Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΕΠΕΙΓΟΝ, αν κάποιος έχει τον νέο κατάλογο της Cosmote (ΟΧΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ) του Σεπτεμβρίου 2013, ή αν γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να τον βρω σκαναρισμένο για κατέβασμα, παρακαλώ πολύ να με ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΑ. Μη μου πείτε στα καταστήματα, είμαι στη Θεσσαλία και μπορώ να τον έχω σε 2 ώρες, όμως το χρειάζομαι αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

έχω σχεδόν ίδιο πρόβλημα..

απο το κινητό μου πήγε μήνυμα σε άλλη επαφή, το οποίο εγώ δεν έστειλα.

αυτό έγινε 2 φορές και το μήνυμα ήτανε ίδιο.

 

με διαφορά ώρας 1 λεπτό.

στο κινητό μου υπάρχει στα απεσταλμένα σαν να το έστειλα πραγματικά εγω.

 

στην αρχή νόμιζα ότι είναι απο τα πλαστά μηνύματα με προγράμματάκια για adroid.

 

αλλά διαπίστωσα ότι αυτά τα προγραμματάκια, εμφανίζουν το μήνυμα και τον αποστολέα αλλά στη πραγματικότητα δεν υπάρχουν στα απεσταλμένα του αποστολέα.

 

εσείς που στείλατε αυτά τα μηνύματα στους άλλους.. τα έχετε στα απεσταλμένα σας???

 

Αυτο που εχεις εσυ δεν εχει σχεση με αλλα κεντρα μηνυματων. Καποιος εχει εγκαταστησει καποιο προγραμμα στο κινητο σου και πραγματι στελνει αυτα τα μηνυματα απο το κινητο σου.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei που ειπες δεν ειναι ομως stick. Ειναι σιγουρα καλο αλλα αν δεν εχεις αναγκη μια εξτρα συσκευη που θα δινει προσβαση σε αλλες συσκευες μεσω Wi-Fi δεν υπαρχει λογος να το παρεις. Κοιταξε τα αντιστοιχα usb sticks τα οποια ειναι πολυ πιο οικονομικα οπως το L100 ή το L800 που τα κοιταξα στο ebay και ειναι κοντα στα 60 Ευρω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στον λογαριασμό μου στο mycosmote για να κάνω αιτημα διαγραφής απο τους καταλόγους αλλά δεν το βρίσκω.

Το έχουν αφαιρέσει ή εγω δεν το βρίσκω ?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στον λογαριασμό μου στο mycosmote για να κάνω αιτημα διαγραφής απο τους καταλόγους αλλά δεν το βρίσκω.

Το έχουν αφαιρέσει ή εγω δεν το βρίσκω ?

 

Επειδή πρόσφατα το έψαχνα και εγώ και δεν το έβρισκα, πήγα σε κατάστημα και το ζήτησα.

Μάλλον το αφαιρέσαν.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ

Εχω κάνει αίτημα σε καταστημα εδω και μια εβδομάδα αλλά δεν βλέπω φώς

Είπα μήπως απο το mycosmote ήταν πιο σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ενεργοποιηθηκε η καρτοσυνδεση της κορης μου , μετα απο μεταφορα της σε whatsup k της βγαζει φραγη εισερχομενων κλησεων. Δεν εχει βαλει ακομη χρονο ομιλιας. Τι πρεπει να κανω για να αρθει η η φραγη;
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ

Εχω κάνει αίτημα σε καταστημα εδω και μια εβδομάδα αλλά δεν βλέπω φώς

Είπα μήπως απο το mycosmote ήταν πιο σίγουρο

 

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

τι λες τώρα?

μετα φταιει ο πελάτης αν κανει καταγγελία

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Διάβασα αυτό το θέμα και θορυβήθηκα. Πήγα πριν κανά 20ήμερο σε κατάστημα Γερμανός και έκανα την αίτηση διαγραφής από τους καταλόγους. Μέχρι πριν λίγες μέρες το όνομα και η διεύθυνση μου εμφανιζόταν κανονικά στο 11888.gr και σε κάτι άλλα σάιτ, αλλά τώρα ξανατσέκαρα και πλέον δε βγάζει αποτέλεσμα. :):up:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό το θέμα και θορυβήθηκα. Πήγα πριν κανά 20ήμερο σε κατάστημα Γερμανός και έκανα την αίτηση διαγραφής από τους καταλόγους. Μέχρι πριν λίγες μέρες το όνομα και η διεύθυνση μου εμφανιζόταν κανονικά στο 11888.gr και σε κάτι άλλα σάιτ, αλλά τώρα ξανατσέκαρα και πλέον δε βγάζει αποτέλεσμα. :):up:

 

Tα άλλα site ποια είναι να τσεκάρω και εγώ; ;)

Link to comment
Share on other sites

Tα άλλα site ποια είναι να τσεκάρω και εγώ; ;)

 

http://www.greekphones.info/

 

Προφανώς, συνδέονται με τη βάση δεδομένων του ΟΤΕ... :O

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei που ειπες δεν ειναι ομως stick. Ειναι σιγουρα καλο αλλα αν δεν εχεις αναγκη μια εξτρα συσκευη που θα δινει προσβαση σε αλλες συσκευες μεσω Wi-Fi δεν υπαρχει λογος να το παρεις. Κοιταξε τα αντιστοιχα usb sticks τα οποια ειναι πολυ πιο οικονομικα οπως το L100 ή το L800 που τα κοιταξα στο ebay και ειναι κοντα στα 60 Ευρω.

 

To L800 φαίνεται καλό και καινούργιο προϊόν αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο στην Ελλάδα και ποιός ξέρει πότε θα είναι...να το παραγγείλω από ebay δεν είναι σίγουρη επιλογή καθώς μπορεί να προκύψουν ζητήματα συμβατότητας με την Cosmote. Kαταλαβαίνω ότι το Huawei δεν είναι stick αλλά wireless router, όμως θέλω να ξέρω ποιά είναι η απόδοσή του σε σχέση με το Alcatel L100 ή άλλα sticks που χρησιμοποιούνται σε Cosmote Internet on the Go 4G (π.χ. TP-LINK, ZTE, κλπ). Βλέπω ότι το Huawei υποστηρίζει ταχύτητες dl μέχρι και 150mbps που δεν βλέπω να υποστηρίζει κάποιο άλλο stick...To κόστος της συσκευής δεν είναι ζήτημα για μένα, η απόδοση με ενδιαφέρει.

Edited by Spiros_k
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εκανα ενα search και γενικα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο θεμα. Ειναι να μετακομισω τελη του μηνα σε καινουριο σπιτι το οποιο εχει μηδενικο σημα Κοσμοτε. Οταν λεω δεν εχει σημα δεν εννοω μια μπαρα κτλ..εννοω no signal στεγνο. Να πω οτι ηταν και κανα υπογειο...στο 1ο οροφο ειναι.

 

Anyway, εχω δει τον ενισχυτη σηματος που δινει η Κοσμοτε που τον κουμπωνεις πανω στο ρουτερ αλλα ζητανε 99 ευρω. Δηλαδη μου ζητανε 99 ευρω που δεν εχει σημα το δικτυο της μεσα στο κεντρο της Αθηνας στο Γαλατσι? Ξερει κανεις αν ειμαι φορτικος αν παιζει να μου το δωσουν τσαμπα η σε μειωμενη τιμη? Γενικα το εχει δουλεψει αυτο κανενας? Κανει δουλεια?

 

καλησπερα! δυστυχως ειχα παθει τα ιδια! οταν ηταν Δημαρχος Αθηναιων ο Κος Κακλαμανης, θεωρησε σωστο να ξηλωσει πολλες κεραιες κινητης! στην σελιδα του δημου http://www.cityofathens.gr τα εγραφε και με διευθυνσεις!!! εγω ειμαι Ανω Κυψελη πανω απο 6μηνες-8 δεν ειχα σημα τπτ επρεπε να παω πλατεια κυψελης για να εχω!!! τωρα εχει ομως μολις σημερα εβαλα whats up καρτα γιατι εχει θεμα η wind τωρα...:lol::lol::lol: καλα που εχω dual sim κινητο! εγω ειχα λιγακι σημα απεξω και μου χαρισαν ενα μηχανακι που επερνε καρτα sim και εξοδο PSTN και επεφτε σε τηλεφωνικο κεντρο (εχω asterisk) ετσι στο σπιτι εβαζα την sim σε αυτο! φυσικα δεν μπορουσα να στειλω ή να λαβω sms. Θεωρω οτι ειναι τσαμπα λεφτα να παρεις κατι να ενισχυσεις το σημα αν αυτο δεν υπαρχει καθολου!!!! πρεπει να βαλεις εξωτερικη κατευθυντικη κεραια yagi και κοστιζει αρκετα χρηματα μαζι με το μηχανημα που απαιτειτε +οτι μιλαμε για πολυ δυνατα ηλεκτρομαγνητικα κυματα κτλ οποτε δεν το συνιστω με τπτ! ειναι απλα τα πραγματα οπως εκανα και εγω! πας σε ενα καταστημα οταν με το καλο μετακομισεις και κανεις αιτηση διακοπης με αιτιολογια οτι δεν εχει σημα ΣΤΗΝ ΜΟΝΙΜΗ κατοικια σου! και το στελνεις. Αν δεν το δεχτουν τοτε απλα θα παιρνεις συνεχεια τηλεφωνα να τους πριζεις τα συκωτια με το σημα (οπως εκανα και εγω δλδ) και οτι ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ για κατι που δεν εχεις. Στο μεταξυ παρε μια καρτοκινητη αλλης εταιριας να εχεις τηλ. εγω εβαλα wind. Τελικα καταφερα να μου κανουν λογαριασμο 10 ευρω τον μηνα και μετα για ποσους μηνες ειχα ΜΗΔΕΝΙΚΟ λογαριασμο!!! γλιτωσα ποσα ευρω! και ειχα επιδοτηση με iphone 3GS 16GB (δεν ειχαν βγει αλλα) τοτε με 18μηνο συμβολαιο! κανε αυτα που εκανα εγω και ασε τους ενισχυτες ειναι πεταμενα λεφτα και πολυ κακο στην υγεια την δικια σου και των γυρω σου!

 

Υ.Γ αν διαβασεις το συμβολαιο σου θα δεις οτι λεει αν δεν μπορουν να σου παρασχουν υπηρεσιες μπορεις να σπασεις-διακοψεις το συμβολαιο...και φυσικα δεν πληρωνεις ΜΙΑ οπως και εγω.

Link to comment
Share on other sites

To L800 φαίνεται καλό και καινούργιο προϊόν αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο στην Ελλάδα και ποιός ξέρει πότε θα είναι...να το παραγγείλω από ebay δεν είναι σίγουρη επιλογή καθώς μπορεί να προκύψουν ζητήματα συμβατότητας με την Cosmote. Kαταλαβαίνω ότι το Huawei δεν είναι stick αλλά wireless router, όμως θέλω να ξέρω ποιά είναι η απόδοσή του σε σχέση με το Alcatel L100 ή άλλα sticks που χρησιμοποιούνται σε Cosmote Internet on the Go 4G (π.χ. TP-LINK, ZTE, κλπ). Βλέπω ότι το Huawei υποστηρίζει ταχύτητες dl μέχρι και 150mbps που δεν βλέπω να υποστηρίζει κάποιο άλλο stick...To κόστος της συσκευής δεν είναι ζήτημα για μένα, η απόδοση με ενδιαφέρει.

 

1) Προβλημα με την συμβατοτητα δεν εχεις κανενα μιας και το L800 υποστηριζει ολες τις συχνοτητες.

2) Για να μαθεις την αποδοση του σε σχεση με τα αλλα πρεπει να τα εχεις ολα και να τα δοκιμασεις σε ιδιες συνθηκες ή να κατσεις να διαβασεις τα reviews τους και να δεις ποιο σου ικανοποιει τις αναγκες.

3) Η ταχυτητα των 150mbps δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα αρα δεν θα δεις διαφορα.

 

Κοιτα πιο σε καλυπτει περισσοτερο στις δικες σου αναγκες γιατι με ολα αυτες τις συσκευες θα εχεις σχεδον την ιδια ταχυτητα με τις ιδιες συνθηκες.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετες ημερες με παιρνουν τηλεφωνο απο το 2130095563 για να μου κανουν προσφορα (εαν θυμαμαι καλα βονταφον). Τους ειπα 100 φορες οτι ειμαι εξωτερικο και δεν με ενδιαφερει και να με διαγραψουν απο την λιστα αλλα αυτοι συνεχιζουν το ιδιο βιολι.

 

Επειδη αρχιζει και μου την δινει αυτη η κατασταση, ξερει κανεις τι μπορω να κανω πιο «επίσημα»; :mad:

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετες ημερες με παιρνουν τηλεφωνο απο το 2130095563 για να μου κανουν προσφορα (εαν θυμαμαι καλα βονταφον). Τους ειπα 100 φορες οτι ειμαι εξωτερικο και δεν με ενδιαφερει και να με διαγραψουν απο την λιστα αλλα αυτοι συνεχιζουν το ιδιο βιολι.

 

Επειδη αρχιζει και μου την δινει αυτη η κατασταση, ξερει κανεις τι μπορω να κανω πιο «επίσημα»; :mad:

 

Θα πάρεις στο 1250 δωρεαν και θα ζήτησεις να εγγραφείς στο μητρώο 11 και έτσι δεν θα σε ξαναπάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Έιναι για βλάβες,πληροφορίες αλλα και αν δεν θέλουμε να μας παίρνουν για προσφορές κλπ(εγγραφή στο μητρώο 11).Εγω απο κινητό Κοσμοτε πήρα,δεν ξέρω αν γίνεται απο σταθερό.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν με παιρνει η cosmote τηλεφωνο για προσφορες αλλα αλλες εταιρειες...

 

Είναι για όλους...και μένα απο Wind με παιρνανε σχεδον καθε μερα για προσφορά οπότε έκανα εγγραφή στο μητρώο 11 και μετά απο 1-2 μέρες σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites

1) Προβλημα με την συμβατοτητα δεν εχεις κανενα μιας και το L800 υποστηριζει ολες τις συχνοτητες.

2) Για να μαθεις την αποδοση του σε σχεση με τα αλλα πρεπει να τα εχεις ολα και να τα δοκιμασεις σε ιδιες συνθηκες ή να κατσεις να διαβασεις τα reviews τους και να δεις ποιο σου ικανοποιει τις αναγκες.

3) Η ταχυτητα των 150mbps δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα αρα δεν θα δεις διαφορα.

 

Κοιτα πιο σε καλυπτει περισσοτερο στις δικες σου αναγκες γιατι με ολα αυτες τις συσκευες θα εχεις σχεδον την ιδια ταχυτητα με τις ιδιες συνθηκες.

 

Οκ, άρχισα να το σκέφτομαι για το L800. Ωστόσο θα ήθeλα να ξέρω αν είναι καλύτερο από το Huawei 3276 (εδώ) ή το τελευταίο κάπως ακριβό stick της ΖΤΕ MF 823 (εδώ) το οποίο υποστηρίζει και IPv6. Στην Ελλάδα δεν βρίσκω κανένα από τα παραπάνω και το φτηνότερο L800 στο ebay είναι αυτό. Έχεις υπόψη σου κάποια χαμηλότερη τιμή; Επίσης είσαι απολύτως σίγουρος ότι με το L800 δεν θα έχω προβλήματα με τις ρυθμίσεις της κάρτας sim (apn, μη αναγνώριση sim κλπ); Τελος γνωρίζεις αν συνδέεται με εξωτερική κεραία (τα άλλα δύο που αναφέρω συνδέονται);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...