Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα απορρίψω λοιπόν τις 2 πρώτες και θα πάρω κάποια από την 3η ή 4η. Με ενοχλεί λίγο αυτό με το ζουμ που αναφέρει ο aggelos6699. Θα ψάξω να βρω τι συμβαίνει με την panasοnic και να διαβάσω ξανά κριτικές κλπ και συναρτήσει της τιμής και της διαθεσιμότητας, να αποφασίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν απορρίψεις οποιαδήποτε από τα χαρακτηριστικά της και μόνο, ψάξε να τις δεις σε κάποιο κατάστημα και να τις δοκιμάσεις. Ο καλύτερος τρόπος επιλογής είναι η δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με Olympus? Βγαζουν καλες φωτο? Ειναι αξιοπιστες?
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μου προτείνει μία καλή ψηφιακή μέχρι 170 ευρώ περίπου?

Θα πάω διακοπές για πολλές μέρες και θα έχω πολλέεεες φωτο να τραβήξω συν ότι μου αρέσει πολύ η φωτογραφία. Γιαυτό θέλω ποιότητα(όση μπορώ να έχω με max 170ευρώ τουλάχιστον) και να την χρησιμοποιώ για ακόμα ένα χρόνο για παράδειγμα χωρίς να την βαρεθώ επειδή είναι απλή, της λείπουν κάποιες πατέντες κλπ κλπ κλπ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... =D

 

Edit: Και γενικά για φωτογραφικές (μοντέλα, σειρές) να μου λέτε θα ήταν καλύτερα παρά συγκεκριμένα μοντέλα επειδή θα την πάρω αμέσως από duty free μάλλον.

Edited by Loukas_94
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω φωτογραφική μηχανή έχω κάποια μοντέλα υπόψιν και θέλω γνώμες από τους ειδικούς.

Fujifilm Finepix F 80 EXR

Fujifilm Finepix F 70 EXR

Fujifilm Finepix F 200 EXR

panasonic lumix dmc-tz7

 

αυτές κοιτάω, εάν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη στα ίδια χαρακτηριστικά ή και καλύτερη σας ακούω.

με ενδιαφέρει κυρίως η καλή λήψη φωτογραφίας το βίντεο δε με απασχολεί και τόσο.

ευχαριστώ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η tz7 ειναι πολυ καλη, ααν μπορεις ν ανεβεις λιγο και να πας στην tz10 θα εισαι σουπερ

 

εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη

:cool:
Link to comment
Share on other sites

η tz7 ειναι πολυ καλη, ααν μπορεις ν ανεβεις λιγο και να πας στην tz10 θα εισαι σουπερ

 

εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη

ανεβαίνει αρκετά στην τιμή από την άλλη το gps που έχει δεν το χρειάζομαι

στο θέμα ποιότητας φωτογραφίας έχει κάτι παραπάνω η τζ10???

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η tz7 ειναι πολυ καλη, ααν μπορεις ν ανεβεις λιγο και να πας στην tz10 θα εισαι σουπερ

 

εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη

 

και εγω εχω την tz-7 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα άρχισα να ασχολούμαι τελικά οι ιαπωνέζικες κλπ ψηφιακές έχουν την ίδια ποιότητα με τις άλλες γνωστές μάρκες όπως olympus, canon και sony? Σας βλέπω να δίνετε μεγαλύτερη σημασία στις ιαπωνέζικες και σκέφτομαι αν πράγματι είναι καλή η ποιότητα τους ή είναι η διαφορά στα λεφτά από τις άλλες...
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα άρχισα να ασχολούμαι τελικά οι ιαπωνέζικες κλπ ψηφιακές έχουν την ίδια ποιότητα με τις άλλες γνωστές μάρκες όπως olympus, canon και sony? Σας βλέπω να δίνετε μεγαλύτερη σημασία στις ιαπωνέζικες και σκέφτομαι αν πράγματι είναι καλή η ποιότητα τους ή είναι η διαφορά στα λεφτά από τις άλλες...

 

Και οι olympus, canon, sony, nikon ιαπωνέζικες είναι

Link to comment
Share on other sites

@michalis_cy

Α οκ, αλλά αυτό που θέλω να πώ είναι ότι έχουν καλύτερο "όνομα" από τις άλλες. Απλά θέλω να μου πει κάποιος ότι αυτό δεν ισχύει και όλες είναι το ίδιο καλές γιατί μέχρι τώρα όταν έβλεπα panasonic, fujifilm Κλπ κλπ έφευγα γιατί δεν μου κάνει κλίκ το όνομα =p

Edited by Loukas_94
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω την tz-7 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Κάπου διάβαζα ότι στις νυχτερινές λήψεις έχει κάποια προβληματάκια. Είμαι σε δίλημμα. :worry:

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω φωτογραφική μηχανή έχω κάποια μοντέλα υπόψιν και θέλω γνώμες από τους ειδικούς.

Fujifilm Finepix F 80 EXR

Fujifilm Finepix F 70 EXR

Fujifilm Finepix F 200 EXR

panasonic lumix dmc-tz7

 

αυτές κοιτάω, εάν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη στα ίδια χαρακτηριστικά ή και καλύτερη σας ακούω.

με ενδιαφέρει κυρίως η καλή λήψη φωτογραφίας το βίντεο δε με απασχολεί και τόσο.

ευχαριστώ.

 

Από αυτές η F200 EXR είναι καλύτερη.. και γενικά είναι από τις καλύτερες compact σε ποιότητα φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές η F200 EXR είναι καλύτερη.. και γενικά είναι από τις καλύτερες compact σε ποιότητα φωτογραφιών.

 

Έχω καταληξη στην Φ70 ή Φ200 και μάλλον θα πάω για την 200 λόγο καλύτερης τιμής. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παραγγειλα την Φ200 στα 189€. μια ερωτηση η μηχανή τι κάρτα μνήμης φοράει? SD ή xD

γιατί στο σαιτ τις φουτζι γράφει και τις δύο. αυτή κάνει http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569148

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι μεταξυ 2 φωτογραφικων μηχανων.

1)Panasonic Lumix DMC-TZ10

2)Sony Cyber-shot DSC-HX5V

Ποια θα προτεινατε?? Υπαρχει καποια αναλογη με GPS και Super Zoom? Καθε αποψη δεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα στις 2 και διαλεξα την πανασονικ επειδη εχει καλυτερο βιντεο ημερας. Καπου οταν το εψαχνα, ειχα διαβασει οτι τα πηγαινει καλυτερα στις φωτο ημερας.

 

 

http://www.youtube.com/user/mikesmultimedia#p/u/18/D8ZmP-siacI

 

δες και τα υπολοιπα του ιδιου uploader:cool:

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα στις 2 και διαλεξα την πανασονικ επειδη εχει καλυτερο βιντεο ημερας. Καπου οταν το εψαχνα, ειχα διαβασει οτι τα πηγαινει καλυτερα στις φωτο ημερας.

 

 

http://www.youtube.com/user/mikesmultimedia#p/u/18/D8ZmP-siacI

 

δες και τα υπολοιπα του ιδιου uploader:cool:

 

Φιλε και γω προς πανασονικ παω αλλα δε ξερω για τις φωτογραφιες της την νυχτα. Απ οτι εχω διαβασει η ΤΖ7 ειχε καλυτερη ποιοτητα ληψης την νυχτα και γενικα εβγαζε καλυτερες φωτογραφιες και με προβληματιζει αυτο. Εσυ εισαι ικανοποιημενος απο την αποδοση της την νυχτα? Οταν εχει απεναντι της εντονο φως(ηλιο, φαναρια-προβολεα) βγαζει αυτες τις καθετες γραμμες πραγματι???

Edited by cygamer
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγω νυχτα την εχω χρησιμοποιησει σε μπαρ και μπουζουκια. Στο μπουζουκομαγαζο λοιπον, με φλας και χωρις, οπως επισης και με αρκετο ζουμ, μια χαρα μου βγηκαν οι φωτο. Δε διεκρινα καμια γραμμη

 

(γυναικα ειμαι:p)

 

edit εδω ενα ωραιο δειγμα

 

http://traveljapanblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/05/shake_image02.jpg

 

πηγη http://traveljapanblog.com/wordpress/2010/05/panasonic-lumix-tz10/

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με Olympus FE-4030 ή κάποια παρόμοια της σειράς αυτής? Θα ήθελα να ακούσω γνώμες μιας και μου άρεσε από όσα reviews διάβασα αλλά δεν άκουσα εμπειρίες.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τετοιες βραδυνες δε βγαζει που να χτυπιεστε κατω

 

2 χρονια ειχα τζ5 και τζ7 και ξερω.

 

με τη διαφορα οτι η 10 φοραει το νεο Power O.I.S σε αντιθεση με την 7 που ειχε Mega O.I.S.

Οπως γραφει και το site

 

Just about everyone has had the experience of taking a photo at night and hoping to capture all the memories and beauty, only to be disappointed at the poor result. The POWER O.I.S. (Optical Image Stabilizer) nearly doubles the hand-shake correction power of conventional MEGA O.I.S. You get bright photos without blurring even from handheld shooting at slow shutter speeds.

Panasonic’s accumulated optical technologies, the MEGA O.I.S. has been incorporated into LUMIX from the early stage of digital camera development. This helped show all digital camera users the absolute need for hand-shake compensation, and led to its prevalence throughout the industry. And now, Panasonic has worked on the low-frequency vibration hand-shake component, which is physically generated when pressing the shutter button or when shooting at night with a slow shutter speed.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

panasonic και σωστη νυχτερινη φωτο δεν πανε μαζι.

εχω αλλαξει πολλες,τοχω καραψαξει το θεμα κι ακομα κι ατομα που διαφωνουσαν στο τελος ειδαν οτι εχω δικιο.

fuji-canon.αυτες ειναι οι δυνατες προτασεις.

και φυσικα δεν περιμενω τα και καλα ωραια δειγματα που εχουν σε test φωτογραφικων η σε αλλα sites για να κρινω οτι τραβανε καλες φωτος.αγοραζω και βλεπω απο μονος μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μπορει να πει καποιος αν εξαιρεσουμε την νυχτερινη ληψη αξιζει η TZ7 σε συνδυασμο με το HD βιντεο? γτ την βρηκα με 240 ευρω και φυσικα παραπανω δεν διαθετω. Αλλη μου επιλογη ηταν η Olympus mju -7040 οσο για Canon και Fuji ή Nikon δε μου αρεσουν (ας ακουγετε αστειο :p) απο εμφανιση. Γενικα ενδιαφερομουν για φωτογραφικη και καμερα μαζι ετσι να τα εχω και τα δυο.

Εχει καποιος να μου προτεινει κατι?

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Γενικα μπορει να πει καποιος αν εξαιρεσουμε την νυχτερινη ληψη αξιζει η TZ7 σε συνδυασμο με το HD βιντεο? γτ την βρηκα με 240 ευρω και φυσικα παραπανω δεν διαθετω. Αλλη μου επιλογη ηταν η Olympus mju -7040 οσο για Canon και Fuji ή Nikon δε μου αρεσουν (ας ακουγετε αστειο :p) απο εμφανιση. Γενικα ενδιαφερομουν για φωτογραφικη και καμερα μαζι ετσι να τα εχω και τα δυο.

Εχει καποιος να μου προτεινει κατι?

 

το βιντεο που τραβαει ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...