Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δίκαιο ο haki.

Μπορείς να ζητήσεις κάτι τέτοιο από γνωστό σου τεχνικό αλλά όχι από επίσημο service.

Link to comment
Share on other sites

Eσυ παλι επιμενεις οτι μπορει να παει στο σερβις παραμασχαλα με τα δικα του ανταλλακτικα και να τους πει να τα περασουν αυτοι??????????:wacko: :blink:

 

ginetai as mou steilei pm na tou pw arkei na einai gnisia 100%

:)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς - αφού αναφέρεις ότι το έχεις 10 μήνες - είχες την παλιά EROM, όπως την έχω κι εγώ. Στο μεταξύ, είχες κάνει κάποια αναβάθμιση του λογισμικού (όχι της EROM) είτε μέσω υπολογιστή είτε ΟΤΑ;

 

Εχω την παλιά EROM φυσικά και ναι έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις της SE απο το site της.

Τέλος το πήγα σήμερα το πρωί και το μεσημέρι με πήραν τηλέφωνο να πάω να το πάρω. Δυστυχώς δεν πρόλαβα και θα πάω αύριο το πρωι.

Με το παιδί που μίλησα μου είπε πως είναι η αναβάθμιση που γίνετε στην EROM και τίποτε άλλο. Είναι ένα συνηθισμένο φαινόμενο αλλά με απλή λύση και μέσα στην εγγύηση χωρίς κανένα κόστος. Ξέχασα να τον ρωτήσω αν χάθηκαν τα δεδομένα ή όχι....:rolleyes:

Τέλος καλό.....

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera paidia.

8a mporuse kapoios na me voh8hsei stos e3hs:

Exw to k800i kai otan paw sto youtube gia paradeigma mesw tou browser tou kinhtou alla kai mesw tou opera, kai pataw panw s ena video mu grafei oti eite den exw energopoihmeno to java (ή kati tetoio) eite einai palia h ekdosh tou macromedia. Ti na kanw panw s ayto?

Sas eyxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχω την εξης απορια αν μπορει να με βοηθεισει καποιoς...Εχω το Κ800 με Vodafone Live αλλα το εχω παρει απο Αγγλια,και πρεπει να ειναι κλειδωμενο στο δικτυο της. Υπαρχει η δυνατοτητα να το ξεκλειδωσω(ας πουμε στο 9volto??).Ξερω οτι γενικοτερα γινεται απλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι ειναι απ το εξωτερικο...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

nikolakis1904,

 

φυσικά και γίνεται να αφαιρέσεις το μενού της voga-fone όπως επίσης και να βάλεις ελληνικά μενού.Δεν είμαι σίγουρος για το 9volto,αλλά γίνεται.Αν έχεις εσύ πιστωτική κάρτα ή έεστω κάποιος συγγενήης ή καλός σου φίλος,γιατί δεν την κάνεις εσύ μέσω του wotan server;είναι πανεύκολο και δε θα πάρει πολλά χρήματα.αν θες,pm me,να σου πω πώς γίνεται.είναι πανεύκολο και δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς!

 

 

Άσχετο,στον wotan πριν λίγο έβγαλαν νέο λογισμικό για το Κ810,το R1KF001.Ενδεχομένως,σε λίγες μέρες ή ώρες να είναι διαθέσιμο και για Κ800,δεδομένου ότι είναι ουσιαστικά το ίδιο τηλ

Link to comment
Share on other sites

Eσυ παλι επιμενεις οτι μπορει να παει στο σερβις παραμασχαλα με τα δικα του ανταλλακτικα και να τους πει να τα περασουν αυτοι??????????:wacko: :blink:

 

Αν τους πεί οτι θα τους πληρώσει την εργασία γιατί όχι??Έγκλημα κάνει??:blink:

Και στην τελική το πολύ πολύ να του πούν όχι.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να τον ρωτήσω αν χάθηκαν τα δεδομένα ή όχι

 

 

Αυτό με ενδιαφέρει και μένα, γιατί (είτε με το καλό είτε με το... ζόρι) κάποτε θα το πάω κι εγώ για αναβάθμιση EROM. Πες μας λοιπόν τι έγινε, για να ξέρουμε τι μας περιμένει...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ενδιαφέρει και μένα, γιατί (είτε με το καλό είτε με το... ζόρι) κάποτε θα το πάω κι εγώ για αναβάθμιση EROM. Πες μας λοιπόν τι έγινε, για να ξέρουμε τι μας περιμένει...

 

Λοιπόν, μόλις το πήρα και είναι άδειο...:(

Εκανα τις ρυθμίσεις μου, νομίζω πως σέταρα τα πάντα και αρχίζω να το ξαναγεμίζω.

Εκδοση R1JG001 και EROM R3A016

 

Ολα εντάξει...

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Εχω το κ800 και θελω να κανω update.Μεσω του τηλεφωνου απο την επιλογη δεν γινεται.εχω κατεβαση στον υπολογιστη το προγραμμα απο το site της sony ericsson αλλα εχω winme και δεν βρισκει τη Java virtual machine παρολο που την εχω εγκαταστησει.Τι μπορω να κανώ;;
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα το update δεν βλέπω καμία διαφορά. Ποιές είναι οι διαφορές??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα το update δεν βλέπω καμία διαφορά. Ποιές είναι οι διαφορές??

 

Λογικό είναι. Οι διαφορές πολύ σπάνια μπορούν να γίνουν αντιληπτές.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι ψαγμένος και ψείρας τις βρίσκεις πάνω κάτω
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν τις διαβάσεις σε κάποιο forum :p

 

 

Άαααααααααααααααααααρα ποιες είναι?????? :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρήκα και πολλές, αλλά αυτές που βρήκα τις χωρίς φόρουμ επιδή είναι ολοφάνερες (για μένα πάντως). πχ τα βίντεο εχουν preview το βίντεο σε μικρογραφία και φτιαχτηκε το πρόβλημα που τα μισά κολλούσε και έκανε restart. Επίσης έχει αλλαχτεί το java engine. Άμα προσέξεις όταν μπεις σε ένα παιχνίδι δεν θέλει φόρτωμα. μπένει απευθείας. Δνε σβήνει την μνήμη που πάίρνει ή κατι τέτοιο. Επίσης κάτι αναβοσβήσματα στο μενού φύγανε. Πάντως αν έχεις κιαλλα βάλτα. είναι ενδιαφερων. Για το w850. έχει ακόμα πιο πολλά πολύ φανερά.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δνε σβήνει την μνήμη που πάίρνει ή κατι τέτοιο. Επίσης κάτι αναβοσβήσματα στο μενού φύγανε. Πάντως αν έχεις κιαλλα βάλτα. είναι ενδιαφερων. Για το w850. έχει ακόμα πιο πολλά πολύ φανερά.

 

Δεν κατάλαβα τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

opoios 8elei na vlepei ti beltionei ka8e kainouria ekdosh, phgainei: ΕΔΩ

 

kai einai ola xeka8ara :p

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες ήρθε στα χέρια μου το Κ800! Πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. 2 ερωτησούλες μόνο. Η πρώτη έχει να κάνει με τη οθόνη του κινητού. Όταν το κινητό μπαίνει σε standby mode η οθόνη σβήνει τελείως ενώ και στο k700, k750 kai w800 που είχα φαινόταν το σηματάκι του μυνήματος ή της αναπάντητης, αν είχες. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό? Θέλω απλώς να βλέπω αν έχω αναπάντητη ή μύνημα χωρίς να χρειάστεί να πατήσω κάποιο πλήκτρο...

 

Η 2η ερώτηση σχετίζεται με τις ρυθμίσεις Ιντερνετ. Υπάρχουν 3 profiles:

 

Cosmote GPRS

Cosmote MMS

SEMC Wap

 

Στις Ρυθμίσεις Ιντερνετ είναι ενεργοποιημένο το SEMC WAP ενώ στις Ρυθμίσεις Jana είναι το Cosmote GPRS...Είναι λογικό αυτό? (Τις ρυθμίσεις τις "κατέβασα" από το site της SE)

 

Ευχαριστώ!

Keep up the good work!

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω μια ερώτηση,πως μπορώ να εκμεταλευτώ την σύνδεση που έχω με τον Υπολογιστή ADSL Στο Κ800 ώστε όταν είμαι σπίτι να μην μπαίνω στο Ιντερνετ με τις ρυθμίσεις Gprs-3G (και να χρεώνομαι χωρίς λόγο) αλλα με την υπάρχουσα σύνδεση του Η/Υ,το θέλω κυρίως για ανανέωση πριν φύγω απο το σπίτι όλων των RSS feeds.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει σας παρακαλώ.

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες ήρθε στα χέρια μου το Κ800! Πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. 2 ερωτησούλες μόνο. Η πρώτη έχει να κάνει με τη οθόνη του κινητού. Όταν το κινητό μπαίνει σε standby mode η οθόνη σβήνει τελείως ενώ και στο k700, k750 kai w800 που είχα φαινόταν το σηματάκι του μυνήματος ή της αναπάντητης, αν είχες. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό? Θέλω απλώς να βλέπω αν έχω αναπάντητη ή μύνημα χωρίς να χρειάστεί να πατήσω κάποιο πλήκτρο...

 

Η 2η ερώτηση σχετίζεται με τις ρυθμίσεις Ιντερνετ. Υπάρχουν 3 profiles:

 

Cosmote GPRS

Cosmote MMS

SEMC Wap

 

Στις Ρυθμίσεις Ιντερνετ είναι ενεργοποιημένο το SEMC WAP ενώ στις Ρυθμίσεις Jana είναι το Cosmote GPRS...Είναι λογικό αυτό? (Τις ρυθμίσεις τις "κατέβασα" από το site της SE)

 

Ευχαριστώ!

Keep up the good work!

 

Σορυ αλλά επανήλθα να απαντήσω μόνος μου την 1η ερώτηση μου. Από εχθές που πήρα το τηλέφωνο σκεφτόμουν τι μπορεί να σημαίνει το "Ρολόι λειτ. ύπνου". :wacko: Βασικά μόλις το κατάλαβα! :O Το ενεργοποίησα και πλέον η οθόνη δεν σβήνει τελείως μετά από περίπου 30", αλλά δείχνει την ώρα και μαζί αν υπάρχουν αναπάντητες ή μυνήματα καθώς και αν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο και αν είναι σε κατάσταση "Σιωπηλό".

 

Πάντως αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι το SEMC WAP και σε τι διαφέρει από το Cosmote GPRS...?

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω μια ερώτηση,πως μπορώ να εκμεταλευτώ την σύνδεση που έχω με τον Υπολογιστή ADSL Στο Κ800 ώστε όταν είμαι σπίτι να μην μπαίνω στο Ιντερνετ με τις ρυθμίσεις Gprs-3G (και να χρεώνομαι χωρίς λόγο) αλλα με την υπάρχουσα σύνδεση του Η/Υ,το θέλω κυρίως για ανανέωση πριν φύγω απο το σπίτι όλων των RSS feeds.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει σας παρακαλώ.

 

Μπορείς να εκμεταλλευτείς την σύνδεσή σου.

Ρίξε μια ματιά εδώ

Είναι για το Κ750 αλλά κάνει και για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τίποτα. :)

 

Κάτι παράξενα αναβοσβήσματα του φωτισμού της οθόνης φύγανε. Αν βρήκες άλλες βελτιώσεις που δεν έγραψα, γράψε τις. Πάντως εγώ έχεω το w850 και οι βελτιώσεις είναι οι ίδιες εχτός στον τομέα της μουσικής. πχ τα εφέ φωτισμού του 850 ενεργοποιούνται με την νέα αναβάθμιση και απο τον file manager οχι μόνο απτο walkman. Κατάλαβες?:happy:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...