Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

και μένα με είχαν πάρει και μου είχαν σπάσει τα νεύρα ενώ δεν ήθελα να κάνω συμβόλαιο επιμέναν και τελικά μόνο που δεν τον εβρισα ( τι φταίει και αυτός) αλλα όταν του λεω δεν θέλω, δεν βρίσκω λόγο να επιμένει...

Τους έβαλα σε black list και σήμερα έχουν λυσάξει γιατί τους το κλείνει μόνο του και εχουν πάρει 6 φορές απο τι 3 το μεσημέρι ως τις 5 !!

φαίνεται πως δουλεύουν μόνο τις ώρες κοινής ησυχίας;

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο με ενδιαφερει.

βεβαια το 3) που αναφερεις δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο !!!

οποιοι γνωριζουν ας γραψουν ποια καρτα θεωρουν καλυτερη για αυτη την χρηση.

με vodafone θελεις 10€ το χρονο (2 χ 5) αλλα και με κοσμοτε θελεις 10€ (καρτα + χρονος).

Μου προτειναν την Q με 5€ για ενα ετος και χρεωση ανα δλ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τι εμβελεια εχει περιπου αυτο το "μηχανακι"?

 

Απο οτι φαινεται δεν ειναι πολυ μεγαλη η εμβελεια του. Ζητημα να καλυπτει 60 τετραγωνικα οπως το κοβω εγω. Ισως να παιζει ρολο και το υψος που θα το βαλεις απο οτι λεει μεσα...ομως δεν εχω πειραματιστει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Παιδιά τη βοήθειά σας. Έκανα φορητότητα από Cosmote στη Vodafone στις 11 Οκτωβρίου μετά από μια πολύ καλή προσφορά που δέχτηκα από τη δεύτερη. Διέκοψα τρία συμβόλαια Cosmote που έληγαν το Φεβρουάριο 14, το Μάρτιο του 14 και ένα άλλο που έληγε το Νοέμβριο του 14 (οικογενειακό πακέτο). Οι ποινές που μου είχαν πει ήταν 136+67+40 ευρώ. Περίμενα λοιπόν σήμερα να έρθει η λυπητερή κι αντι αυτού μου ήρθε επιστροφή 160. Τι έγινε άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε του παππά και μην ασχοληθείς περαιτέρω.:lol:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχες κάνει τις αρχικές συνδέσεις είναι τα προ πληρωμένα πάγια, επίσης σίγουρα ΔΕΝ ήταν τόσο μεγάλες οι ποινές είχαν κάνει <<λάθος>>... Όπότε τα τσιμπάς και γίνεσαι Λούης, μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...:p
Πολιτισμένος είναι αυτός που φέρεται πολιτισμένα, όταν δεν το βλέπουν οι άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Μήπως εκδοθεί κι άλλος λογαριασμός και μου τα πάρουνε πίσω κανονικά; Οι ποινές ήταν έτσι όπως τις περίμενα,δε νομίζω να είχαν κάνει λάθος στον υπολογισμό της ποινής
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκδοθεί κι άλλος λογαριασμός και μου τα πάρουνε πίσω κανονικά; Οι ποινές ήταν έτσι όπως τις περίμενα,δε νομίζω να είχαν κάνει λάθος στον υπολογισμό της ποινής

 

Τι πάγιο είχες;

Επειδή το πάγιο προ-πληρώνεται κάθε μήνα, όταν ακυρώνουμε ένα συμβόλαιο η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να επιστρέψει το μέρος του παγίου που αφορά τις μέρες του μήνα που δε θα είμαστε πια πελάτες της.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Τι πάγιο είχες;

Επειδή το πάγιο προ-πληρώνεται κάθε μήνα, όταν ακυρώνουμε ένα συμβόλαιο η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να επιστρέψει το μέρος του παγίου που αφορά τις μέρες του μήνα που δε θα είμαστε πια πελάτες της.

 

Στο λογαριασμό φαίνεται ότι είναι πράγματι επιστροφές των παγίων που προπληρωσα.Εκείνο που με παραξενεύει ειναι ότι δεν αναφέρεται η ποινή διακοπής συμβολαίων(δε με στεναχωρεί καθόλου) Λέτε να τη γλίτωσα ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά offline πως ακούμε;..οταν μπαίνω στο μετρο μου λεει οτι το spotify είναι offline και στη λίστα που έγω αποθηκεύσει κάποια κομμάτια είναι γκριζαρισμένα και δεν με αφήνει να τα ακούσω..

 

Οταν βάζεις ένα τραγούδι σε μια λίστα , τότε το κατεβάζει (Επάνω στη μπάρα μου γράφει : Γίνεται λήψη μουσικής).

Μετά το ακούω και offline ..

 

Τελικά αν δεν μπορέσω να βρω που τα κατεβάζει τα τραγούδια (δεν θέλω στη μνήμη του τηλεφώνου) θα παραμείνω στο napster που γίνεται..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,το εργο συνεχιζετε τις 3 τελευταιες μερες αργα το βραδυ μου κανουν αναπαντητη, οι εξης αριθμοι

00242800112115 & 00375254112115 , απλα για ενημερωση .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος να καλεσω απ το σταθερο ενα παρομοιο αριθμο, νομιζοντας πως ειναι η θεια μου απ τη Μαλτα.

δεν απαντησε κανεις, καθως εκανε τουτ τουτ τουτ, σα κατηλειμενο δηλαδη.

υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι;

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος να καλεσω απ το σταθερο ενα παρομοιο αριθμο, νομιζοντας πως ειναι η θεια μου απ τη Μαλτα.

δεν απαντησε κανεις, καθως εκανε τουτ τουτ τουτ, σα κατηλειμενο δηλαδη.

υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι;

 

Δεν νομίζω αφού δεν απάντησε κανείς..αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος να καλεσω απ το σταθερο ενα παρομοιο αριθμο, νομιζοντας πως ειναι η θεια μου απ τη Μαλτα.

δεν απαντησε κανεις, καθως εκανε τουτ τουτ τουτ, σα κατηλειμενο δηλαδη.

υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι;

 

Ποιον αριθμό κάλεσες και απο ποια εταιρία να δούμε πόσο θα πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα θεμα με το δικτυο!αρχικα ηθελα να μπαινω απο 0.facebook αλλα οποτε ανοιγα το δικτυο επαιρνα την στανταρ χρεωση απο την cosmote με ενα ευρω την ημερα one day pass νομιζω λεγεται!εστειλα λοιπον μυνημα στο 1333 και το απενεργοποιησα το θεμα τωρα ομως ειναι οτι οταν ανοιγω τα δικτυα δεν εχω καν καλυψη και αυτοματα δν μπορω να μπω εκει π θελω!εχω κανει κατι λαθος και αν οχι τι μπορω να κανω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα θεμα με το δικτυο!αρχικα ηθελα να μπαινω απο 0.facebook αλλα οποτε ανοιγα το δικτυο επαιρνα την στανταρ χρεωση απο την cosmote με ενα ευρω την ημερα one day pass νομιζω λεγεται!εστειλα λοιπον μυνημα στο 1333 και το απενεργοποιησα το θεμα τωρα ομως ειναι οτι οταν ανοιγω τα δικτυα δεν εχω καν καλυψη και αυτοματα δν μπορω να μπω εκει π θελω!εχω κανει κατι λαθος και αν οχι τι μπορω να κανω?ευχαριστω!

 

Δεν έχεις κάνει λάθος.Μπορείς η να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών να στον ενεργοποιήσουν η να βαλεις ένα πακέτο ίντερνετ και θα ανοιξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα κινητο με προγραμμα απεριοριστα 55 και στο ταμπλετ εχω internet on the go 2gb. Θα ηθελα να μαθω απο καποιον που το εχει κανει αν μπορω να βαλω internet any way 5 gb και να το χειριζομαι ταυτοχρονα και απο κινητο και ταμπλετ 4g εφοσον κανω και καποιο συμβολαιο στο κινητο που υποστηριζει 4g. Πηρα στην cosmote 2 φορες σε διαστημα μισης ωρας και μου ειπαν την πρωτη οτι γινεται και την δευτερη οτι δεν γινεται. Και τις δυο φορες δεν ηξεραν και με εβαλαν στην αναμονη για να ρωτησουν.

 

Αυτο που θελω ειναι οτι οπως εχω 2 καρτες σιμ μια το νουμερο του κινητου μου και μια το νουμερο του ταμπλετ που ειναι καθαρα για χρηση δεδομενων να ρουφανε και τα 2 ταυτοχρονα απο τα 5 γιγα του internet any way σε 4g . Γινεται αυτο; Γιατι η εξυπηρετηση πελατων απλα δεν ξερει. Στην σελιδα του Γερμανου μιλανε για ταυτοχρονα αλλα δεν ρισκαρω να κανω συμβολαιο αν δεν σιγουρευτω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω. Ενα 00357κατι νομιζω ητανε

 

 

Κυπρος. Δεν είναι ακριβά. Αν μας δωσεις τα υπόλοιπα 2 ψηφία θα δούμε αν είναι σταθερό ή κινητό. Τα Κυπριακά νούμερα δε χρησιμοποιούνται για απάτες τέτοιου είδους γιατί είναι γενικά φτηνά να τα καλέσεις

Link to comment
Share on other sites

οταν λες να παρω να μου το ενεργοποιησουν ποιο εννοεις?

 

Να πάρεις στο 13838 να ενεργοποιήσουν το ίντερνετ στη γραμμη σου μιας και το έχεις κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...