Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ξημερώματα πρωτοχρονιάς λάμβανα 5 φορές το ιδιο μήνυμα απο τον ιδιο αποστολέα με Vodafone.:dizzy:

Δεν ξέρω τώρα αν ο αποστολέας χρεώθηκε 5 φορές για το ιδιο μνμ.:shock:

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

egw jerw pws xrewnetai sth vodafone px sthn periptwsh best friends

 

Ρε παιδιά γιατί μπερδεύεστε; Ο τιμοκατάλογος της εταιρείας το λέει καθαρά. Η κλήση όταν προωθήτε χρεώνεται σαν κανονική κλήση εκτός από την προώθηση στον τηλεφωνητή που δεω χρεώνεται. Από την στιγμή που η κλήση στον αριθμό αυτό είναι δωρεάν ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΊΣ.

Απλά και ξεκάθαρα.

 

Δεν είναι ούτε απλό ούτε ξεκάθαρο!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω voda.

 

Στελνω στις 18/2/07 ενα μην με κανονικο κειμενο, σε φιλο που εχει κοσμοτε. Μετα απο λιγο του ερχεται ενα μην με ημνια 26/12/06:blink: , το οποιο του το ειχα στειλει το Δεκεμβριο και το ειχε τοτε διαβασει.

 

Το μην με ημνια 18/2/07 του ηρθε κενο, μετα απο λιγο:confused:

 

Συνεχιζοντας, το "παλιο" μην ουτε ο φιλος μου ουτε εγω το ειχαμε αποθηκευμενο πουθενα. Πολυ περισσοτερο εγω που εστειλα και το sms.

 

Μπορει να εξηγησει κανεις αυτο το παραδοξο?

 

μφχ

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύγκριση της συγκεκριμένης υπηρεσίας ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone. Tα tests έγιναν ενώ περπατούσα σε στενά του δήμου Ελληνικού και Αργυρούπολης και με λεωφορίο στη Λ. Βουλιαγμένης στους Δήμους Γλυφάδας, Ελληνικού και Αργυρούπολης με σήμα πάντα 3/7 και πάνω. H Cosmote με Nokia N80 και η Vodafone με Nokia N70 Music Edition.

 

Cosmote: Η ποιότητα της εικόνας ήταν αρκετά χαμηλή. Μετά από μερικά λεπτά άρχιζαν κολλήματα και pixelιάσματα στην εικόνα. Ο ήχος πολύ αλιομένος. Κάποιες στιγμές έκανε και διακοπές. Συχνά εμφανιζόταν το μήνυμα "Προσωρινή Αποθήκευση" και αργούσε πολύ να γεμίσει η μπάρα. Με σήμα από 0/7 έως και 2/7 δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει η υπηρεσία.

 

Vodafone: Τέλεια ποιότητα ήχου και εικόνας. Το μήνυμα "Προσωρινή αποθήκευση" εμφανίστηκε μία φορά στο 7ο λεπτό σε live tv διάρκειας 15 λεπτών. Καμία διακοπή ακόμα και με 1/7 βάζοντας (ως εμπόδιο στη κεραία της συσκευής μου το χέρι μου).

 

 

Τα παραπάνω είναι καθαρά δικές μου εμπειρίες και δεν έχω κανένα λόγο να επαινώ κάποια εταιρία περισσότερο ή λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύγκριση της συγκεκριμένης υπηρεσίας ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone. Tα tests έγιναν ενώ περπατούσα σε στενά του δήμου Ελληνικού και Αργυρούπολης και με λεωφορίο στη Λ. Βουλιαγμένης στους Δήμους Γλυφάδας, Ελληνικού και Αργυρούπολης με σήμα πάντα 3/7 και πάνω. H Cosmote με Nokia N80 και η Vodafone με Nokia N70 Music Edition.

 

Cosmote: Η ποιότητα της εικόνας ήταν αρκετά χαμηλή. Μετά από μερικά λεπτά άρχιζαν κολλήματα και pixelιάσματα στην εικόνα. Ο ήχος πολύ αλιομένος. Κάποιες στιγμές έκανε και διακοπές. Συχνά εμφανιζόταν το μήνυμα "Προσωρινή Αποθήκευση" και αργούσε πολύ να γεμίσει η μπάρα. Με σήμα από 0/7 έως και 2/7 δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει η υπηρεσία.

 

Vodafone: Τέλεια ποιότητα ήχου και εικόνας. Το μήνυμα "Προσωρινή αποθήκευση" εμφανίστηκε μία φορά στο 7ο λεπτό σε live tv διάρκειας 15 λεπτών. Καμία διακοπή ακόμα και με 1/7 βάζοντας (ως εμπόδιο στη κεραία της συσκευής μου το χέρι μου).

 

 

Τα παραπάνω είναι καθαρά δικές μου εμπειρίες και δεν έχω κανένα λόγο να επαινώ κάποια εταιρία περισσότερο ή λιγότερο.

 

 

Μηπως πολυ απλά οταν έβλεπες με cosmote δεν ειχες 3g ; Διοτι για να δουλεψει το 3g της cosmote πρεπει οπωστδηποτε να έχεις usim... την οποια αγοραζεις με 15 περιπου ευρώ. Έχω το k800i και ακομα και με 1-2 3g μπάρες η ποιότητα ειναι πολύ καλή ( cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πολυ απλά οταν έβλεπες με cosmote δεν ειχες 3g ; Διοτι για να δουλεψει το 3g της cosmote πρεπει οπωστδηποτε να έχεις usim... την οποια αγοραζεις με 15 περιπου ευρώ. Έχω το k800i και ακομα και με 1-2 3g μπάρες η ποιότητα ειναι πολύ καλή ( cosmote).

Εννοείτε πως έχω κάνει αντικατάσταση κάρτας και έχω USIM (αυτή που λέει επάνω "Cosmote 3G". Κάνω kai video-calls κανονικότατα.

 

Η ποιότητα σε μερικές περιπτώσεις ήταν καλή για το πρώτο λεπτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως έχω κάνει αντικατάσταση κάρτας και έχω USIM (αυτή που λέει επάνω "Cosmote 3G". Κάνω kai video-calls κανονικότατα.

 

Η ποιότητα σε μερικές περιπτώσεις ήταν καλή για το πρώτο λεπτό μόνο.

 

 

Οκ φιλε μου. Η cosmote οπώς ξερουμε παρολο που έχει πολυ ανεπτυγμενο 3g δικτυο, δεν φημίζεται για την ποιότητα του... Αυτό συμβαίνει και στις μεγάλες πόλεις, που η tim και ι voda εχουν φροντίσει να έχουν πολύ καλές ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

paidia polu periergo provlima. exei emfanistei edo kai 2 mines peripou.se 2 kinita. to ekane otan eixa to w800, alla kai tora pou exo to k800.me tin idia sim.

vasika, de mou erxontai panta oi anafores oi ta munimata. 2 stis 3 fores pou mou stelnou8n minimata, i pou tha eprepe naparo munima apo cosmote gia xamenes kliseis, de mou erxetai tipota.tha mou erthoun mono otan ego epixeiriso kapoia klisi. tote tha mou erthoun anafores kai munimata, ola mazemena. exei sumvei se kanenan allon? ti mporo na kano? thanx

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια εχω παρατηρίσει ακριβώς το ίδιο προβλημα αλλα 2-3 φορές μεσα σε 3 μήνες με το κ800 και στο σπίτι μου μέσα που δεν εχει πολυ σταθερο σήμα... Ε λογικά προβλημα της cosmote ειναι κανε καμια αναφορα στην τεχνική υποστηριξη αν και δε νομίζω να αποδώσει ...
Link to comment
Share on other sites

1313 για καρτοκινητή και 1212 για συμβόλαια. Δεν είναι τεχνική υποστηριξη. Λογικά θα σε συνδέσουν αν τους πείς το προβλημά σου για να καταγράψουν το πρόβλημα... Εγώ πάντος εχω usim
Link to comment
Share on other sites

paidia polu periergo provlima. exei emfanistei edo kai 2 mines peripou.se 2 kinita. to ekane otan eixa to w800, alla kai tora pou exo to k800.me tin idia sim.

vasika, de mou erxontai panta oi anafores oi ta munimata. 2 stis 3 fores pou mou stelnou8n minimata, i pou tha eprepe naparo munima apo cosmote gia xamenes kliseis, de mou erxetai tipota.tha mou erthoun mono otan ego epixeiriso kapoia klisi. tote tha mou erthoun anafores kai munimata, ola mazemena. exei sumvei se kanenan allon? ti mporo na kano? thanx

 

To ίδιο ακριβώς πρόβλημα με Κ750i(και frog) !!!!!!!!!!!! Στο ίδιο κινητό πριν είχα F2G και ποτέ δεν μου παρουσίασε κάτι τέτοιο! :blink: :worry: Και όσο για την άποψη οτι το σήμα είναι χαμηλό(επειδή το ανώτερο σήμα που πιάνω στο σαλόνι μου είναι 3/5 και στο υπόλοιπο 1 με 2/5)δοκίμασα στέλνωντας κάποιο μήνυμα μετά απο 15 λεπτά(!!!!!!!)να κατέβω κάτω στο δρόμο να έχω FULL ΣΗΜΑ και να μην έρχεται τίποτα! Και καλώντας απλά 1298 και κλείνοντάς στο μόλις ανοίξει η γραμμή μου ήρθε: αναφορά, απάντηση και μήνυμα αλλουνού!!!!:!: :D Δεν μπορώ να βρω λόγο στο οτι φταίει κάτι το δίκτυο.....μήπως έχουμε να κάνουμε με κάποια "τρελή" ασυμβατότητα SE και Cosmote ? Ξέρω, κουφό αλλά..............:X

 

edit: Όταν είχα κατεβεί κάτω περίμενα συνολικά 5 λεπτά με 5/5 σήματος....μιλάμε για......... :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

megalo provlima. sigoura de ftaine ta kinita mias kai mou sumvainei me duo diaforetika...ektos kai an ontos ftaine ta sony ericsoon.omos me ena k600 pou eixa prin, de sunaivene auto...
Link to comment
Share on other sites

Άπό τότε που άλλξε η ειδοποίηση κλήσεων της cosmote και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημμα!Μόνο όταν κάνω κάποια κλήση τότε έρχονται οι αναφορές!

Δεν οφείλεται σίγουρα στην συσκευή!Γιατι εγώ είμαι με nokia!]

Link to comment
Share on other sites

oi karagiozides mou eipan oti i grammi leitourgei kanonika kai einai thema kataskeuastrias etairias. kala krasia. *******. to mpalaki o enas ston allo tha petane mou fainetai. ti mporoume na kanoume re paidia?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Είμαι σχετικά "νέος" στο χώρο και μετά από πολλά αποφάσισα να πάρω ένα νέο κινητό γιατί το παλιό μου με κάρτα τα είχε "φτύσει" Θέλω να πάω στην cosmote αλλά δεν ξέρω τι είναι αυτά τα καρτοσυμβόλαια.:wacko: Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε δύο λόγια απλά ή να με καθοδηγήσετε σε κάποιο site. Δεν έχω σκοπό να κάνω πολλά τηλεφωνήματα ή sms και για αυτό θα διάλεγα το πρόγραμμα 120. Τώρα αυτό το Καρτοσυμβόλαιο.....μήπως με συμφέρει;;;;:up:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

oi karagiozides mou eipan oti i grammi leitourgei kanonika kai einai thema kataskeuastrias etairias. kala krasia. *******. to mpalaki o enas ston allo tha petane mou fainetai. ti mporoume na kanoume re paidia?

 

Να αλλάξουμε δίκτυο :w00t: :secret: :grin:

 

Αστειάκι :X

:)
Link to comment
Share on other sites

pantos sigoura einai tou diktiou. kati lathos exoun kanei apo tote me to munima pou alaxan tin eidopoiisi kliseon gamoto. einai polu spastiko
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά της Γερμανός από την cosmote η προώθηση και προβολή πλέον της τελευταίας στα καταστήματα αυτά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

Σήμερα πήγα να πληρώσω το λογαριασμό της ΤΙΜ(200ευρώ) σε Γερμανό στο Βόλο και η υπάλληλος με ρώτησε σε ποιο πρόγραμμα είμαι(και έχω υψηλό λογαριασμό),αν είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία και γιατί δεν κάνω μια φορητότητα στην Cosmote που όπως με διαβεβαίωσε "έχει καλύτερο σήμα και χρεώσεις"!!!

Απορώ γιατί η ΤΙΜ περιμενει την επίσημη ημερομηνία διακοπής συνεργασίας ,όπως είχε παλαιότερα ανακοινωθεί, και δε διακόπτει άμεσα την συνεργασία:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να κάνω την εξής ερώτηση: Ήμουν παλαιότερα πελάτης της Cosmote, κάτοχος κοσμοκάρτας, οπότε μπλόκαρε η sim και πήγα σε άλλο δίκτυο. Πλέον, μετά από περίπου 2 χρόνια, ενδιαφέρομαι να ξαναγυρίσω στην Cosmote, με What's Up. Το ερώτημά μου είναι αν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω εκείνον τον αριθμό ή αν δε γίνεται. Σε περίπτωση που γίνεται και έχω ήδη ένα πακέτο what's up, τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ.Πλεον ο αριθμος που ειχες εληξε διοτι εμεινε 2 χρονια χωρις καρτα!Αν ενα καρτοκινητο μεινει χωρις καρτα για ενα χρονο αποσυνδεεται απο το δικτυο.Αρα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τον παλιο αριθμο σου!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ότι αποσυνδέεται λογικό μου φαίνεται, αλλά παραγράφεται ταυτόχρονα; Δε μπορεί να ξαναχρησιμοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...