Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπό την προϋπόθεση ότι έχεις σμαρτ φόουν κάνε αυτό που ζητάς με εφαρμογή

 

Δεν βρηκα κατι σε android που να μπορει να εκφωνισει ενα ηχογραφημενο μυνημα. Μερικα που δουλεψα δεν το εκαναν παρολω που ελεγαν οτι το εκαναν. Διαβασα αργοτερα οτι ειναι μειονεκτημα του android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα κατι σε android που να μπορει να εκφωνισει ενα ηχογραφημενο μυνημα. Μερικα που δουλεψα δεν το εκαναν παρολω που ελεγαν οτι το εκαναν. Διαβασα αργοτερα οτι ειναι μειονεκτημα του android.

 

Θυμάσαι παλιά που υπήρχε μία υπηρεσία να ακούνε όσοι σε καλούνε ένα τραγούδι της επιλογής σου; Αν υπάρχει τρόπος να έκανες το ίδιο με κάποιο ηχογραφημένο μήνυμά σου....

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο, έριξα μία ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι παλιά που υπήρχε μία υπηρεσία να ακούνε όσοι σε καλούνε ένα τραγούδι της επιλογής σου; Αν υπάρχει τρόπος να έκανες το ίδιο με κάποιο ηχογραφημένο μήνυμά σου....

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο, έριξα μία ιδέα...

 

Το κοιταξα, ειναι το callingtunes της cosmote. Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να περασεις δικο σου κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Και στο Gmail κοίτα.

 

δεν έχω θέμα ούτε με το gmail....έκανα τροποποίηση σε αυτές τι επαφές που είχαν πρόθεμα 31 και 36 ....ήταν καμιά δεκαπενταριά......όλες οι άλλες ήταν μια χαρά......πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;;είμαι οκ λέτε τώρα....;;;

για να κάνω ένα backup στις επαφές στο ΖΤΕ BLADE V ποιο πρόγραμμα πρέπει να βρώ;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

12%. Μένουν 4,46 δηλαδή

 

Ευχαριστω για την απαντηση.:):)

 

Ρωτησα εδω διοτι το απογευμα στην τηλεφωνικη συζητηση με εκπροσωπο της κοσμοτε οταν της εκανα την ιδια ερωτηση δεν ηξερε να μου απαντησει.

 

Και κατι ακομηστο site της κοσμοτε μπορουμε να μπαινουμε στον λογαριασμο μας και να βλεπουμε τον υπολοιπο χρονο ομιλιας και το υπολοιπο χρηματικο που ειναι διαθεσιμο?

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό, από τις 31 Δεκ. το κινητό έφυγε από τα σέρβις γερμανού και πήγε στη γνωστή arvato. Σήμερα ενημερώθηκα τηλεφωνικά από υπάλληλο του γερμανού.

 

Ελπίζω να μην με βγάλουν και εμένα εκτός εγγύησης από εκεί όπως συνηθίζουν να κάνουν σε αρκετούς καταναλωτές. Για την ιστορία, έχει γίνει έγγραφη καταγγελία στον ΙΝΚΑ και αναφορικά στο συνήγορο του καταναλωτή, οπότε αν συμβεί κάτι, αναλαμβάνουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι καταλαβα, για να παρεις φαξ στον τηλεφωνητη, πρεπει η κληση να προωθηθει στον τηλεφωνητη, εχοντας το τηλεφωνο κλειστο η αλλες ρυθμισεις τηλεφωνητη.

Απο θεμα λειτουργικοτητας, ειναι, το λιγοτερο, δυσχρηστο.

Το σωστο ειναι να απαντησεις στην κληση και οταν διαπιστωσεις οτι ειναι φαξ, να το προωθησεις στον τηλεφωνητη.

ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα ενημερώθηκα από τον Γερμανο-Κοσμοτε, ότι το κινητό μου έφυγε από τα κεντρικά σέρβις και πηγαίνει (σαφώς όχι μόνο του) στο κατάστημα που το παρέδωσα. Μου είπαν ότι έγινε σέρβις αλλά κάτι άλλο δεν ξέρω, από δευτέρα λογικά θα έχουμε νέα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα παρέλαβα για 2η φορά το κινητό από το σέρβις (σήμερα ενημερώθηκα) και μάλιστα από το συμβαλλόμενο σέρβις της Huawei.

Έλαβα μια αναφορά από το τεχνικό ότι το κινητό δεν έχει καμία βλάβη και ότι όλα δουλεύουν σωστά. Αρχικά παραξενεύτηκα, λέω με δουλεύουν, άρχισα να βρίζω επί τόπου, ώσπου σκέφτηκα και λέω, μπας και είναι οκ;

Φτάνω σπίτι, βάζω τη μπαταρία, το δουλεύω όλα μια χαρά από τις 6 το απόγευμα, ελα που όμως στις 11 το βράδυ άρχισε πάλι τα ίδια.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, με αντιμετωπίζουν εντελώς αδιάφορα, το κινητό έχει πρόβλημα και αυτοί λένε ότι είναι μια χαρά. Το κινητό από τις 07/12/13 τρέχει στα σέρβις, δηλαδή έλεος, κοροϊδευόμαστε πια ή μήπως θέλουν να το στείλω άλλη μια φορά εκεί; (δεν θα μείνω και 3ο μήνα χωρίς κινητό).

 

Αύριο θα γίνει τηλέφωνο στο συνήγορο του καταναλωτή ώστε να συμβουλευτώ και αν δεν γίνει αντικατάσταση, θα κινηθώ νομικά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Με παίρνουν αρκετά συχνά με απόκρυψη και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να βρω ποιος αριθμό πραγματοποιει τις κλήσεις. Μέσω κάποιας εφαρμογής, στο Γερμαν/cCosmote ή οτιδήποτε άλλο.

 

Ευχαριστώ πολύ!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

μονο με μηνυση για απειλες κτλ... μπορεις να μπλοκαρεις τους αριθμους με αποκρυψη :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία Εντοπισμού Κακόβουλων Κλήσεων

Τέλος Ενεργοποίησης Υπηρεσίας 5,17 €

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία Εντοπισμού Κακόβουλων Κλήσεων

Τέλος Ενεργοποίησης Υπηρεσίας 5,17 €

 

Υπάρχει και εφαρμογή αλλά και το Android νομίζω μόνο του έχει Blacklist για να αποκλύεις τέτοιες κλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρα ενα Galaxy s2 απο Αγγλια της εταιρειας Organge, το ειχε προηγουμενος κατοχος, ζηταει εναν κωδικο δικτυου οταν βαζεις Ελληνικη sim για να λειτουργησει (θελω να βαλω Cosmote, whats'up), πια ειναι η λυση? Root στο κινητο? Ξερει κανενας αλλο τροπο? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas paidia,tha thela na anaferw ena provlima me to 0.facebook pu ginete dio meres tora,eno benw kanonika otan paw na steilw message otan pataw apostoli sto irl panw adi n pigenei se 0.facebook.... kai kala pigenei se upload.facebook auto sinebei afu emfanise sta message oti boro n steilw eikona kai eno den stelnw tipota den mafinei n apadisw kai ginete akirosi.(zitw signwmh gia ta greeklish ma den exo egkatastisi ellinika st windows )
Link to comment
Share on other sites

μήνυμα της cosmote...

 

έχετε καταναλώσει το 80% των δωρεάν ΜΒ του προγράμματος σας. Τελευταία ενημέρωση 17:59:59 24/01/14. Υπενθυμίσουμε ότι η δωρεάν χρήση σας θα ανανεωθεί στις 13/02/14. Μπορείτε όμως να αποκτήσετε 200 επιπλέον ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ στο κινητό σας, μόνο με 5ε. στείλτε τώρα 200ΜΒ στο 1256. Εναλλακτικά για 750ΜΒ μόνο με 10ε στείλτε 750ΜΒ στο 1256. (ισχύς πακετών: 10 μέρες)

 

Παραπλανάτε τον κόσμο με τα ηλίθια μηνύματά σας. Έπρεπε να ντρέπεστε. Μου προκαλείτε αηδία και εμετό. 4 νούμερα άμεση φορητότητα από εμένα. :kill::shoot::whip::rocket::chair::hunter::knife::protest:

 

Κυρίκος Κωνσταντίνος.

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Τα εχεις οντως καταναλωσει τα MB?Αν τα εχεις καταναλωσει δεν καταλαβαινω το καταγγελτικο της υποθεσης.

Sorry,εχεις δικιο,δεν ειχα διαβασει σωστα τα bold

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

μήνυμα της cosmote...

 

έχετε καταναλώσει το 80% των δωρεάν ΜΒ του προγράμματος σας. Τελευταία ενημέρωση 17:59:59 24/01/14. Υπενθυμίσουμε ότι η δωρεάν χρήση σας θα ανανεωθεί στις 13/02/14. Μπορείτε όμως να αποκτήσετε 200 επιπλέον ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ στο κινητό σας, μόνο με 5ε. στείλτε τώρα 200ΜΒ στο 1256. Εναλλακτικά για 750ΜΒ μόνο με 10ε στείλτε 750ΜΒ στο 1256. (ισχύς πακετών: 10 μέρες)

 

Παραπλανάτε τον κόσμο με τα ηλίθια μηνύματά σας. Έπρεπε να ντρέπεστε. Μου προκαλείτε αηδία και εμετό. 4 νούμερα άμεση φορητότητα από εμένα. :kill::shoot::whip::rocket::chair::hunter::knife::protest:

 

Κυρίκος Κωνσταντίνος.

 

Τοσο καιρο που εισαι στο προγραμμα σου δεν ηξερες οτι υπαρχουν επιπροσθετα πακετα σε περιπτωση που ξεπερασεις την χρηση του παγιου σου?? Απο τον αρη σε εφεραν??

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...