Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρρυ βρε παιδιά εαν γίνομαι εκνευριστικός αλλά το κρυφό μενού πού είναι?

Ειλικρινά δεν ξέρω! :confused:

 

Θα πατήσεις >*<<*<*

Όπου > και < δεξιά και αριστερά, όπου * αστεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο-τρεις παρατηρήσεις.

1. Το κινητο το πηρα από ΤΙΜ μεσω αναβάθμισης, και εχει το μενου της ΤΙΜ (themes,screen savers). Δεν έχει όμως πουθενα την επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού από το τηλέφωνο.

 

2. Εκανα αναβάθμιση μεσω pc και ολα ωραία. Είδα όμως ότι ενα bug δεν το διόρθωσαν. Σε όλα τα SE τηλέφωνα που είχα όταν έπαιρνα τηλέφωνο και τελείωνε η κλήση, μολις ο καλούμενος εκλεινε το τηλέφωνο έκλεινε και η δική μου κλήση. Εδω ανα δεν πατησω τελος, δεν κλεινει την κλήση και ας έχει ο άλλος κλείσει το τηλέφωνο. Οταν σε παίρνουν είναι οκ. Θέμα συνήθειας είναι. Ειχα μάθει στο να τερματιζει την κλήση μόνο του. Κριμα.

 

3. Θα το ήθελα λίγο πιο γρήγορο το μενού. Οταν έχεις μαθει με SE και οι κινήσεις σου γίνονται πολύ γρήγορα, το βλέπω κάπου και κομπιάζει.

 

Κατα τα άλλα καταπληκτικό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανει κανεις εγκατάσταση το πρόγραμμα Update service απο τη σελιδα της Sony Ericsson?.Εμένα γιατί μου κολλαει συνεχεια οταν φτανει στην εγκατασταση???το εχω αφησει μεχρι 3 μερες και δεν ειχε κανει εγκατάσταση.!!!!!
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!!

 

Μου έπεσε σήμερα το βράδυ το κινητό και έσπασε η οθόνη.. Υποθέτω πως η εγγύηση δεν το καλύπτει οπότε που μπορώ να το κάνω service φθηνά και αποτελεσματικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!!

 

Μου έπεσε σήμερα το βράδυ το κινητό και έσπασε η οθόνη.. Υποθέτω πως η εγγύηση δεν το καλύπτει οπότε που μπορώ να το κάνω service φθηνά και αποτελεσματικά;

65€ κάνει η οθόνη αν δεν κάνω λάθος στο σέρβις...

Link to comment
Share on other sites

Πού εγκαθιστώ τα thm για να προσθέσω νέα θέματα στο κινητό; Σε ποιο φάκελο συγκεκριμένα εννοώ. Με λίγα λόγια πώς εγκαθιστούμε ένα θέμα;

 

Έχετε προσέξει ότι αν μεταφέρεις τις φωτογραφίες από τη μνήμη του κινητού στο pc σου, μηδενίζεται ο μετρητής τους και τραβάς πάλι 0001, 0002 κλπ; Εμενα έτσι κάνει τουλάχιστον με την 1η έκδοση του firmware που είχε.Μετα το upgrade δε το δοκίμασα. Κάρτα μνήμης ακόμα δεν έχω.

 

Συμβάινει και σε εσάς αυτό; Είναι πολύ εκνευριστικό. Τραβάς 10 photo, τις ονομάζει 01, 02...10. Τις κάνεις αποκοπή-επικόληση στο pc διαγράφονται από το κινητό και αυτό αρχίζει και τραβάει πάλι με τα ίδια νούμερα με αποτέλεσμα αν πάς να τις ξαναπεράσεις στον υπολογιστή να μπερδεύεται με τα ονοματα κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Πού εγκαθιστώ τα thm για να προσθέσω νέα θέματα στο κινητό; Σε ποιο φάκελο συγκεκριμένα εννοώ. Με λίγα λόγια πώς εγκαθιστούμε ένα θέμα...

Στείλτο με bluetooth στο κινητό και αυτό αυτόματα εγκαθίσταται;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!!

 

Μου έπεσε σήμερα το βράδυ το κινητό και έσπασε η οθόνη.. Υποθέτω πως η εγγύηση δεν το καλύπτει οπότε που μπορώ να το κάνω service φθηνά και αποτελεσματικά;

 

Αν πάς κάπου αλλού(εκτός SE) χάνεις δια παντός την εγγύηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα εγω μετα απο την αναβαθμιση 5 καρτες αλλαξα διαφορετικων εταιρειων με ανοιχτο κλειστο το τηλεφωνο κανενα προβλημα σε εμενα παντα ....ΠΑΝΤΩς ΟΣΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ JOYSTICK και μετα αναβαθμιση να ζητησουν να τους αλλαξουν το joystick γιατι μετα απο καιρο θα ριχνουν το προβλημα σε αυτους

 

 

nai kala tragouda.... phga na mou to allaxoun kai emena to kinhto to eixa 1 mhna peripou!!! eixe panw to thl gratzounies apo ta kleidia opws ta eixa sto tsantaki na shmiwsw!! tous lew to joustick ta exei paixei tous lew mou leei anavathmisei. to dinw mou thn kanoun to anoigw meta mprosta tous tous lew ta idia to vlepei mou kanei to joystick exei xalasei epeidh exei faei ptwsei. me koufane.tou lew apo pou to eides auto re aderfe mou kanei to kinhto exei kakh metaxeirhsh apo pou to eides auto ton xanarwtaw mou leei den vlepeis gratzounies ena pragma tou eipa kai sukwthika kai htan mprosta kai kosmos. ntrepomai pou uparxoun tetoioi texnikoi telos. ekeinh thn hmera to edwsa to poulhsa. !!! as vrei kanena allo tropo h SE na exei diakoptaki gia thn carmera!! einai pou moufa to diakoptaki ths eleosc sto 2006 eimaste autos einai diakopths ths katoxhs. tha to xanaskeftw polu na xanaparw SE to thl telika den axize me 450 pou to phra eperna psifiakh toumpano

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Κι αμα θέλω να το στείλω με usb σύνδεση τι κάνω;

 

Κατέβασε το myphonexplorer. Είναι το καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης και μεταφοράς αρχείων. Άλλος τρόπος είναι να επιλεγείς μεταφορά αρχείων κατά τη σύνδεση με το PC και να κανείς copy paste στο φάκελο themes του m2 η της μνήμης του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξης..!

Σαν ευτυχισμένος κάτοχος πλέον ενός K800i μέσω της ΤΙΜ γνωρίζεται αν θα βγει κάποια στιγμή αναβάθμιση για αυτά τα TIM Branded κινητά; Η΄δεν πρόκειται να εμείς να δούμε στον ήλιο μοίρα ποτέ και απλά θα πρέπει να ρισκάρουμε την απώλεια εγγύησης για να έχουμε ένα καλύτερο κινητό;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

εγω Κ800 ΤΙΜ εχω και το εκανα αναβαθμιση με το udate servis της sony ericson δεν συναντησα κανενα απολυτως προβλημα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο-τρεις παρατηρήσεις.

1. Το κινητο το πηρα από ΤΙΜ μεσω αναβάθμισης, και εχει το μενου της ΤΙΜ (themes,screen savers). Δεν έχει όμως πουθενα την επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού από το τηλέφωνο.

 

Μόλις τώρα το φορτίζω και γι αυτό, και είδα και αυτό πιο πάνω γι αυτό και ρώτησα, απλά δεν διάβασα καλά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί και μέσω SEUS. Δικό μου λάθος!

 

Για πρώτη φόρτιση πόσο να το αφήσω;; Ένα 8ωρο είναι καλά ή 16ωρό όπως παλιά;;;;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το φορτίζω και γι αυτό, και είδα και αυτό πιο πάνω γι αυτό και ρώτησα, απλά δεν διάβασα καλά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί και μέσω SEUS. Δικό μου λάθος!

 

Για πρώτη φόρτιση πόσο να το αφήσω;; Ένα 8ωρο είναι καλά ή 16ωρό όπως παλιά;;;;

 

'Οχι άστο 30 ώρες για να δέσει,τι είναι ζελέ:wacko: :wacko: :wacko: ,αστειεύομαι:lol: :lol: ,λοιπόν δεν χρειάζεται ούτε 8 ούτε 16 ούτε 25 ούτε....,παρά μόνο όσο χρειαστεί για να δείξει ότι η φόρτιση είναι πλήρης(ούτως ή άλλως όσες ώρες και να το αφήσεις μετά την ένδειξη της πλήρης φόρτισης απλά δεν φορτίζει-λειτουργία κυκλώματος πλέον):) ;)

Link to comment
Share on other sites

Exw epafes apo nokia thl sto pc mou exoun extesion .vcf pws mporw na tis valw se ena k800i??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Exw epafes apo nokia thl sto pc mou exoun extesion .vcf pws mporw na tis valw se ena k800i??

 

Μπορεί να τις δει το ms outlook? είτε μόνο του είτε με κάποια μετατροπή σε vCards που καταλαβαίνει το outlook και το Κ800?

Αν ναι, τότε είναι εύκολο να κάνεις συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τις δει το ms outlook? είτε μόνο του είτε με κάποια μετατροπή σε vCards που καταλαίνει το outlook και το Κ800?

Αν ναι, τότε είναι εύκολο να κάνεις συγχρονισμό.

einai se morfh VCards otan klikaro mia epafh paei na anoixei me to outlook meta omws?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είναι VCards τοτε οι επαφές που ήδη υπάρχουν στο outlook είναι αυτές που θες να μεταφέρεις. Εκτός αν είναι ένα απλό backup και δεν έχει γίνει import στο outlook. Αφού το τσεκάρεις αυτό (για να μην γίνει μπάχαλο με τις επαφές του outlook) κάνεις συγχρονισμό είτε με την σουίτα της se είτε με κάποιο από τα πολλά προγράμματα τρίτων κατασκευαστών, που κυκλοφορούν.

Θα πρέπει να προσέξεις μόνο την σειρά συγχρονισμού. Από το outlook στο τηλέφωνο και όχι το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι πραγματικά υπάρχει καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση. Χωρίς να το έχω σκαλίσει το τηλέφωνο ιδιαίτερα λόγω του οτι δεν είχα πολύ χρόνο, το πήρα φορτισμένο τη Δευτέρα το πρωί και η μπαταρία τελειώνει τώρα... δηλ 3,5 μέρες. Συνήθως στις 2 μέρες είναι σχεδόν off. :)
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ θελω:

review http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-mbw100-en.shtml

μαλλον το επομενο ρολοι μου..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ρωτήσω επειδή είχα πρόβλημα με την μπαταρια μου και την αλλαξα.

Πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει? 2 ή περισσότερο;

Ενος φίλου μου που εχει το κ800 vodafone έκδοση μετα απο 2μιση ώρες και ακόμα φορτιζε!!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...