Jump to content

Samsung SGH-D830


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ευρετήριο τηλεφώνων του είναι όπως στα symbian που έχει πολλαπλές καταχωρήσεις και unicode που και αναζήτηση κάνεις εύκολα και μεταφέρεται από το ένα κιν στο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Stikos το ξέρω ότι το κινητό δεν είναι κάμερα αλλά βλέπω πχ το E900 (για να μην αλλάξουμε και μάρκα) που εντάξει τα έχει τα 6 χιλιοστά παράπανω αλλά κάνει 330 και έχει τα πάντα (δεν έχει autofocus όμως!). Εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι η samsung δε μπορούσε να βάλει ένα φλας έστω και σε τόσο λεπτό κινητό!...Προφανώς εκμεταλευόμενη το γεγονός ότι είναι λεπτό δεν πολυασχολήθηκε...Δεν ξέρω εξακολουθώ να είμαι σε δίλλημα να το πάρω ή όχι...Α ρε πότε θα βγουν symbian σε τέτοιο μέγεθος...(άσχετο!)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν διαφωνώ ότι με το φλας θα ήταν πιο πλήρες το τηλέφωνο αλλά παραμένει ένα fashion τηλέφωνο και δεν εστιάζει τοσο στις δυνατότητες του! Οπότε αν προτιμάς τις δυνατότητες πάνω από το design τότε δεν σου το συνιστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ένα συνδιασμό θέλω...Κινητό που να ψήνει καφέ έχω (βλέπεις τη γκουμούτσα που κατέχω στο εικονίδιο μου:p ). Οπότε λέω να πάρω και τπτ πιο ευπαρουσίαστο στον κόσμο!

 

Απλά αν είχε και το φλας θα ήταν ίσως ένα από τα πιο πλήρη κινητά που βγήκαν ποτέ!Και από design και από δυνατότητες!Τέσπα μετά από σκέψη μάλλον καταλήγω στο να το πάρω απλά όπως είπα και παραπάνω έφαγα μεγάλη ξενέρα επειδή παντού το αναφέρανε με flash!...

Link to comment
Share on other sites

Τα επόμενα τρία θα είναι 3G.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτή η samsung δεν βγάζει slim κινητά με 3G???

 

αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι ο ταξιδιωτης22 εχει ανοιξει θεμα και για τα 3 νεα κινητα με 3g Που θα ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφεις μυνηματα τα γραμματα εμφανιζονται με την σειρα?

το Γ που το εχει? το Θ?

 

μιας και το εφερε η κουβεντα...εχει "ς" ??????

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά στο 1 ΑΒΓ και πάει λέγοντας!

 

ευχαριστω φιλε!!!

 

ερωτηση αλλη!

απο που το πηρες?

ρωτησα σημερα σε tim store και το εχουν (360 κατι €)αλλα πανω εχει λογοτυπο tim@! :ninja:

 

σε οσα vadafone ρωτησα δεν το εχουν

Link to comment
Share on other sites

Μικρα ελληνικα γραμματα μπορεις να γραψεις μονο οταν αποθηκευεις στη sim.Η συσκευη δεν υποστηριζει μικρα ελληνικα.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα τελικα στο vodafone χαλανδριου (αυτο που ειναι εξω απο τα γραφεια της vodafone)

το εκλεισα και θα το παρω αυριο με επιδοτηση (τιμη για σκετη συσκευη 350 κατι)

ΔΕΝ ειναι vodafone live το μενου του απο οτι μου ειπαν εκει!

 

το ανοιξα και μου εκαναν εντυπωση τα κουμπακια του!

ειναι ΣΑΝ touch pad και δεν νιωθεις αν πατας το κουμπι η οχι. δημιουργει καποιο προβλημα αυτο (ερωτηση για κατοχους)?

Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση είναι όντως λίγο περίεργη αλλά τη συνηθίζεις νομίζω, επίσης ο ήχος των πλήκτρων βοηθάει να καταλάβεις αν το πάτησες! Προσωπικά δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να το βρείτε στο Πλαίσιο.

Πριν 2 μέρες πήγα στο Πλαίσιο Θεσ/νίκης όπου έκανα τη φορητότητα από VODA se COSMOTE, και το επέλεξα σα συσκευή. Το καλό είναι ότι το έχουν live για να το δοκιμάσουν όσοι θέλουν. Πρώτες εντυπώσεις: Πολύ καλή οθόνη, περίεργη αίσθηση πλήκτρων, κάπως μεγάλο... το περίμενα μικρότερο...

 

Πολύ μεγάλο του πλεονέκτημα, ο χαμηλότατος δείκτης ακτινοβολιας SAR

Link to comment
Share on other sites

Kalispera k apo mena.Molis agorasa k gw to D830 k 8a8ela n allhloboh8h8oume sta diafora 8ematakia pou exoun prokupsei.

Ksekinwntas apo to PREVIEW tou site "Όπως και το SGH-X820, το SGH-D830 διαθέτει ψηφιακή κάμερα 2 megapixels... Ωστόσο, υπάρχει μια σημαντική διαφορά, αφού ο φακός του αναδιπλούμενου μοντέλου είναι εξοπλισμένος με τη λειτουργία αυτόματης εστίασης (auto-focus), ενώ επιπρόσθετα διατίθεται φλας για τη βελτίωση των λήψεων σε σκοτεινά περιβάλλοντα" 8a8ela na tonisw pws oute o fakos dia8etei auto-focus oute epipros8eta dia8etei flash kai efoson tonizetai ws shmantikh diafora 8aprepe na ginei mia diwr8wsh.

Oso afora thn ekswterikh o8onh pou periexei 2 grammes kapoio paidi anefere pws sbhnei..Se mena sbhnei h 2rh grammh k energopoieitai otan pathsw ta plaina plhktra, h prwth grammh paramenei anamenh..(mporei na sbhsei?)

Telos 8a8ela na rwthsw ti einai to document viewer k pou brisketai, an uparxei periorismos sto mege8os mms k an tropopoieitai ka8ws k an einai efikto ta sms na apo8hkeuonte sto thlefwno k oxi sthn karta sim.

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική οθόνη μετά το πέρασμα κάποιας ώρας σβήνει πλήρως ίσως να υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση αλλά δεν έιμαι σίγουρος!
Link to comment
Share on other sites

Οντος! :) Απο το μενου -> Settings->Light setting->Backlight->Show cover off κανει την εξωτερικη οθονη να σβηνει.

Σχετικα με το document viewer βγαλαμε καμια ακρη? Η για τον περιορισμο mms αν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...