Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να καλεσω το 1212 απο forthnet?

Ευχαριστω.

καλεις το 6971001212
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τελείως απαράδεκτο ... Δείτε την εικόνα και θα καταλάβετε :wacko: Μα είναι δυνατόν? :worry::blink:
Link to comment
Share on other sites

3η περίπτωση: Έκδοση λογαριασμού στις 13-4-2010 (μετά από ανανέωση και αλλαγή προγράμματος στο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 χωρίς να έχει την έκπτωση των 10 €

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/prosfora_ekptosi_10_euro_promotion.xml&_nfpb=true).

Πολύ μεγάλη εξαπάτηση από cosmote.

 

Καρμπόν με εσένα.

Μάλιστα στο τηλέφωνο μου δώσαν και δικαιολογία ότι δεν πρόλαβε λέει να πάει η αίτηση γιατί ήταν Πάσχα ( αηδίες και ντροπή τους ). Η προσφορά ήταν μέχρι 17/04

 

Θα απευθυνθώ στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα δει κι εγω εδω και καιρό, και μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση... τέτοιος ερασιτεχνισμός (για να μη πω γυφτιά) στο site της "μεγαλυτερης ελληνικής εταιρίας κινητής τηλεφωνίας" είναι ανεπίτρεπτος... οταν μάλιστα οι ανταγωνιστές τις εχουν μακράν καλύτερα site. Και καλύτερα δομημένα, και πιο ενημερωμένα, και με καλύτερη αισθητική.
Link to comment
Share on other sites

τα sites και των 3 εταιρειων ειναι πανομοιοτυπα κ δεν βλεπω τρομερες διαφορες...μπορειτε εσεις που τις βλεπετε να μου τις πειτε?

 

Ναι το ειχα δει κι εγω εδω και καιρό, και μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση... τέτοιος ερασιτεχνισμός (για να μη πω γυφτιά) στο site της "μεγαλυτερης ελληνικής εταιρίας κινητής τηλεφωνίας" είναι ανεπίτρεπτος... οταν μάλιστα οι ανταγωνιστές τις εχουν μακράν καλύτερα site. Και καλύτερα δομημένα, και πιο ενημερωμένα, και με καλύτερη αισθητική.

εγω παλι γιατι βλεπω οτι στο site της cosmote ολα ειναι πιο δομημενα και αναλυτικα?ο καθενας μπορει να κρινει με μια επισκεψη..τωρα αν δε σαρεσει το πρασινο ειναι γουστο αυτο...εγω θεωρω πολυ πιο ευχαριστο και ευκολο αυτο της cosmote....

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι βλεπω οτι στο site της cosmote ολα ειναι πιο δομημενα και αναλυτικα?ο καθενας μπορει να κρινει με μια επισκεψη..τωρα αν δε σαρεσει το πρασινο ειναι γουστο αυτο...εγω θεωρω πολυ πιο ευχαριστο και ευκολο αυτο της cosmote....

 

Μας κάνεις πλάκα έτσι ??

 

Συγκρίνεις την ιστοσελίδα της Vodafone και της Wind με της Cote ?? :wacko:

 

Οι ιστοσελίδες των Vodafone και Wind συμβαδίζουν με το παρών και τις νέες τεχνολογίες. Η Cote, από την άλλη, βρήκε ένα πιτσιρικά από τη γειτονιά που ξέρει να φτιάχνει blogs και του έδωσαν και 20 - 30 ευρώ για τη δουλειά που έκανε.. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για αθλιο site, δεν υπαρχει αρχη και τελος. Θες να ψαξεις κατι? δε θα το βρεις ποτε!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω. καλυτερα να το κλεισουνε δεν υπαρχει λογος υπαρξης!!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα επειδη ειπωθηκε πριν το καλυτερο site το εχει η vodafone . , η cosmote παντα σε οτι ηθελα δυσκολευομουν να το βρω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν στην συναψη της συμβασης(ανεξαρτητος παγιου) δεν παρετε συσκευη η εκπτωση στο παγιο τοτε μπορειτε ανα πασα στιγμη να διακοψετε την συνδεση σας και στα 3 δικτυα χωρις να πληρωσετε οτιδηποτε.Προσοχη ομως παντα τι υπογραφετε για υπαρχουν και αρκετοι"πονηρουληδες"

 

Η επιδοτηση ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικη ουτε σε νεα ουτε σε αναβαθμιση απλα δεν θελουν να συμβαινει ουτε οι εταιρειες(θελουν να σ'εχουν δεμενο 1 χρονο),ουτε τα καταστηματα που δεν περνουν τα λεφτα της επιδοτησης.Γι'αυτο και σου λενε ο,τι δεν γινεται και αλλα τετοια κουφα

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως μόνο εγώ παράπονα με την Cosmote. :p

 

Κάλεσα σήμερα την Cosmote για να ζητήσω τον τετραψήφιο αριθμό για να αποσυνδέσω τη γραμμή μου και μαντέψτε τι μου είπαν.. Θα πρέπει, λέει, να πληρώσω τον τρέχον λογαριασμό και το ποσό επιδότησης που έχω επωφεληθεί από την Cosmote.

 

Και το καλύτερο; Θα πρέπει να κάνω ό, τι έκανα και στο παρελθόν (να πάω στο κατάστημα, να βρω την υπάλληλο, να στείλει eMail etc). Δηλαδή πόσα πρέπει να κάνω για να ακυρωθεί το ποσό που καταλάθος ( :shifty: ) μου χρέωσαν. Και το υποτιθέμενο eMail που θα έστελνε το Φλεβάρη τι απέγινε; Το χάσανε ή μου είπε Ok για να με διώξει;

 

Απορώ με την Cosmote και με αυτούς που υποτίθεται ότι την εκπροσωπούν. :mad:

 

 

Και δεν είναι μόνο αυτό.

Όχι μόνο το κατάστημα σου έφαγε το ποσό της επιδότησης που δικαιούσαι (αν δεν έγινε από απερισκεψία, τσίμπησαν μια συσκευή) αλλά αυτό το ποσό θα μπορούσες να το είχες κάνει πίστωση-έκπτωση στο λογαριασμό σου.

 

Πήγαινε πάλι στο κατάστημα να παραδεχθούν οτι ήταν λάθος τους και ζήτα να σου επιστραφεί και το ποσό από τις εκπτώσεις που δικαιούσαι αφού δεν πάρεις συσκευή.

Αν δεν βγάλεις άκρη πάρε επιτόπου το cs.

 

Οταν στην συναψη της συμβασης(ανεξαρτητος παγιου) δεν παρετε συσκευη η εκπτωση στο παγιο τοτε μπορειτε ανα πασα στιγμη να διακοψετε την συνδεση σας και στα 3 δικτυα χωρις να πληρωσετε οτιδηποτε.Προσοχη ομως παντα τι υπογραφετε για υπαρχουν και αρκετοι"πονηρουληδες"

 

Δεν υπάρχει τρόπος να μην πάρεις πίστωση (έκπτωση στο πάγιο) στη WIND.

Όμως αυτό το ποσό κανείς δεν στο ζητάει πίσω αν διακόψεις, δεν έχει σχέση με την επιδότηση συσκευής.

 

Γι΄αυτό μην αναφέρεσαι γενικά και αόριστα σε όλες τις εταιρίες αν δεν είσαι γνώστης.

Παραπληροφορείς -θέλω να πιστεύω εν αγνοία-

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Απο περισυ το καλοκαιρι εχουμε οικογενειακο πακετο 3 αριθμους, και μολις παρατηρησα κατι υποπτο μετα απο μικρη μελετη των τελευταιων 4-5 λογαριασμων μου μεσω ebil.

 

Απο τους λογαριασμους του 2010 και μετα, στην αναλυση κλησεων, στο πεδιο υπηρεσια, δεν φαίνεται πουθενα το 'ενδοοικογενειακή κληση' το οποιο υπηρχε μεχρι και τον τελευταιο λογαριασμο του 2009! Αντιθετα, στις κλησεις προς τους 3 αριθμους, γραφει απλα "Κλήση προς COSMOTE". --- Προφανως οι λογαριασμοι εχουν δωρεαν χρονο αρκετο γι' αυτο και δεν ειδα διαφορα στο κοστος.

 

Τι στο καλο εχει γινει? Εβγαλαν το οικογενειακο μόνοι τους???!!

Αυριο το πρωι θα παρω τηλεφωνο.

 

Στελνω εδω μηπως μπορει καποιος που εχει οικογενειακο να κοιταξει το ebill, να δει, αναφερει και στους τελευταιους λογαριασμους το "ενδοοικογενειακη κληση"?

 

Ή μηπως απλα δε το γραφουν ετσι πια, αλλα το υπολογιζουν κανονικα..

 

Οποιος μπορει ας κοιταξει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ έχω σωστό pass και username λεει ο λογαριασμός έχει κλειδωθεί για 2η φορά!!! είχα πάρει και τηλ και είπαν το έφτιαξαν και ξανά τα ίδια!!! ΕΛΕΟΣ! :mad::mad::mad:

άκυρο κάτι έκανα λάθος στον κωδικό!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠUK ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΟΣΩ?(COSMOTE)
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠUK ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΟΣΩ?(COSMOTE)

 

θα πας σε ένα κατάστημα γερμανός ή οτε και θα κανείς δήλωση στοιχείων στον αριθμό του καρτοκινητο σου εάν δεν το έχεις κάνει ήδη. Θα χρειαστείς την κάρτα σημ και τον αριθμό και την ταυτότητα σου. Και μετά από λίγο χρόνο όταν ολοκληρωθεί η δήλωση στοιχείων στο δίκτυο της κόσμοτε θα πάρεις και θα δώσεις τα στοιχεία σου και θα στους δώσουν.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ο εξοπλισμος για το at Home δεν ειναι της Ericsson που οντως εμφανιζε πολλα τεχνικα προβληματα αλλα της ZTE που μεχρι στιγμης ειναι αρκετα πιο αξιοπιστο.

 

αυτο το zte εχω παρει κι εγω αλλα σας παρακαλω πεσ τε μου πως θα το συνδεσω.

πρεπει το μοντεμ και το ασυρματο να ειναι απαραιτητα κοντα??

τι απο τα δυο πρεπι να συνδεσω στην πριζα του ΟΤΕ στον τοιχο μου??

μπερδευτηκα με τοσα καλωδια:cry:

ασχετηηηηηηηη

σας παρακαλω μια βοηθεια πως ακριβως το συνδεω.....

Link to comment
Share on other sites

Στην πρίζα του ΟΤΕ δεν θα βάλεις τίποτα. Το ΖΤΕ θα το συνδέσεις στην πρίζα του ρεύματος και με το τηλεφωνικό καλώδιο στην βάση του ασύρματου, το οποίο επίσης θα συνδέσεις και στο ρεύμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο οσο γνωριζω οχι, τωρα δεν ξερω αν αφαιρεσεις την καρτα sim και στειλεις το κλασικο "1" στο "1256" αν υπαρχει ενημερωση αλλα μονο υποθεση κανω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος.

Θελω να κανω καταγγελια για εμπαιγμο απο την Cosmote με κοινοποιηση προς ΕΕΤΤ και επιτροπες καταναλωτων.

 

Θα ηθελα αν μπορουν να με βοηθησουν τα πιο εμπειρα μελη αν εχει ξαναγινει τετοια καταγγελια και αν μπορω να βρω παραδειγματα και αντιστοιχες περιπτωσεις.

 

Η ιστορια εν συντομια:

διαδοχικες προσφορες της cosmote για -20 ευρω το μηνα στα παγια (240 ευρω το χρονο δηλαδη) και μεγαλη επιδοτηση συσκευης (265 ευρω την πρωτη φορα και το LG mini των 350 ευρω τη δευτερη).

Δυο προσπαθειες να αποδεχτω την προσφορα (μια μεσω Cosmote κατευθειαν - μια μεσω Γερμανο δεν την πετυχα λογω ημερομηνιων - και η δευτερη μεσω προσφορας απο τα Oteshop).

 

Στην πρωτη περιπτωση ελλειπε η κυρια που μου εκανε την προσφορα επι μια εβδομαδα με αναρρωτικη και μετα με πηρε να μου προσφερει μικροτερο τυρι γιατι εληξε και καλα η αρχικη προσφορα. Την αρνηθηκα

 

Στην δευτερη περιπτωση ΟΜΩΣ μου ειχαν πει οτι 100% ισχυει και εκανα αιτηση φορητοτητας....και τελικα αφου ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ Vodafone μου λεει οτι και καλα βγαζει ενα περιεργο λαθος συστηματος με τη διασταυρωση Α.Φ.Μ με νουμερο (το τσεκαρα με παλιους λογαριασμους και δεν υπαρχει λαθος) και αρα πρεπει να ξανακανω την αιτηση....

αλλα μαντεψτε η προσφορα με τα -20 ευρω δεν ισχυει ακομα!:blink:

 

Αυτη τη στιγμη δεν ξερω σε ποια εταιρια ειμαι....

θα μαθω καθως ετοιμαζω το κειμενο διαμαρτυριας προς την Cosmote+ΕΕΤΤ+ΕΚΠΟΙΖΩ κτλ...

 

Η Cosmote μου εχει κοστισει αυτη τη στιγμη ειτε 240 ευρω απο την δικη της προσφορα ειτε πολλα παραπανω απο την αντιπροταση της Vodafone που αρνηθηκα μετα απο την επιβεβαιωση τους οτι δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα με την προσφορα τους.

 

Ακομα και αν απο την Vodafone ισχυει η αντιπροσφορα (ναι θα παρω πισω να παρακαλεσω!) θα κανω την καταγγελια καθως ειναι θεμα αξιοπρεπειας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...