Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω σύνδεση cosmote κ τον προηγούμενο μήνα ήρθε λογαριασμος με πολλά διπλά κ τριπλά μηνύματα... στον ίδιο αριθμό μέσα σε ελάχιστα δευτ/πτα. Δηλ. 12.00 12.03 12.05. Απο κάποιο γνωστό άκουσα οτι έγινε κ σε αλλους. Ξέρετε κάτι γιαυτό; Mήπως πρόβλημα δικτύου ή κινητού;

 

Μήπως έχει να κάνει με τη συσκευή σου? Πάντως, σε κάθε περίπτωση, αυτό που κατά τη γνώμη μου πρέπει να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και να τους το αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Και το ΣΚΑΙ να βάλουν...:D

 

Να γινει βεβαια και κατηγοριοποιηση των καναλιων! Το ΣΚΑΙ θα μπει στην κατηγορια Culture :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έχει συμβεί και σε μένα.:mad:

Ξημερώματα πρωτοχρονιάς δείχνει να έχω στείλει μέσα σε 45 λεπτά 800+ μηνύματα. Χρέωση για αυτά 80+ ευρώ.

Έχω επικοινωνήσει με το customer care και θα στείλω fax με τα στοιχεία του λογαριασμού για να το ελένξουν.

Σημείωση: Το συγκεκριμένο διάστημα είναι ζήτημα να έχω στείλει από το κινητό 20 μηνύματα. Προφανώς κάποιο πρόβλημα του δικτύου τους και το κινητό έστελνε συνεχώς το ίδιο μήνυμα. Στην ανάλυση υπάρχει μήνυμα προς ένα παραλήπτη το οποίο έχει σταλεί 74 φορές, μία κάθε δευτερόλεπτο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Aμα εχει χρεωση δεν λεει οπως στην τιμ που ειναι τσαμπε ολε. Παντως η Καλαμτ εχει 3G με καλυψη απο Δυτικη παραλια στην πιστα Καρτ, στο κεντρο, την παραλια αλλα και σε αρκετα χωρια. ΕΠισης προσφατα ειδα οτι η Κοτε εχει παντου σημα 3ης γενιας στην πολη της Κυπαρισσιας από το Ράδιο -Κυπαρισσια 93,6 μέχρι την παραλια, η Κοτε εχει μεσα στη πολη μια κεραια και μια δευτερη στο βουνο πανω απο το Καστρο,συνολο 2. Δηλαδη εχει παντου φουλ σημα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να βάλουν και radio streaming...

Θα χρησίμευε σε πολλούς σαν εμένα των οποίων το κινητό είναι 3G, αλλά δεν έχει ράδιο...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το radio streaming το εχω προτεινει σε 2 εταιρειες που συνεργαζομαι και παρεχουν τετοια δυνατοτητα σε ελληνικα ραδιοφωνα, ωστοσο δεν υπαρχει προς το παρον ενδιαφερον απο τις εταιρειες κινητης. Ωστοσο ειναι μια υπηρεσια που θα ειχε επιτυχια αφου ο καθενας θα ακουγε τον αγαπημενο του σταθμο οπου κι αν βρισκεται. Εγω θα ακουγα τον πολυ καλο http://www.a100fm.gr της Αθήνας για παραδειγμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να βάλουν και radio streaming...

Θα χρησίμευε σε πολλούς σαν εμένα των οποίων το κινητό είναι 3G, αλλά δεν έχει ράδιο...

 

Αυτο με το radio streaming το εχω προτεινει σε 2 εταιρειες που συνεργαζομαι και παρεχουν τετοια δυνατοτητα σε ελληνικα ραδιοφωνα, ωστοσο δεν υπαρχει προς το παρον ενδιαφερον απο τις εταιρειες κινητης. Ωστοσο ειναι μια υπηρεσια που θα ειχε επιτυχια αφου ο καθενας θα ακουγε τον αγαπημενο του σταθμο οπου κι αν βρισκεται. Εγω θα ακουγα τον πολυ καλο http://www.a100fm.gr της Αθήνας για παραδειγμα...

 

Αν παρεχεται ως υπηρεσια με σταθερη χρεωση βεβαια! Το μοτιβο της ογκοχρεωσης δε βοηθα και πολυ στην ανετη χρηση δεδομενων..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοείται; Το streaming κατεβάζει απίστευτο όγκο δεδομένων. Αν βάλουν ογκοχρέωση ποιός μπορεί να είναι ο τρελός που θα κάνει χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα χτές το βράδυ, e-mail στην cosmote, που τους πρότεινα την δημιουργία μιας τέτοιας υπηρεσίας...

Ξέρω βέβαια ότι θα με γράψουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και θα μου πουν ότι οι υπηρεσίες τους βελτιώνονται μέρα με τη μέρα...

Ίσως να πετυχαίναμε κάτι αν στέλναμε πολλά άτομα από το myphone από ένα e-mail ο καθένας...

Έτσι, ίσως να τους βάζαμε σε σκέψεις!

Τι λέτε?

Θα συμβάλετε σε αυτή την ενέργεια?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην γελας με την ΤΙΜ γιατι εχεις δικιο αλλα προς το παρον. Λοιπον παιδια ποσο κοστιζει η θεαση καναλιου απο την Κοτε ολη μερα?
Link to comment
Share on other sites

Η θέαση για το ζωντανό πρόγραμμα, στοιχίζει 1.60/μέρα
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Πανε να σε ψαρεψουν αλλα πες τους οτι δεν εισαι βλακας και οτι κι εσυ απο το κινητο σου ηχογραφεις την συνομιλια και γνωριζεις τα δικαιωματα σου...ανακριση σου κανουν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... έχουμε δύο αριθμούς Cosmote, τον Α και τον Β.

 

Ο Α είναι στο πρόγραμμα ατομικό επαγγελματικό της Cosmote, το οποίο δίνει την δυνατότητα δωρεάν συνομιλίας με δύο αριθμούς Cosmote - εις εκ των δύο είναι ο Β.

 

Δηλαδή, εν ολίγοις, Α προς Β, δωρεάν μπλά μπλά. Φαντάζομαι πως είναι όλα ξεκάθαρα και κατανοητά.

 

Τώρα, εάν κάνω εκτροπή το Α στο Β, όταν κάποιος θα με παίρνει στο Α νούμερο, θα υπάρχει χρέωση κατά την εκτροπή της κλήσης στο Β;

 

Σας ευχαριστώ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι! η εκτροπή χρεώνεται (σε αυτόν που έχει βάλει την εκτροπή) σαν να κάνει κλήση προς τον αριθμό που έχει κάνει την εκτροπή!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή όμως που οι κλήσεις του Α προς τον Β είναι δωρεάν, λογικά, δεν πρέπει να ισχύει η χρέωση, σωστά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εμπορική διάθεση πακέτων ευρυζωνικών υπηρεσιών σταθερού Internet (ADSL) σε συνδυασμό με υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας, ξεκινά πρώτη η COSMOTE στην ελληνική αγορά. Με τα πρωτοποριακά πακέτα “COSMOTE ADSL”, τα οποία παρέχονται σε συνεργασία με την OTENET, οι πελάτες της COSMOTE έχουν τη δυνατότητα μέσα από τρία νέα τιμολογιακά προγράμματα συμβολαίου, με ένα πάγιο και ενιαίο λογαριασμό, να απολαμβάνουν και απεριόριστη σταθερή ευρυζωνική πρόσβαση στο διαδίκτυο με υψηλές ταχύτητες και τις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας της εταιρίας.

 

Ο Γενικός Εμπορικός Διευθυντής της εταιρίας, κ.Κώστας Λιαμίδης, δήλωσε σχετικά: «Έχοντας ήδη προσφέρει την εμπειρία της ευρυζωνικότητας μέσα από το κινητό τηλέφωνο με την τεχνολογία 3G HSDPA, η COSMOTE, πάλι πρώτη στην ελληνική αγορά κινητής τηλεφωνίας, εισέρχεται και στο χώρο του ευρυζωνικού σταθερού Internet, προσφέροντας στους πελάτες της πιο ολοκληρωμένες, ευέλικτες και οικονομικές λύσεις επικοινωνίας. Η COSMOTE, συνεργαζόμενη με την OTENET, τον κορυφαίο πάροχο Internet στην Ελλάδα, πραγματοποιεί ένα ακόμα βήμα στον τομέα των επικοινωνιών, «υπηρετώντας» τους δύο πλέον δυναμικούς κλάδους του: αυτόν της κινητής τηλεφωνίας και του ευρυζωνικού Internet».

 

Οι καταναλωτές μπορούν να επιλέξουν μεταξύ των τριών νέων τιμολογιακών προγραμμάτων συμβολαίου “COSMOTE ADSL”:

 

* COSMOTE ADSL 120, με μηνιαίο πάγιο 46€ [1]

* COSMOTE ADSL 240, με μηνιαίο πάγιο 59€

* COSMOTE ADSL 480, με μηνιαίο πάγιο 91€,

 

που προσφέρουν με ένα μόνο πάγιο δωρεάν χρόνο ομιλίας [2] και προηγμένες υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας, καθώς και απεριόριστη χρήση ευρυζωνικών υπηρεσιών Internet (ADSL), με ταχύτητα πρόσβασης στα 1024 kbps.

 

Επιπλέον, προσφέρεται δωρεάν ο απαραίτητος εξοπλισμός ADSL Modem για πρόσβαση στο Internet, ενώ διαθέσιμο είναι και ADSL Wireless modem / router. [3]

 

Τα πακέτα “COSMOTE ADSL” διατίθενται στο εκτεταμένο εμπορικό δίκτυο πωλήσεων της COSMOTE. Περισσότερες πληροφορίες για τα “COSMOTE ADSL” δίνονται στον τετραψήφιο αριθμό 1212 από κινητό τηλέφωνο ή στο 6971001212 από σταθερό.

 

 

1. Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

 

2. 120, 240 ή 480 λεπτά για εθνικές κλήσεις από κινητό τηλέφωνο, ανάλογα με το πρόγραμμα.

 

3.Ο εξοπλισμός περιλαμβάνει ADSL Modem (ή το Wireless modem / router), διαχωριστή (spliter) ή filter, καλώδια, CD εγκατάστασης κλπ.

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F010207gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%A0%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1+%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%85%CE%B6%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D+Internet+%28ADSL%29+%CE%BC%CE%B5+%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE+%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1+%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC+%CE%B1%CF%80%CF%8C+%CF%84%CE%B7%CE%BD+COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Καλά πόσο απαραίτητο ήταν αυτό για την COSMOTE; Έχει έναν ΟΤΕ και μία ΟΤΕΝΕΤ άμεσα συνυφασμένες με το όνομα. Με ποιά λογική; Μάλλον για να κουκουλώσει την ΤΙΜ και την Vodafone που έρχονται σε λίγους μήνες...
Link to comment
Share on other sites

Γιά μιά ακόμα φορά άτυχες προσφορές...Αν αθροίσεις ξεχωριστά τις προσφορές χρόνου στα κανονικά προγράμματα και μια σύνδεση στα 1024 (οndsl) θα είσαι πιό κερδισμένος αν τα προτιμήσεις ξεχωριστά....:O
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρεώσεις κλήσεων; Ισχύει ό,τι ισχύει και στα κανονικά 120/240/480; Προς το παρόν στο site εκτός από το Γραφείο τύπου δεν έχω δει κάπου αλλού πληροφορίες...
Link to comment
Share on other sites

Προσφερει τη 1024 2 Ευρω φθηνοτερα απ'οτι η οτενετ, ομως τελικα θα πληρωσουμε παραπανω λογω του αυξημενου τελους συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το κοστος ισοσταθμιζεται, μαλλον θελησαν αφου ειναι η Οτενετ στη μεση να κανουν μια υπαρχουσα υπηρεσια να φαινεται σαν καινουργια οποτε νομιζω οτι τσαπα κοπος για την Κοτε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...