Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, sou_d said:

To cinema εννοούν. Μου το εμφανίζει και ως ξεχωριστό με 12€

Screenshot_2024-04-08-14-13-36-06_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Οκ. Καλή τιμή γενικά. FTTH δεν είναι η 100αρα; 

27 minutes ago, elkons said:

Καλησπέρες από Χίο 😅

Η Cosmote στην Χίο τα πάει πολύ καλύτερα από την Nova. Έχει πολύ περισσότερη κάλυψη σίγουρα ενώ σε δύσκολα σημεία είχα 5g των 400mbps. Στα σημεία που η Nova είχε Turkcell η Cosmote είχε σήμα καμπάνα 4g+ 200mbps. Μόνο προς την πλευρά που φαίνεται η Τουρκία συνδέθηκε σε Turkcell αλλά για λίγα λεπτά. Έβαλα χειροκίνητα Cosmote και είχα 2 γραμμές 4g+ των 90 mbps,σε αυτό το σημείο στην αυτόματη επιλογή δικτύου δεν υπήρχε η Nova.

Ωραίος. Καλά να περνάς και καλή γύρα το νησί εύχομαι! Αν είχες και κάνα cellmapper να μάζευες κάνα καινούργιο enb, ωραία θα ταν 😎

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, elkons said:

Καλησπέρες από Χίο 😅

Η Cosmote στην Χίο τα πάει πολύ καλύτερα από την Nova. Έχει πολύ περισσότερη κάλυψη σίγουρα ενώ σε δύσκολα σημεία είχα 5g των 400mbps. Στα σημεία που η Nova είχε Turkcell η Cosmote είχε σήμα καμπάνα 4g+ 200mbps. Μόνο προς την πλευρά που φαίνεται η Τουρκία συνδέθηκε σε Turkcell αλλά για λίγα λεπτά. Έβαλα χειροκίνητα Cosmote και είχα 2 γραμμές 4g+ των 90 mbps,σε αυτό το σημείο στην αυτόματη επιλογή δικτύου δεν υπήρχε η Nova.

Έχεις και vf;;;;

Επίσης η πράσινη είχε 5G;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Έχεις και vf;;;;

Επίσης η πράσινη είχε 5G;;;;

Δεν έχω μαζί την Vf δυστυχώς...

Η πράσινη έχει 5G (200-400 και σε άλλα μέρη 600-800) απλά σε σημεία κοντά με Τουρκία πχ εκεί π η Nova είχε Turkcell είχα με την πράσινη 4g+ των 90-150 mbps .

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, elkons said:

Δεν έχω μαζί την Vf δυστυχώς...

Η πράσινη έχει 5G (200-400 και σε άλλα μέρη 600-800) απλά σε σημεία κοντά με Τουρκία πχ εκεί π η Nova είχε Turkcell είχα με την πράσινη 4g+ των 90-150 mbps .

Πολύ καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elkons said:

Δεν έχω μαζί την Vf δυστυχώς...

Η πράσινη έχει 5G (200-400 και σε άλλα μέρη 600-800) απλά σε σημεία κοντά με Τουρκία πχ εκεί π η Nova είχε Turkcell είχα με την πράσινη 4g+ των 90-150 mbps .

Τέλεια!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά θα στο δώσουν 25€ με τα 10€ σε ένα καρτοκινητό πιθανότατα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Antonio21 said:

Ωραία πράγματα.. 

 

Screenshot_20240410_001535_gr.cosmote.myaccount.widget_edit_874538780122804.jpg

28 και σε εμένα, με 2 μήνες δώρο το πάγιο και δώρο 1 WiFi extender

Screenshot_2024-04-10-11-56-30-85_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Screenshot_2024-04-10-11-56-34-30_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Άντε ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την Cosmote! Τον Ιούλιο διοικεί ο Νεμπής ... Τι θα αλλάξετε πιστεύετε στην κινητή; Ταχύτητες, τιμές και πακέτα 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elkons said:

Άντε ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την Cosmote! Τον Ιούλιο διοικεί ο Ντεμής ... Τι θα αλλάξετε πιστεύετε στην κινητή; Ταχύτητες, τιμές και πακέτα 

Νεμπής.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/volton-statheri-kiniti/

Όλα είναι έτοιμα για να εισέλθει η Volton στην αγορά των τηλεπικοινωνιών της χώρας μας, τόσο σε υπηρεσίες κινητής όσο και σταθερής τηλεφωνίας. Αυτό ακριβώς ανακοινώθηκε από τον Managing Director της Volton στους Δελφούς, πως μέχρι το τέλος του 2024 θα αποτελέσουν το νέο παίκτη της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/volton-statheri-kiniti/

Όλα είναι έτοιμα για να εισέλθει η Volton στην αγορά των τηλεπικοινωνιών της χώρας μας, τόσο σε υπηρεσίες κινητής όσο και σταθερής τηλεφωνίας. Αυτό ακριβώς ανακοινώθηκε από τον Managing Director της Volton στους Δελφούς, πως μέχρι το τέλος του 2024 θα αποτελέσουν το νέο παίκτη της αγοράς.

"Η είσοδος νέου παίκτη στην αγορά θα εντείνει τον ανταγωνισμό, κάτι που όπως έχει επισημάνει και η Αρχή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων θα μπορούσε να λειτουργήσει προς όφελος των καταναλωτών, ρίχνοντας τις τιμές, που προς το παρόν, παραμένουν σε σχετικά υψηλά επίπεδα."

😁😁😁

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους τα στελέχη της Volton .... η κάτι πολύ έξυπνο η μεγάλη αφέλεια.
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zerokill said:

"Η είσοδος νέου παίκτη στην αγορά θα εντείνει τον ανταγωνισμό, κάτι που όπως έχει επισημάνει και η Αρχή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων θα μπορούσε να λειτουργήσει προς όφελος των καταναλωτών, ρίχνοντας τις τιμές, που προς το παρόν, παραμένουν σε σχετικά υψηλά επίπεδα."

😁😁😁

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους τα στελέχη της Volton .... η κάτι πολύ έξυπνο η μεγάλη αφέλεια.
 

Ή κάτι καλό ή κάτι χειρότερο του τελευταίου ανταγωνιστή 

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμη προσπάθεια με προδιαγεγραμμένη πορεία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει αυτό με την Volton καθώς τι σχετικό έχει με τις τηλεπικοινωνίες και ποιος θα επιχειρήσει να πάει,με τι κριτήρια!

Στην Κόρινθο πως πάει το σήμα και των 3?? (Κυρίως Cosmote ) Και ταχύτητες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Με προβληματίζει αυτό με την Volton καθώς τι σχετικό έχει με τις τηλεπικοινωνίες και ποιος θα επιχειρήσει να πάει,με τι κριτήρια!

Στην Κόρινθο πως πάει το σήμα και των 3?? (Κυρίως Cosmote ) Και ταχύτητες 

Θα εικονικός παροχος. Δλδ θα χρησιμοποιεί υποδομές αλλού παροχου, κεραίες, δίκτυο κλπ. Απλά αγοράζει κάποια δικαιώματα πες για να μπορεί να "εκπέμπει" σήμα. Κάτι σαν την ενέργεια έχουμε και δω δλδ. Ένας τρόπος για να πάει κάποιος σ αυτήν, θα είναι μέσα από το ρεύμα και αέριο που θα πουλάνε, να κάνει κάποιο συνδυαστικο πακέτο κινητής. Κάπως έτσι θα το πλασάρουν λογικά. Καλά, μη περιμένεις και κάνα τρελό μερίδιο στην αγορά, άμα πιάσει 1 με βία 2 % θα είναι θαύμα. Η cyta νομίζω μέχρι 3 είχε φτάσει, μπορεί να κάνω και λάθος. 😏

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Θα εικονικός παροχος. Δλδ θα χρησιμοποιεί υποδομές αλλού παροχου, κεραίες, δίκτυο κλπ. Απλά αγοράζει κάποια δικαιώματα πες για να μπορεί να "εκπέμπει" σήμα. Κάτι σαν την ενέργεια έχουμε και δω δλδ. Ένας τρόπος για να πάει κάποιος σ αυτήν, θα είναι μέσα από το ρεύμα και αέριο που θα πουλάνε, να κάνει κάποιο συνδυαστικο πακέτο κινητής. Κάπως έτσι θα το πλασάρουν λογικά. Καλά, μη περιμένεις και κάνα τρελό μερίδιο στην αγορά, άμα πιάσει 1 με βία 2 % θα είναι θαύμα. Η cyta νομίζω μέχρι 3 είχε φτάσει, μπορεί να κάνω και λάθος. 😏

Αφού δεν έχει δεχτεί κάποια συνεργασία από τους 3 παρόχους τότε πως θα λειτουργεί από τις υποδομές τους ??? Από ποιον παρόχων θα παίρνει υποδομές και γενικά δίκτυο?

Τώρα που είμαι και στο topic της Cosmote , έφτιαξα και άλλο ένα για το What's Up , διότι δεν υπήρχε https://myphone.gr/forum/topic/202362/

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, elkons said:

Αφού δεν έχει δεχτεί κάποια συνεργασία από τους 3 παρόχους τότε πως θα λειτουργεί από τις υποδομές τους ???

Έχει συμφωνήσει από πέρσι με την Vodafone Ελλάδας

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει συμφωνήσει από πέρσι με την Vodafone Ελλάδας

Μου θυμίζει μια νέα Cyta 😅 ελπίζω μην καταλήξει και η Volton σαν την Cyta.. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, elkons said:

Αφού δεν έχει δεχτεί κάποια συνεργασία από τους 3 παρόχους τότε πως θα λειτουργεί από τις υποδομές τους ??? Από ποιον παρόχων θα παίρνει υποδομές και γενικά δίκτυο?

Τώρα που είμαι και στο topic της Cosmote , έφτιαξα και άλλο ένα για το What's Up , διότι δεν υπήρχε https://myphone.gr/forum/topic/202362/

Για what's up γραφουμε στο τοπικ που λεει "ολα τα καρτοκινητα της κοσμοτε"

 

25 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει συμφωνήσει από πέρσι με την Vodafone Ελλάδας

Εάν ισχύει αυτο, αντιο απο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...