδιαβροχη και αντικραδασμικη η θα προτιμουσες την μικρη και κομψη sony ?

απ'οσο βλεπω πανω κατω ειναι πολυ κοντα σε ποιοτητα εικονας και χαρακρητιστικα. νομιζω οτι η sony εχει πιο πολλες λειτουργιες και πιο πολλες επιλογες στο θεμα της φωτογραφιας. σωστα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο διαβασμα και επισκεψεις σε καποια καταστηματα λεω να καταληξω σε sony.

ειδα ομως οτι βγηκαν δυο νεα μοντελα και θελω να μου πειτε αν προτεινετε καποιο απο αυτα.

λοιπον ειμαι αναμεσα στα :

 

1) DSC-TX1

2) DSC-WX1

3) DSC-T90

 

για πειτε μου γνωμες γιατι εχω ριξει αρκετο διαβασμα σε συγκριτικα και ζαλιστικα :lol:

 

σκεφτομαμαι την T90 να την αποκλεισω μιας και τα αλλα δυο μοντελα ειναι εντελως καινουργια.

η tx1 ειναι αφης ενω η wx1 δεν ειναι αφης. η wx1 εχει καλυτερο ευρυγωνιο αλλα η tx1 ειναι καπως πιο λεπτη. η wx1 εχει πιο καλη αυτονομια (350 εναντι 250 φωτογραφιων) γιατι εχει οθονη 2,7 ενω η tx1 εχει 3.0.

γενικα δεν εχουν πολλες διαφορες αυτες οι δυο αλλα απο τα χαρακτηριστικα τους εχω την εντυπωση οτι η wx1 εχει μια ελαχιστη υπεροχη.

ριξτε μια βοηθεια κι'εσεις.

thanks again :))))

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...