Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν υπέγραψες φορητοτητα νομίζω πλέον δεν μπορούν να προχωρήσουν το αίτημα.

 

 

 

Δηλαδή εσύ προτείνεις να συνεχίζουμε να πληρώνουμε το καρτέλ σαν μ........... Για να μην ταλαιπωρηθούμε και μάλιστα παίζοντας το δικό τους παιχνίδι.........μάλιστα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω στο forum. Έστω ότι είμαι στη Χ εταιρία και θέλω να βελτιώσω την προσφορά της. Κάνω αίτηση φορητότητας στην Y εταιρία. Προκειμένου να με καλέσουν με βελτιωμένη προσφορά από τη Χ εγώ πρέπει απλά να κάνω την αίτηση φορητότητας ή πρέπει να υπογράψω κιόλας στην Υ και να πάρω τις sim; Και αν φτάσω σε αυτό το σημείο μετά μπορώ να κάνω πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει και σιμ και τα επέστρεψα όλα απο το μαγαζί που τα πήρα όταν έκανα ακύρωση φορητοτητας.το ότι θα κανείς αίτημα φορητοτητας δεν σημαίνει ότι θα εγκριθεί κιόλας.κανονικα αν για κάποιο λόγο δεν εγκριθεί αυτοματα ακυρώνεται σε 3 μέρες...το γράφει και το χαρτί που υπογράφεις. Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ προτείνεις να συνεχίζουμε να πληρώνουμε το καρτέλ σαν μ........... Για να μην ταλαιπωρηθούμε και μάλιστα παίζοντας το δικό τους παιχνίδι.........μάλιστα!

 

Όχι. Προτείνω είτε συμβιβασμό με την όποια ταλαιπωρία επακολουθήσει για την ακύρωση φορητότητας (τις τελευταίες βδομάδες έχουμε διαβάσει πάρα πολλές τέτοιες) ή αν ο άλλος δεν έχει να πληρώσει το συμβόλαιο, να το διακόψει και να το κάνει κάρτα. Όλη αυτή η κλάψα και η έκπληξη για την ταλαιπωρία δεν οδηγεί πουθενά.

 

Ρε παιδιά εγώ έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω στο forum. Έστω ότι είμαι στη Χ εταιρία και θέλω να βελτιώσω την προσφορά της. Κάνω αίτηση φορητότητας στην Y εταιρία. Προκειμένου να με καλέσουν με βελτιωμένη προσφορά από τη Χ εγώ πρέπει απλά να κάνω την αίτηση φορητότητας ή πρέπει να υπογράψω κιόλας στην Υ και να πάρω τις sim; Και αν φτάσω σε αυτό το σημείο μετά μπορώ να κάνω πίσω;

 

Η διαδικασία πλέον είναι η εξής. Μόλις το αίτημα φορητότητας πάρει έγκριση (υπόψην μπορεί να πάρει έγκριση ακόμη κι αν συμφωνήσεις στην τηλεφωνική αντιπροσφορά της εταιρίας σου), ταυτόχρονα περνάει και η σύνδεση με τη νέα σιμ η οποία μπορεί και να ενεργοποιηθεί άμεσα. Έχουμε διαβάσει για περιπτώσεις που χωρίς να το καταλάβουν, βρέθηκαν να έχουν παραλάβει τη νέα σιμ η οποία ήταν και ενεργοποιημένη. Φυσικά ο καταναλωτής αν δεν έχει υπογράψει την αίτηση σύνδεσης, όλα μπορούν να ανατραπούν αλλά πάλι θα υπάρξει ταλαιπωρία, καθυστέρηση στο να επανέλθει στην παλιά εταιρία και ενδεχομένως για αρκετές ώρες (μπορεί και 24ωρο, έχει συμβεί) να μην έχει καθόλου σήμα (όταν γίνει η διακοπή & επαναφορά στην παλιά εταιρία). Καλό είναι όλα αυτά να τα γνωρίζουμε.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. έλαβα μια κλήση στο κινητό μου από απόκρυψη. μου αναφέρανε ότι υπάρχει προσφορά για να αλλάξω από τον πάροχο που είμαι (wind) σε cosmote και μου δίνει απεριόριστα προς όλους (1500 λεπτά) με 19,90€/μήνα και δέσμευση 24μηνη.

το έχει ακούσει κάποιος ή πρόκειται για μούφα?

Link to comment
Share on other sites

1500 λεπτά προς όλους με 20 ευρώ, δεν νομίζω. Αν σου είπε προς cosmote παίζει.

 

Όχι, η εν λόγω προσφορά (προς όλους) δίνεται κανονικά τηλεφωνικώς. Ισχύει. Για 2 γραμμές φαντάζομαι θα σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το θεώρησα μούφα, δεν κράτησα στοιχεία.

υπάρχει δυνατότητα να το πάρω από κάπου? θα πάρω 2 γραμμές δηλαδή με 1500' προς όλους η κάθε μια με 20€?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά τα τηλεφωνήματα από Βουλγαρία έχουν γίνει μάστιγα…

Πριν 20 μέρες φυσικά πήραν και μένα αλλά και τον κολλητό μου που εργάζεται σε μεγάλη εταιρία με πολλά εταιρικά τηλ τους πήραν όλους σε 2 βράδια….

Link to comment
Share on other sites

Παιδια +1!

Μόλις μου έκαναν αναπάντητη απο αυτον εδω τον αριθμο 003598920**131 και καθώς δεν έχω κάποιον γνωστο στην συγκεκριμένη χωρα το γκουγκλαρα λιγο γιατι υποψιάστηκα πως κατι περιεργο παιζει και βρέθηκα εδω..

 

Απ'οτι διάβασα και σε ένα αλλο φόρουμ είναι Βουλγάρες οι οποίες κάνουν αναπάντητες σε ελληνικους αριθμούς κατα τυχη και αν τις πάρεις πισω σου ζητανε δουλεια στην Ελλαδα!!ναι!!κιομως!!!Διαβάστε :http://www.adslgr.com/forum/threads/714410-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια +1!

Μόλις μου έκαναν αναπάντητη απο αυτον εδω τον αριθμο 003598920**131 και καθώς δεν έχω κάποιον γνωστο στην συγκεκριμένη χωρα το γκουγκλαρα λιγο γιατι υποψιάστηκα πως κατι περιεργο παιζει και βρέθηκα εδω..

 

Απ'οτι διάβασα και σε ένα αλλο φόρουμ είναι Βουλγάρες οι οποίες κάνουν αναπάντητες σε ελληνικους αριθμούς κατα τυχη και αν τις πάρεις πισω σου ζητανε δουλεια στην Ελλαδα!!ναι!!κιομως!!!Διαβάστε :http://www.adslgr.com/forum/threads/714410-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1

:lol::lol::lol:

 

Mόνο εμένα κάνουν την τιμή εκτός από Βουλγαρία να με καλούν από Γεωργία, Πακιστάν;;:p Τόοσο δημοφιλής είμαι πια;;;:p

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα περιπου εχω αναβαθμισει το κινητο μου σε 4,3 αλλα ενω εχω κανει τις ρυθμισεις του ιντερνετ για cosmote οποτε ανοιγω τα δεδομενα μου βγαζει αποσυνδεθηκε και οσο και να περιμενω δε συνδεεται.Πριν λιγο καιρο βεβαια ειχα χρεωθει 2-3 φορες για ιντερνετ για μια μερα με 1 ευρω που ειναι και ειχα στειλει μηνυμα για να σταματησει αυτη η υπηρεσια.Μηπως ετσι σταματησα γενικως τη συνδεση στο ιντερνετ με δεδομενα;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα...

 

Πήγα στις ρυθμίσεις apn και από cosmote wireless internet έκανα το όνομα cosmore internet και τώρα δουλεύει...ευχαριστώ πολύ..

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με κάλεσαν και εμένα. Τους έσβησα και από το αρχείο κλήσεων, δε τους χάλασε μία. Απλά τώρα πρέπει να ενημερώσω όλους τους γνωστούς μη τυχόν και την πατήσει κανείς.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι Σουηδία κ θα ήθελα να χρησιμοποιησω internet στο κινητό. Εχω ενεργοποίησει το cosmote traveller αλλα με τα δεδομένα δεν εχω κάνει. Στην κοσμοτε μου παν οτι εχουν πακετα πχ 15 ευρω 150mb για μια βδομαδα. Μετα τη χρήση των 150 mb μου παν πεφτειπολυ η ταχυτητα.

 

Κ ερωτώ: οταν λεμε πεφτει η ταχύτητα σημαινει οτι καταντα δύσχρηστο ήθα μπορεσω να αναζητησω πχ πληροφορίες κτλ απλα με αργες ταχυτητες; συμφερει τελικα η όχι;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο κωδικος για τους 2 μηνες δωρεαν,κατεβασα την εφαρμογη αλλα τον κωδικο που μου εστειλαν που τον βαζω;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έχεις ενεργοποιημένο πακέτο Internet;
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο κωδικος για τους 2 μηνες δωρεαν,κατεβασα την εφαρμογη αλλα τον κωδικο που μου εστειλαν που τον βαζω;

Ευχαριστω πολυ

 

http://www.cosmote.gr/spotify ακολουθα τις οδηγιες και θα βαλεις τον κωδικο εκει που στον ζηταει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα τιμωρηθώ από το κράτος, αν αυτός που πήρα με απόκρυψη ξέρει ποιος είμαι και πάει και το αναφέρει στην αστυνομία ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

*Ανώνυμος φοβισμένος*

Edited by Vasileios
κεφαλαία σε μικρά. Διατήρηση ορθογραφίας.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα τιμωρηθώ από το κράτος, αν αυτός που πήρα με απόκρυψη ξέρει ποιος είμαι και πάει και τοα αναφέρει στην αστυνομία ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

*Ανώνυμος φοβισμένος*

 

Aν δεν τον έβρισες, γιατί να πάει στην αστυνομία;;

Edited by Vasileios
διόρθωση παραπομπής

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...