Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη μου, και να αλλάξει το όνομα, σιγά μην κουνηθεί ο μέσος συνδρομητής να πάει να αλλάξει εταιρία. Εδώ υπάρχουν ακόμα συνδρομητές Q.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Γνώμη μου, και να αλλάξει το όνομα, σιγά μην κουνηθεί ο μέσος συνδρομητής να πάει να αλλάξει εταιρία. Εδώ υπάρχουν ακόμα συνδρομητές Q.

Η κυριαρχία της Cosmote εδώ και 15 χρόνια δεν αμφισβητείται έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Η κυριαρχία της Cosmote εδώ και 15 χρόνια δεν αμφισβητείται έτσι και αλλιώς.

Για να δούμε πως θα το διαχειριστεί ο νέος CEO. Φέτος η εταιρεία δεν ήταν στις 10 πιο γρήγορες ευρωπαϊκές,ελπίζω φέτος να μπει

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσαμαζ είχε πει ότι δε βλέπει κανένα λόγο να αλλάξει το brand Cosmote.  Το να αλλάξει σε T-Mobile ή να το πω αλλιώς σε οτιδήποτε παραπέμπει σε Γερμανία θα είναι ένα ξεκάθαρο αυτο-γκολ από τα αποδυτήρια...

On 27/2/2024 at 10:18 ΜΜ, minast said:

Δύσκολο να το αντικαταστήσουν, το λέει κι η ίδια ότι στην Ελλάδα είναι πολύ δυνατό brand...
Απλά θα γίνουν λίγο πιο δημιουργικοί για το πώς ενσωματώνουν το Telekom 😉

Κατά τα άλλα, δεν νομίζω ότι ο Νεμπής δεν κατανοεί τα οικονομικά δεδομένα της Ελλάδας. Πριν ήταν στην Κροατία, που δεν την λες και πλούσια. Όπως είπε και η Dominique, θα φέρει δικό του στυλ διοίκησης 😄

Και πιο πριν ήταν εμπορικός διευθυντής στην cosmote (δεν είμαι σίγουρος για το πόσο επιτυχημένος), οπότε τα πράγματα τα ξέρει από μέσα, δεν θα χρειαστεί ιδιαίτερο χρόνο προσαρμογής. Αν κατι δε με κανει αισιόδοξο είναι μήπως στα πλαίσια του να δείξει έργο στους προϊσταμένους του μη γίνει yesman...

Edited by XavierGladiola
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, XavierGladiola said:

Ο Τσαμαζ είχε πει ότι δε βλέπει κανένα λόγο να αλλάξει το brand Cosmote.  Το να αλλάξει σε T-Mobile ή να το πω αλλιώς σε οτιδήποτε παραπέμπει σε Γερμανία θα είναι ένα ξεκάθαρο αυτο-γκολ από τα αποδυτήρια...

Και πιο πριν ήταν εμπορικός διευθυντής στην cosmote (δεν είμαι σίγουρος για το πόσο επιτυχημένος), οπότε τα πράγματα τα ξέρει από μέσα, δεν θα χρειαστεί ιδιαίτερο χρόνο προσαρμογής. Αν κατι δε με κανει αισιόδοξο είναι μήπως στα πλαίσια του να δείξει έργο στους προϊσταμένους του μη γίνει yesman...

 πιστεύεις οτι το Γερμανικό Brandname είναι το πρόβλημα?

Γιατί έχω την εντύπωση οτι οι νυφούλες θέλουν γερμανικά αυτοκίνητα στην εκκλησιά... γερμανικά αυτοκίνητα να έχουν οι σύζυγοι.. όσο πιο νότιο γερμάνια τόσο πιο τσεπατος....
μην πάμε σε κουζίνες και πλυντήρια...
Δεν γουστάρουμε την Γερμανία αλλά το Made in Germany είναι από μόνο του brand.

 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

 πιστεύεις οτι το Γερμανικό Brandname είναι το πρόβλημα?

Γιατί έχω την εντύπωση οτι οι νυφούλες θέλουν γερμανικά αυτοκίνητα στην εκκλησιά... γερμανικά αυτοκίνητα να έχουν οι σύζυγοι.. όσο πιο νότιο γερμάνια τόσο πιο τσεπατος....
μην πάμε σε κουζίνες και πλυντήρια...
Δεν γουστάρουμε την Γερμανία αλλά το Made in Germany είναι από μόνο του brand.

 

Πιστεύω ότι ειναι, ναι. Δεν θεωρείς ότι το made in Greece κάνει καλύτερο γκελ στη συνείδηση του κόσμου?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητήθηκε το θέμα της πιθανής αλλαγής του ονόματος, έκατσα και το έψαξα λίγο.

Σήμερα το Δημόσιο διαθέτει το 7,5% των μετοχών του ΟΤΕ.

Με ειδική συμφωνία που υπάρχει μεταξύ του Δημοσίου και της DT (που κατέχει το 52%) το Ελληνικό Δημόσιο, διορίζει 2 μέλη στο Δ.Σ. της ΟΤΕ ΑΕ και έχει δικαίωμα βέτο για:

- Αλλαγή επωνυμίας

- Αλλαγή έδρας

- Θέματα εθνικής ασφάλειας

- Διάφορα άλλα θέματα διοίκησης.

Άρα, καταλαβαίνω πως δεν μπορεί να γίνει αλλαγή ονόματος, εάν δεν το εγκρίνει η (όποια) κυβέρνηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική κυβέρνηση έτσι και αλλιώς έχει αυτή την εξουσία και τα μέλη στο ΔΣ να μην είχε, απλώς τώρα είναι πιο εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Και για την επόμενη τριετία η εταιρεία νικήτρια στον διαγωνισμό της TEAM εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα των διοργανώσεων της UEFA(ένα μέρος πήγε και σε Mega και ANT1)

Link to comment
Share on other sites

Καλή η cosmote tv για αθλητικά αλλά σε Ondemand περιεχόμενο δε λέει και πολλά από ότι κατάλαβα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cmvr said:

Καλή η cosmote tv για αθλητικά αλλά σε Ondemand περιεχόμενο δε λέει και πολλά από ότι κατάλαβα.

Έτσι πιστεύω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.mononews.gr/business/erchete-to-netflix-stin-cosmote-tv

Πολύ καλή κίνηση από την DT. Η Vodafone έχει HBO,Warner Bros,Disney+ μόνο η Nova δεν έχει κάποια μεγάλη συμφωνία 

13 ώρες πριν, cmvr said:

Καλή η cosmote tv για αθλητικά αλλά σε Ondemand περιεχόμενο δε λέει και πολλά από ότι κατάλαβα.

Δεν έλεγες να κερδίσεις το τζόκερ 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμφανίστηκε αυτή η προσφορά στο app μου τώρα. 39,90€ για 100αρα με cosmote tv, cinema pack.

Τώρα πληρώνω 23,62€ για 50αρα ΟΤΕ και 11€ για eon tv. Δεν είναι κακό. Αν μεταφέρω και το κινητό στην cosmote , θα έχω δωρεάν ανανέωση κι εκεί.

Αντίστοιχα στην εφαρμογή της nova, δίνει με 39€ 200αρα γραμμή (ενδεχομένως και tv). Δεν πολύ καταλαβαίνω έτσι όπως το γράφει

Screenshot_2024-03-24-16-53-54-00_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sou_d said:

Τώρα πληρώνω 23,62€ για 50αρα ΟΤΕ και 11€ για eon tv. Δεν είναι κακό. Αν μεταφέρω και το κινητό στην cosmote , θα έχω δωρεάν ανανέωση κι εκεί.

Αν εννοείς δωρεάν ανανεωση τα 10€ που δίνουν κάθε μήνα, θα πρέπει να το συμφωνήσεις τηλεφωνικά και όχι μέσω εφαρμογής 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, paanos said:

Αν εννοείς δωρεάν ανανεωση τα 10€ που δίνουν κάθε μήνα, θα πρέπει να το συμφωνήσεις τηλεφωνικά και όχι μέσω εφαρμογής 

Ναι ναι, το ξέρω αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους και χρόνια πολλά🇬🇷🇬🇷🇬🇷! Δυστυχώς έχω adsl 24 στην cosmote από τον Νοέμβριο. Έχω συνέχεια αποσυνδέσεις και κάποιες φορές είναι και πολύωρες. Συνήθως έχω γύρω στα 10 mbps ενώ άλλες φορές έχω internet ( είναι ανοιχτό το λαμπάκι ) αλλά δεν δουλεύει τίποτα. Έχω αλλάξει μπριζα, καλώδια, 3 router ( τωρα μου έδωσαν άλλο, είχα το speedport 2 Arc τώρα μου έδωσαν το απλό ) και έχω ελέγξει την καλωδίωση. Ο τεχνικός κάθεται πάντα πάνω από μια ώρα. Από την Παρασκευή που ήρθε ενώ έχω Ίντερνετ και κάνει λιγότερες αποσυνδέσεις η ταχύτητα πέφτει στα τάρταρα. Θα βοηθούσε να ανεβάσω εδώ τα στατιστικά να δούμε τα λάθη κλπ; Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει γιατί εγώ ειδικεύομαι στα κινητά και δεν γνωρίζω τίποτα από σταθερή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gv2008 said:

Καλησπέρα σε ολους και χρόνια πολλά🇬🇷🇬🇷🇬🇷! Δυστυχώς έχω adsl 24 στην cosmote από τον Νοέμβριο. Έχω συνέχεια αποσυνδέσεις και κάποιες φορές είναι και πολύωρες. Συνήθως έχω γύρω στα 10 mbps ενώ άλλες φορές έχω internet ( είναι ανοιχτό το λαμπάκι ) αλλά δεν δουλεύει τίποτα. Έχω αλλάξει μπριζα, καλώδια, 3 router ( τωρα μου έδωσαν άλλο, είχα το speedport 2 Arc τώρα μου έδωσαν το απλό ) και έχω ελέγξει την καλωδίωση. Ο τεχνικός κάθεται πάντα πάνω από μια ώρα. Από την Παρασκευή που ήρθε ενώ έχω Ίντερνετ και κάνει λιγότερες αποσυνδέσεις η ταχύτητα πέφτει στα τάρταρα. Θα βοηθούσε να ανεβάσω εδώ τα στατιστικά να δούμε τα λάθη κλπ; Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει γιατί εγώ ειδικεύομαι στα κινητά και δεν γνωρίζω τίποτα από σταθερή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Για ανέβασε να δούμε. Περίεργο να τα έχεις πειράξει όλα και να το κάνει ακόμα, για δικό τους θέμα ακούγεται. Για ανέβασε. Ποιο ρουτερ σου έδωσαν; Το άσπρο speedport? 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, johnny_htc said:

Για ανέβασε να δούμε. Περίεργο να τα έχεις πειράξει όλα και να το κάνει ακόμα, για δικό τους θέμα ακούγεται. Για ανέβασε. Ποιο ρουτερ σου έδωσαν; Το άσπρο speedport? 

Το μαύρο speedport 2. Πριν είχα το speedport 2 Arc. Θα ανεβάσω σε λίγο τα στατιστικά.

IMG_4053.png

IMG_4049.jpeg

IMG_4048.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Το μαύρο speedport 2. Πριν είχα το speedport 2 Arc. Θα ανεβάσω σε λίγο τα στατιστικά.

IMG_4053.png

IMG_4049.jpeg

IMG_4048.jpeg

Κακό snr. Στάνταρ έχεις αποσυνδέσεις 

Just now, johnny_htc said:

Κακό snr. Στάνταρ έχεις αποσυνδέσεις 

Πριν είχες άλλη εταιρεία και δεν στο έκανε; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Κακό snr. Στάνταρ έχεις αποσυνδέσεις 

Πριν είχες άλλη εταιρεία και δεν στο έκανε; 

Με vf σπάνια 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Με vf σπάνια 

Ωραία. Καφαο κοντά σε σένα έχουν, έτσι; Η Cosmote δίνει την 24αρα από vdsl γραμμή, απλά σου κόβει την ταχύτητα. Για τσέκαρε το αν ισχύει. Vdsl vectoring πρέπει να σου γράφει κάπου εκεί στα stats. Κάποια πατάτα θα έχουν κάνει στο dslam. Vodafone είχες ίδιες ταχύτητες. Αν ναι, τότε είσαι από τηλεφωνικό κέντρο και στις 2 περιπτώσεις 😏. Πάλι κάποια μαλακια εκεί θα χουν παίξει. Πρηξτους ανελέητα και πες τους να σου στείλουν τεχνικό τσάμπα γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί. Απομακρυσμενα δεν γίνεται δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη cosmote,

Καλησπερα παιδια κ Χρονια Πολλα! Μια ερωτηση σχετικα με την εφαρμογη της.Την εχω κ στο κινητο κ στο ταμπλετ.Χθες λοιπον απο το ταμπλετ πληρωσα το λογαριασμο του σταθερου.Μετα ηθελα να κατεβασω την αποδειξη στο ταμπλετ.Σε ipad.Αλλα δεν...

Τι εννοω.Πατωντας πανω δεξια το βελακι share button αυτο δεν πατιεται! Εκανα απεγκατασταση κ ξανα εγκατασταση αλλα τιποτα.Στο iphone δουλευει κανονικα

Τι να φταιει? Μηπως μου εχει ξεφυγει καποια ρυθμιση στο ταμπλετ? Εχω σπασει το κεφαλι μου απο χθες αλλα δεν βρισκω ακρη

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, josuts said:

Εφαρμογη cosmote,

Καλησπερα παιδια κ Χρονια Πολλα! Μια ερωτηση σχετικα με την εφαρμογη της.Την εχω κ στο κινητο κ στο ταμπλετ.Χθες λοιπον απο το ταμπλετ πληρωσα το λογαριασμο του σταθερου.Μετα ηθελα να κατεβασω την αποδειξη στο ταμπλετ.Σε ipad.Αλλα δεν...

Τι εννοω.Πατωντας πανω δεξια το βελακι share button αυτο δεν πατιεται! Εκανα απεγκατασταση κ ξανα εγκατασταση αλλα τιποτα.Στο iphone δουλευει κανονικα

Τι να φταιει? Μηπως μου εχει ξεφυγει καποια ρυθμιση στο ταμπλετ? Εχω σπασει το κεφαλι μου απο χθες αλλα δεν βρισκω ακρη

Πριν σε άφηνε; Δες μήπως πρέπει να δώσεις δικαίωμα πρόσβασης στα αρχεία κλπ για αποθήκευση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...