Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή είμαι νέος στο forum μήπως μπορείτε να μου προτείνετε bluetooth ακουστικό κατάλληλο για το K800i που να συνδέεται με 2 κινητά ταυτόχρονα ? (το δεύτερο είναι QTEK 9090, Bluetooth 1.1)

 

Ευχαριστώ πολύ

 

:O

 

http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=2257

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στο http://www.wotanserver.com. Σε χρεώνουν 7 ευρώ την αναβάθμιση τα οποία τα πληρώνεις με πιστωτική μέσω paypal. Είναι 100% αξιόπιστοι. Με τον client τους μπορείς να διαλέξεις ποια κωδικοσελίδα θα φορτώσεις στο κινητό. Μόνη λεπτομέρια θα πρέπει το cid του τηλεφώνου να είναι red και όχι brown. Αν και δεν έχω ακούσει για brown cid στο Κ800. Απλά το λέω γιατί το έχεις πάρει από εξωτερικό και εκεί δεν ξέρω τι παίζεται με τα κλειδώματα. Αλλά και γι' αυτό βέβαια υπάρχει λύση. Απλά η ταλαιπωρία είναι περισσότερη όπως και το κόστος. Από seus δεν μπορείς να αλλάξεις κωδικοσελίδα αφού δεν είναι καθόλου παραμετροποιημένο. (γι' αυτό άλλωστε είναι και τζαπέ).

 

 

thx telika tha to apo sthn se giati to cd einai brown kai mhn patei tipota :wacko:

alla gmt theloun 40euro oi kleftes :X

eleos exei to kinhto tourkika kai den exei ellhnika !:cool:

k genika oti kinhto agoraseis apo germania exei ta panta ektos ellhnika :wacko: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ doktor κι εγώ αυτό που σου πρότεινε ο φίλος fanatikos μέσω wotanserver έκανα.

 

Το Κ800 το πήρα το Δεκέμβρη από τη mediaonline εδώ στη Γερμανία και κατευθείαν πέρασα την Generic Greece/Bulgaria/Balkan με 7 ευρώ. Το Γενάρη έκανα κανονικά update μέσω SEUS στην R1GB001 χωρίς κανένα πρόβλημα. :)

 

kai na se rothso nark eixe ellhnika paralhla me germanika kai agglika ?:worry:

m endiaferei na exei ellhnika (1 glossa) agglika kai germanika

 

thx nark

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δόκτωρα, με cid brown δυστοιχώς δεν προχωράς από wotan. Το καλύτερο είναι να το πας στην SE. Μπορείς βέβαια μέσω Davinci (και με το service cable που δίνουν) να το γυρήσεις σε red οπότε το ξεκλειδώνεις και μετά κάνεις ότι γουστάρεις μόνος σου, αλλά δεν ξέρω αν σε συμφαίρει χρηματικά. Στα λέω αυτά γιατί εμένα προσωπικά μου αρέσει να τα παιδεύω ο ίδιος και να μην τα πηγαίνω στην SE αφού πολλές φορές έχω ακούσει για άπειρα ευτράπελα. Η απόφαση είναι βέβαια δικιά σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

kai na se rothso nark eixe ellhnika paralhla me germanika kai agglika ?:worry:

m endiaferei na exei ellhnika (1 glossa) agglika kai germanika

 

thx nark

 

Δυστυχώς φίλε doktor μπορείς να βάλεις στο κινητό μόνο ένα "γλωσσικό πακέτο". Η μια και μοναδική ελληνική έκδοση περιέχει -> English, Greek, Albanian, Romanian, Bulgarian. Γερμανικά βρίσκεις σε διάφορα "πακέτα" (όσο να πεις τα μιλάνε πολλοί περισσότεροι), αλλά σε κανένα μαζί με ελληνικά. :down:

 

Κοίταξε στη σελίδα του wotanserver και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια καμια φορα που παω να του βαλω ενα ηχο να χτυπαει σε μια επαφη δεν το κανει?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω αρχίσει κ νευριάζω πολύ....κ το έλεγα με μισή καρδία γύρισα πίσω στην se.....

Το κινητούλι που ακριβοπλήρωσα,για τις δυνατότητες του,έχει αρχίσει κ κάνει νερά από τις 2 πρώτες εβδομάδες κιόλας!ΕΛΕΟΣ πια!!

Το κινητό κλείνει κ ανοίγει όποτε θέλει...Όταν βάζω το καλώδιο usb για να περάσω ή να βγάλω μέσα από το κινητό,κλείνει πάλι το τηλέφωνο,πολλές φορές χάνει την σύνδεση του με τν υπολογιστή.

Ανοιχτό το κινητό σε Κανονική λειτουργία,δν δέχεται κλίσεις....όποιος με παίρνει βγαίνει ο τηλεφωνητης...αν κ δν έχω ενεργοποιήσει τν τηλεφωνητή...υπέθεσα ότι αν μήνει πολλές ώρες(6-7,αφού είναι κλίσεις που δέχομαι το πρωί κτ τις 7) αχρισημοποίητο να γίνεται αυτό,αλλά αποκλείεται να γίνεται κτ τέτοιο...

Ακόμα το κινητό crashαρε μέσα στο μενού κ έβγαλε μια γραμμή στο μέσσον κ μετά εξαφανίστηκε..

Ακόμα χάνει τις συνδέσεις bluetooth με κινητά που βρίσκονται ακόμα κ δίπλα τ μερικές φορές.

Αφείστε ότι δν μ βγάζει ορισμένα εικονίδια επάνω στο σήμα δίπλα....

Και το σημερινό πρόβλημα που είδα,δν μ μετράει τις κλίσεις που έχω κάνει/δεχτεί,εξερχόμενες-εισερχόμενες-αναπάντητες-απαντημένες.Τπτ...Έχει μήνει σ κτ τηλ που έχω δεχτεί μέχρι τις 13/2....

ΔΛδ έλεος πια,τί στο καλό το πλήρωσα για να μν λειτουργεί μετά από 15μέρες;;Κ παίζει πολύ να μου το έδωσαν σπασμένο, γιατί σε άλλους δν υπάρχει αυτή η γραμμή πάνω δεξιά...

Έχω νευριάσει πολύ.Βοηθήστε με,μν πάω κ τα σπάσω στην βόντα κ τραβήξω κ μια μύνιση στην se.Τα έχω χάσει κάνει διάφορα τρελλά.....

To κινητό μ ποτέ δν έχει πέσει κάτω κ συνέχεια το προσέχω πώς θα το χειρίζομαι!!

 

:mad::mad::mad::mad:

 

file mou distixos ise apo tous atixous.. pigene stin se(i opou to agorases) kai APETISE adikatastasi siskevis..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

thx telika tha to apo sthn se giati to cd einai brown kai mhn patei tipota :wacko:

alla gmt theloun 40euro oi kleftes :X

eleos exei to kinhto tourkika kai den exei ellhnika !:cool:

k genika oti kinhto agoraseis apo germania exei ta panta ektos ellhnika :wacko: :mad:

 

i ironia ine oti ego exo ta elinika kai den ta ektimao kathws exo vali agliki glosa..:lol:

 

den to dokimazis more?? kalitera ine pistevo.. oute taleporia,oute 40(!):X evrw..;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαφνικά άρχισε να τα κάνει αυτά!!!Και να πω το'χα κανά χρόνο να πω 0κ,αλλά σε 15μέρες μέσα;;Σήμερα συμπλήρωσα 2 βδομάδες που το έχω!

Άμα δν είναι της se,τότε ποιανού είναι;Μάλλον δικό μου που πήρα se ξανά....:(

 

γιατι αλλων εταιρειων τα κινητα πιστευεις οτι ειναι καλυτερα?γενικα τα περισσοτερα καινουρια εχουν προβληματακια.πηγαινε το στο service και ζητα αντικατασταση.αν και πιθανον να στην κανουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

file mou distixos ise apo tous atixous.. pigene stin se(i opou to agorases) kai APETISE adikatastasi siskevis..

 

είμαι εντελώς άτυχος,αλλά κ μ@λκσ,που πήρα se,έλεος πια τόσα λεφτά σκάμε κ φτιάχνουν @@...

Θα το πάω στην βόνταφον που το πήρα να το αντικαταστήσουν.Όμως αν μου τα μασήσουν κ πουν να το στείλουν πίσω για σερβις κ δν γίνεται αντικατάσταση;;Εγω τί θα κάνω;;Να πάρω τηλέφωνο την se;;Είμαι ήδη φορτωμένος πολύ με τν κ****συσκευή που εξυμνούσα κιόλας μόλις τν αγόρασα!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

γιατι αλλων εταιρειων τα κινητα πιστευεις οτι ειναι καλυτερα?γενικα τα περισσοτερα καινουρια εχουν προβληματακια.πηγαινε το στο service και ζητα αντικατασταση.αν και πιθανον να στην κανουν.

 

εγω βλέπω μόνο της se τα κινητά να έχουν πρόβλημα.....δν ξέρω αλλά έχω απογοητευτεί αρκετά....

Τί καινούργια κινητά έχουν πρόβλημα;;Ένας φίλος μ πήρα το sharp v770 και είναι μια χαρά κινητάρα,άλλος πήρε το n80 και πετάει,κ γω που πήρα το k800i πήρα τα @@ μ τώρα!:mad:

 

Φίλε μου το ελπίζω να μου αντικαταστήσουν τν συσκευή,αλλιώς θα κινηθώ δικαστικά.Ελπίζω να μ καταλαβαίνεις πόσο πολύ τα έχω πάρει!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω μονο τα SE να εχουν προβλημα...

Παντως πρεπει να μαθεις αν μπορουν οντως να σου κανουν αντικατασταση γιατι εχουν περασει 15 μερες και οχι 1-2!

Και δεν χρειαζεται αφου τα λες εδω να ανοιγεις και αλλο θεμα και να λες ακριβως τα ιδια.. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου το ελπίζω να μου αντικαταστήσουν τν συσκευή,αλλιώς θα κινηθώ δικαστικά.Ελπίζω να μ καταλαβαίνεις πόσο πολύ τα έχω πάρει!

 

Όταν δείς πόσο έξοδα χρειάζονται για να κινηθείς δικαστικά, θα ηρεμήσεις.

Sorry που το λέω έτσι ωμά, αλλά αυτή είναι η αλήθεια

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν δείς πόσο έξοδα χρειάζονται για να κινηθείς δικαστικά, θα ηρεμήσεις.

 

λες ε;;Ε πάνω στα νεύρα ήταν,let's calm down...

 

Παντως πρεπει να μαθεις αν μπορουν οντως να σου κανουν αντικατασταση γιατι εχουν περασει 15 μερες και οχι 1-2!

Και δεν χρειαζεται αφου τα λες εδω να ανοιγεις και αλλο θεμα και να λες ακριβως τα ιδια..

 

ε δλδ,τν εγγύηση τν έχουμε για σερβις μόνο;;Πάντως έχω φάει τν τόπο να διαβάζω τα βιβλιαράκια για περι εγγύησης,αλλά κ να βρω λύση στα προβλήματα μ!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

λες ε;;Ε πάνω στα νεύρα ήταν,let's calm down...

 

 

 

ε δλδ,τν εγγύηση τν έχουμε για σερβις μόνο;;Πάντως έχω φάει τν τόπο να διαβάζω τα βιβλιαράκια για περι εγγύησης,αλλά κ να βρω λύση στα προβλήματα μ!

 

Φίλε, αν το κινητό έχει όντως πρόβλημα θα σου κάνουν αντικατάσταση από το σέρβις, δλδ θα παραλάβεις μια καινούρια συσκευή με τις ζελατίνες της(αλλά όχι με καινούρια μπαταρία).Αυτό κάνει συνήθως η se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν το κινητό έχει όντως πρόβλημα θα σου κάνουν αντικατάσταση από το σέρβις, δλδ θα παραλάβεις μια καινούρια συσκευή με τις ζελατίνες της(αλλά όχι με καινούρια μπαταρία).Αυτό κάνει συνήθως η se.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες, λες να αρχίζω να τρελλένομαι κ να έχω ψύχωση να λεω ότι χάλασε το τηλέφωνο μ,χεχεχε.Μόλις πριν λίγο έστειλα email στην se αλλά κ στην vodafone,αν κ δν νομίζω να έχουν κ πολύ σχέση αυτοί.Ε να εχω κινητό καλό κ εντάξει κ χωρίς μπαταρία,το δέχομαι κ με τν ίδια.

Τν τρίτη θα το παω στην βοντα εδω,γιατί σήμερα είναι του Άγιου Θεόδωρου κ είναι όλα κλειστά στην Μυτιλήνη.....:blink:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

λες να αρχίζω να τρελλένομαι κ να έχω ψύχωση να λεω ότι χάλασε το τηλέφωνο μ,χεχεχε.

 

 

Όχι βέβαια, απλά, αν το πρόβλημα είναι στο λογισμικό, θα σου κάνουν απλά μια αναβάθμιση(που δεν θεωρείται καν σέρβις).

Αν όμως το πρόβλημα είναι στην πλακέτα του κινητού(αυτό εννοώ λέγοντας"αν όντως έχει πρόβλημα το κινητό"), το πιθανότερο είναι ότι θα αλλάξουν το κινητό

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, απλά, αν το πρόβλημα είναι στο λογισμικό, θα σου κάνουν απλά μια αναβάθμιση(που δεν θεωρείται καν σέρβις).

Αν όμως το πρόβλημα είναι στην πλακέτα του κινητού(αυτό εννοώ λέγοντας"αν όντως έχει πρόβλημα το κινητό"), το πιθανότερο είναι ότι θα αλλάξουν το κινητό

 

Ναι-ναι ξέρω,ε θα σας πω από Τρίτη.ΕΥχαριστώ!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση από τη vodafone χλωμό... Αν το πάει εκεί απλά θα το στείλουν στη SE. Αναγκαστικά επίσκεψη στο service (προσοχή, μακρυά από omnitech) και μετά λίγες μέρες τηλε-ξύλο μήπως και το πάρεις πριν περάσει μήνας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση από τη vodafone χλωμό... Αν το πάει εκεί απλά θα το στείλουν στη SE. Αναγκαστικά επίσκεψη στο service (προσοχή, μακρυά από omnitech) και μετά λίγες μέρες τηλε-ξύλο μήπως και το πάρεις πριν περάσει μήνας...

 

 

Εμένα πάντως σε SE service point μου το αντικατέστησαν χαλαρότατα σε 1 μέρα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε SE service point μου το αντικατέστησαν χαλαρότατα σε 1 μέρα

Σε ποιο service εγινε αυτο ? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ekana ti vlakeia na parw ena k800i VF Live... entaksi, pragmatika oi typoi stin VF einai apo ili8ioi ews teleiws ili8ioi (den anaferomai se kanenan pou doulevei ekei, ennow autous pou sxediasan to logismiko gia to k800i, to lew na min pareksigi8ei kaneis!)...

Ektos tou oti evalan to pio ili8io kai a8lio apo oles tis pleures menu, afairesan to pio simantiko koumpi tou kinitou, to task manager... ma einai toso ma toso anwrimoi??? ELEOS mercyfull SE... papse na dineis ta kinita sou pros katastrofi... einai krima!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω βλέπω μόνο της se τα κινητά να έχουν πρόβλημα.....δν ξέρω αλλά έχω απογοητευτεί αρκετά....

Τί καινούργια κινητά έχουν πρόβλημα;;Ένας φίλος μ πήρα το sharp v770 και είναι μια χαρά κινητάρα,άλλος πήρε το n80 και πετάει,κ γω που πήρα το k800i πήρα τα @@ μ τώρα!:mad:

 

Φίλε μου το ελπίζω να μου αντικαταστήσουν τν συσκευή,αλλιώς θα κινηθώ δικαστικά.Ελπίζω να μ καταλαβαίνεις πόσο πολύ τα έχω πάρει!

 

ετσι νομιζεις ομως λαθος νομιζεις.για δες και ποσα nokia Πηγαινουν στο service καθημερινα.τα sharp ειναι γενικα αξιοπιστα κινητα οπως και τα samsung που δεν παρουσιαζουν προβληματα καθε λιγο και λιγακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...