Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, leo06 said:

Είναι για γέλια οι τύποι. Είχα κάνει το ίδιο 22/8 και μετά από μια εβδομάδα που δεν είχε γίνει απολύτως τίποτα την ακύρωσα. Εχθές εμφανίστηκε στην εφαρμογή ¨προσφορα¨ λέμε τώρα, και έκανα ξανά από εκεί αλλά ακόμη δεν έχει καλέσει κάνεις. 

εγω μιλησα μεσω Chat σημερα με υπυεθυνο και μου ειπε λογο φορτου οτι πρεπει να περιμενω.αμα περασει 10ημερο και δεν γινει τιποτα θα την ακυρωσω κι εγω.τοσο αργοπορια δεν εχω ξανα δει.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ktikti said:

εγω μιλησα μεσω Chat σημερα με υπυεθυνο και μου ειπε λογο φορτου οτι πρεπει να περιμενω.αμα περασει 10ημερο και δεν γινει τιποτα θα την ακυρωσω κι εγω.τοσο αργοπορια δεν εχω ξανα δει.

Και εγώ ρώτησα και μου το είπαν, έχει ξανά γίνει κάτι παρόμοιο προς τις γιορτές των Χριστουγέννων, σε κάτι μέρες ίσως στρώσει ή θα καταλήξει σαν το τσατ της νόβα που από θαύμα θα απαντήσουν 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και off topic, θα σας πω τον πόνο μου μιας που μιλάμε για δήθεν "φόρτο εργασίας" ενώ όλοι γνωρίζουν πως απλά δεν προσλαμβάνουν κόσμο.

Παρήγγειλα σχολικά από πλαίσιο και αυτοί συνεργάζονταιε τη "διακίνησις" (googlάρετε και θα καταλάβετε απ' τα σχόλια). Στις 20 Αυγούστου η παραγγελία, ακόμα να παραλάβω. Τους παίρνω κάθε 2 μέρες τηλ και μου λένε το ίδιο παραμύθι. Στο μεταξύ η "διακίνησις" δεν τους απαντάει καν!

Ήθελα κάπου να τα πω! Συγγνώμη!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Teiresias_ said:

Παιδιά αν και off topic, θα σας πω τον πόνο μου μιας που μιλάμε για δήθεν "φόρτο εργασίας" ενώ όλοι γνωρίζουν πως απλά δεν προσλαμβάνουν κόσμο.

Παρήγγειλα σχολικά από πλαίσιο και αυτοί συνεργάζονταιε τη "διακίνησις" (googlάρετε και θα καταλάβετε απ' τα σχόλια). Στις 20 Αυγούστου η παραγγελία, ακόμα να παραλάβω. Τους παίρνω κάθε 2 μέρες τηλ και μου λένε το ίδιο παραμύθι. Στο μεταξύ η "διακίνησις" δεν τους απαντάει καν!

Ήθελα κάπου να τα πω! Συγγνώμη!

Είπες τον πόνο σου και καλά έκανες να ενημερώσεις. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει τελευταία πολύ αυτό. Από τη μια, οι εταιρείες είναι υποστελεχωμενες, φεύγει κόσμος, έρχεται συνέχεια να ξέρετε. Δεν υπάρχει σταθερότητα καθόλου, οπότε αναπροσαρμοζονται συνέχεια. Φυσικά όλο αυτό έχει να κάνει με τους απαραδεκτους μισθούς της Ελλάδας, εργασιακά περιβάλλοντα του κ....υ κλπ που όλοι ξέρουμε. Μετά προστίθενται οι άδειες του καλοκαιριού που τους επιβαρύνουν τις μεταφορικές (φουλ κίνηση πιστεύω θα έχουμε μόλις ανοίξουν τα σχολεία, ακόμα κάποιοι διακοπαρουν, πολύ λιγότεροι φυσικά). Και γω να σου πω την αλήθεια, έχω παραγγείλει ένα ανταλλακτικό για το αυτοκίνητο από τον Ιούλιο. Στο συνεργείο μου είπαν θα έρθει από εξωτερικό, θα αργήσει κλπ. Τελικά σήμερα έμαθα ότι όλα άργησαν γιατί ήταν πολιτική τους να παραλάβουν τα πάντα μετά τις διακοπές και μάλιστα μια βδομάδα μετά αφού άνοιξαν (προφανώς για να ισομοιρασουν τον φόρτο εργασίας τους). Μπάχαλα είμαστε πάνω κάτω με λίγα λόγια 😛

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

5G και δίνει 0,5 Mbps. Ειδικά στην Αθήνα;;;;

0,5 Στη Σαντορίνη. 5,7 mbps στου Παπάγου

VODAFONE
126965437_WhatsAppImage2024-09-01at18_22.53_e5d6d659.thumb.jpg.1cde7b544267dcadf55b4173e593befa.jpg

 

255974100_WhatsAppImage2024-09-01at18_20.42_478610e4.thumb.jpg.2d3b79a63ad3843adb025981af40e870.jpg

COSMOTE:

577856678_WhatsAppImage2024-09-01at18_21.14_d68184b6.thumb.jpg.191216f36506145e6c7565c5bffe1de8.jpg

 

252948957_WhatsAppImage2024-09-01at18_19.16_a0357dae.thumb.jpg.75d35ba097924797caa52373a439c9e6.jpg

 

WhatsApp Image 2024-09-01 at 18.20.42_478610e4.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MessengerOfGood said:

0,5 Στη Σαντορίνη. 5,7 mbps στου Παπάγου

VODAFONE
126965437_WhatsAppImage2024-09-01at18_22.53_e5d6d659.thumb.jpg.1cde7b544267dcadf55b4173e593befa.jpg

 

255974100_WhatsAppImage2024-09-01at18_20.42_478610e4.thumb.jpg.2d3b79a63ad3843adb025981af40e870.jpg

COSMOTE:

577856678_WhatsAppImage2024-09-01at18_21.14_d68184b6.thumb.jpg.191216f36506145e6c7565c5bffe1de8.jpg

 

252948957_WhatsAppImage2024-09-01at18_19.16_a0357dae.thumb.jpg.75d35ba097924797caa52373a439c9e6.jpg

 

WhatsApp Image 2024-09-01 at 18.20.42_478610e4.jpg

Το γεγονός πως η Cosmote με πιο χαμηλό σήμα πάει καλύτερα με ξεπερνάει 

Δεδομένα δεν είναι τα 71mbps? Ή Wifi;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, elkons said:

Το γεγονός πως η Cosmote με πιο χαμηλό σήμα πάει καλύτερα με ξεπερνάει 

Δεδομένα δεν είναι τα 71mbps? Ή Wifi;

Δεδομένα είναι φυσικά.

Στη Σαντορίνη επισης η Vodafone με πιό δυνατό σήμα 5G από την Cosmote 4G πιάνει κάτω από 0,5 mbps τη στιγμή που η Cosmote πιάνει πάνω από 60 mbps.

Δεν έχουν υποδομές, το bandwidth είναι πολύ μικρό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

το my COSMOTE έφαγε κόλλημα και από το site και από την εφαρμογή 

Δεν εμφανίζει μια από τις συνδέσεις μου 

κάλεσα και ενημέρωσα την COSMOTE και μου είπαν ότι όντως υπάρχει θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει η ώρα οι τηλεπικοινωνίες να θεωρηθούν αναγκαία αγαθά, όπως το ρεύμα και το νερό.

Galaxy A54 5G - COSMOTE Gigamax Unlimited

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manzoump said:

Έχει έρθει η ώρα οι τηλεπικοινωνίες να θεωρηθούν αναγκαία αγαθά, όπως το ρεύμα και το νερό.

Απο τη μία μπορεί να συμφωνήσει κανείς, από την άλλη δεν εμπεριέχεται η έννοια του αναγκαίου αγαθού στις τηλεπικοινωνιες. Γιατί χωρίς αυτές ζεις, ενώ χωρίς νερό δεν ζεις. Τουλάχιστον δεν μπορεί να θεωρείται αναγκαίο παντού να έχει ας πούμε 5G επειδή είναι ανάγκη. Πιο πολύ θέμα οικονομοτεχνικο και πρόσβασης σε νέες δυνατότητες για την κοινωνία έχει να κάνει, άρα περαιτέρω ανάπτυξη της. Πιο αναγκαίο θα έλεγε κανείς να υπάρχει παντού ομιλία μέσω 2G, παρά 5G ας πούμε και ας το θέλουμε εμείς παντού εδώ μέσα στο φόρουμ. Όσον αφορά το ρεύμα, άστο.. Η κοινωνία με την ιδιωτικοποιηση έχει μπει σε δεινή θέση πλέον και επειδή εξαρτομαστε πολύ από το ρεύμα, έχει γίνει φουλ αναγκαίο αλλά με σκληρό αντίτιμο.. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, johnny_htc said:

Απο τη μία μπορεί να συμφωνήσει κανείς, από την άλλη δεν εμπεριέχεται η έννοια του αναγκαίου αγαθού στις τηλεπικοινωνιες. Γιατί χωρίς αυτές ζεις, ενώ χωρίς νερό δεν ζεις. Τουλάχιστον δεν μπορεί να θεωρείται αναγκαίο παντού να έχει ας πούμε 5G επειδή είναι ανάγκη. Πιο πολύ θέμα οικονομοτεχνικο και πρόσβασης σε νέες δυνατότητες για την κοινωνία έχει να κάνει, άρα περαιτέρω ανάπτυξη της. Πιο αναγκαίο θα έλεγε κανείς να υπάρχει παντού ομιλία μέσω 2G, παρά 5G ας πούμε και ας το θέλουμε εμείς παντού εδώ μέσα στο φόρουμ. Όσον αφορά το ρεύμα, άστο.. Η κοινωνία με την ιδιωτικοποιηση έχει μπει σε δεινή θέση πλέον και επειδή εξαρτομαστε πολύ από το ρεύμα, έχει γίνει φουλ αναγκαίο αλλά με σκληρό αντίτιμο.. 

Σίγουρα δε μιλάμε για τύπο/μέσο/ταχύτητα πρόσβασης, αυτά είναι αρκετά παρακάτω, αλλά για συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια επισκευής βλαβών.

Θα μπορούσα να μείνω 1.5 μήνα χωρίς ρεύμα στο κέντρο της Αθήνας; Όχι. Θα είχε λυθεί σε μερικές ώρες, μαξ ημέρα.

Μπορώ να είμαι 1.5 μήνα χωρίς internet στο κέντρο της Αθήνας, όχι μόνο εγώ αλλά ολόκληρη γειτονιά/γειτονιές, σε μια εποχή που σημαντικά καθημερινά πράγματα έχουν άμεση εξάρτηση από το αν θα έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο (χρήμα/τράπεζες/πληρωμές/remote working), και ο εκάστοτε πάροχος πρόσβασης (ειδικά στον χαλκό που τον διαχειρίζεται ένας) να μην υποχρεούται να επιλύσει μια βλάβη εντός ωρών/ημερών, να λογοδοτήσει για τέτοια καθυστέρηση και να δεχθεί κυρώσεις;

Η μικρή επιχείρηση που έχει e-shop ή το καφενεδάκι της γειτονιάς που δουλεύει online delivery εκτός από αυτά έχει πλέον και υποχρέωση POS, διασύνδεσης με ταμειακή και real-time διαβίβαση αποδείξεων στην ΑΑΔΕ.

https://www.limnosreport.gr/featured/224349/exi-meres-choris-pos-i-agora-tis-myrinas-eythynes-stin-cosmote-erchontai-agoges-gia-diafygonta-kerdi/

Και μη μου πείτε να πάρω 4G backup με έξτρα χρέωση, γιατί δε θα μου λέγατε να βάλω γεννήτρια diesel στη ταράτσα επειδή ντάξει, θα μπορούσα να μείνω χωρίς ρεύμα για κάνα 2μηνο επειδή "έτσι πάει αυτά συμβαίνουν". Λύση θα ήταν να μετακομίσω και στη μάνα μου στο χωριό μέχρι να φτιαχτεί η βλάβη. 

Πληρώνω ήδη τις ακριβότερες τηλεπικοινωνίες στην ΕΕ και είναι και οι χειρότερες της ΕΕ (μιλάμε για fixed, αφήστε συγκρίσεις με 5G ταχύτητες και κάλυψη που φαίνονται όλα ωραία στα speedtest που βάζουμε εδώ), και έχω μόνο χαλκό γιατί η ίνα δεν πέρασε ακόμα το 2024 απ' το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξέρω δεν έχει SLA η οικιακή γραμμή μου, εδώ όμως δε μιλάμε για το ότι δεν πιάνω και τα 100Mbps ή κόπηκε για λίγα λεπτάκια μέσα στη μέρα.

Έχοντας τη τύχη να παρακολουθήσω για αρκετό καιρό πορεία μαζικών καλωδιακών βλαβών DSL & FTTH, οι καθυστερήσεις που παίζονται είναι αδιανόητες. Σημαντικά λιγότερο προσωπικό από το απαιτούμενο, μπάχαλο με συνεννόηση μεταξύ τεχνικών παρόχου / εξωτερικούς συνεργάτες / εργολάβους με tickets-μπαλάκια, κάκιστες διαδικασίες ελέγχων και αποκατάστασης ειδικά αν μπλέκονται 2 διαφορετικοί πάροχοι (εκεί να δεις), πορίσματα ανεφικτότητας υπηρεσίας - ή αλλιώς "δε θα ρίξουμε χρήμα στο χαλκό για 5-10 πελάτες, αζημίως αποχώρηση, να βάλετε δορυφορικό καθολικής υπηρεσίας".

 

Edited by manzoump

Galaxy A54 5G - COSMOTE Gigamax Unlimited

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, manzoump said:

Σίγουρα δε μιλάμε για τύπο/μέσο/ταχύτητα πρόσβασης, αυτά είναι αρκετά παρακάτω, αλλά για συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια επισκευής βλαβών.

Θα μπορούσα να μείνω 1.5 μήνα χωρίς ρεύμα στο κέντρο της Αθήνας; Όχι. Θα είχε λυθεί σε μερικές ώρες, μαξ ημέρα.

Μπορώ να είμαι 1.5 μήνα χωρίς internet στο κέντρο της Αθήνας, όχι μόνο εγώ αλλά ολόκληρη γειτονιά/γειτονιές, σε μια εποχή που σημαντικά καθημερινά πράγματα έχουν άμεση εξάρτηση από το αν θα έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο (χρήμα/τράπεζες/πληρωμές/remote working), και ο εκάστοτε πάροχος πρόσβασης (ειδικά στον χαλκό που τον διαχειρίζεται ένας) να μην υποχρεούται να επιλύσει μια βλάβη εντός ωρών/ημερών, να λογοδοτήσει για τέτοια καθυστέρηση και να δεχθεί κυρώσεις;

Η μικρή επιχείρηση που έχει e-shop ή το καφενεδάκι της γειτονιάς που δουλεύει online delivery εκτός από αυτά έχει πλέον και υποχρέωση POS, διασύνδεσης με ταμειακή και real-time διαβίβαση αποδείξεων στην ΑΑΔΕ.

https://www.limnosreport.gr/featured/224349/exi-meres-choris-pos-i-agora-tis-myrinas-eythynes-stin-cosmote-erchontai-agoges-gia-diafygonta-kerdi/

Και μη μου πείτε να πάρω 4G backup με έξτρα χρέωση, γιατί δε θα μου λέγατε να βάλω γεννήτρια diesel στη ταράτσα επειδή ντάξει, θα μπορούσα να μείνω χωρίς ρεύμα για κάνα 2μηνο επειδή "έτσι πάει αυτά συμβαίνουν". Λύση θα ήταν να μετακομίσω και στη μάνα μου στο χωριό μέχρι να φτιαχτεί η βλάβη. 

Πληρώνω ήδη τις ακριβότερες τηλεπικοινωνίες στην ΕΕ και είναι και οι χειρότερες τις ΕΕ (μιλάμε για fixed, αφήστε συγκρίσεις με 5G ταχύτητες και κάλυψη που φαίνονται όλα ωραία στα speedtest που βάζουμε εδώ), και έχω μόνο χαλκό γιατί η ίνα δεν πέρασε ακόμα το 2024 απ' το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξέρω δεν έχει SLA η οικιακή γραμμή μου, εδώ όμως δε μιλάμε για το ότι δεν πιάνω και τα 100Mbps ή κόπηκε για λίγα λεπτάκια μέσα στη μέρα.

Έχοντας τη τύχη να παρακολουθήσω για αρκετό καιρό πορεία μαζικών καλωδιακών βλαβών DSL & FTTH, οι καθυστερήσεις που παίζονται είναι αδιανόητες. Σημαντικά λιγότερο προσωπικό από το απαιτούμενο, μπάχαλο με συνεννόηση μεταξύ τεχνικών παρόχου / εξωτερικούς συνεργάτες / εργολάβους με tickets-μπαλάκια, κάκιστες διαδικασίες ελέγχων και αποκατάστασης ειδικά αν μπλέκονται 2 διαφορετικοί πάροχοι (εκεί να δεις), πορίσματα ανεφικτότητας υπηρεσίας - ή αλλιώς "δε θα ρίξουμε χρήμα στο χαλκό για 5-10 πελάτες, αζημίως αποχώρηση, να βάλετε δορυφορικό καθολικής υπηρεσίας".

 

Η τελευταία παράγραφος είναι αυτό ακριβώς που περιγράφουμε πολλά μέλη εδώ μέσα ότι γίνεται στον χώρο αυτόν. Αυτός ο τραγελαφος ακριβώς. Και γενικά παντού κόβουν ράβουν με εργάτες που βαφτίζονται μπογιατζηδες, σοβατζηδες, ηλεκτρολόγοι, υδραυλικοί, αν μπορούσαν και αστροναύτες ακόμα θα τους έκαναν. Αυτό το κακό είναι σε ένα σωρό εργολαβίες εκεί έξω και πέρα από τις τηλςπικοινωνιες, αστα να πάνε. Όσον αφορά βέβαια αυτές, η ρυθμιστική αρχή είναι άφαντη (ως συνήθως στην Ελλάδα) απλά εδώ πάρα είναι και το μπάχαλο δεν συμμαζεύεται με τίποτα. Άμα χρειαστείς να βάλεις 4G backup, τι θα κάνεις; Θα μείνεις χωρίς pos ας πούμε; Πριν χάσεις το μυαλό σου, "αναγκάζεσαι" σε εισαγωγικά και πας και βάζεις για να κάνεις τη δουλειά σου. Όσο για την Αθήνα που πολλά σημεία δεν έχει ίνα κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια και μάλλον δεν το βλέπω να φτιάχνει σύντομα.. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, manzoump said:

Σίγουρα δε μιλάμε για τύπο/μέσο/ταχύτητα πρόσβασης, αυτά είναι αρκετά παρακάτω, αλλά για συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια επισκευής βλαβών.

Θα μπορούσα να μείνω 1.5 μήνα χωρίς ρεύμα στο κέντρο της Αθήνας; Όχι. Θα είχε λυθεί σε μερικές ώρες, μαξ ημέρα.

Μπορώ να είμαι 1.5 μήνα χωρίς internet στο κέντρο της Αθήνας, όχι μόνο εγώ αλλά ολόκληρη γειτονιά/γειτονιές, σε μια εποχή που σημαντικά καθημερινά πράγματα έχουν άμεση εξάρτηση από το αν θα έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο (χρήμα/τράπεζες/πληρωμές/remote working), και ο εκάστοτε πάροχος πρόσβασης (ειδικά στον χαλκό που τον διαχειρίζεται ένας) να μην υποχρεούται να επιλύσει μια βλάβη εντός ωρών/ημερών, να λογοδοτήσει για τέτοια καθυστέρηση και να δεχθεί κυρώσεις;

Η μικρή επιχείρηση που έχει e-shop ή το καφενεδάκι της γειτονιάς που δουλεύει online delivery εκτός από αυτά έχει πλέον και υποχρέωση POS, διασύνδεσης με ταμειακή και real-time διαβίβαση αποδείξεων στην ΑΑΔΕ.

https://www.limnosreport.gr/featured/224349/exi-meres-choris-pos-i-agora-tis-myrinas-eythynes-stin-cosmote-erchontai-agoges-gia-diafygonta-kerdi/

Και μη μου πείτε να πάρω 4G backup με έξτρα χρέωση, γιατί δε θα μου λέγατε να βάλω γεννήτρια diesel στη ταράτσα επειδή ντάξει, θα μπορούσα να μείνω χωρίς ρεύμα για κάνα 2μηνο επειδή "έτσι πάει αυτά συμβαίνουν". Λύση θα ήταν να μετακομίσω και στη μάνα μου στο χωριό μέχρι να φτιαχτεί η βλάβη. 

Πληρώνω ήδη τις ακριβότερες τηλεπικοινωνίες στην ΕΕ και είναι και οι χειρότερες της ΕΕ (μιλάμε για fixed, αφήστε συγκρίσεις με 5G ταχύτητες και κάλυψη που φαίνονται όλα ωραία στα speedtest που βάζουμε εδώ), και έχω μόνο χαλκό γιατί η ίνα δεν πέρασε ακόμα το 2024 απ' το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξέρω δεν έχει SLA η οικιακή γραμμή μου, εδώ όμως δε μιλάμε για το ότι δεν πιάνω και τα 100Mbps ή κόπηκε για λίγα λεπτάκια μέσα στη μέρα.

Έχοντας τη τύχη να παρακολουθήσω για αρκετό καιρό πορεία μαζικών καλωδιακών βλαβών DSL & FTTH, οι καθυστερήσεις που παίζονται είναι αδιανόητες. Σημαντικά λιγότερο προσωπικό από το απαιτούμενο, μπάχαλο με συνεννόηση μεταξύ τεχνικών παρόχου / εξωτερικούς συνεργάτες / εργολάβους με tickets-μπαλάκια, κάκιστες διαδικασίες ελέγχων και αποκατάστασης ειδικά αν μπλέκονται 2 διαφορετικοί πάροχοι (εκεί να δεις), πορίσματα ανεφικτότητας υπηρεσίας - ή αλλιώς "δε θα ρίξουμε χρήμα στο χαλκό για 5-10 πελάτες, αζημίως αποχώρηση, να βάλετε δορυφορικό καθολικής υπηρεσίας".

 

Δυστυχώς έρχονται τα χειρότερα..

σε οδηγούν στην εξάρτηση από το ίντερνετ και σε καταστρέφουν οπότε γουστάρουν.

Και δεν μπορείς να πεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα COSMOTE 

Κλαίω 🤣

Τι φταίει όμως ο υπάλληλος..

https://www.tiktok.com/@amerikanos24/video/7411131194932301088?is_from_webapp=1&sender_device=mobile&sender_web_id=7401465386007512608

Link to comment
Share on other sites

Πώληση της Otesat

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/epixeiriseis/pros-parachorisi-i-thigatriki-otesat-maritel-apo-ton-ote/

Επίσης κάπου διάβασα ότι ο νέος CEO έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις τόσο στους υπαλλήλους και συνεργάτες όσο και στον μητρικό όμιλο,καθώς με την έλευση του στον Όμιλο έφερε αμεσότητα και ταχύτητα στις κρίσιμες αποφάσεις,ενώ η πρώτη μεγάλη αξιολόγηση που θα περάσει θα είναι μέσα στο 2027 με την ολοκλήρωση του τρέχοντος επενδυτικού πλάνου 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Σε κατάστημα COSMOTE 

Κλαίω 🤣

Τι φταίει όμως ο υπάλληλος..

https://www.tiktok.com/@amerikanos24/video/7411131194932301088?is_from_webapp=1&sender_device=mobile&sender_web_id=7401465386007512608

Έχω δει και χειρότερα live 😂😂😂😂😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Πώληση της Otesat

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/epixeiriseis/pros-parachorisi-i-thigatriki-otesat-maritel-apo-ton-ote/

Επίσης κάπου διάβασα ότι ο νέος CEO έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις τόσο στους υπαλλήλους και συνεργάτες όσο και στον μητρικό όμιλο,καθώς με την έλευση του στον Όμιλο έφερε αμεσότητα και ταχύτητα στις κρίσιμες αποφάσεις,ενώ η πρώτη μεγάλη αξιολόγηση που θα περάσει θα είναι μέσα στο 2027 με την ολοκλήρωση του τρέχοντος επενδυτικού πλάνου 

Ξεπούλημα τα πάντα, η πλέον συνήθης τακτική.. Όσο για τον CEO, κάτσε να τρέξει πρώτα τον όμιλο. Πάντα στην αρχή όλοι χαρούμενοι είναι. Μακάρι και όταν θα βγαίνουν οι ισολογισμοί της εταιρείας, να μην ανακοινώσει τίποτα περικοπές έτσι τσεκουρατες αλά μνημονιακες και τους κοπούν τα γέλια. Το απευχομαστε σε όλες τις εταιρείες αυτό φυσικά 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, johnny_htc said:

Ξεπούλημα τα πάντα, η πλέον συνήθης τακτική.. Όσο για τον CEO, κάτσε να τρέξει πρώτα τον όμιλο. Πάντα στην αρχή όλοι χαρούμενοι είναι. Μακάρι και όταν θα βγαίνουν οι ισολογισμοί της εταιρείας, να μην ανακοινώσει τίποτα περικοπές έτσι τσεκουρατες αλά μνημονιακες και τους κοπούν τα γέλια. Το απευχομαστε σε όλες τις εταιρείες αυτό φυσικά 

Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Καταργείται ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας σε συνδέσεις με οπτική ίνα και ταχύτητες άνω των 100 …. 
μόλις ανακοινώθηκε από την ΔΕΘ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ANAGNPANA said:

Καταργείται ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας σε συνδέσεις με οπτική ίνα και ταχύτητες άνω των 100 …. 
μόλις ανακοινώθηκε από την ΔΕΘ

Καταργείται ο ειδικός φόρος σταθερής τηλεφωνίας σε συνδέσεις οπτικής ίνας με ταχύτητες άνω των 100 mbs

https://www.reader.gr/politiki/mitsotakis-sti-deth-ayxisi-katotatoy-misthoy-kai-syntaxeon-2025-meiosi-foroy-tilefonias/572512?utm_source=twitter.com&utm_medium=social

Πάντως πάγιο αίτημα των παροχων ήταν ο φόρος 10 τοις εκατό στην συνδρομητική τηλεόραση. Έστω και αυτό όμως καλό είναι 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ANAGNPANA said:

Καταργείται ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας σε συνδέσεις με οπτική ίνα και ταχύτητες άνω των 100 …. 
μόλις ανακοινώθηκε από την ΔΕΘ

Δηλαδή τι θα κερδίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Δύο ευρω τον μήνα περίπου 

Πλούσιοι θα γίνουμε πάλι 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πλούσιοι θα γίνουμε πάλι 

Δηλαδή αν γινόταν αύξηση 2 ευρώ. Δεν θα σε ενοχλούσε; 
τώρα που γίνεται έκπτωτη 2 ευρώ σε χαλάει ;

αν θες σου στέλνω το λογαριασμό μου να τα στέλνεις εμένα τα 2 ευρώ που θα γλυτώνεις 

😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...