Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορείτε να κατηγορήσετε την εταιρεία είναι οι χρεώσεις της, που όντως είναι στο Θεό για τα bb services.Χωρίς να το ασπάζομαι, πώς μπορεί η cosmote και η εκάστοτε cosmote πως εσύ δεν χρησιμοποιούσες τα services μέρα νύχτα και απλά μετά επειδή κατάλαβες τι γίνεται πας να τα ρίξεις σε αυτούς; Ακόμα και να μην έχει γίνει αυτό, που έχω κάθε λόγο να σε πιστέψω, αυτό είναι κάτι που η εταιρεία δεν μπορεί να γνωρίζει και φυσικά δεν είναι και δουλειά της να το γνωρίζει. Απλά μετρά και χρεώνει MBs.Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο.

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το ασπάζομαι, πώς μπορεί η cosmote και η εκάστοτε cosmote πως εσύ δεν χρησιμοποιούσες τα services μέρα νύχτα και απλά μετά επειδή κατάλαβες τι γίνεται πας να τα ρίξεις σε αυτούς;

 

Όφειλε να ενημερώσει όταν πλησιάζεις στο όριο. Κι αυτό ασχέτως το που αναλώνονται τα GB.

Link to comment
Share on other sites

Όφειλε να ενημερώσει όταν πλησιάζεις στο όριο. Κι αυτό ασχέτως το που αναλώνονται τα GB.

 

Αυτό το κάνει μόνο για την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε οικονομικού προγράμματος και όχι για τις πρόσθετες υπηρεσίες, είτε είναι πακέτα sms, είτε monthly pass, είτε blackberry κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει μόνο για την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε οικονομικού προγράμματος και όχι για τις πρόσθετες υπηρεσίες, είτε είναι πακέτα sms, είτε monthly pass, είτε blackberry κλπ.

 

Μόνο η cosmote γιατί μάλλον είναι μάγκες εκεί :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο, ήρθε χρέωση 1032€.

Καλά το έγραψα, 1032€!

Φυσικά τους πήρε τηλ και τους είπε επακριβώς.

"Δεν πιστεύω να περιμένετε να σας πληρώσω αυτά τα χρήματα".

Του ξαναήρθε λογαριασμός κανονικός όπως πλήρωνε πάντα (λιγότερο απο 50€) και τέλος..

 

Καλα ξηθηκε ο παίχτης,θέλουν και λίγη πίεση,καλυτερα απο το να μην πάρουν τιποτα να μην χάσουν τον πελάτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε φουσκωμένος λογαριασμός. από 25€ πάγιο ανά συσκευή ανέβηκε στα 31,5€.

και μόλις τους έστειλα το mail που ακολουθεί. Όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω.

 

Το mail έχει ως εξής:

 

Αρχικά είμαι κάτοχος 2 τηλεφωνικών γραμμών (οικογενειακό: 6977xxxxxxx & 6974xxxxxxx). Στον τελευταίο λογαριασμό (00002284xxxxxxx) φαίνεται πως χωρίς τις χρεώσεις εκτός παγίου ανέρχεται σε 31,5211€ x 2 = 63.0422€. Και εδώ έρχεται η απορία μου. Πως είναι δυνατόν τηλεφωνικά να μου προτείνεται το unlimited 45 με επιδότηση παγίου στα 30€ x 2 = 60€, και εφόσον είμαι άνεργος να πέφτει στα 25€ x 2 =50€ και ο τελευταίος λογαριασμός να είναι 13€ πάνω από αυτό που μου πρότεινε τηλεφωνικά η cosmote.

Επιθυμώ τη γρήγορη διαφώτιση - λύση από τη μεριά σας για το πρόβλημα που προέκυψε.

Ευχαριστώ!

Υ.Γ.

Κοινοποίηση στο http://www.myphone.gr

Edited by kapa73
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα μηνύματα, δεν εμφανίζεται το Edit άρα αν μπορεί κάποιος admin ας ενώσει αυτό εδώ με το προηγούμενο.

 

Στο διά ταύτα.

Το πρόβλημα που ανέφερα, λογικά οφείλεται στα αποθηκευμένα δεδομένα της cache του κινητού.

Με το που (τυχαία) έμεινε να αποφορτιστεί εντελώς και έκλεισε από μπαταρία, έπειτα μπήκε σε φόρτιση κτλ, όλα δούλεψαν ξανά ρολόι.

Πιθανολογώ ότι είναι η ίδια ακριβώς περίπτωση όπου αν κολλήσουν πράγματα (όπως μια φορά είχε εξαφανιστεί το android status bar) και βγάλουμε τη μπαταρία για λίγο, μετά επανέρχεται.

:love:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε φουσκωμένος λογαριασμός. από 25€ πάγιο ανά συσκευή ανέβηκε στα 31,5€.

και μόλις τους έστειλα το mail που ακολουθεί. Όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω.

 

Το mail έχει ως εξής:

 

Αρχικά είμαι κάτοχος 2 τηλεφωνικών γραμμών (οικογενειακό: 6977xxxxxxx & 6974xxxxxxx). Στον τελευταίο λογαριασμό (00002284xxxxxxx) φαίνεται πως χωρίς τις χρεώσεις εκτός παγίου ανέρχεται σε 31,5211€ x 2 = 63.0422€. Και εδώ έρχεται η απορία μου. Πως είναι δυνατόν τηλεφωνικά να μου προτείνεται το unlimited 45 με επιδότηση παγίου στα 30€ x 2 = 60€, και εφόσον είμαι άνεργος να πέφτει στα 25€ x 2 =50€ και ο τελευταίος λογαριασμός να είναι 13€ πάνω από αυτό που μου πρότεινε τηλεφωνικά η cosmote.

Επιθυμώ τη γρήγορη διαφώτιση - λύση από τη μεριά σας για το πρόβλημα που προέκυψε.

Ευχαριστώ!

Υ.Γ.

Κοινοποίηση στο http://www.myphone.gr

 

Εαν το παγιο σου ειναι το 30αριΧ2=60 ευρω. Για λογαριασμους πανω απο 50ευρω υπαρχει ο φοροσ κινητης τηλεφωνια που ειναι 15% οποτε οι προσφορα του ανεργου δεν την γλυτωνεις σε μιωσει στο παγιο απλα γλυτωνεις τον φορο κινητης. Τωρα γιατι για καθε συνδεση σου σου ειναι 1,5ευρω παραπανω απο οτι σου ειπαν και βγαινει 63 αντι για 60 δεν το γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι εξτρα χρεωση για να ερθει ο λογαριασμος στον επομενο τιμολογιακο κυκλο? Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα posts.. Απλά θα πω ότι μου κάνει εντύπωση αυτό (πλέον)... ΓΙατί εδώ και καιρό έχουν σαν ασφάλεια για αυτούς με τα πακέτα data ότι αν ξεπεράσεις τα mb είτε θα σε χρεώνουν με κάτι λίγα ανά 100 ή 500μβ κτλ... είτε με το 1 ευρώ την ημέρα. Αλλά από όσο ξέρω πάντα σου στέλνουν μύνημα ότι εξαντλήθηκαν τα mb που έχεις και ότι ενεργοποιήθηκε νέο πακέτο κτλ.. Οπότε πώς μπορεί να υπάρχουν ακόμα αυτά τα 500άρια και 1000 ? Αν είναι στο εξωτερικό και την πατήσεις ενεργοποιώντας το ιντερνετ - roaming οκ το καταλαβαίνω..
Link to comment
Share on other sites

η cosmote, επειδη περνεις extra πακετο για data blackberry, δεν σου στελνει sms για το εξτρα πακετο και ο φιλος την πατησε ετσι οπως και παρα πολλοι αλλοι στο φορουμ.εγω να σκεφτεις αλλαζω απο vodafone σε cosmote και σταματαω το blackberry λογω κοστους.προτιμω να παρω αλλο κινητο παρα να τους δωσω λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα αυτό.. Μεγάλη βλακεία.. Γιατί να μην ισχύει αυτό με το SMS και σε αυτό το πρόγραμμα; Ούτε στη vodafone έπαιρνες SMS στα προγράμματα για blackberry ?
Link to comment
Share on other sites

vodafone ελαχιστοι εχουν προγραμμα blackberry γιατι αν εχεις ηδη προγραμμα ιντερνετ ενεργοποιειται το bis στο ηση υπαρχον προγραμμα χωρις να χρειαστεις να παρεις εξτρα προγραμμα με εξτρα κοστος.οποτε αν περασεις τα mb του προγραμματος (στην περιπτωση μου 1.5gb και κανω λιγοτερο απο 100mb καταναλωση) ερχεται καονικα sms.

καποιο αστερι προγραμματιστης στην cosmote δεν εχει σκεφτει να στελνει sms στο προγραμμα bb.αν δεις στο φορουμ εχει πολλα παραπονα με υπερβολικες χρεωσεις blackberry.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το φτηνό συμβόλαιο που παίζει στην cosmote και πόσο είναι η επιδότηση που δίνουν?

Είμαι φοιτητής και δίνω 15 ευρώ τον μήνα περίπου στις κάρτες...

Άκουσα μια προσφορά με 14 ευρώ που έχεις

1500 λεπτά προς cosmote

20 λεπτά προς όλους

5 ευρώ στην κάρτα

1000 λεπτά προς όλους αλλά για μια μονο φορά!

 

Αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει καλύτερα η σύνδεση αφου θα έχω και επιδότηση...

Η επιδότηση πόσο πάει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

με 18μηνο συμβολαιο:1500sms προς ολους-1500 ομιλια προς ολους-1 gb/μηνα με 25e.επειδη εισαι φοιτητης -15% αλλα δεν θα εχεις επιδοτηση.προγραμμα απεριοριστα 65 με 65ε παγιο.
Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ μαζί με την έκπτωση?

Αν δεν έχει επιδότηση δεν νομίζω να με συμφέρει τότε...

 

Το άλλο που είπες δεν το κατάλαβα...

...το πρόγραμμα με τα απεριόριστα 65 είναι 65 ευρώ το μήνα?

Και τι έχει μέσα?

Link to comment
Share on other sites

με 18μηνο συμβολαιο:1500sms προς ολους-1500 ομιλια προς ολους-1 gb/μηνα με 25e.επειδη εισαι φοιτητης -15% αλλα δεν θα εχεις επιδοτηση.προγραμμα απεριοριστα 65 με 65ε παγιο.

 

 

Συγγνώμη αλλά μπορείς να εξηγήσεις πως τα 49,00 € με την προσφορά για το Απεριόριστα 65 που δίνει απο το site της η cosmote γίνεται 25,00 € ???? Μην τρελαθούμε κιόλας... Γιατί αν ισχύει πες μου τον πωλητή να τον ζητήσω τώρα ....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ μαζί με την έκπτωση?

Αν δεν έχει επιδότηση δεν νομίζω να με συμφέρει τότε...

 

Το άλλο που είπες δεν το κατάλαβα...

...το πρόγραμμα με τα απεριόριστα 65 είναι 65 ευρώ το μήνα?

Και τι έχει μέσα?

 

ειναι το προγραμμα απεριοριστα 65..με 65ε παγιο που το πηρα 25ε.ειναι το προγραμμα ποτ περιεγραψα.

οσο αφορα την επιδοτηση την πληρωνεις μεσα απο το παγιο.καλυτερα παρε μια μεταχειρισμενη συσκευη.σε εξι μηνες..εκτος αν παρεις κανα iphone,θα κλαις τα λεφτα σου και θα συνεχιζεις να πληρωνεις την συσκευη.εχω βαρεθει να δινω 600αρια για συσκευες.παντα προσωπικη μου αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοιτητής και δίνω 15 ευρώ τον μήνα περίπου στις κάρτες...

Άκουσα μια προσφορά με 14 ευρώ που έχεις

1500 λεπτά προς cosmote

20 λεπτά προς όλους

5 ευρώ στην κάρτα

1000 λεπτά προς όλους αλλά για μια μονο φορά!

 

που είναι τα MB οέο?? η κόσμο μιά ζωή πίσω σε αυτό το θέμα. δεν συμφαίρει το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι φοιτητης παρε το cu φοιτητικο και ξεμπερδευεις, τωρα αν μιλας με συγκεκριμενα νουμερα αλλαζει.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι φοιτητής αλλά επειδή δε μου περισσεύουν έχω ένα νούμερο από κάθε εταιρία για άτομα με τα οποία μιλάω πολύ. Δεν έχω μαζί μου 3 κινητά αλλά ένα φτηνό δίκαρτο και το κανονικό μου. Έτσι στέλνω τις συχνές κλήσεις με 1 λεπτό το λεπτό και τις υπόλοιπες μέσω Q με 3 Ευρώ τα 60 λεπτά. Συνολο εξόδων κάτω από 5 Ευρώ το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει απαντήσει η Cosmote, για αυτό και δεν ενημέρωσα σχετικά. Πέντε ημέρες μετά (τρεις εργάσιμες) και ακόμα τίποτα. Θα επιμείνω! Να δούμε πόσο θα κρατήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...